escapelle - objawy uboczne - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#39 2011-08-02 02:14:19

Pauluss00
Niewinne początki

Re: escapelle - objawy uboczne

Cześć dziewczyny !
Uprawiałam seks z chłopakiem, pękła nam prezerwatywa wziełam  escapelle po 6 godzinach. Miałam wtedy dni niepłodne. Nie miałam żadnych skutów zażycia tabletki, okres dostałam normalnie. Teraz dostałam okres po 3 tygodniach. Wcześniej czytałam, że jeżeli miałam dni niepłodne i wziełam tabletke to nie ma opcji na ciąże jednak przez 'przyspieszony' okres troche się przestraszyłam.Czy ta ogromna dawka hormonów które zawdzięczam escapalle nadal działa? Jest szansa na ciąże sad? Musze dodac, że ostatnio zmieniłam tryb życia (teraz pracuje, wcześniej była szkoła).

Ostatnio edytowany przez Pauluss00 (2011-08-02 02:21:05)

#40 2011-08-09 12:48:46

xxx11
Zaglądam tu coraz częściej

Mili_89 napisał:

Kochane!
ja wzięłam escapelle 9 maja po około 45 godzinach, jednak podczas stosunku mój partner miał pełny wytrysk we mnie i byłam w końcówce dni płodnych, cały czas czekam na efekt, jeżeli chodzi o skutki uboczne to w pierwszym tygodniu po zażyciu pigułki praktycznie nie zauważyłam żadnych zmian w organizmie, wystąpiły bóle głowy i senność, jednak już w drugim tygodniu czułam łamanie w kościach jak na grypę, moje piersi są nabrzmiałe i obolałe, kilka dni odczuwałam dość silne bóle podbrzusza, które było jak napompowane, nie mieściłam się w swoje spodnie, brzuch zmalał po 3 dniach i zaczęły się zawroty głowy raz na jakiś czas i zmęczenie na potęgę, nie wystąpiło u mnie żadne krwawienie, po 10 dniach pojawiła się bezwonna wodnista wydzielina. Dzisiaj mija 10 dni, jak tylko dostanę okres napiszę Wam. Trzymajcie się! :*

Hej
i jak dostałaś miesiączkę?
mam dokladnie te same objawy co ty , tyle ze wzielam Postinor ( nie duo) a jedna tabletke 1500, wzielam po 65 godzinach. Dzisiaj powinnam dostac okres. Przez jakis czas czulam sie napuchnieta teraz przeszło , pojawiła się wodnista wydzielina brzuch zmalał..hm Powiedz jak potoczyła sie twoja wpadka?

#41 2011-08-11 12:00:05

sarenka19
Niewinne początki

jak myslicie jesli wziełam escapelle po 56 godzinach od stosunku przerywanego i po około 3 godzinach wyprózniłam sie w toalecie to czy zadziała???sad dodam ze niemam regularnych cykli....prosze o odpowiedx....;(

#42 2011-08-11 12:06:52

sarenka19
Niewinne początki

prosze kogos o odpowiedź:(....

#43 2011-08-16 20:22:33

Pauluss00
Niewinne początki

Zadziałą, zadziała.. jakie to wypróżnienie ? Ja specjalnie przed się najadłam żeby w razie skutków ubocznych ( wymiotowanie) wymiotować jedzeniem, a nie zółcią + resztkami tabletki

#44 2011-08-22 14:39:26

goshaa
Niewinne początki

Brałam escapelle 3 razy w krotkim odstepie czasowym i 0 objawow ubocznych, poza tym ze przyjelam mega duza dawke hormonow i bylam bardziej senna wink

#45 2011-08-26 10:05:45

Catwoman
Redaktor Działu Kultura

Generalnie po pigułke "po" nie ma poważnych skutków ubocznych bo ta pigułka zawiera tylko pochodną 1 sytetycznego hormonu- progesteronu, a za wszystkie niefajne skutki uboczne, z zakrtzepica i zatorem włącznie odpowiedzialna jest mieszanka tj. klasyczne pigułki z pochodną estrogenu [i tu: etynyloestradiol].

Fragment postu wykasowany ze względu na niezgodność z regulaminem forum oraz polskim prawem

Ostatnio edytowany przez Anemonne (2011-08-26 10:29:30)

#46 2011-10-21 15:58:23

aphra
Niewinne początki

Witam,
mam pytanie. 2 tygodnie temu wzięłam tabletkę escapelle, nie miałam żadnych objawów, ale po tygodniu pojawiły się krwawienia, na początku dosyć obfite (jak normalny okres- jeśli chodzi o mnie), ale trwa to już tydzień i jest to dosyć naprzemienne tzn. raz krwawienia w ogóle nie ma, bądź jest niewielkie i wystarczy wkładka higieniczna a raz krwawię mocniej. Boję się, że jest to już powód żeby skonsultować się z ginekologiem. Czy któraś z pań miała taką sytuację?

#47 2011-10-29 21:27:22

goniademko@vp.pl
Niewinne początki

witam pogubilam sie stosuje nuvaring wyjelam krążek 8 paxdziernika  okres dostalam 11 paxdziernika 15 powinnam wlozyc ale nie wykupilam recepty 17 pazdziern nadazyla mi sie wpadka obliczylam ze to nie dni plodne i odpuscilam sobie potem 24 powtorka z rozrywki i pobieglam do lekarza zrobil mi usg i przepisal escapelle wzielam po 36 h trzy dni po nabrzmialy mi piersi bol brzucha w dolnej czesci i zabilabym wszystko co na mnie patrzy taka nerwica i jeszcze taki bialy gęsty śluz napiszcie mi co o tym sądzicie

#48 2011-10-29 21:37:34

vinnga
Moderator

Goniademko, a na jakiej podstawie Ty sobie wyliczyłaś te dni niepłodne? Nuvaring ma praktycznie takie samo działanie jak tabletki antykoncepcyjne, czyli całkowicie hamuje Twój naturalny cykl. I po zrezygnowaniu z tego krążka nie możesz przewidzieć kiedy będzie miała miejsce pierwsza owulacja. Równie dobrze może to być po kilku dniach, a może też być po 2 miesiącach. Więc zapomnij o liczeniu dni płodnych dopóki nie będziesz miała przynajmniej 3 regularnych cykli!

A to co się z Tobą dzieje teraz to klasyczne objawy po zastosowaniu escapelle. Więc nie masz się czym przejmować.

#49 2011-11-08 23:25:02

hanybany
O krok od uzależnienia

vinnga - w zasadzie jakie skutki uboczne escapelle powinny nas naprawdę mocno zaniepokoić?

#50 2011-11-09 08:31:17

vinnga
Moderator

Hanybany, to trzeba trochę "na logikę" brać:
Escapelle wpływa na 2 układy: hormonalny i rozrodczy. Więc reakcje ze strony tych układów nie są niepokojące. Chyba, że przybierają jakąś poważną formę. Po zażyciu Escapelle robimy sobie w organizmie taki sztuczny PMS, więc wszystko, co wygląda jak stan przed okresem jest normalne - powiększone, obrzmiałe piersi, pobolewanie brzucha, drażliwość. Mogą pojawić się bóle głowy, nudności, ogólne zmęczenie i rozbicie, niewielkie krwawienie nie będące miesiączką. Tym nie należy się przejmować, tak działa zwiększona dawka hormonów. Niepokojące są wszelkie objawy potencjalnie groźne dla zdrowia i życia: a więc lekkie krwawienie jest normalne, ale jeśli krwawy potop trwa tydzień i nie zamierza się kończyć - coś jest nie tak. Ból głowy może występować, ale jeśli przez kilka dni ból rozrywa Ci czaszkę i uniemożliwia funkcjonowanie - koniecznie do lekarza. Jeśli wymiotujesz jak kot przez trzy dni - do lekarza, chociażby po to, żeby się nie odwodnić. Natychmiastowy alarm powinny podnieść sygnały ze strony układu krążenia i oddechowego: duszności, kołatanie serca, przyspieszone tętno itp. Bóle jakichkolwiek narządów  nie związanych z układem rozrodczym - wątroba, trzustka, żołądek itp również powinny zaniepokoić, jeśli są mocne lub długotrwałe. Lekkie pobolewanie wątroby przez dzień czy dwa może się zdarzyć - przecież to ona rozprawia się z doustną porcją hormonów.

Nie da się jednoznacznie określić, co jest niepokojące, co nie. Należy mieć świadomość, w jaki sposób działają hormony z Escapelle, przeczytać dokładnie ulotkę. Poważne skutki uboczne Escapelle są bardzo rzadkie, te "mało poważne" - bardzo częste.

#51 2011-11-20 12:19:03

ewelka2388
Na razie czysta sympatia

Witam. Mam nie mały problem. Musiałam zażyć escapelle, przyjęłam ją myśle dość szybko bo mniej więcej po13h. Wiem, że po tabletce okres może być wcześniej bądź później ale ja już nie daje rady bo okres mi się stanowczo spóźnia(JUŻ 20 DNI). Jestem strzępkiem nerwów  i już nie wiem czy wmawiam sobie ciąże czy faktycznie tak jest. Boję się zrobić test, boję się iść go lekarza, na dodatek mam mdłości tyle, że są one dziwne bo zazwyczaj wtedy gdy jestem głodna albo gdy siedzę i nic nie robię, jak mam zajęcie i nie myślę to i mdłości nie ma. mOże któraś z was miała podobnie i wszystko dobrze się skończył? Poradźcie coś bo niedługo w wariatkowie wyląduje hmm

#52 2011-11-20 12:39:14

vinnga
Moderator

Ewelka, Escapelle może być przyczyną tak dużego opóźnienia terminu miesiączki. Równie dobrze przyczyny mogą być inne. Każda kobieta reaguje inaczej. Nic Ci nie da, jak któraś napisze, że też jej się tyle czasu okres spóźniał. Zamiast się denerwować (nerwy też opóźniają okres smile ) - kup ten nieszczęsny test i go zrób. Wtedy będziesz się denerwować tylko przez 3 minuty, a w ten sposób będziesz coraz bardziej panikować do czasu, aż się okres pojawi lub brzuch urośnie. Jeśli jesteś w ciąży (bardzo mało prawdopodobne, ale jednak możliwe) - jest to fakt dokonany i trzeba stawić mu czoło. Uciekanie przed problemem nic tu nie da. Lepiej szybko zakończyć męczarnię i test zrobić. Wtedy będziesz wiedziała, czy masz powody do paniki, czy nie.

#53 2011-11-22 11:41:45

ewelka2388
Na razie czysta sympatia

hej. Zrobiłam test, miałam przeczucie, że to ciąża. No i zobaczyłam dwie kreski.  Jestem załamana, tym, że w tym czasie będzie nam bardzo ciężko z drugim dzieckiem. Bo mam już cudownego synka i ma dopiero 10 miesięcy, więc dopiero teraz szukamy mieszkania, ja miałam znaleźć pracę bo jest cięzko a tu drugie dziecko. Chciałam je mieć dopiero jak się wszystko ustabilizuje:(  i na dodatek cholernie boje się porodu, jeszcze nie zapomniałam pierwszego. 32 godziny rodziłam hmm Chciałam się wygadać smile trzymajcie się.

#54 2011-11-25 00:28:09

Kamka-ma
Niewinne początki

Hej ja zażyłam Escapelle jakieś 25 godzin po stosunku.Czytałam wcześniej trochę na forum i rzecz jasna ulotkę. I powiem że mój przypadek jest beznadziejny bo 2 dni po mój chłopak zrobił to po raz kolejny, ale nie zażyłam już kolejnej tabletki bałam się w tak krótkim czasie to zrobić. Po 6 dniach dostałam krwawienia i skurcze okropne czułam jakbym rodziła co najmniej, a znam ten ból bo mam już jedno dziecko. Myślałam że minie okłady, gorące kąpiele i nic Nospa nie pomogła miałam dzwonić na pogotowie wystraszyłam się jak diabli. Krwawienie miałam jakieś 5 dni nie wielkie i minęło. Mam wliczy apetyt i od niedawna bóle w podbrzuszu, ogólnie jestem zmęczona okropnie. Nie wiem co mam myśleć czy to skutek uboczny Escapelle czy może to co się wydarzyło po zażyciu, okresu jeszcze nie mam, ale w sumie mam czas jeszcze do okresu. Co sądzicie czy powinnam czekać czy zrobić test bo sama nie wiem??

#55 2011-11-25 07:31:48

vinnga
Moderator

Kamka, możliwe, że te dziwne objawy są skutkiem zażycia Escapelle. Możliwe też, że ciąży. Jeśli Ci to spędza sen z powiek - zrób test i będziesz wiedziała na czym stoisz. Ciąża w tym przypadku jest mało prawdopodobna, ale jak widać na przykładzie Ewelki (post nad Twoim) - zdarza się...

Ewelka, jesteś naprawdę wyjątkowym przypadkiem, aczkolwiek nie wiem, czy jest to dla Ciebie pocieszeniem... W każdym razie już jesteś świadoma sytuacji i możesz obmyślać, jak sobie z nią poradzić, zamiast zadręczać się "jestem w ciąży czy nie". Na pewno sobie dacie radę. Może trzeba będzie zmienić niektóre plany, z pewnych rzeczy zrezygnować, ale poradzicie sobie. Uszy do góry smile

#56 2011-11-26 10:57:04

ewelka2388
Na razie czysta sympatia

Wszyscy oprócz mnie są zadowoleni smile ja też będę za jakiś czas, tylko muszę się z tą myślą oswoić. Już słyszałam bicie serduszka także nie jest źle. A mój lekarz zaskoczony, też powiedział, że jestem wyjątkowym przypadkiem i że dzidziuś najwyraźniej bardzo chciał być na tym świecie i nic mu w tym nie mogło przeszkodzić tongue Mam nadzieje, że wszystko się ułoży i będzie dobrze smile

#57 2011-11-27 15:16:23

mandarynka21
Wkręcam się coraz bardziej

czyli jestes tez niezadowolonaz tego ze bedziesz miala dzidziusia?
Moze poprostu bylo juz za pozno na taka tabletke. Najwieksza skutecznosc ma w ciagu pierwszych 10-12h od stosunku.
Nie zawsze kazdy organizm musi pracowac podrecznikowo

#58 2011-11-28 18:45:10

hanybany
O krok od uzależnienia

okurcze, no historia o ciąży pomimo przyjęcia pigułki awaryjnej już  w 13 godzinie (to naprawdę wcześnie) nie jest pocieszająca... Vinnga - mogło coś konkretnego wpłynąć na jej nieskuteczność, czy jest to po prostu kwestia "szczęścia" ?

#59 2011-11-28 19:01:49

vinnga
Moderator

Hanybany, ja nie jestem ekspertem smile Po prostu 2 czy 3 razy miałam z tym specyfikiem do czynienia i trochę na ten temat czytałam (i baaardzo dokładnie ulotkę smile ). 13 godzin po stosunku to krótki czas. Powinna zadziałać prawidłowo. Jednak zdarzają się przypadki, kiedy nie działa - tak jak np. tabletki antykoncepcyjne (też prawie 100% pewności, ale ułamek procenta...). Koleżanka Ewelka jest takim rzadkim przypadkiem. "Konkretnie" na skuteczność pigułki wpływają tylko wymioty lub ostra biegunka krótko po zażyciu tabletki. Reszta to pech lub szczęście smile

#60 2011-11-29 17:56:55

iwoonnkkaa
Niewinne początki

Czesc dziewczyny !

PO ok 13 godzinach od wpadki przy pracy (pekła nam gumka") zazylam ecapelle. MOja przygoda była taka ze nie wiedziałam nic o tej tabletce. tylko gdzies tam słyszałam o tej 72 h po stosunku. PO wpadce , rano postanowilam poszperac cos w internecie. Tak wiele dziewczyn pisało ze ja zazyło ze postanowilam ze dla bezpieczenstwa wezme i ja. Tabletka jest dostepna na recepte wiec musialam zmusic sie na wizyte u ginekologa ( był to moj pierwszy raz). Nie wspominam tego zbyt dobrze bo lekarska byla bardzo niedelikatna ale jedyna ktora mogła przyjac mnie naszybko i przepisac tabletki. Mialam o tyle dobrze ze ona sama zapytala czy przyszlam wlasnie po ta tabletke. Opowiedzialam jej co sie stalo , ona zapytala kiedy to bylo. Powiedzilam ze jakies 9 h temu wiec ona mowi :" pewno chce pani zazyc ecapelle". Wypisała mi , jeszcze zbadala  i wyszłam. Obliczałam tez swoje dni płodne i akurat wpadka zdazyla sie w srodku dni płodnych. BYłam zalamana. Wiele naczytałam sie o skutkach ubocznych i bałam sie jednak u mnie nic sie nie pojawiło, mam silny organizm . Zadnego plamienia krwawienia czy jakies boli np piersi. M
Czytalam ze po escpallle jest duze prawdopodobienstwo ze tabletka zadziała. Tak tez zyłam tylko ta myslą. Jednak jak znalalzlam forum na ktorym kobiety wypowiadaja sie jak po escapelle urodzily dzieci nawet wziałszy tabletke do 10 h po stosunku. Załamałam sie . Pamietam do teraz pierwsze zdanie na forum " URODZIŁAM MOJA ESCAPELLOWA Córeczke". To była katastorfa dla mnie . Ciagły stres. Mineło dwa tygodnie od tej wpadki dzisiaj robilam test. Okazal sie dwa razy negatywny. Jutro dla pewnosci zrobie jeszcze test rano . Okresu nie dostalam jeszcze wiem ze po tabl;etce moze sie spoznic. Takze czekam Mam nadzieje ze juz nie dlugo dostane.

ZYcze wam dziewczyny powodzenia i silnych nerwów. Nikomu nie zycze tego co przezyłam ja..

Trzymam za was wszystkie kciuki!

#61 2011-12-02 00:27:04

Rossa551
Niewinne początki

hej! :)
Iwoonnkkaa, radzę nie stresować się tym co czytasz w necie, bo tylko niepotrzebnie mozesz bardziej opóźnić miesiączkę ;) a w którym dniu cyklu zażyłaś tabletke? i ile juz dokładnie czasu minęło?
Ja wzięłam Escapelle ok 32h po stosunku bez zabezpieczenia (9 dnień cyklu) i miałam trochę skutków ubocznych... po 3dniach wystąpiło krwawienie trwające 3doby (tabletkę tą brałam poraz 5. w przeciągu 3 lat i nigdy wczesniej czegoś takiego nie miałam). Ogólnie byłam strasznie osłabiona, senna całe dnie, miałam zawroty głowy, mroczki, drżało mi całe ciało (nie z zimna), czułam się spięta, choć próbowałam to zwalczyć, ból PRZESZYWAŁ mi głowę od czoła do potylicy.. 2 dni później zaczęłam odczuwać ból w podbrzuszu (coś jak w czasie owulacji).
Dziś jest 33dzień cyklu a okresu brak. 2 albo 3 dni temu kochałam się z facetem i znów skończył we mnie. tym razem tabletki nie brałam bo teoretycznie są dni niepłodne (komórka jajowa przeżywa 2-3 dni po owulacji, a nie sądzę abym miała ją w 26-28 dniu cyklu...).
Czy jest możliwe aby Escapelle opóźniła owulacje aż do tego stopnia?
Na razie się nie stresuje, bo uważam iż to raczej niemożliwe. choć co ja tam wiem.. nie mam wiedzy na temat o ile może opóźnić się okres bądź owu po zażyciu tab., gdyż wcześniej wszystko przebiegało u mnie normalnie i nie przeglądałam żadnych forum ;)
Ale jeśli macie dziewczyny jakieś obiekcje, przypuszczenia to podzielcie się nimi proszę :)

#62 2011-12-16 19:56:52

klaudia7651
Niewinne początki

Witam dziewczyny potrzebuje pomocy: mianowicie w pierwszym dniu płodnym pękła gumka niestety nie mogłam sie nigdzie dostać do lekarza i dopiero 54 godziny po zażyłam escapelle to było 29,11 w dniu 4.12 dostałam krwawienia i do dziś je mam tyle że planowana miesiączka miała się zacząć 15.12 lekarz powiedział że po miesiączce mam przyjsc ale co mam uważać za miesiączke już nie mam sił pomózcie

#63 2011-12-18 20:39:51

Lulaa
Na razie czysta sympatia

Witam moje kochane. nie wiem co mam robić. mam aktualnie 11 cyklu czyli za 3 dni planowo nastąpi owulacja. Dzisiaj podczas spotkania z partnerem nie doszło do penetracji, ale doszło do wytrysku na zewnątrz. Powinnam jutro z rana udać sie po recepte na Escapellke czy nie ma takiej konieczności? co sądzicie?

#64 2012-01-03 23:18:48

Rozette
Niewinne początki

Witam.
Podczas wakacji( w sierpniu) byłam zmuszona wziąć escapelle. Miałaś jakieś objawy uboczne po niej, ale okres normalnie się pojawił. Zazwyczaj miałam nieregularny okres, lecz o dziwo po tej tabletce miałam regularny cykl. Jednak w listopadzie nie pojawił się okres. 2 grudnia pojawiały się "plamienia". Myślałam, że może to przez stres i, że wszystko wróci do normy. Stres minął, a ja nadal nie mam okresu. Czy może to być wina escapelle nawet po takim okresie? Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam :*

#65 2012-02-05 20:38:35

malwinam9
Niewinne początki

Witajcie!
Mam problem. Ostatnio mialam nieregularne miesiączki. Współżyłam ze swoim chłopakiem bez gumki , obawiałam się ze zajdę w ciąże. Wziełam tabletkę "72 po" i przez pierwsze dwa tygodnie nic mi nie bylo. Po tych dwóch tygodniach znów wspołzyłam ale juz z prezerwatywą. Dwa dni po wspołzyciu dostałam mdlości, zawroty głowy i miałam tak przez kolejne dwa tygodnie. Miesiączka spóźnia mi się juz 5 dni i nie wiem czy jestem w ciąży czy to tylko przez tą tabletkę. Proszę o szybką odpowiedz. Pozdrawiam

#66 2012-02-05 20:52:08

vinnga
Moderator

Malwina, to może być przez tabletkę, ale istnieje też prawdopodobieństwo, że jesteś w ciąży. Zrób dla pewności test lub czekaj na okres.

#67 2012-02-07 17:14:31

ibiza
Zaglądam tu coraz częściej

Ja bralam to w listopadzie  i jedynym skutkiem ubocznym bylo straszliwe uczucie zmeczenia w nastepnym dniu. przespalam chyba z 20 godzin. No i potem tygodniowe krwawienie polaczone pozniej z miesiaczka. Wiadomow na kazdego dziala to inaczej.

one love.

#68 2012-02-07 20:04:14

terravitka
O krok od uzależnienia

dostalam krwawienia tydzien po zazyciu escapelle, ile ono moze trwac?? z poczatku bylo minimalne, a teraz mocniejsze... a mija dzis 8 dzien...
Prosze o odpowiedz....

18.03.2011 r - Kocham i kochać będe! | David <3

#69 2012-02-12 07:35:16

SzalonaOla
Niewinne początki

ja po escapelle dostałam po tygodniu nieterminowego krwawienia które trwało jakieś 4-5 dni. A okres się nie spóźnił, był wręcz punktualnie smile

#70 2012-02-16 21:55:04

hanybany
O krok od uzależnienia

róóóżnie to bywa jak widać, kwestia czysto indywidualna. Jedno o czym trzeba pamietać, to że wszelkie anomalia są na porządku dziennym po tej tabletce, więc nie ma się co stresować, przynajmniej na początku

#71 2012-03-14 08:23:39

Sefie
Niewinne początki

Dołącze i podepnę temat i Ja ...awaryjne współżycie i musiałam wykona c dzialania do przepisanai tabletki escapelle ,zażyłam 1 godzinę po stosunku ,a dodam ,ze bylam w drugiej połowie cyklu dokładnie 19 dzień licząc od pierwszego dnia poprzedniej miesiączki ,za tydzień powinnam mieć normalną miesiaczkę...dziś ćmi mNie brzuch ,zobaczymy co bedzie dalej ale cała drżę ...bardziej tu działa psychika ,bo w grudniu mialam przepisane zastrzyki i leki od neurologa które zaburzyły jeden okres-opóźnil się znacznie...uff...nie powinnam miec ciaży ,ze względu na tabletki od neurologa i zastzryki przez 6 miesięcy ,to MNie tylko martwi...pozdrawiam:)

#72 2012-03-21 12:06:44

Jiana
Niewinne początki

Przeżyłam wypadek w 13 dniu swojego cyklu - standardowo mam cykle 25-26 dniowe. Na następny dzień pobiegłam do lekarza, przepisał mi właśnie escapelle po wykonaniu USG na którym stwierdził że owulacje miałam dzień dwa dni wcześniej. Wzięłam tabletkę po 17 godzinach od wypadku. Lekarz powiedział, że krwawienie powinno pojawić się po 5 dniach i że będzie dowodem na to że esc. zadziałała. Dzisiaj mija 9 dzień, żadnego plamienia nie było a samopoczucie mam tak tragiczne jak nigdy.
Prawy jajnik, ten w którym pękł pęcherzyk w tym miesiącu 3 dnia zaczął mnie tak boleć, że w nocy aż wyłam. Teraz nie boli, daje tylko co chwilę znać o sobie więc czuję, że go mam. Od paru dni boli mnie podbrzusze jak na okres. Jutro powinnam go dostać, ale nie mam żadnych przesłanek dla niego. Standardowo przed okresem miałam żółty śluz. Teraz jest przeźroczysty jak woda i to w dużej ilości. Mam na pewno zaburzoną gospodarkę hormonalną bo włosy mi się strasznie zaczęły przetłuszczać a cera jest niezbyt fajna jakbym właśnie zaczęła wchodzić w wiek dojrzewania.
Liczę na to, że tabletka zadziałała. Zrobiłam test sikany i wyszedł negatywnie

#73 2012-03-22 07:46:18

ivonkaa
Powoli się zadomawiam

Witam

Ostatnio strasznie się stresuję swoją sytuacją, mam nadzieję, że pomożecie mi..

23 stycznia po około 38 godzinach od "wpadki" zażyłam escapelle.. Oprócz prawdziwego wysypu na twarzy oraz wahań nastroju nie odczułam zbytnio że wzięłam tabletkę. Stresowaliśmy się z partnerem czy aby tabletka na pewno zadziałała itd. No ale w końcu 1 lutego dostałam okres (a raczej tak myślałam do tej pory, bo tak naprawdę to były delikatne plamienia przez niecałe dwa dni).
I moje pytanie, czy to na pewno już był okres czy po ponad tygodniu mogły wystąpić jeszcze skutki uboczne w postaci krwawień??
Bo jeśli to był okres to przyjmijmy że miesiączka spóźnia mi się trzy tygodnie, ale jeżeli nie, to spóźnia sie już duuuuuużo dłuższy okres czasu..

Test ciążowy robiłam 5 marca, wyszedł negatywny, chodziłam dwa tygodnie jak w skowronkach w ogóle nawet o tym nie myślałam, po czym w tym tygodniu mam niesamowitego doła a po miesiączce nadal ani śladu.. ;(  Myślicie że test mógł się pomylić?? Ale w sumie nie mam jakichś konkretnych objawów ciążowych.. Tyle że mam właśnie wahania natrojów, jestem trochę osłabiona i rano nie mogę spać (budzę się 4,5, 6 i juz nie moge zasnąć). Na opóźnienie na pewno też miał wpływ stres którego doświadczyłam na początku lutego, no ale to przeciez nie pierwszy nie ostatni kiedy człowiek ma zmartwienia, a mimo to jeszcze nigdy nie miałam aż takich opóźnień

Powiedzcie mi proszę co o tym myślicie

#74 2012-03-22 08:15:41

Sefie
Niewinne początki

Jiana napisał:

Przeżyłam wypadek w 13 dniu swojego cyklu - standardowo mam cykle 25-26 dniowe. Na następny dzień pobiegłam do lekarza, przepisał mi właśnie escapelle po wykonaniu USG na którym stwierdził że owulacje miałam dzień dwa dni wcześniej. Wzięłam tabletkę po 17 godzinach od wypadku. Lekarz powiedział, że krwawienie powinno pojawić się po 5 dniach i że będzie dowodem na to że esc. zadziałała. Dzisiaj mija 9 dzień, żadnego plamienia nie było a samopoczucie mam tak tragiczne jak nigdy.
Prawy jajnik, ten w którym pękł pęcherzyk w tym miesiącu 3 dnia zaczął mnie tak boleć, że w nocy aż wyłam. Teraz nie boli, daje tylko co chwilę znać o sobie więc czuję, że go mam. Od paru dni boli mnie podbrzusze jak na okres. Jutro powinnam go dostać, ale nie mam żadnych przesłanek dla niego. Standardowo przed okresem miałam żółty śluz. Teraz jest przeźroczysty jak woda i to w dużej ilości. Mam na pewno zaburzoną gospodarkę hormonalną bo włosy mi się strasznie zaczęły przetłuszczać a cera jest niezbyt fajna jakbym właśnie zaczęła wchodzić w wiek dojrzewania.
Liczę na to, że tabletka zadziałała. Zrobiłam test sikany i wyszedł negatywnie

Ja po pieciu dniach od zażycia escapelle dostałam krwawienia/plamienia ,brzuch mnie boli dolem jak na okres wczoraj powinnam mieć terminowy ale nie dostałam.
Aktualnie jest piąty dzień krwawienia/plamienia ..czekam na okres i martwię się kiedy go dostanę.

#75 2012-03-22 09:44:55

vinnga
Moderator

Sefie, moim zdaniem Ty właśnie teraz masz okres. Po escapelle może on wyglądać inaczej niż zwykle, czyli być bardziej skąpy lub bardziej obfity niż zwykle. Następny powinnaś już mieć normalny.

#76 2012-03-22 12:31:34

ivonkaa
Powoli się zadomawiam

A jeśli moje plamienie pojawiło się po ponad tygodniu od zażycia tabletki to czy mogę to uznać jako skutek uboczny czy juz jako okres?

...

Nie wytrzymałam zrobiłam drugi test - wynik negatywny, więc podejrzewam że ciążę mogę wykluczyć już na 100%
najprawdopodobniej stres+bomba hormonalna w postaci tabletki spowodowała opóźnienie cyklu, jeśli nie pojawi się w przyszłym tygodniu wybiorę się do gina

Ostatnio edytowany przez ivonkaa (2012-03-22 13:41:29)

Stopka forum