praca opiekunki osób starszych w Niemczech - ranking firm - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#39 2010-11-22 11:53:09

berberitze
Zaglądam tu coraz częściej

Re: praca opiekunki osób starszych w Niemczech - ranking firm

INGA  na litosc boga co Ty robisz????????? Jestem tez samotna matka tylkoze moja corka ma juz 25 lat jest na V roku medycyny w Polsce ,mieszka w naszym prywatnym mieszkaniu i tylko potrzebuje kasy na zycie. Ale nie tylko kasy ...juz wyjasniam...wychowywalam ja sama jak zyli rodzice mialam pomoc a po ich smierci musze dawac rade sama. Bylam z nia w Polsce dopoki nie skonczyla Liceum choc biede przeszlysly okrutna twardo trwalam przy niej w domu.Byla za mala na rozlake.Dopiero po maturze moglam ratowac sytuacje (splata zadluzenia i grozba komornika) i wyjechalam za granice. Na dzien dobry umialam powiedziec tylko hello i nic wiecej. Teraz minal 4 rok ...angielski poduczony  i od 3 lat pracuje jako opiekun.Nawet mam niezla sytuacje w pracy i dobra kase -dobrzy tubylcy pomogli. I wiesz co ...niby wszystko ok...ale stale mam problemy z corka ...ta cala sytuacja z brakiem ojca, problemami wycisnelo trwale pietno na jej psychice. Potrzebuje pomocy psychologa dobrze ze moge teraz za to placic. INGA  NIE ZOSTAWIAJ DZIECKA NIGDZIE...MECZ SIE ...WALCZ Z BIEDA ALE TRZYMAJ DZIECKO PRZY SOBIE...BEDA MNIEJSZE SZKODY.Terazniejszosc odciska pietno na przyszlosci.
pozdrawiam i zyzcze wytrwalosci

#40 2010-11-23 21:55:23

inga
Wkręcam się coraz bardziej

witam berberitze .latwo Ci powiedziec -walcz z bieda . ja nie mam nikogo, rodzice nie zyja , rodzenstwa nie mam . W Polsce nie mam nawet mieszkania , zameldowania . Z Niemiec ucieklam z dzieckiem ,tak jak stalam -gola  i wesola.   Chcieli mi corcie wsadzic do domu dziecka -tak jak mojego synka . On przezyl taki szok . ze chcial sie tam zabic , bo nie mogl do mamy i siostry.Mam wszystko zaprotokolowane  przez niemiecki jugendamt -na pismie .  Wszystko co mialam w Niemczech zabral mi ex maz -nawet przy pomocy swoich rodzicow -mojego synka .   Alimentow nie mam . jak pojde do pracy w Polsce -no to co ? zaplace sublokatorke . kredyt -moze przedszkole . a za co jedzenie sieciowki prad i gaz ? W Polsce nie mam szans na przezycie .bieda . nie jestem w stanie utrzymac dziecka sama . nawet nie chce myslec ,co bedzie jak teraz wroce z kontraktu . mimo wszystko dzieki za otuche i nadzieje . pozdrawiam

spieszmy sie kochac ludzi.....

#41 2010-11-25 19:32:51

berberitze

Ok.Inga a gdzie teraz jest Twoja coreczka? W Polsce? A jak wracasz z kontraktow do Polski to gdzie sie zatrzymujesz? Musisz miec gdzies jakies miejsce zwane domem dla siebie i dziecka. Ex malzonek jest niemcem? A dobierz mu sie do doopy za  alimenty na dziecko. Ale zrob to z Polski ...takie sprawy sa za darmo. A dlaczego ma nie placic na dziecko?
pozdrawiam z Dublina. Ps.to tutaj te sprawy sa lepiej rozwiazane az wszyscy narzekamy kto placi tax na benefity dla biednych,samotnych itp.

#42 2010-11-26 17:53:05

inga
Wkręcam się coraz bardziej

witam berberitze . moja coreczka jest teraz w Polsce . zajmuja sie nia znajomi . oczywiscie za opieke musze zaplacic -polowe tego co zarabiam . do tego przedszkole . Od znajomych wynajmuje mieszkanie w starym budownictwie . jak zjezdzam z kontraktu ,to tam "mieszkamy " z corcia . Najczesciej jade na 2 miesiace i potem miesiac z dzieckiem w kraju .  malutka  jest    rozbita . jak bym w polsce pracowala , nie bylabym w stanie tego wszystkiego zaplacic . niestety nawet znajomi nie chca nic za darmo pomoc . kazdy tylko patrzy jakby tylko zarobic .to przykre . w swoim czasie ,jak jeszcze mieszkalam w Niemczech , pomagalam wielu osobom bezinteresownie . i to bardzo dlugo . a teraz jak sama potrzebuje pomocy -nie ma nikogo .
O alimenty nie wystepuje , bo sie boje . ex maz wystapil do sadu o ustalenie ojcowstwa , twierdzi ,ze dziecko nie jest jego . On jest chory psychicznie , Boje sie go , w trakcie malzenstwa bil nas ,wyrzucal na ulice , kazal jesc odpady z marketow ,ktore znosil do domu . ciagle byla u nas policja , nawet sadownie dostal nakaz opuszczenia mieszkania i zostal wymeldowany . mimo tego sad niemiecki przyznal mu prawa rodzicielskie na naszego synka . Jak wyjechalam z corcia do Polski , to z jugenamtem  napisali do Ministerswa Sprawiedliwosci w Polsce szykany ,ze jestem zagrozeniem dla dziecka i ze najwazniejsze jest dziecko zabrac z domu matki -a wtedy juz nie mial na corcie praw rodzicielskich . napisal tez ,ze zgadza sie ,by dziecko oddac do niemieckiego domu dziecka i w tak zwany obhut jugendamtu . i co mam zrobic z takim psycholem . Wszystkie urzedy ma po swojej stronie . tylko dzieci na tym cierpia . On chce sie na mnie zemscic ,za to ze sie od niego uwolnilam i nie moze mnie dalej dreczyc - a krzywdzi dzieci . teraz zabrali mu naszego synka do domu dziecka ... nie mam juz sily , tyle przezylam ,ciagle ta szarpanina . dobrze ,ze w Polsce sady sa inne i pani kurator mnie wysluchala i wyslala odpowiednie pissmo do Sadu niemieckiego . sprawa ucichla . i teraz mam troche spokoju . Pozdrawiam serdecznie

spieszmy sie kochac ludzi.....

#43 2010-11-26 23:08:40

berberitze

hi Inga. Dobrze ze masz troche spokoju.Mysle ze i tak dlugo wytrzymalas.Ja pozegnalam tatusia wystawiajac jego walizki gdy corka miala 18 miesiecy. Samotne zycie nie zawsze bylo latwe ..jak ja to mowie ...cale zycie z wariatami... ale nie moge narzekac. Corka juz duza, niedlugo pojdzie w swoje zycie.Teraz potrzebuje tylko pieniazkow na zycie i wsparcia jak ma jakies klopoty najczesciej z chlopakami.Wiec wszystko na dobrej drodze.No i ja mam wlasne mieszkanie we Wroclawiu co bardzo ulatwia zycie.A Ty masz przeciez jakies przyzwoite dochody.Nie mozesz postarac sie o kredyt bankowy na jakies malutkie mieszkanko ale wlasne Zawsze Ci sie przyda jak mnie teraz Corka tam mieszka i nie mamy problemu z wynajeciem stancji.Przeciwnie ja mieszkam w wynajetym pokoju ale jest duzy no nie mniej place 300 eur miesiecznie plus rachunki. Znacznie taniej mi utrzymac mieszkanie i corke w Polsce. Ale troche daleko z Dublina wiec planuje sie przetransportowac do Niemiec. I to juz po maju. Bede sie musiala tylko przestawic z angielskiego na niemiecki i z tutejszej wyspiarskiej kultury na kontynentalna. To nie bedzie latwe.Ale i w Polsce juz czuje sie glupio. Zbyt duze juz roznice zbyt szybko sie przestawilam na tutejsze zwyczaje. 5 lat to nie duzo ale jestem w PL tylko 2 razy do roku na urlopy polaczone z off z pracy.
A Ty nie bedziesz mogla zostac w niemczech na stale i legalnie pracowac od przyszlego roku? To by Ci moze ulatwilo zycie i corci tez. Praca w normowanych godzinach tak jak ja teraz mam.Musze wyrobic 39 godz. w tyg. a na nagdodziny musza mnie pytac. Duzo kobiet wychowuje tu dzieci i pracuje. Placa opiekunkom kiedy musza a reszte czasu sa w domu. Co Ty na to ?

#44 2011-01-10 15:45:24

MERY44
Na razie czysta sympatia

to znalazłam dziś na necie .Może jakaś Pani opiekunka będzie zainteresowana .Pozdrawiam

Szukam starszej, milej opiekunki 56-65 lat

Szukam kulturalnej, spokojnej opiekunki 56-65 lat z dobrym niemieckim! Prowadzenie domu oraz pomoc w codziennych czynnosciach! Pani samodzielna, chodzaca bez pampersów ! Oferujemy legalne zatrudnienie, ubezpieczenie zwrot kosztow przejazdu ! Płaca 1000E na ręke! Aplikacje zawierajace dane kontaktowe wraz z numerem telefonu prosze przesłac na maila: Malgoska870interia.pl Wyjazd konec stycznia najchetniej emerytka!

#45 2011-01-17 11:45:56

MERY44
Na razie czysta sympatia

Jolanta6919 napisał:

Witam,jestem tu nowa,co się dzieje z firmą CAREERINVESTMENT Z Krakowa,bo własnie dla nich zaczęłam pracę jako całkiem niedoświadczona opiekunka,możemy pogadać nana GG

Ta firma płaci 60 % zarobku a nie 100% jak powinna .Liczcie sprawdzajcie .Wiem to napewno po przeprowadzonej kontroli przez PIP .Jeszcze muszę w Zusie sprawdzic .
Pozdrawiam serdecznie .

#46 2011-01-23 17:12:48

MERY44
Na razie czysta sympatia

No właśnie piotwierdziły się moje przypuszczenia .Firma Career Investment z Krakowa wogóle do Zus nic nie wpłaciła .Niestety ja tego tak nie zostawię .Sprawdzajcie i zgłaszajcie .Pozdrawiam Wszystkie Panie Opiekunki .

#47 2011-01-23 22:57:27

beatka1971ami
Niewinne początki

witam was moje kochane jestem nowa na tym forum.Pilnie potrzebuje waszej pomocy poszukuje pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech od zaraz bez umowy niemiecki słaby.Jeżeli macie jakieś namiary proszę o kontakt GG 32556747

#48 2011-01-26 11:45:09

MERY44
Na razie czysta sympatia

Ostrzeżenie .
Ostrzegamy Wszystkie Panie Opiekunki przed firmami z Gliwic wysyłające opiekunki .To oszuści .
Helper24 , hippokrates24 i inne .Patrz na forum Go Work .
Pozdrawiam wszystkie Panie pracujace w opiece .

#49 2011-01-31 20:05:36

jaska57
Do zakochania jeden krok

do Inga na goworku znalazlam taki post może to Cię zainteresuje.Jest szansa wyjścia z Twojej ciężkiej sytuacji  "mieszkam na stale w niemczech , pomoge Pani z dzieckiem-praca i mieszkanie na lepsze zycie . Slawek 004915225116453 Niemcy ."powodzenia

#50 2011-02-17 15:53:14

Ewka1
Niewinne początki

Ja tez polecam firme gowork, moja znajoma byla w Niemczech (własnie przez gowork jechała) - opiekowała się starszą 75 letnią Panią w pięknym domku pod Hamburgiem. Mówiła że praca rzeczywiście była bardzo ciężka ale przecież wiedziała na co sie pisze... Była tam pół roku - przywiozła do Polski 4500euro, zarabiała 1000 miesięcznie na rękę. Nikt jej nie oszukał, pieniądze były wypłacane w terminie, wszystko było tak jak w umowie. Teraz mnie namawia - w sumie sytuacja u mnie też ciężka więc muszę to przymyslec (tez mam dzieci - dwie córki -16 i 17 lat). w kazdym razie z drugiej reki ale moge Wam z czystym sumieniem polecic

#51 2011-02-20 13:12:40

HALINA1375
Niewinne początki

Ja was chcę ostrzec przed firmą Heart24 z Warszawy.jeżdżę już długo jako opiekunka ,przez firmy  polskie i niemieckie,ale po raz pierwszy spotkałam się z takimi oszustami.Mają dwie umowy zlecenia o jednej odprowadaja   podatek i ZUS od minimum,a w drugiej nie ma nic a sformułowana jest tak że jak określił prawnik to .jest to nie jest umowa zlecenie lecz regulamin obozu karnego,pojechałąm szybko na zastępstwo nie sprawdziłam,nie miałam złych doświadczeń i tak wyszło,nie wypłacili mi pieniędzy,to są po prostu złodzieje.Ja sprawę oddaję nie tylko do sądu,ja zainteresuje tym problemem wszystkie kompetentne władze aż do skutku,to jest problem Polski,poinformuje również bebp.  Federalny Związek  Europejskich pracowników  Opieki w Monachium ,ktory chce między Polską a Niemcami stworzyć przejrzyste warunki.Oni wiedzą i piszą że pracownice z polski mają zus od minimun,wynagrodzenie pokrętne i b.małe.Ja im tego nie odpuszczę.

#52 2011-02-20 13:22:27

HALINA1375
Niewinne początki

O jakim go work mówisz pod ta nazwą i w takim systemie pracuje kilkanaście róznych agencji i pseudoagencji   kazda z nich ma nazwe jesteś zadowolona  oni na pewno też ty dostałać 1000 euro a oni ponad 2000 euro jak był ciężki stan tzw.3 Stufe A wynagrodzenie płacone  oczywiście od  średniej krajowej -bo tak mówią przepisy  ha ha

#53 2011-03-06 16:21:05

tygrysica
Zbanowany

oknnnooo napisał:

Wyjezdzam wkrótce do opieki - sama sobie załatwiłam wyjazd,jade PIERWSZY RAZ i jestem ZIELONA. Dać rodzinie niemieckiej coś płacić  za siebie czy być tam na czarno?pewnie na czarno lepiej na tym wyjdę.piszcie pomóżcie

jezeli jedziesz bo sobie zalatwilas na poczatku ustal swoje warunki lepiej na czarno a wiec tak kasa co tydzien nie co miesiac nie daj sie zastraszyc co im szkodzi placic co tydzen i tak musza nic nie dawaj od siebie musisz miec wykupione darmowe minuty do Polski przede wszystkim na jedzenie czyli zakupy raz w tygodniu 100 euro i kasa nie pracuj za male pieniadze bo ich te polki niedoswiadczone tak ucza zawsze sie mowi mysze zobaczyc w jakim stanie jest podopieczny lezacy minimum 1300euro ja pisze ale nie kazda jest taka odwazna i tu robimy blad potem jedzie taka do osoby lezacej zalatwiajacej sie pod siebie umie sie dogadac ma prawo jazdy a oni nie chca dac wiecej niz 1000 lub 900 euro porazka!!!!!

#54 2011-03-08 08:39:35

jaska57
Do zakochania jeden krok

Ewka1 napisał:

Ja tez polecam firme gowork, moja znajoma byla w Niemczech (własnie przez gowork jechała) - opiekowała się starszą 75 letnią Panią w pięknym domku pod Hamburgiem. Mówiła że praca rzeczywiście była bardzo ciężka ale przecież wiedziała na co sie pisze... Była tam pół roku - przywiozła do Polski 4500euro, zarabiała 1000 miesięcznie na rękę. Nikt jej nie oszukał, pieniądze były wypłacane w terminie, wszystko było tak jak w umowie. Teraz mnie namawia - w sumie sytuacja u mnie też ciężka więc muszę to przymyslec (tez mam dzieci - dwie córki -16 i 17 lat). w kazdym razie z drugiej reki ale moge Wam z czystym sumieniem polecic

Proponuję,pojedź najpierw na 2m-ce zawsze jak dobrze trafisz możesz przedłużyć umowe.Pół roku to szmat czasu jak źle trafisz i zerwiesz umowę musisz zapłacic kary!dobrze się zastanów.4,5tys euro za pół roku to niewiele jak na ciężką psychicznie pracę.Ale dopóki sama nie spróbujesz nie zrozumiesz o czym piszę.Pozdrawiam

#55 2011-05-13 12:31:41

stokrotka1965
Niewinne początki

Witam.Jestem całkiem nowa na Forum.Proszę o radę.Jestem w kropce.Od 1 stycznia tego roku jestem bezrobotna.Szukam pracy,ale niestety bez efektów.Chciałabym wyjechać do Niemiec jako opiekunka.Mam 46 lat,dorosłą samodzielną córkę.Ktoś pomyśli,że mam dobrze,ale na tym moje osiągnięcia się kończą.Rachunki niestety trzeba płacić,a że w czerwcu otrzymam ostatnią"kuroniówkę" to myślę na poważnie o pracy jako opiekunka.Nie boję się żadnej pracy.Potrafię dobrze gotować,piec,lubię sprzątać i pomagać innym.Koleżanka poleciła mi firmę Pro Casa,ale czytam nie najlepsze komentarze o tej firmie.Chociaż jej znajoma wyjechała i pracuje poprzez tę firmę w ogóle z zerową znajomością języka i bardzo sobie chwali.Znalazłam też informację o firmie pośredniczej Pro Senior z Opola.Może któraś z Pań coś o niej wie.Proszę o pomoc bo mam "nóż na gardle".Mój niemiecki jest słaby,ale spróbować można,jeżeli tylko ktoś da szansę.Czekam na info:)Pozdrawiam.

#56 2011-05-13 15:39:43

stokrotka1965
Niewinne początki

jaska57 napisał:

Ewka1 napisał:

Proponuję,pojedź najpierw na 2m-ce zawsze jak dobrze trafisz możesz przedłużyć umowe.Pół roku to szmat czasu jak źle trafisz i zerwiesz umowę musisz zapłacic kary!dobrze się zastanów.4,5tys euro za pół roku to niewiele jak na ciężką psychicznie pracę.Ale dopóki sama nie spróbujesz nie zrozumiesz o czym piszę.Pozdrawiam

Witam.czy mogę otrzymać namiary na firmę gowork.Dziękuję.=)Czy jest tam wymagana(w tej firmie)dobra znajomość języka niemieckiego???

#57 2011-05-24 20:11:19

BETT_
Niewinne początki

WITAM SERDECZNIE. CHCIAŁABYM SIĘ DOWIEDZIEĆ COŚ O FIRMIE fc-privatecare24 
CHCIAŁABYM TEZ SPYTAĆ JAK TO WYGLĄDA Z WŁASNĄ DZIAŁALNOŚCIĄ ,BO INTERESUJĘ MNIE WYJAZD DO AUSTRII,A FIRMA TA WYMAGA WŁASNĄ DZIAŁALNOŚĆ. PROSZĘ O INFORMACJE. Z GÓRY ŚLICZNIE DZIĘKUJĘ .

Ostatnio edytowany przez BETT_ (2011-05-24 20:17:24)

#58 2011-06-04 20:12:43

perla54

Ja tez poszukuje pracy jako opiekunka ,u mnie nie ma szans na zatrudnienie w moim wieku mam ukonczony kursPCK  dla opiekunek ,3 lata opieki przy mamie po udarach .Obecnie chodze na kurs niemieckiego ale wiecie jak to jest ciezko zalapac  choc wiele rozumie .Pasowala by mi taka praca gdzie nie wymagano by dobrej znajomosci jezyka i swojej dzialanosci bo tego wlasnie nie rozumie po co mi ona .Jestem osoba nie pijacą i nie palącą ,mieszkam w Stargardzie szczecinskim moje gg3357399,moze ktos ma jakies namiary bo chce juz okolo 15 lipca podjac prace .Pozdrawiam wszystkie kobietki dobrej woli

#59 2011-06-09 13:21:39

HALINA1375
Niewinne początki

gowork to jest kilkanaście  firm 1000 euro to zdecydowanie za mało

#60 2011-06-09 22:45:16

graza
Niewinne początki

HALINA1375 napisał:

gowork to jest kilkanaście  firm 1000 euro to zdecydowanie za mało

Witam wszystkie Panie na tym forum.
Ja pracowałam już jako opiekunka ale w Austrii i to za marne grosze.
Teraz chcę wyjechać do n
Niemiec lecz mój niemiecki to jak dla niektórych chiński.
Mam nóż na gardle ponieważ moja emerytura nie wystarcza na zaspokojenie opłat.Mam męża lecz to człowiek śmierdzi robótka wonio chlebiczek a teraz jeszcze jest po amputacji nogi. Moje nerwy są na włosku ze względu na finanse. Dlatego ośmielam się prosić panie które by mogły mi pomóc znaleść pracę jako opiekunka w Niemczech.Moje GG8913499.Byłabym bardzo wdzięczna.Z góry bardzo dziękuję. Agencji się boję bo to różne opinie krążą o nch.Pozdrawiam Wszystkie panie.

#61 2011-06-28 13:54:21

marcini
Niewinne początki

Witam szukam pracy jako opiekunka w Niemczech. Mam oferte z firmy:
gowork
czy korzystał ktoś z usług tej firmy? Proszę o informacje !!!

#62 2011-07-29 07:48:05

martat3
Niewinne początki

hej dziewczyny.dobrze że jest ta strona gdzie możemy się wygadać lub jedna drugiej poradzić.ja też jeżdżę jako opiekunka.ale ostatnia robota to było piekło.21wiek a tam pchły żywcem zjadają człowieka.babka okropna rodzina niewiele lepsza.za to że 1dzień wcześniej pojechałam(tak miałam busa)nie dodały mi 100E.a stawki takiej nie było.jaszcze pośredniczce musiałam zapłacić, a jak o jakąkolwiek pomoc ją prosiłam to była głucha.bo babka potrafiła dać na życie na tydzień 30E bo szkoda jej było kasy.córka potrafiła swoje urodziny zrobić u nas.całe mieszkanie ludzi.a ja po tym wszystkim musiałam posprzątać.cuda dziwy tam odchodzą.koszmar.a pośredniczka tylko po pieniądze się odzywa i koniec.teraz pocieszam jak mogę zmienniczkę.jest już tam 2tydzień i jutro ucieka do innej roboty.ma rację.Dziewczyny! może któraś z Was ma namiar na uczciwą pośredniczkę,która załatwia pracę w okol.Mannheim.bardzo bym prosiła o pomoc.jakoś się odwdzięczę.a pośredniczka nie będzie się za mnie wstydziła,bo prace traktuję poważnie.dzięki.

#63 2011-08-03 22:06:00

agama
Na razie czysta sympatia

Poszukuję zmienniczki, ze znajomością języka niemieckiego. Opieka nad starszą miłą panią, w Stolberg.

#64 2011-08-11 18:38:18

peas
Niewinne początki

Ktora z pan wie ;jezeli ja mam wolne np 4 godziny a moja podopieczna ma demencje czy na ten czas moze przychodzic opiekunka oplacana przez krankenkasse? Jak to dziala i jaka jest kwota na rok

#65 2011-08-20 19:09:51

madzia100
Niewinne początki

witam !!! mam pytanko,czy jest ktoś kto zna firme "KONIK"jest to centrum językowe ktore zajmują się nauczaniem języka niemieckiego  pod kątem pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech.Obecnie się ucze i mam zamiar wyjechać.mam podpisane tak zwaną umowę lojalnościową.prosze o odzew wszystkie osoby ktore wiedzą coś  na temat tej firmy lub już współpracują.pozdrawiam

#66 2011-08-21 22:21:15

viol7
Niewinne początki

drogie opiekunki.Jestem nowa w tym fachu,pierwszy raz pracuje jako opiekunka przez agencje.Nie narzekam na prace,dziadkowie są mili i chcą,zebym wróciła.Niedługo bede musiała jednak podpisać jakąś umowe z agencją i dziadkami,a w tym jestem ''zielona''.Prosze,powiedzcie mi, na co zwracać uwagę przy podpisywaniu umowy,jak sie opłaca ubezpieczenie zdrowotne(pracuje na gewerbie).Pozdrawiam

#67 2011-08-26 16:18:49

bercia1
Niewinne początki

witam,ja odnosnie opieki w Stolberg,wlasnie tam wyjezdzam do polowy wrzesnia,wiec bylabym chetna.

#68 2011-09-08 14:32:33

3333
Niewinne początki

Ja wyjechalam z jedna firmá w Polsce do Niemiec na razie ne psze bo czekam czy mi zaplacá .Pracowalam tylko tydzien gdy Niemiec
dowiedzial sie ile za mnie zaplacil   a ile ja dostane to mi kazal se wynosic wyrzucono  mnie bez pieniédzy  i  sniadania na ulice   .  Z firmy oczywicie nawet nikt nie zadzwonil zapytac sie czy mam za co wrocic do domu. czekam czy mi zaplaca za ten tydzien .jezeli nie sciagne na
nich wszystkie mozliwe kontrole lácznie z Ministerstwem ktore wydaje zezowlenia. Kobiety nie dajcie sie  .Sek jest tylko w tym ze
posrednikow jest wiecej  niz pracy .Trudno samemu  znalezc prace .ktorej ja szukam.  znam bardzo dobrze jezyk Niemecki.

#69 2011-09-08 14:36:09

3333
Niewinne początki

3333 napisał:

Ja wyjechalam z jedna firmá w Polsce do Niemiec na razie ne psze bo czekam czy mi zaplacá .Pracowalam tylko tydzien gdy Niemiec
dowiedzial sie ile za mnie zaplacil   a ile ja dostane to mi kazal se wynosic wyrzucono  mnie bez pieniédzy  i  sniadania na ulice   .  Z firmy oczywicie nawet nikt nie zadzwonil zapytac sie czy mam za co wrocic do domu. czekam czy mi zaplaca za ten tydzien .jezeli nie sciagne na
nich wszystkie mozliwe kontrole lácznie z Ministerstwem ktore wydaje zezowlenia. Kobiety nie dajcie sie  .Sek jest tylko w tym ze
posrednikow jest wiecej  niz pracy .Trudno samemu  znalezc prace .ktorej ja szukam.  znam bardzo dobrze jezyk Niemecki.

#70 2011-09-13 10:41:23

MałgorzataCHOL
Niewinne początki

madzia100 napisał:

witam !!! mam pytanko,czy jest ktoś kto zna firme "KONIK"jest to centrum językowe ktore zajmują się nauczaniem języka niemieckiego  pod kątem pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech.Obecnie się ucze i mam zamiar wyjechać.mam podpisane tak zwaną umowę lojalnościową.prosze o odzew wszystkie osoby ktore wiedzą coś  na temat tej firmy lub już współpracują.pozdrawiam

Witam!

Ja jestem też po tym kursie , ale ja chodziłam do szkoły , mieszkm w Głogowie , i już jestem w Niemczech, rodzina jest super, ale nie rozumiem jeszcze dużo.. bo to dziś jest mój 2 dzień a kurs miałam 2 miesiące tylko.

Moja koleżanka mi poleciła firme konik , ona tam pracuje już jakoś 5 tygodni, wypłata na czas tyle co na umowie, polecam dlatego , a oni mają te umowy bo uczą nas za darmo języka.

w razie pytan piszcie do mnie na maila

#71 2011-09-17 19:57:12

kiaris
Niewinne początki

Witam, jestem tutaj nowa, szukam pracy jako opiekunka, niestety mam małe doświadczenie i bardzo słaby niemiecki, uczę się cały czas języka pod kątem opiekunek ale jeszcze sporo nauki przede mną. Wiem,że na miejscu szybko można załapać język ale czy ktoś zechce dać szanse na pracę. Jestem miłą, pogodną i pracowitą osobą i wiem,że sobie poradzę ale ciężko jest znaleźć pracę bez dobrej znajomości języka. Nie mam pracy od jakiegoś czasu i muszę na biegu wyjechać i zacząć zarabiać. Może znajdzie się ktoś, kto zechce mi pomóc lub potrzebuje zmienniczki. Niestety z tego tytułu,że jestem tutaj nowa nie mam jeszcze uprawnień na umieszczenie swojego e-maila. Pozdrawiam

#72 2011-09-20 23:13:34

beti38
Niewinne początki

Witam drogie Panie. A powiedzcie na jakich zasadach Was zatrudniały agnecje? Umowe o pracę czy zlecenie? Slyszlaam ze duzo firm wysyla na zlecenie, ale wtedy od jakiej kwoty odprowadzają składki?;/ Troche to dziwne... będę wdzięczna za odpowiedź.

#73 2011-09-21 22:49:01

MałgorzataCHOL
Niewinne początki

ja mam umowe zlecenie składki 640 zł, także dość ładne smile

#74 2011-09-29 17:18:57

roszponka
Niewinne początki

Witam Was wszystkie gorąco. Nie wiem, czy nie posądzą mnie o spamowanie, ale mysle, ze moze komus sie przyda ta informacja, a zwlaszcza dziewczynom z Warszawy i okolic. Pojawily sie kursy jezyka niemieckiego specjalnie dla opiekunek, organizuje je szkola jezykowa OttoSchule.pl Tam sa 3 tygodnie zajec i w ciagu tych 3 tygodni jest 90 godzin lekcyjnych. Kurs jest robiony specjalnie pod opiekunki, wiec sa rzeczy, ktore naprawde moga sie przydac, a nie walkowanie gramatyki jak na zwyklych kursach. Poczytajcie zreszta na stronie. Znam lektorke, ktora to prowadzi (prowadzila kiedys kursy dla duzej agencji wysylajacej opiekunki do Niemiec i wlasnie z takiego kursu ja znam), wiec moge z czystym sumieniem polecic. Moze ktores z Was to zainteresuje, bo w sumie glowna bariera wyjazdu jest zawsze ten nieszczesny jezyk...

#75 2012-05-10 14:51:32

paszek.b
Niewinne początki

Jeśli chodzi o Helper24 to mogę kilka informacji podać, bo mam z nimi obecnie do czynieni. Ostatnio jest to temat popularny bo zwiększa sie zapotrzebowanie na opiekunki w Niemczech i ogólnie krajach Europy Zach. W latach 2009/2010 powstało wiele agencji wysyłających opiekunki głównie do Niemiec, znaczna część z tych agencji to byli lub są oszuści, których działalność albo nie jest legalna albo oferują nielegalne warunki zatrudnienia i po prostu robią ludzi na szaro z chęci zysku.

1. Aby nie dać się nabrać należy na przykład sprawdzać legalność agencji, poprosić lub sprawdzić na stronie internetowej agencji numery REGON i KRS i sprawdzić je na stronie firma. gov. pl lub krs. ms. gov pl .

2. Aby agencja mogła zatrudniać i oferować pracę legalną musi gwarantować druk A1 z ZUSu i najlepiej kartę EKUZ - to znaczy, że agencja gwarantuje ubezpieczenie zdrowotne, bardzo ważne przy wyjazdach do pracy za granicę.

3. Najlepiej gdy agencja oferuje umowę O PRACĘ a nie umowę zlecenie !

4. Sprawdzajcie i pytajcie czy będą odprowadzane składki  i od jakiej kwoty ! Wiele agencji odprowadza od najniższej krajowej a to nie świadczy dobrze o takiej firmie sad
5. Zarobki są różne zależnie od znajomości języka niemieckiego, ale nie ma co liczyć na zarobki rzędu 1300 euro netto jak wypisują niektóre agencje. Oczywiście zdażają się panie które zarabiają tyle z agencji ale to wielka rzadkość, a agencje tak piszą aby zainteresować klienta. W większości górna granica to 1100 euro.

Jest w Polsce kilka agencji które gwarantują te warunki, nie pobierają żadnych opłat za znalezienie dla was pracy i gwarantują opiekę koordynatora, tak jak to powinno wyglądać ! !

Być może jakieś były problemy z Helperem kilka lat temu, bo kilka dziwnych opinii krąży po internecie z tamtych lat. Wydaje mi się, że było to wynikiem boomu na wyjazdy do Niemiec opiekunek, może biuro nie radziło sobie z tak dużą ilością osób? Nie zamierzam tu robić kryptoreklamy, jednak ja wspołpracuje z nimi od kilku miesiecy (byłam na 2 wyjazdach jak narazie) i nie zdażyło mi się abym miala problem z tym, że agencja nie wywiązuje sie z umowy, przestaje sie kontaktować albo cos takiego. Umowe w kazdej agencji i w ogole do jakiejkolwiek pracy należy przeczytać uważnie aby potem nie było niedomówień. Najważniejsze, że wszystko legalnie i mam składki do emerytury. Oprócz Helpera24 jest jeszcze kilka agencji świadczących podobną ofertę, i tylko ich brałabym pod uwagę wyjeżdżając jako opiekunka. Bądźcie uważne !

Uff rozpisałam się... :-)
Powodzenia!

#76 2012-05-11 09:44:52

leila2011
O krok od uzależnienia

ten druk A1 z zusu to powinna dawac agencja i w jej siedzibie powinnam w Polsce wypełnic ten druk? karte ekuz tez sami powinni  dawac?ja raczej spotkalam sie ze agencje potrafia  nawet od najnizszej krajowej nie  odprowadzac ,tylko cos z dietami kombinuja.Praca na zlecenie liczy sie do emerytury?

Ostatnio edytowany przez leila2011 (2012-05-11 09:46:48)

:)spełnienia marzeń,zmian na lepsze, szczęścia

Stopka forum