Bardzo sucha skóra na twarzy. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Bardzo sucha skóra na twarzy.

Strony Poprzednia 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 76 z 91 ]

39

Odp: Bardzo sucha skóra na twarzy.

Ja słyszałam, że właśnie nie powinno się pić tak dużo wody, to powoduje tylko zbieranie się wody w organizmie, a przecież w bardzo wielu produktach które jemy jest woda (warzywa, owoce, itd), więc wystarczy wypić tyle wody ile ktoś potrzebuje by zaspokoić pragnienie.
Co do kremów nawilżających - ostatnio kupiłam na promocji w Hebe krem do twarzy Pharm do cery suchej z Bielendy. Ładnie nawilża, już nie mam suchych skórek an twarzy

Reklama
Zobacz podobne tematy :

40

Mania91 napisał/a:

Ja słyszałam, że właśnie nie powinno się pić tak dużo wody, to powoduje tylko zbieranie się wody w organizmie, a przecież w bardzo wielu produktach które jemy jest woda (warzywa, owoce, itd), więc wystarczy wypić tyle wody ile ktoś potrzebuje by zaspokoić pragnienie.
Co do kremów nawilżających - ostatnio kupiłam na promocji w Hebe krem do twarzy Pharm do cery suchej z Bielendy. Ładnie nawilża, już nie mam suchych skórek an twarzy

moja mama ma ich serie skin clinis professional i jest zadowolona bo skora jest odzywiona i napieta, widac ze porzadnie nawilzona, uzywa Terapii Nawilzajacej

41

Czasami warto udać się do dietetyka żeby dopasował odpowiednią dietę, która wspomaga pozbycie się nadmiaru wody z organizmu. Mi póki co curiosin dobrze działa, więc będę używać.

Reklama

42

Ja na swoją suchą cerę używam olejków z konopi lub arganowego. I muszę przyznać, że działają super. Może warto sprawdzić smile

43 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-10-02 07:50:11)

też lubię olejek arganowy, kupiłam sobie taki specjalnie przeznaczony do pielęgnacji twarzy, dokładnie Argan face oil z kwasem hialuronowym. Mieszam go często z kremem do twarzy (wystarczy parę kropli) i wtedy mam bardzo ładnie nawilżoną skórę smile

Post edytowany ze względu na naruszenie regulaminu forum - spam.

Reklama

44

mama2011 napisał/a:
anika'80 napisał/a:

Moja przyjaciółka miała podobny problem. Nie mogła zrobić makijażu, a od tej łuszczącej skóry zaczęły robić się jej przebarwienia. Spróbowała krem do skóry suchej Idealia od Vichy. Po kilku dniach sytuacja zaczęła się normować i przebarwienia, o które bardzo się martwiła zaczęły znikać.

Już?? Ciekawe ile razy dziennie smarowała, ja jestem sklerotyczna i mam kłopot z regularnością, moja siostra znowu potrafi kilka razy dziennie twarz smarować. Ja z vichy mam ten krem na zacienienia pod oczami póki co i z niego jestem zadowolona, bo te cienie były moim straszliwym kompleksem a teraz są sporo mniejsze. A odnośnie suchej skóry na twarzy jeszcze to ja mam tak dziwnie, że wysuszone mam tylko nawet nie na policzkach a jak się żuchwa kończy, już prawie przy uszach i też nie wiem co z tym zrobić.

Znalazłam niedawno na stronie Vichy Idealia info o super konkursie  w którym można wygrać całe zestawy kosmetyków z tej linii big_smile  W konkursie trzeba opowiedzieć o swoich IDEALIACH o czyli sukcesach, pragnieniach, planach, celach i ambicjach. Do wyboru forma zdjęcia, filmu lub tekstu.

45

też mam suchą skórę i walczę z tym od zawsze, ostatnio dostałam próbki z apteki spam - krem barierowy i fajnie nawilżył, pod makijaż jeszcze nie używałam ale na pewno spróbuje. Ogólnie krem z tego co widziałam na necie jest niedrogi około 20zł ...

46

Mam często suchą skórę w okolicach nosa więc raz w tygodniu stosuję maseczkę nawilżającą i po sprawie smile

47

O suchą skórę trzeba szczególnie dbać i nie tylko od zewnątrz, ale głównie od wewnątrz. Najważniejsze jest to by dużo pić płynów/wody, bo właśnie to też w dużej mierze przyczynia się do tego, ze mamy suchą skórę. Do oczyszczania twarzy używać płynu micelarnego, u mnie bardzo dobrze sprawdza się cataphil. Kremu używam wspomnianego wyżej Vichy z serii Idealia i też wzięłam udział w konkursie tongue może się uda cały zestaw dostać smile Raz w tyg. robię też sobie maseczkę z awokado i oliwy z oliwek. Dobrze też od czasu do czasu jakiś piling zastosować zwłaszcza gdy komuś łuszczy się skóra.

48

No własnie jakiś czas temu w tv widziałam eksperyment, blizniaczki.
Jedna przez 2 tygodnie piła po 2 l wody dziennie, druga mniej.
I było widac efekty

iść, ciągle iść, w stronę słońca...

49

Serum idealizujące bardzo fajnie sobie radzi z suchą skórą twarzy. Jest w buteleczce z pompka to nie nabierze się zbyt wiele, trochę na opuszek i smarujemy. Fajna sprawa bo skóra wygląda jakby tchnęło w nią nowe życie.

50 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2015-02-03 15:34:00)

woda!!! picie wody mineralnej pomaga na problemy z sucha cera. ja aktualnie korzystam z piwniczkanki, bo dokladnie to czego potrzebuje w swoim skladzie (niedozwolony link) no i oczywiscie odpowiednie nawilzenie przy pomocy kosmetykow. kremy, inny na dzień inny na noc i też w zależności o pory roku, czasem źle dobrany krem potrafi dać nawet odwrotny skutek!

51

woda to podstawa, wiadomo! skóra alarmuje. słyszałyście może coś o oeparolu essence? ostatnio kusił mnie niską ceną w drogerii

52

nie, ale jak skusił to niedługo się dowiemy:) ja mam problem z zaczerwienioną i podrażnioną skórą, nawilżam ją baardzo (choć nie jest tak sucha, ale piecze) i nie podrażniam niczym, a i tak, aż robią mi się takie czerwone plamy, wiecie co robić w takim przypadku?:) myślałam, że to alergia, ale próbowałam odstawiać nowe produkty po kolei i nic się nie zmieniło:(

53

problem jest w bezpośrednio w skórze, trzeba tak jakby z wewnątrz zwalczać ten problem. ale wiadomo, że jest wiele rozreklamowanych środków, które wszyscy kupujemy, a później się okazuje, że nie są tak dobre sad

54

Zgadzam się, że odżywienie od środka to podstawa i wcale nie chodzi mi o wodę mineralną, która oczywiście jest bardzo ważna, ale raczej o jakąś suplementację, bo ciężko czerpać wszystkie niezbędne witaminy i minerały z pożywienia. Ja miałam problem z suchą skórą i wypryskami, ale od trochę ponad miesiąca biorę bio silicę max i widzę poprawę. Niby na rezultaty przy suplementach trzeba sporo czekać, ale ja już jestem zadowolona. Skóra jest bardziej elastyczna i nawilżona, nie wysusza się, także polecam tabletki z witaminkami smile

'Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn.'

55

koleżanka poleciła mi emulsję do ciała z Balneum , jest ona na bazie mocznika z tego co czytałam ma za zadanie nawilżać skórę. Mam nadzieję że przyniesie ulgę mojej skórze, bo co się teraz z nią dzieje to istan tragedia..

56

Daj znac jak ta emulsja bo sama szukam czegoś dobrze nawilżającego do twarzy i zresztą całego ciała, a jednocześnie nie uczulającego...

57

pierwsze wrażenie bardzo dobre. Fajnie nawilża, i skóra jest znacznie gładsza niż jak kupowałam drogeryjne kosmetyki. Polecam, jest nie droga a naprawdę działa, oby efekty były takie cały czas smile

58

Zdecydowanie musisz nawilżyć skórę. Polecam ją też złuszczyć. Używaj peelingów najlepiej naturalnych np. z olejem kokosowym, cukrem, wiórkami kokosu, kawą. Do kąpieli stosuj olejki, które natłuszczą skórę. Mi pomogły też maseczki na twarz. Najpierw chodziłam na zabiegi profesjonalne do spa potem po kilku wizytach i konsultacjach ze specjalistą zaczęłam sama je robić. Robię sobie taką raz na tydzień i nie mam problemów z cerą. Nie zapomnij używać kremów, szczególnie teraz gdy powietrze jest "ostre" i zimne. Pozdrawiam smile

59

Olejki sa bardzo fajne przy codziennym myciu twarzy. Nie wiem czy interesowałyście się japońską filozofią piękna. Jeśl nie to polecam sobie poczytąc. Po umyciu olejkiem twarz jest nawilżona nie jest ściągnięta....
Nastepnie po oczyszczeniu i stonizowaniu nakładam na skórę serum Richevon.  Serum nie jest tanie ale za to ma super sklad, nie ma w nim parabenów, prafainy i innych składników, które ograniczają wchłanianie tych dobrych substancji. Efekty naprawdę fajne, twarz wyglada znacznie lepiej. młodziej. Wieczorem dodatkowo nakłdam gruba warstwę kremu aby otulic skórę jak kołderką i aby jeszcze bardziej zwiekszyć wchłanianie składników z serum.

60

Z kremów nawilżających moge polecić Biodermę hydrabio, dermedic hydrain krem-żel, albo Fitomed. Chyba jedne z lepszych kremów jakie miałam

61

Ja mam tak czasami że przez kilka dni w miesiącu skóra mi się na maksa przesusza, nie wiem czy to przez jakież miany w hormonach czy co bo to zazwyczaj przed okresem się dzieje, no i dużo częściej w zimie ale to pewnie przez ogrzewane, moim sposobem na to jest stosowanie bardziej odżywczych kremów, mój hit na zimę to oeparol essence, moja skóra się z nim polubiła a ja jakoś przerzuciam się na dermokosmetyki bo mają lepsze składy, no i wcale nie są takie drogie.

62

Po wakacjach i opalaniu to u mnie niestety norma, ja polecam jakiś delikatny peeling i może coś bardziej zaawansowanego niż tylko krem (to oczywiście też, ja lubię MakemeBio z różą). nie wiem ile masz lat, ale mi po 30 pomogły zabiegi mezoterapii z odpowiednio dobranymi koktajlami np. mieszanina witamin, aminokwasów, koenzymów , kwasu hialuronowego wzmocniona Vit C co daje natychmiastowe nawilżenie i rozjaśnienie skóry. idealny zabieg po wakacjach. Znajdź dobra klinkę i umów się na konsultację, ja chodzę do MTTEstetica w Krakowie. teraz 26 października mają dzień darmowych konsultacji. Mam nadzieję, że pomogłam.

63

Picie wody smile i nawilżanie.

64

Jakich kosmetyków używasz ?

65

Jak mam wysuszoną skórę twarzy to najpierw robię sobie peeling enzymatyczny a potem nakładam olejek arganowy. Ładnie nawilża skórę twarzy:)

Problem ze stopami? Znajdź gabinet podologiczny na Podolodzy.pl

66

Jeśli jest trochę wysuszona to ok, ale przy poważniejszym stanie, to sam peeling by podrażnił.  Tez kiedyś miałam taki problem i przez dwa tygodnie smarowałam się mascią od dermatologa, chyba protopic się nawyzywała.  Ale to już przy poważnym stanie, bo to silny lek na receptę.

67

Moja rada-po pierwsze picie dużej ilosci wody niegazowanej,co jest lepsze niz najdroższe kremy z drogerii i daje najlepszy power dla skóry;)I po drugie-najzwyklejsza maśc z apteki z wit.A(koszt ok.3,50) i codzienne smarowanko.Ewentualnie polecam też olej kokosowy,który jest mega dobry na wszystko,bardzo wydajny i przy tym w rozsądnej cenie.Więcej cudów nie trzeba:)Wystarczy czynnie tego uzywać i efekty przyjda szybciej niz myślisz;)Pozdrawiam!

68

Zgadzam się z rebeli. Zdecydowanie picie wody też wpływa na skórę! Oczywiście musi to być stałe przyzwyczajenie, a nie raz na jakiś czas.

picie wody po pierwsze primo smile ale u mnie sprawdzają się też kremy nawilżające, pierwszym poważnym kremem jaki mam jest idealia i czuję różnicę w nawilżeniu. mam dużo mniej suchych skórek na twarzy i skóra wydaje się być bardziej jędrna i elastyczna

Ktoś tu­taj był i był,
a po­tem nag­le zniknął
i upor­czy­wie go nie ma

70

Do twarzy dla skór suchych i dojrzałych fajna jest Clarena z kawiorem. Z balsamów dla suchej skóry Gal wiesiołkowy z apteki, kąpiel w wannie z dodatkiem oleju lnianego i oliwy z oliwek albo oleju kokosowego.

71

Bardzo fajnym suplementem diety jest Neoglandyna, bo działa na suchą skórę, a nawet na trądzik. Mi bardzo pomaga przy AZS.

72

Trzeba mocno nawilżać skórę, szczególnie jak ma się skłonną do wysuszania. Oprócz tego maseczki i peelingi nawilżające, mogą być też jakieś olejki. U mnie sprawdzają się kosmetyki z biodermy, albo z bielendy z serii rose care, krem nawilżająco-kojący i olejek różany do mycia twarzy

73

Polecę jeszcze teraz olejki do twarzy wink
Fajny jest np do demakijażu z kolastyny z olejkami.
A do smarowania skóry polecam z alterry olejek z granatem ( tego akurat nawet mój mąż używa)

iść, ciągle iść, w stronę słońca...

74

Hey! Ja od dobrych kilku lat mam problem z suchą skórą i do niedawna nie mogłam sobie z tym poradzić. Chodziłam do wielu dermatologów i każdy z nich stawiał inną diagnozę. Jeden mówił, że to rogowacenie, inny mówił, że atopowe zapalenie skóry, a inny, że zwyczajnie na zimę skora jest sucha i mam ją natłuszczać. Różne maści i kremy przepisywali ale ledwo co pomagały. Chyba bym musiała cały czas chodzić z posmarowaną twarzą żeby było dobrze. ALE W KOŃCU ZNALAZŁAM SPOSÓB!! Nie wiem czemu o tym wcześniej nie pomyślałam. pewnie dlatego, że byłam pewna że lekarze mi pomogą. Poszłam do salonu kosmetycznego niedaleko mojego domu, dokładniej do tej: arkesia.pl  i te cudotwórczyni mi pomogły!!! Wystarczyło kilka zabiegów na twarz i jak ręką odjął- ani śladu po liszajach i krostach. SERDECZNIE CI POLECAM smile

75

konsultowałaś to z dermatologiem?
trzeba działać od wewnątrz i na zewnątrz wink przede wszystkim dużo wody wink słyszałaś o dermokosmetykach?

76

moja pielęgnacja bazuje na vichy i nie mogę narzekać smile nie widzę za dużej różnicy między latem a zimą, po prostu konkretnie nawilżona skóra

when it comes to my dreams, I know better than anyone !

Posty [ 39 do 76 z 91 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Bardzo sucha skóra na twarzy.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016