Czy jest na sali fizyk ? :) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Czy jest na sali fizyk ? :)

Strony Poprzednia 1 2 3

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 77 do 83 z 83 ]

77 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2018-03-29 17:55:03)

Odp: Czy jest na sali fizyk ? :)
wilczysko napisał/a:
SonyXperia napisał/a:
wilczysko napisał/a:

Synek się wczoraj śmiał ze mnie "Jak to jest mieć na rękach dłuższe włosy, niż na głowie ?". No to mu powiedziałem, że w wielu miejscach mam dłuższe włosy niż na głowie [...]

Byłoby co depilować big_smile

A byłoby, byłoby big_smile

I bolałoby big_smile
tongue

Uwielbiam kefir. Po prostu. Polecam wink
Flirt. Niby na serio a jednak w żartach. A może w żartach a jednak na serio. Kto wie... Kto wie...
Milczenie jest najgorszą formą odpowiedzi. "Przepisy są jak Święta -  obchodzimy je regularnie". Paranienormalni.
Ale miłość, moi mili, jest nieczuła na mądrości, i dla jednej wspólnej chwili, zapomina o smieszności... Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. tongue
Reklama
Zobacz podobne tematy :

78

SonyXperia napisał/a:
wilczysko napisał/a:
SonyXperia napisał/a:

Byłoby co depilować big_smile

A byłoby, byłoby big_smile

I bolałoby big_smile
tongue

Brrrrrr  big_smile

79

wilczysko napisał/a:

Nie wiedziałem gdzie przypiąć ten temat, więc jeśli jest w złym miejscu to proszę moderację o przeniesienie.
Wczoraj przeczytałem wypowiedź Krzysztofa Bosaka (lidera Narodowców), że nie ma fizycznych dowodów na to, że ziemia krąży wokół słońca (!!). No cóż, że politycy lubią sobie głupio gadać to nic nowego, ale żeby było śmieszniej to pan Bosak podparł się wypowiedzią  Dr hab. Piotra Sułkowskiego z UW, który powiedział cytuję: „Jako początek układu odniesienia można przyjąć zarówno Słońce jak i Ziemię i w pierwszym przypadku uznać że to Ziemia krąży wokół Słońca, a w drugim, że Słońce krąży wokół Ziem”.

Właśnie - można. To słowo klucz.
Kolejna sprawa jest taka, co ten profesor powiedział dalej, a czego już nasz pretendujący do roli bohatera narodowego pan Bosak nie raczył docytować.

Reklama

Prawa fizyki wrzeswiata są prawdopodobnie inne a tz. grawitacja może być wypadkową innych sił. Tak naprawdę nic nie wiemy a to co wiemy jest pochodną założeń, które utrwaliły się na przestrzeni ostatniego stulecia i niekoniecznie muszą być słuszne. Zauważcie, np. że ruch Ziemi wokół Słońca po orbicie jest tylko kołowy wtedy kiedy ten ruch jest rzutowany na płaszczyznę 2D. W przestrzeni 3D zarówno Ziemia jak i inne planety poruszają się ruchem spiralnym podążając za Słońcem. Za taki rodzaj ruchu nie odpowiada grawitacja, która tłumaczy jedynie rzut tego ruchu na płaszczyznę. Jakie więc siły powodują ruch spiralny planet za Słońcem? Obawiam się, że tego nikt nie wie. Ale takie coś pokazuje jednocześnie, że nic nie wiemy a większość z rzeczy, których uczymy się o podstawowych prawach wrzeświata to bzdura albo jakieś totalne, lokalne uproszczenie.

81

DoswiadczonyDaro napisał/a:

Prawa fizyki wrzeswiata są prawdopodobnie inne a tz. grawitacja może być wypadkową innych sił. Tak naprawdę nic nie wiemy a to co wiemy jest pochodną założeń, które utrwaliły się na przestrzeni ostatniego stulecia i niekoniecznie muszą być słuszne. Zauważcie, np. że ruch Ziemi wokół Słońca po orbicie jest tylko kołowy wtedy kiedy ten ruch jest rzutowany na płaszczyznę 2D. W przestrzeni 3D zarówno Ziemia jak i inne planety poruszają się ruchem spiralnym podążając za Słońcem. Za taki rodzaj ruchu nie odpowiada grawitacja, która tłumaczy jedynie rzut tego ruchu na płaszczyznę. Jakie więc siły powodują ruch spiralny planet za Słońcem? Obawiam się, że tego nikt nie wie. Ale takie coś pokazuje jednocześnie, że nic nie wiemy a większość z rzeczy, których uczymy się o podstawowych prawach wszeświata to bzdura albo jakieś totalne, lokalne uproszczenie.

Nie tz, a tzw. to po pierwsze. Nie ma płaszczyzny 2D, to po drugie.
Ziemia nie porusza się po okręgu ani na płaszczyźnie 2D, ani 3D. W układzie odniesienia w którym centralnym punktem jest słońce, nasza planeta porusza się po krzywej podobnej do elipsy. Ruch wszechświata jest stosunkowo nieźle zbadany i opisany, ale nikt nie zna jego pierwotnej przyczyny, bo tego zbadać się  nie da. Nie wiem czy nadal obowiązuje,, ale długo popularna była teoria wielkiego wybuchu. Dość dobrze opisywała  ona to co jest, ale jak to było
naprawdę nikt nie widzial.
Grawitacja nie jest żadną wypadkową, jest jednoznacznie siłą przyciągania się dwóch mas. Jest dobrze zbadana i opisana.
Siła oddziałująca na ziemię jest wypadkową sił grawitacyjnych różnych ciał niebieskich, siły odśrodkowej w ruchu po orbicie i kilku innych których już nie wspomnę z racji że nie zajmuje się aktywnie fizyką czy astronomią, więc mam prawo nie pamiętać.

Mylisz podstawowe pojęcia i fakty.

Reklama

82 Ostatnio edytowany przez DoswiadczonyDaro (2018-05-30 11:18:10)

troll napisał/a:

Prawa fizyki wrzeswiata są prawdopodobnie inne a tz. grawitacja może być wypadkową innych sił. Tak naprawdę nic nie wiemy a to co wiemy jest pochodną założeń, które utrwaliły się na przestrzeni ostatniego stulecia i niekoniecznie muszą być słuszne. Zauważcie, np. że ruch Ziemi wokół Słońca po orbicie jest tylko kołowy wtedy kiedy ten ruch jest rzutowany na płaszczyznę 2D. W przestrzeni 3D zarówno Ziemia jak i inne planety poruszają się ruchem spiralnym podążając za Słońcem. Za taki rodzaj ruchu nie odpowiada grawitacja, która tłumaczy jedynie rzut tego ruchu na płaszczyznę. Jakie więc siły powodują ruch spiralny planet za Słońcem? Obawiam się, że tego nikt nie wie. Ale takie coś pokazuje jednocześnie, że nic nie wiemy a większość z rzeczy, których uczymy się o podstawowych prawach wszeświata to bzdura albo jakieś totalne, lokalne uproszczenie.

Nie tz, a tzw. to po pierwsze. Nie ma płaszczyzny 2D, to po drugie.
Ziemia nie porusza się po okręgu ani na płaszczyźnie 2D, ani 3D. W układzie odniesienia w którym centralnym punktem jest słońce, nasza planeta porusza się po krzywej podobnej do elipsy. Ruch wszechświata jest stosunkowo nieźle zbadany i opisany, ale nikt nie zna jego pierwotnej przyczyny, bo tego zbadać się  nie da. Nie wiem czy nadal obowiązuje,, ale długo popularna była teoria wielkiego wybuchu. Dość dobrze opisywała  ona to co jest, ale jak to było
naprawdę nikt nie widzial.
Grawitacja nie jest żadną wypadkową, jest jednoznacznie siłą przyciągania się dwóch mas. Jest dobrze zbadana i opisana.
Siła oddziałująca na ziemię jest wypadkową sił grawitacyjnych różnych ciał niebieskich, siły odśrodkowej w ruchu po orbicie i kilku innych których już nie wspomnę z racji że nie zajmuje się aktywnie fizyką czy astronomią, więc mam prawo nie pamiętać.

Mylisz podstawowe pojęcia i fakty.

Właśnie to co napisałeś świadczy o tym, że nic nie wiesz i że również nauka nic nie wie. Zwrot płaszczyzna 2D jest tu skrótem myślowym i powinieneś to zauważyć. A jeśli chodzi o ruch planet w przestrzeni to poruszają się one ruchem spiralnym podążając za słońcem a nie ruchem eliptycznym wokół słońca. To tragikomiczne, że nic o tym nie wiesz skoro interesujesz się tematem. No i grawitacja w żaden sposób nie tłumaczy tego ruchu. Układem odniesienia może tu być chłopie dowolny punkt w przestrzeni leżący poza naszym układem słonecznym. Zapoznaj się z tematem i nie powielaj "naukowych bzdur". Poszukaj sam bo linków tutaj nie można wklejać. Ruch eliptyczny dotyczy tylko układu odniesienia z punktu obserwacyjnego leżącego w naszym układzie słonecznym. To coś takiego samego jak ruch słońca wokół ziemi kiedy punkt obserwacyjny położony jest na ziemi a przecież słońce wokół ziemi nie krąży. Taka interpretacja jaką podajesz jest skutkiem jedynie idei centrycznych mocno zakorzenionych w nauce naszej cywilizacji a nie otwartego umysłu czy tym bardziej  tego jak naprawdę jest. Po prostu ROTFL.

83

Właśnie to co napisałeś świadczy o tym, że nic nie wiesz i że również nauka nic nie wie.

No to dobrze żeś się narodził, bo wreszcie odkryjesz co nie odkryte i wyjaśnisz co nie wyjaśnione.

Zwrot płaszczyzna 2D jest tu skrótem myślowym i powinieneś to zauważyć.

Jeśli snujesz teorie pseudonaukowe, to powinieneś wiedzieć, że nie ma tu miejsca na skróty myślowe. Fizyka i astronomia są naukami ścisłymi, a jako takie wymagają precyzyjnego wyrażania myśli. Twoje rzutowanie na płaszczyznę to bełkot, bo ja to zrzutuję na płaszczyznę tak, że Ziemia będzie się poruszała ruchem posuwisto zwrotnym po linii prostej. Albo określasz dokładnie to co robisz, albo nie mieszaj ludziom w głowach.

A jeśli chodzi o ruch planet w przestrzeni to poruszają się one ruchem spiralnym podążając za słońcem a nie ruchem eliptycznym wokół słońca. To tragikomiczne, że nic o tym nie wiesz skoro interesujesz się tematem.

To tragikomiczne, że ktoś może wypisywać takie bzdury. Środek wszechświata jest tylko hipotezą. Charakter ruchu planet zależy od przyjętego punktu odniesienia w przestrzeni. Można tak przyjąć punkt odniesienia, że będą poruszały się po elipsach, można tak, że będą to spirale, można tak że będą to popierdoloidy bez żadnej konkretnej nazwy. Jeśli odniesiesz się do miejsca uznawanego za środek wszechświata, to nie będą żadne spirale, a właśnie takie krzywe które wymieniłem na końcu.

No i grawitacja w żaden sposób nie tłumaczy tego ruchu. Układem odniesienia może tu być chłopie dowolny punkt w przestrzeni leżący poza naszym układem słonecznym. Zapoznaj się z tematem i nie powielaj "naukowych bzdur". Poszukaj sam bo linków tutaj nie można wklejać.

Jak ktoś myśli, to znajdzie sposób na pokazanie źródeł. Czasem wystarczy podać autora jakiejś myśli, czy teorii. Jak ktoś rzuca komunały, to lepiej źródeł nie wskazywać bo będzie widać jak żałosne są to teorie. Ruch, jak to nazwałeś, spiralny można nie tylko wyjaśnić, ale i zasymulować w odpowiednio skomplikowanym układzie mas. Potrzebna jest początkowa siła, która nada ruch temu układowi, ale to tłumaczy całkiem nieźle teoria wielkiego wybuchu, albo religia- do wyboru.

Ruch eliptyczny dotyczy tylko układu odniesienia z punktu obserwacyjnego leżącego w naszym układzie słonecznym. To coś takiego samego jak ruch słońca wokół ziemi kiedy punkt obserwacyjny położony jest na ziemi a przecież słońce wokół ziemi nie krąży. Taka interpretacja jaką podajesz jest skutkiem jedynie idei centrycznych mocno zakorzenionych w nauce naszej cywilizacji a nie otwartego umysłu czy tym bardziej  tego jak naprawdę jest. Po prostu ROTFL.

Twoje pseudonaukowe teorie to taka sama zabawa w układy odniesienia jak i moje. Jestem o tyle bogatszy, że ja już zbuntowanym szczawikiem, przekonanym o swojej nieomylności, byłem. Przeżyłem interesowanie się przeróżnymi teoriami wyjaśniającymi w sposób jednoznaczny funkcjonowanie świata. Niestety w nauce anarchiści robią wiele szumu, ale z czasem odchodzą w ciszy w niebyt. Pozostają stare, dobre dowody, związki przyczynowo skutkowe i dowody oparte na faktach. Jak już kiedyś z doświadczalnego zmienisz się faktycznie w doświadczonego Dariusza, przyjmiesz do wiadomości, że nauka nie jest taka głupia, a nowinki z internetu są ciekawe, ale niekoniecznie prawdziwe.

Posty [ 77 do 83 z 83 ]

Strony Poprzednia 1 2 3

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Czy jest na sali fizyk ? :)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018