Podróż samolotem - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Podróż samolotem

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 57 z 57 ]

39

Odp: Podróż samolotem

Ja leciałam samolotem tylko raz, tzn. właściwie dwa razy bo w tą i z powrotem wink lot do Irlandii trwał niecałe 3h, ale byłam MEGA zestresowana, każde drgnięcie samolotu przeżywałam jak mrówka okres, a przy lądowaniu jak zarzuciło kołami po ziemi to aż się popłakałam. Nigdy już nie wsiądę do samolotu, chyba że mnie kto przez łeb zdzieli i zaciągnie na pokład.

"Le coeur a ses raisons, que la raison ne connait pas."
Reklama
Zobacz podobne tematy :

40

cześć
Trochę minęło od czasu ukazania się postu.
Mam jedank kilka pytań do Was.
Lece w czerwcu do Knady, wysiadam w Toronto.
Jestem osobą dosyć gapiowatą i boję się. że nie dam sobie rady z odprawą. wylatuje z Warszawy z lotniska Okęcie. Lece pierszy raz i to sama. Nie boje się tak tej długiej podróży jak tego, czy dam rade sobie z odprawą, najgorzej nie wiem co bedfzie się dZiało w Kanadzie po Przylocie. Jeżeli któraś z Was wie coś na ten temat dajcie znać, z góry dziękuje. A lece LOT-em więc jeżeli ktoś już się z tym wszytskim zetkną prosze o Wpisy
Pozdrawiam serdecznie.

41

Lot samolotem to nic strasznego - dla mnie najgorsze było lądowanie, miałam lekki kurcz i tak jakby wcisnęło mnie w ten fotel no i podczas lądowania trochę bolała mnie głowa, zawsze podczas lądowania mam taka samą reakcję chociaż już kilka razy leciałam

Reklama

42

nie wiem jak jest na lotnisku w Kanadzie, leciałam tylko raz samolotem na Wyspy i wiem po fakcie, ze nie taki diabeł straszny, jednak radzę Ci poszukać dobrego źródła informacji, słyszałam rózne opowieści o lotniskach od znajomych, którzy też lecieli z przesiadkami do Ameryki, spóźnili sie na samolot tongue mieli problem z ponownym zakupem biletu, jego odbiorem w innym miejscu niż kasa, także ważny jest moim zdaniem plan lotniska, na pewno jest na internecie, tym bardziej jak jesteś gapiowata to musisz myśleć, każde lotnisko jest inne

... you make me feel like a natural woman ...

43

mnie czeka 12 godzinny lot do Japoni...-_-.... ale to jest warte każdej męczarni!

"Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują." A.Einstein

44

Nie ma się co martwić, na kazdym lotnisku jest tak samo: przylatujesz do Toronto, wychodzisz z samolotu ze wszystkimi innymi pasażerami, wsiadasz do podstawionego pod samolot autobusu lub przechodzisz "rękawem" do hali przylotów i wraz ze wszystkimi idziesz po odbiór bagażu. Stajesz przy taśmie, na którą wyjeżdżają bagaże i obserwujesz, kiedy wyjedzie Twoja walizka. Zabierasz ją i sobie wychodzisz do oczekujących Cie osób. Na miejscu przylotu nie załatwiasz już żadnych innych formalności.

45

Witam!!
Na wakacjach zamierzam się wybrać do USA liniami LOT. Niie jest to moja pierwsza podróż samolotem, ale mam pytanie: czy w bagażu podręcznym można przewozić kosmetyki typu tusz do rzęs, błyszczyk itp. ??????

46 Ostatnio edytowany przez maja1980 (2011-02-06 17:52:53)

Witam, wybieram się za dwa miesiące w swój pierwszy lot samolotem. Chciałabym powiedzieć, że informacje przez Was udzielane są bardzo pomocne i rzeczowe. Dowiedziałam się wiecej niż od chaotycznych wypowiedzi znajomych przy herbatce wink

Chciałabym się dowiedzieć nt zakupu perfum, bo ponoć na lotnisku są dużo tańsze- czy muszę je kupić przed wylotem? Czy gdy przylecę do kraju z powrotem (wracam po tygodniu) będę miała możliwość zakupu w tym bezcłowym sklepie? Rzeczywiście opłaca się??

Pierwszy raz będę pakować się na wagę smile czy polecacie jakieś konkretne torby - walizki na bagaż główny a jakie na podręczny? Bo tak sobie myślę, że jeżeli spakuję się w walizkę na kółkach to ona sama w sobie już sporo waży, hmmm...

I ostatnie pytanko. Lecę Ryanair - do UK - chciałabym się załapać na miejsce przy oknie... Tak pięknie piszecie o tych zachwycających widokach... jak się załapać na to miejsce przy okienku?

47

Maja, ja zawsze latam Ryanairem, mieszkam w UK.

Miejsca nie są rezerwowane-siadasz gdzie chcesz ;-) zatem jeśli Ci się powiedzie, możesz usiąść przy oknie.

Co do sklepu bezcłowego-to chyba zależy od tego co konkretnie chcesz kupić. Słyszałam że można kupić drogie produkty troszkę taniej-nie wiem-nie kupowałam smile W UK perfumy są ogólnie tanie, zatem nie wiem. Ale są czasem fajne promocje-mój kolega kupował kiedyś alkohole, kupił chyba wino i whiskey i jako gratis dostał pełnowymiarową buteleczkę perfum LaCosta (a jak pachniały?!wow!)

Co do bagażu-ja niestety kilka razy nadziałam się na nadbagaż, Ryanair ma limity-torba podręczna 10kg, ale pamiętaj że możesz mieć tylko jedną rzecz- czyli jedna torba, a nie torebka i torba podróżna. Jeśli kupisz coś w sklepie bezcłowym, musisz to schować do torby- 1 piece of hand luggage.
Co do dużej torby, to możesz mieć 15 kg lub 20kg w zależności którą opcję wybierzesz. Standardowa walizka waży ok 4-5 kg, więc dużo bardziej opłaca się zaopatrzyć w jakąś taką miękką torbę, np z kółeczkami. Zawsze to możesz upchać w tej torbie 3 kg kosmetyków które w UK są dużo tańsze niż w PL smile

w razie pytań-pisz! smile

"Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś." Paulo Coelho

48

Post przeniesiony

nikola2328 napisał/a:

Witam smile W te wakacje razem z rodziną pierwszy raz polecimy samolotem smile Z tego powodu mam kilka pytań smile
1.Czy w samolocie można robić zdjęcia?
2.Czy można wziąć dwie lub trzy walizki?
3. Czy w walizce mogę mieć szampon ok.250 ml i żel pod prysznic (bo słyszałam, że płyny nie mogą przekraczać 100 ml.)
4.Czy można samemu wybrać sobie miejsca? (jadę z 3 dzieci)
5.Co warto zabrać do bagażu podręcznego?

smile Pozdrawiam Was smile

Być jak płynąca rzeka...

49

Post przeniesiony

normalna napisał/a:

odp1.mozna robic zdjecia-ja robilam
odp.2mozesz wziac w sumie ile chcesz ,ale jest przewidziana waga bagazu jak bedziesz miala wiecej to placisz nadbagaz!,wiec zabierz tylko najpotrzebniejsze rzeczy
odp.3nie jestem pewna do konca ,ale wydaje mi sie ze tak i musza byc one zapakowane dodatkowo w plastikowa torebke taka na suwak
odp.4 miejsce masz przypisane do biletu wiec dobrowolna zmiana miejsc nie wchodzi w gre,przy kupnie biletu mam nadzieje ze wspomnialas ze lecisz z dziecmi??
odp.5to co jest najpotrzebniejsze -napewno nie pilniczki ,nozyczki itd. bo kaza ci zostawic,ja proponuje wziac to co jest niezbedne w czasie podrozy z dziecmi
Udanego lotu zycze!!!

Aha! zapomnialam dodac ,ze dzieci chyba do 2-go roku zycia nie maja osobnego miejsca i podroz spedzaja u opiekunow na kolanach.Wiec nie badz zdzziwiona jak tak bedzie

Być jak płynąca rzeka...

50

maja1980 napisał/a:

czy muszę je kupić przed wylotem? Czy gdy przylecę do kraju z powrotem (wracam po tygodniu) będę miała możliwość zakupu w tym bezcłowym sklepie? Rzeczywiście opłaca się??

Perfumy musisz kupić przed wylotem! Po powrocie już nie będziesz w tej strefie.
Z tym "opłacaniem się" to różnie bywa. Czasem sa dużo tańsze - czasem nie. Ja mój zapach kupuje w Polsce o wiele taniej, niż widziałam na terminalu. Czasem rzeczywiscie zdarzają się duże promocje.
Perfumy - zresztą wszystkie artykuły zakupione na lotnisku po odprawie, czyli po oddaniu bagażu - dostaniesz w sklepie w zamkniętym worku foliowym. Bierzesz go sobie do kabiny. Pamietaj, że nie możesz tego worka otworzyć przed wejściem do samolotu!

chciałabym się załapać na miejsce przy oknie.

Niestety, tanie linie lotnicze zwykle nie mają miejsc numerowanych. Jeżeli będziesz miała szczęście, to będziesz siedziała przy oknie.

51

Uporządkujmy trochę to, co sueno napisała:
1.Czy w samolocie można robić zdjęcia?
Ja robiłam, chociaż regulamin tego właściwie zabrania. Stewardessa widziała, ale nie zareagowała. Innym razem poprosiła mnie, aby tego nie robić.

2.Czy można wziąć dwie lub trzy walizki?
Możesz wziąć, ale licz sie z tym, że zapłacisz nadbagaż. Przewoźnicy najczęściej mówią o jednej torbie. Najlepiej ograniczyć się do jednej torby i nie przekroczyć dozwolonego ciężaru.

3. Czy w walizce mogę mieć szampon ok.250 ml i żel pod prysznic (bo słyszałam, że płyny nie mogą przekraczać 100 ml.)
Do bagażu rejestrowego, czyli tego do luków, możesz włożyć, co chcesz - oczywiście za wyjątkiem tego, czego w ogóle zabraniają przewozić. Alkohol i żel możesz do torby włożyć.
Do bagażu podręcznego nie bierz takich rzeczy, bo Ci zabiorą przy kontroli.

4.Czy można samemu wybrać sobie miejsca? (jadę z 3 dzieci)
To zależy, jaką linią lecisz. Tanie linie nie przydzielają miejsc, inne tak. Jeżeli lecisz linią normalną, w czasie odbioru kart pokładowych poproś o miejsca obok siebie.

5.Co warto zabrać do bagażu podręcznego?
Warto? Chyba tylko aparat, rzeczy potrzebne w czasie lotu...Ja staram się nie zabierać nic - oczywiście mam torebkę czy plecaczek, dokumenty...Nawet gdy jest bardzo ciepło na zewnątrz, w samolocie może byc chłodno - weź jakieś nakrycie z długimi rękawami.
Jeżeli lecisz liniami "normalnymi", w samolocie dostaniesz napoje ciepłe i zimne, zwykle też jedzenie.

52

Dziewczyny, poradźcie mi ile zabrać funtów na tygodniowy wyjazd? Tak mniej więcej- będę mieszkać u rodziny. Proszę też was o informację, czy portfel z pieniędzmi mogę zabrać do bagażu podręcznego czy do rejsowego powinnam? Normalnie dostaję stresa, bo nie wiem ile wcześniej pojechać na lotnisko przed odlotem i czy się nie zgubię tam.. A w tym bezcłowym sklepie płacimy PLN, tak? Przeczytałam cały watek ale może jeszcze jakieś porady dla nowicjuszki?? smile

53 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2016-05-23 15:56:06)

Mam bardzo podobnie smile ja walczę z aerofobią smile polecam [tu była reklama] na tej stronie znajdziesz kilka cennych informacji nt. aerofobii.

54

Teraz uwielbiam latać samolotem, ale pamiętam, że jak pierwszy raz leciałam to też czułam obawy. Teraz po prostu wsiadam i lecę. Męczą mnie tylko odprawy, bo to faktycznie trwa. To nie jest pociąg, że stawiamy się 5 minut przed, wsiadamy i tyle. Na lotnisku trzeba być wcześniej, więc to też jest męczące, ale do przeżycia smile Z moich obserwacji to najlepiej wziąć jakiś sweterek/bluzę (bo bywa naprawdę chłodno). Najlepiej wziąć też jakąś książkę (taką co Cię wciągnie smile ) albo gazetę i na pewno też czas szybko zleci smile Ja uwielbiam siadać przy oknie, widoki są cudowne! Ale tylko przy starcie i lądowaniu, później jest trochę nudno i monotematycznie - chmury non stop wink
A! i rada, która może Ci się przyda, bo ja mam z tym mega problem - jak zatkają Ci się uszy to po prostu... ziewnij smile

55

Nie ma się czym przejmować wink lot jest naprawdę fajny, może jedynie głowa boleć przy zmianie ciśnienia.

56

Ja będę latem lecieć pierwszy raz w życiu. Żadnego wypadku się absolutnie nie boję - obawiam się tylko, że będę się źle czuła. Mam jakiś wrażliwy błędnik, bardzo źle znoszę karuzele i inne takie, a podobno przy starcie można się czuć nieswojo.

57

sailor_mars napisał/a:

Ja będę latem lecieć pierwszy raz w życiu. Żadnego wypadku się absolutnie nie boję - obawiam się tylko, że będę się źle czuła. Mam jakiś wrażliwy błędnik, bardzo źle znoszę karuzele i inne takie, a podobno przy starcie można się czuć nieswojo.

Jeżeli masz chorobę lokomocyjną to przed lotem zażyj stosowne tabletki.

"Optymiści po prostu nie dopuszczają do siebie czarnych myśli.Oni je kolorują, czym? Mają magiczną kredkę, jaką jest:UŚMIECH!"

"Najpiękniejsze są dni, kiedy potrafimy być tak po prostu szczęśliwi i sami nie wiemy z jakiego powodu..."

Posty [ 39 do 57 z 57 ]

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Podróż samolotem

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016