Suknie ślubne do cywilnego :) - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#77 2010-10-19 22:41:51

Emilia
100% Netkobieta

Re: Suknie ślubne do cywilnego :)

Pamiętam oburzenie mojej mamy, kiedy powiedziałam, że na kościelny założę czerwoną suknię z czerwonym welonem. Masakra... co się w domu działo wtedy...
Ale od pewnego czasu myślę całkiem poważnie o czerwonej sukni - tym razem na cywilny tongue
Może o czymś takim:

http://farm3.static.flickr.com/2679/4278472005_1859de04d1_o.jpg

A tu piękna stylizacja, popatrzcie na włosy tej dziewczyny i sukienkę - dla mnie bomba, choć takich włosów nie posiadam niestety:

http://i2.pinger.pl/pgr257/b4e112280002dc9849e4937d/opt-maid-retro-red-wedding.jpg

Ostatnio edytowany przez Emilia (2010-10-19 22:43:40)

"Kiedy życie domaga się od ciebie zmiany, zastanów się co dokładnie należy zrobić, i bez najmniejszej wątpliwości i bez żadnego oporu odważ się na nią, wiedząc, że każda zmiana zakłada rozwój". Eileen Caddy

#78 2010-10-21 11:46:25

Martyna777
Przyjaciółka Forum

Emilio ta pierwsza jest po prostu przepiękna smile Jednak chyba zbyt ekstrawagancka w końcu to urząd. wink

#79 2010-10-21 13:52:33

blondiane
Dobry Duszek Forum

a mi się podobają takie :)

http://img28.imageshack.us/img28/6890/12338614492.jpg
http://narzedzia-lukow.pl/em/banda/image4xxl.jpg

Post wyedytowany, ponieważ jeden z linków prowadził do reklamy. Moderatorka Yvette

#80 2010-10-21 20:26:37

Emilia
100% Netkobieta

Martynko, wszystko zależy od dodatków. Taka woalka pewnie by nie przeszła, poza tym ja jestem sporo wyższa od mojego faceta, więc buty to tylko balerinki, każdy obcas odpada. Do tego skromny bukiecik z kremowych róż, we włosach jakaś subtelna ozdoba i gra smile.

Blondiane, a jesteśŚ pewna że to są suknie do ślubu cywilnego a nie bielizna wink?

"Kiedy życie domaga się od ciebie zmiany, zastanów się co dokładnie należy zrobić, i bez najmniejszej wątpliwości i bez żadnego oporu odważ się na nią, wiedząc, że każda zmiana zakłada rozwój". Eileen Caddy

#81 2010-10-21 21:22:46

Martyna777
Przyjaciółka Forum

Emilio jeśli mi kiedykolwiek odwali tongue i postanowię wyjść za mąż to z pewnością z woalką na głowie tongue może nawet czarną big_smile

Ja mam dokładnie odwrotnie jestem bardzo niska (161 cm tongue) i przy niektórych facetach wyglądam jak ich córka sad

#82 2010-10-21 21:53:58

Olinka
Redaktor Naczelna Forum

Mnie osobiście te dwie czerwone sukienki bardzo, bardzo się podobają, ale ta pierwsza jest po prostu cudna, co więcej uważam, że na ślub w USC obydwie są idealne i jak najbardziej właściwe. I błagam, przestańcie już z tym urzędem, to jest w końcu święto.

Emilia napisał:

Do tego skromny bukiecik z kremowych róż, we włosach jakaś subtelna ozdoba i gra smile.

Dokładnie, sukienka jest tak strojna, że wszelkie wyszukane ozdoby są już zbędne, tym bardziej, że przesadzić byłoby tu łatwo, a wtedy to już powstanie nam...kicz w czystej postaci smile.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

#83 2010-10-21 22:32:37

Kami90
100% Netkobieta

co do czerwonych to moje propozycje
http://www.wizaz.pl/szafa_stara/images/80669_1820_1.jpg

http://www.moda.na14.pl/joomla1/images/stories/gapa/201109/gapa%20czerwona%20sukienka.jpg

http://j.luxlux.pl/l1531/31a66ec6001e39b64b0084df/234655.jpg

"Uśmiechnięci, wpół objęci spróbujemy szukać zgody,
choć różnimy się od siebie
jak dwie krople czystej wody." W. Szymborska

#84 2010-10-22 12:37:13

Yvette
100% Netkobieta

Kami, te dwie pierwsze propozycje są cudowne. Co do trzeciej jestem sceptyczna, bo ja po prostu w takich fasonach źle wyglądam, ale wszystko zależy od figury panny młodej smile

Olina napisał:

I błagam, przestańcie już z tym urzędem, to jest w końcu święto.

Podpisuję się pod tym obiema rękami, ile można drążyć temat wink

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile

#85 2010-10-22 15:54:35

CupraFR
100% Netkobieta

Ta pierwsza jest piękna, oczu od niej nie mogę oderwać. smile Druga nie w moim stylu a ta trzeci pasowałaby do mnie idealnie. Ale ta pierwsza.... Poezja po prostu.
Co do sukni do USC również uważam, że ten temat powinien pójść w niepamięć. W końcu to indywidualna sprawa każdej z nas i nie powinnyśmy się o to wykłócać.

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

#86 2010-10-22 19:19:19

Olinka
Redaktor Naczelna Forum

Hmmm...Spójrzcie, ile osób tyle opinii smile. Ja akurat nie wyobrażam sobie siebie w tej trzeciej propozycji, choć myślę, że wyglądałabym w niej całkiem nieźle, za to fason zupełnie nie w moim typie. Tak czy inaczej każda panna młoda powinna wyglądać dokładnie tak jak to sobie wymarzyła. Noo...Szkoda tylko, że ja mam już tę ceremonię za sobą, a wypowiadam się tak jakbym co najmniej coś planowała big_smile. Ale co mi tam, podyskutować sobie można, nie?

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile

#87 2010-11-04 20:37:26

Emilia
100% Netkobieta

Suknia jak marzenie:

http://www.monsoon.co.uk/content/ebiz/monsoon/invt/75216741/75216741_m1.jpg

Albo taka - chyba jeszcze lepsza:

http://www.monsoon.co.uk/content/ebiz/monsoon/invt/65217294/65217294_m1.jpg

Ostatnio edytowany przez Emilia (2010-11-04 20:38:18)

#88 2010-11-04 20:54:32

betil83
Dobry Duszek Forum

Martyna777 napisał:

Mnie jako osobę wierzącą to obraża, dlaczego nie zakładacie muzułmańskich ubrań?
Jeśli się jest niewierzącym to po co Ci biała sukienka? Jesteś niewierząca to idź w fioletowej. To jest symbol, a je należy szanować. Jeśli już jedną taką miałaś i się rozwiodłaś to po co Ci druga? Jak masz męża rozwodnika, to niech sobie ogląda film z jego pierwszego ślubu. Suknia ta kojarzy się ze ślubem kościelnym, a jego bierze się raz w życiu.
Mama mojej przyjaciółki wyszła za rozwodnika, kiedyś wspominała, że właśnie tego pięknego ślubu jej zawsze brakowało, ale jednak kocha tego pana wink I to właśnie jest piękne, miłość to poświęcenie smile
Jak już pisałam USC to nie cyrk, przecież w innych kolorach też się ładnie wygląda, nie koniecznie trzeba iść w sukience.

nie wiem co Ciebie obraża w tym , ze jakaś Panna Młoda chce iść USC w białes sukience?? Osoba niewierząca nie może iśc do USC w białej sukience, bo tylko do Kościła wypada? dziwna zasada, i choć jestem katoliczką zupełnie się z nia nie zgadzam. Biała sukienka to przede wszytskim tradycja i symbol - ale chyba nie symbol Koscielny (może się nie znam).

Osobiście uważam za cyrk, żeby na własny slub cywilny przysc w granatowej czy też "małej czarnej". Kazda kobieta ma prawo marzyć o białej sukience do slubu, a zycie rózne płata figle i w róznych sytuacjach nas stawia, zycie nie jest czarno - białe.
Rozwodnik, czy nieeiwrzący to tez człowiek z marzeniami... smile

#89 2010-11-06 00:00:25

Martyna777
Przyjaciółka Forum

betil83 napisał:

Osobiście uważam za cyrk, żeby na własny slub cywilny przysc w granatowej czy też "małej czarnej". Kazda kobieta ma prawo marzyć o białej sukience do slubu, a zycie rózne płata figle i w róznych sytuacjach nas stawia, zycie nie jest czarno - białe.
Rozwodnik, czy nieeiwrzący to tez człowiek z marzeniami... smile

Urząd to urząd! Nie sukienka jest najważniejsza podobno tongue Skoro już jak rozwód raz miała, to po co jej druga? Jak jest nie wierząca to po co jej ślub? Czy papierek uszczęśliwia? A niby w czym? Czy "przysięga" przed człowiekiem, który sam nie wie co to jest k.r.o jest aż tak ważna? W Kościele ksiądz musi chociaż znać zasady KKK.

#90 2010-11-06 09:16:27

CupraFR
100% Netkobieta

Emilio obie piękne. Aż chce mi się brać ślub, żeby ją założyć. big_smile Bardziej podoba mi się ta pierwsza. Mmmm.. Poezja.. smile Ja uważam, że ta trzecia nie jest odpowiednia względem fasonu do cywilnego. Ale to oczywiście kwestia gustu.

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

#91 2010-11-06 14:35:44

Olinka
Redaktor Naczelna Forum

Martyna777, zwracam Ci uwagę i bardzo proszę, abyś trzymała się tematu wątku, w którym jest mowa o sukniach do ślubu cywilnego, a nie polemika na temat urzędowej strony tego zagadnienia. Dziękuję za dostosowanie się i pozdrawiam, Olinka

#92 2011-02-01 00:47:09

girl90
Przyjaciółka Forum

Martyna777 napisał:

yvette napisał:

tak samo jak czerń jest tradycyjnym kolorem żałobnym.

Do USC na ślub idealnym.
)

Chyba zartujesz?! kolor czarny to kolor zaloby! nie mozna go zakladac na slub! nawet ten cywilny! W zyciu bym nie ubrala czarnej sukni na pogrzeb!  nawet czyjs! jestes zwyczajna hipokrytka! Ciekawe co bys zrobila jakbys nie mogla brac slubu koscielnego (nie chodzi o wiare, ale o to w kim sie zakochujesz). Nie znasz przyszlosci! nie wiesz co Cie czeka, jak los skieruje Twoja droge! Wiec prosze nie mow ze nie mozna isc w bialej suknie na slub cywilny! owszem moze nie wypada w jakiej ala kopciuszek ale w tadycyjnej bialej jak najbardziej! Panna mloda ma się wyrozniac a nie wtapiac w tlum!! Po slubie jest wesele, albo zwykly obiad. Ja osobiscie dziwnie bym sie czula na swoim slubie, weselu, nie bedac w bialej sukni.

#93 2011-02-01 01:03:56

gothka
100% Netkobieta

A ja na ślub kościelny mam suknie z czarnymi elementami i czarne dodatki. I co z tego...? Świat się zawali...? Każdy ma prawo wyglądać tak, jak chce. Wszystkie kolory i fasony sukien ślubnych są tylko umowne. A co ,,wypada" a co nie to już tylko wymysły społeczeństwa.

Jeśli chodzi o kobiety, większość mężczyzn żałuje, że nie urodziło się kotami.

#94 2011-02-01 10:35:44

girl90
Przyjaciółka Forum

ale jest roznica pomiedzy czarna suknia a suknia z czarnymi dodatkami. I to diametralna roznica.

#95 2011-02-01 11:16:40

gothka
100% Netkobieta

Chyba, że te dodatki i czarne elementy stanowią zdecydowaną wiekszośc wink

#96 2011-02-01 11:34:41

girl90
Przyjaciółka Forum

Tez racja. Ja bynajmniej nie poszlabym do slubu w czarnej badz granatowej sukni. Dla mnie i dla wielu kobiet jest to po prostu zbyt smutny kolor jak na taka uroczystosc i nie na miejscu

#97 2011-02-01 12:08:42

gothka
100% Netkobieta

A dla mnie nie na miejscu jest postępowanie wbrew swoim przekonaniom. Nie lubię jasnych kolorów, źle w nich wyglądam: dlaczego więc miałabym katować się taką suknią w dniu ślubu? Albo też czy tylko dlatego miałabym rezygnować ze ślubu kościelnego bo moja suknia będzie odbiegać od ,,kanonów"?

#98 2011-03-23 12:39:53

cherry89
Zbanowany

Rozumiem panie mające ten problem. W sukni "księżniczki" nie wypad iść bądź co bądź to urząd. Jednak to jej dzień.
Pytanie czy jeśli to drugie małżeństwo to czy wypada ubierać białą sukienkę? Biel to symbol czystości hmm
Moim zdaniem na taką uroczystość wypada iść elegancko ubrana. Przytoczona tu mała czarna, fakt jest elegancka, ale czarna. Osobiście ja jestem zwolenniczką, aby do USC nie ubierać białej sukienki, choćby ze względu na to jak tu było pisane, że jest to urząd.
Fakt to tylko czynność prawna, ale głównie dla kobiety ma ona duże znaczenie.
Gdybym ja była w takiej sytuacji poszłabym w czerwonej granatowej lub szarej w ostateczności czarnej. Raczej krótkiej w długiej na prawdę nie wypada, ale są panie który to co wypada nie interesuje i powinno się uszanować ich zdani i za głośno nie obgadywać big_smile

#99 2011-09-07 14:32:37

Roskalinda
100% Netkobieta

Zwyczaj zakładania skromnego stroju na ślub cywilny i efektownej, białej sukienki na ceremonię w kościele wywodzi się  z czasów poprzedzających wprowadzenie konkordatu. Wówczas katolicy musieli ślub kościelny poprzedzić wizytą w USC. Najczęściej Panna Młoda zakładała na tę okazję garsonkę lub stonowany kostium, Pan Młody występował w garniturze. Mniej strojne były również fryzury i dodatki, często rezygnowano z wiązanek. Oprawa towarzyszyła dopiero ceremonii kościelnej. Dziś tych zasad trzymają się już tylko konserwatyści, a Panny Młode co raz częściej pojawiają się w USC w strojnych i pięknych sukniach. Co więc włożyć w tym wyjątkowym dniu?

Każde pytanie na forum internetowym dotyczące białej sukni na ślubie cywilnym wywołuje gorącą dyskusję. Coraz powszechniejsze jest traktowanie ślubu cywilnego na równi z ceremonią kościelną. I rzeczywiście, dlaczego ten dzień nie miałby być wyjątkowy? Nic nie stoi na przeszkodzie, być włożyła wymarzoną, długą suknię. Biała, ecru, kremowa? Te kolory pasują każdej Pannie Młodej. Do sukni możesz też dobrać klasyczne, ślubne dodatki; diadem, rękawiczki czy bukiet. Ważne, byś czuła się w tym stroju naprawdę dobrze. Ślub cywilny daje też duże pole do popisu miłośniczkom ekstrawaganckich kreacji. Oczywiście, strój powinien pasować do szczególnego charakteru tego dnia, ale z pewnością nie musisz się martwić, że odsłonięte ramiona wydadzą się komuś niestosowne. Dotyczy to także długości sukienki i jej koloru - możesz wystąpić nawet w czerni.

Choć nie ma w tym nic niestosownego, nie wszystkie Panny Młode decydują się na typowe ślubne kreacje. Wiele kobiet wybiera stroje bardziej stonowane. Dotyczy to szczególnie pań dojrzałych lub wstępujących w związek małżeński po raz kolejny. Kostium czy garsonka to też dobre rozwiązanie dla osób, które dysponują ograniczonymi funduszami. Elegancki żakiet w komplecie ze spódnicą jest znacznie tańszy niż najprostsza nawet suknia ślubna. Panie, które chciałyby podkreślić wyjątkowy charakter ślubu, jednak wola uniknąć typowej, białej sukni, też mają wiele możliwości do wyboru. Świetnie sprawdzi się kreacja wieczorowa lub koktajlowa. Panna Młoda biorąca ślub w ciepłym, letnim miesiącu pięknie będzie wyglądała w kolorowej, zwiewnej sukience w kwiaty. Można też postawić na stylizację retro. Krótka sukienka nawiązująca do dekady lat 40. lub 50. będzie bardzo szykowna, a przy tym znacznie lżejsza niż długa suknia wieczorowa.

Czym kierować się przy wyborze stroju na ślub cywilny, jeśli jest tak wiele możliwości? Podstawowe kryterium to, oczywiście, własne upodobania i styl. To Panna Młoda jest bohaterką tego dnia i ważne, by czuła się w swojej kreacji piękna i wyjątkowa. Strój warto też dopasować do pory roku i godziny ceremonii. Jeśli ślub odbywa się we wczesnych godzinach popołudniowych, klasyczna suknia wieczorowa może wydawać się zbyt ciężka i strojna. Podobne zasady dotyczą fryzury i makijażu oraz dodatków.

"To, co za nami, i to, co przed nami, ma niewielkie znaczenie w porównaniu z tym, co jest w nas."O.W.Holmes

"Pamięć serca unicestwia złe wspomnienia, wyolbrzymiając dobre i dzięki temu mechanizmowi udaje nam się znosić ciężar przeszłości."G.GMarquez

#100 2011-09-07 15:41:09

justi31
Tajemnicza Lady

Niedług mój ślub cywilny.Idę w sukience wieczorowej kolor ecri długość do kolan.Będziemy tylko my i świadkowie Nie organizujemy przyjęcia.Proszę o radę :czy mam mieć bukiet?

#101 2011-09-07 15:53:37

dziewczynaZprowincji
O krok od uzależnienia

Myślę że kwestia gustu, ale ja sobie nie wyobrażałam żeby nie mieć kwiatów do ślubu. Jeśli lubisz kwiaty to oczywiście zafunduj sobie piękny bukiet, później możesz go ususzyć na pamiątkę smile

#102 2011-09-07 16:07:04

Roskalinda
100% Netkobieta

Myślę że możesz sobie pozwolić na bukiet w tym dniu, tym bardziej że zrezygnowałaś z przyjęcia itp. Na pewno będzie on miłą pamiątką. Ale to oczywiście kwestia gustu

"To, co za nami, i to, co przed nami, ma niewielkie znaczenie w porównaniu z tym, co jest w nas."O.W.Holmes

"Pamięć serca unicestwia złe wspomnienia, wyolbrzymiając dobre i dzięki temu mechanizmowi udaje nam się znosić ciężar przeszłości."G.GMarquez

#103 2011-09-07 18:31:58

stephanie
Dobry Duszek Forum

Miesiąc temu byłam na ślubie koleżanki. Miała w urzędzie stanu cywilnego.

Miała na sobie długą białą suknię z welonem i bukiet. Identyczną jak panny młode noszą podczas ślubu kościelnego.

I jakoś nikomu to nie przeszkadzało. Każdy ubiera się tak jak sobie wymarzył w ten wyjątkowy dzień. Najważniejsze jest byś TY się w tym jak najlepiej i najpiękniej czuła.

Pozdrawiam

#104 2011-09-07 18:49:50

Roskalinda
100% Netkobieta

stephanie tak jak napisałam, czasy się zmieniły i nie ma nic złego w tym, że Panna Młoda do ślubu cywilnego idzie w welonie i białej sukni. Dziś to kwestia gustu, a nie odgórnie narzuconej normy.

#105 2011-09-07 19:24:53

stephanie
Dobry Duszek Forum

Roskalinda napisał:

stephanie tak jak napisałam, czasy się zmieniły i nie ma nic złego w tym, że Panna Młoda do ślubu cywilnego idzie w welonie i białej sukni. Dziś to kwestia gustu, a nie odgórnie narzuconej normy.

Oczywiście zgadzam się z Tobą. Wcześniej przeczytałam, jak któraś z uczestniczek dyskusji napisała że w  "USC biała suknia z welonem to cyrk".
Chciałam tylko dodać coś od siebie, a mianowicie to, że kobiety wybierają różne suknie, również tradycyjne białe. Inna moja znajoma była w długiej czarnej. Jaj matka o mało nie zemdlała jak ją w niej zobaczyła. Tak jak powiedziałaś:
Kwestia gustu
Pozdrawiam

#106 2011-09-07 20:23:04

Roskalinda
100% Netkobieta

stephanie napisał:

Jaj matka o mało nie zemdlała jak ją w niej zobaczyła

No właśnie, idealny przykład jak bardzo różnią poglądy młodych od poglądów starszego pokolenia.

#107 2011-09-07 23:58:49

mi
Dobry Duszek Forum

Ja osobiście nie mam najmniejszych szans na ślub kościelny (różnica wyznaniowa) i poprzestanę na tym w USC. Nie mam zamiaru rezygnować z tradycyjnej sukni ślubnej...
Bardzo podobają mi się takie 'księżniczkowate' sukienki i nie wyobrażam sobie ślubu w garsonce czy krótkiej, granatowej sukience hmm Przecież każda kobieta ma prawo poczuć się w tym dniu wyjątkowa smile A miłość nie wybiera...

♥ Poproszę o pudełko z zapachami jego ciała, smakiem jego ust i kolorem jego myśli  ♥ (29.o5.11) ♥
♥ Zaręczona z Misiem ! ♥ (11.o6.2013) ♥

#108 2011-09-08 08:42:18

justi31
Tajemnicza Lady

Dziękuję za radę.Mam ochotę na bukiecik.
Nie wiem czy w tym USC,w którym odbędzie się ślub panuje taki zwyczaj.Najwyżej będę pierwszą ,,panną młodą z bukiecikiem,,

#109 2011-09-08 13:10:06

dziewczynaZprowincji
O krok od uzależnienia

daj spokój co Cię obchodzą zwyczaje w usc? jeszcze tego brakuje żeby do urzędu z kwiatami nie wpuścili. Tak jak dziewczyny pisały masz prawo ubrać sie tak jak tylko masz na to ochotę, czasy się zmieniły, mamy demokrację i chociaż w takich sytuacjach niech się przydaje.
Życzę wszystkiego najlepszego i udanego dnia ślubu smile

#110 2011-09-08 13:17:46

Roskalinda
100% Netkobieta

justi31 ja miałam ślub cywilny w przyspieszonym terminie dlatego był on we wtorek w małej sali USC a nie w sali ślubów a mimo wszystko miałam bukiet i piękną sukienkę, bo tego chciałam mimo że po roku wzięłam ślub kościelny, to datą mojego ślubu uznaję datę cywilnego dlatego chciałam mieć z niego cudowne wspomnienia. Więc nie przejmuj się tym co myślą inni.
A teraz drogie Panie pragnę przypomnieć że temat dotyczy sukienek do ślubu cywilnego.

Ostatnie tematy :

Stopka forum