Co robicie w wolnym czasie? Hobby, pasja, czy tylko zabicie nudy? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Co robicie w wolnym czasie? Hobby, pasja, czy tylko zabicie nudy?

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 53 ]

1 Ostatnio edytowany przez pogodnaMaria (2017-11-12 22:31:41)

Temat: Co robicie w wolnym czasie? Hobby, pasja, czy tylko zabicie nudy?

Niedawno jedna z was rozpoczęła podobny temat, usłyszała od santapietruszki aroganckie słowa, że temat jest już wielokrotnie omawiany, a singielki są zajęte swoim hobby. Dołączyła jeszcze kilka linków do stron z podobnym tematami.  Mi nie chodzi o listę możliwych zainteresowań.  Sama mogę podać ich kilkadziesiąt, a w internecie znaleźć kolejną porcję.  Zaglądając do podanych przez nią stron, łatwo się zorientować, że chyba prawie wszyscy to jak u Gogola ”martwe dusze”. Osoby, które już od kilku miesięcy, a nawet lat nie są aktywne. A nie o taką rozmowę mi chodzi. Chcę porozmawiać z osobami które dziś są aktywne na forum, choć się obawiam, bo zarejestrowanych jest tu ponad trzysta tysięcy kobiet, a od kiedy czytam forum zwykle jest tu ok. 20 osób. Ale może znajdą się osoby, które mają jakieś hobby, które je wciągnęło i gotowe są napisać co je skłoniło do zainteresowania się nim. Co się wam w nim szczególnie podoba, czy i dlaczego poleciłybyście go innym. Może jakieś ciekawy sytuacje z nim związane itp. Myślę, że i trochę swobody, i humoru też nie zaszkodzi.
Mottem tej netkafejki jest „Hobby, które zaraża, a nie elaborat, który poraża”.

PS SonyXperia dziękuję za zwrócenie uwagi na literówkę - na moim laptopie klawisz a często się zacina.
adiaphora nie wiem o jaki wsześniejszy mój wątek ci chodzi.Chyba mnie z kimś mylisz.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez adiaphora (2017-11-12 14:39:38)

Odp: Co robicie w wolnym czasie? Hobby, pasja, czy tylko zabicie nudy?

arogancki to jest Twoj Iryd, ktory dał się tu poznać jako ten od upiększania świata, ktory w swoim wątku pięknie zaprezentował jak potrafi go upiększać big_smile A Ty zamiast zakladać kolejny wątek i uskuteczniać tu jakieś uszczypliwości pod adresem Pietruszki, moglaś kontynuować i napisać, co chcialaś w tamtym, w ktorym juz zaczęłaś smile

3 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2017-11-12 14:53:03)

pogodnaMaria napisał/a:

[...]
Mottem tej netkafejki jest „Hobby, które zraża, a nie elaborat, który poraża”.

A ja tak tylko dla jasności zapytam się. Chodzi o hobby, które zraża, czy które zaraża? wink Bo takiego, które zraża, to nie mam...

Uwielbiam kefir. Piwo. Czerwone wino i Gin z tonikiem. Lubię dzieci, dobre jedzenie i dobrą zabawę. Mam słabość do szybkich mężczyzn w szybkich samochodach. A w mojej lodówce mieszkają pingwiny...

Flirt, niby na serio a jednak w żartach, a może w żartach a jednak na serio... Kto wie... Kto wie... wink
Reklama

4

Hmmm... według mnie hobby czy pasja nie ma nic wspólnego z typowym zabijaniem nudy. Żeby zabić nudę to sobie mogę wejść i durne filmiki w necie pooglądać. Albo przerzucać kanały w telewizorze.
Pasja czy hobby kojarzy mi się z czymś bardziej przemyślanym. To nie tak, że zrobię coś żeby się nie nudzić, ale zrobię coś, bo mnie to fascynuje, sprawia niesamowitą frajdę i przyjemność. O tym myślę przed snem, w czasie pracy, rozmawiam z podobnymi pasjonatami itp.
Moim hobby jest fotografia. Zainteresował mnie nią brat. Na początku to było zwykłe robienie zdjęć koleżankom, potem dzieciom. Takie zdjęcia "na pamiątkę". Zresztą to były czasy fotografii analogowej, czyli kosztowała klisza z ograniczonym do 24 lub 36 klatek miejscem, kosztowało również jej wywołanie. Więc nie robiło się wszystkiego jak leci. Potem nastała era fotografii cyfrowej i tu już mogę sobie pozwolić na robienie tego co mi się podoba. Z tym, że i tak najprzyjemniejszą rzeczą jest myślenie o tym jak chciałabym żeby zdjęcie wyglądało, układanie sobie kadrów w głowie, planowanie ustawień, światła... no i na tym się przeważnie kończy wink
Czy poleciłabym to hobby innym? Właściwie nie wiem... na pewno fotografia rozwija, uczy patrzeć na niektóre rzeczy inaczej, zwracać uwagę na piękno rzeczy powszednich, codziennych. Wymaga jednak pewnych poświęceń (na przykład najpiękniejsze światło, mgiełki i nastrój na robienie pejzaży jest o świcie a ja nie cierpię wczesnego wstawania wink). Jest też to hobby dość kosztowne - podstawowy sprzęt to wydatek około półtora tysiąca złotych, a apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Plusem fotografii jest na pewno to, że poznaje się naprawdę fajnych ludzi. Właściwie każdy fotograf amator którego spotkałam był inteligentnym, przyjacielskim, z dużym poczuciem humoru i pomocnym człowiekiem. A, i fotografia jest idealnym hobby dla kobiet poszukujących partnera - większość z fotografujących to mężczyźni smile big_smile

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

5

Dzięki, bbasiu  za post. Tytułem wyjaśnienia: nie chodzi o to, że hobby lub pasja to zabijanie nudy, tylko czy w wolnym czasie macie jakąś pasję czy też tylko zabijacie nudę. Choćby  w sposób, jaki Ty opisałaś. 
Pytanie: a czy udało się tu na forum stworzyć jakąś grupę „fotografów”, która jest aktywna? Wiem, że jest taki temat ale od dawna nikt tam nie pisze.

Reklama

6 Ostatnio edytowany przez adiaphora (2017-11-12 15:48:07)

pogodnaMaria napisał/a:

adiaphora nie wiem o jaki wsześniejszy mój wątek ci chodzi.Chyba mnie z kimś mylisz.

o ten wątek, w ktorym mogłas kontynuować i temat i uszczypliwości pod adresem Pietruszki smile
http://www.netkobiety.pl/t108452.html

Ciekawe, że nie zająknęłas się slowem na złotą myśl swojego Iryda wink
Przez litość nie przytoczę co on tu nawypisywał pod adresem tego forum i kobiet, ktore tu są, ponoć przy Twoim poparciu.  Albo mały promil przytoczę, żeby byla jasność, z kim się zadajesz.

"...A takie są tu kobiety, bo takie preferuje regulamin (to nasze forum, masz świat, my tu rządzimy, a mężczyźni są tu ledwie tolerowani jak są grzeczni. Taki jest wydźwięk regulaminu. Dlatego skupia te agresywne kobiety, często niezdolne do partnerstwa z mężczyzną.
Normalne kobiety jak im pokazać wypowiedzi kobiet na tym forum nie chcą z niego korzystać..."
"wasze nieudana życie to kara naturalna za wsze pseudo mądrości"
"Masa kobiet pisze tu głupoty..."
"Lepiej nie proś żeby wam coś napisała (*chodzi o Ciebie) bo nie byłyby to pochwały. Nawet moja córka nie chce tego czytać uważa was za kopnięte feministki"
I tak dalej, i tym podobnie smile

Co więc robicie na tym forum, kogo szukacie do swojego elitarnego klubu, skoro tu gniazdo żmij i innych kopniętych feministek? smile Trudno uwierzyć, że zarejstrowałaś się tu, żeby dowiedzieć się jakie mamy hobby. Raczej chyba jako wsparcie dla Iryda big_smile

7 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2017-11-12 16:12:24)

Pogodna Mario,
nie wiem jak sobie wyobrażasz rekomendację jakiegoś "hobby" człowiekowi,którego wcale nie znam,nie wiem czym się interesuje,co potrafi,jakie ma talenta.
Jeśli powiem Ci,że gram na skrzypcach w wolnym czasie bo lubię to,bo mnie tu uspokaja i wyluzowuje, bo pozwala mi wiele rzeczy i spraw uporządkować to też zaczniesz grać ? smile
A może chodzi o takie hobby,które może uprawiać każdy? Na przykład zbieranie kapsli.robienie fotek smartfonem,suszenie ziół czy gotowanie? Tylko po co ktoś ma zbierać kapsle czy suszyć zioła jak go to zupełnie nie obchodzi? smile

''Wiem, że dla ciebie to forum, to terapia na nieudane życie emocjonalne, więc pisz sobie i fantazjuj o mnie lub o sobie" smile
autor-iryd

8 Ostatnio edytowany przez pogodnaMaria (2017-11-12 17:14:15)

gojka102, chyba zbyt formalnie do tego podchodzisz. Nie chodzi o jakąś rekomendację i nie koniecznie zaraz wyłącznie dla mnie. Raczej podzielenie się refleksjami.
A na przykładzie ze skrzypcami może być taka sytuacja, że:
- ktoś uczy się gry na skrzypcach ale już się zniechęca, bo jego znajomi uważają, że to nudne i tak się zniechęci. Rozmowa z pasjonatką może go przekonać, że może warto wytrwać.
- może ktoś gra i przy okazji wyjazdu do miasta drugiej osoby spotkają się, by wspólnie pomuzykować.
- lub może ktoś powie, że skrzypce to nie do słuchania, a w wyniku rozmowy posłucha i zmieni zdanie.
A kogo nie interesują skrzypce lub wymienione przez Ciebie kapsle, to poczyta może o czyś co go zainteresuje.
pozdrawiam

A Ty, Mario, co robisz w wolnym czasie?

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.
gg 63442251

10

Ja w wolnych chwilach lubię czytać książki, czasem wybiorę się do kina lub teatru. Lubię wypady za miasto. Odkrywać różne ciekawe miejsca, niedoceniane przez ludzi. Fakt nie są to jakieś wielkie atrakcje turystyczne ale często bardzo urokliwe miejsca. Piszę wiersze dla dzieci. Moim hobby jest kolekcjonowanie starych przedmiotów. Mam sporo różnych pamiątek rodzinnych, kolekcję obrazów. W miarę możliwości staram się je wzbogacić  o nowe nabytki. Lubię spacery i przyrodę. Czasem wyjazd w ciekawe miejsca za granicą, raczej tam gdzie jest pięknie, a nie ma tłumu turystów.
O wyjściach do kawiarni, czy pubu to chyba nawet nie warto wspominać, bo to prawie każda normalna kobieta lubi.

11 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2017-11-12 21:27:56)

pogodnaMaria napisał/a:

może znajdą się osoby, które mają jakieś hobby, które je wciągnęło i gotowe są napisać co je skłoniła do zainteresowania się nim. Co się wam w nim szczególnie podoba, czy i dlaczego poleciłybyście go innym. Może jakieś ciekawy sytuacje z nim związane itp. Myślę, że i trochę swobody, i humoru też nie zaszkodzi.

Czyli czym mogłabyś nas próbować "zarazić"? Bo książki, kino, wycieczki za miasto uprawiają chyba wszyscy.

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.
gg 63442251

12

Nie rozumiem cię. Przeczytaj pierwszy mój post i tam to jest wyjaśnione.

13

pogodnaMaria napisał/a:

Nie rozumiem cię. Przeczytaj pierwszy mój post i tam to jest wyjaśnione.

Tak, przeczytałam. Szukasz osób. które opowiedzą o swoich pasjach, więc pytam Cię o Twoje pasje - wypadałoby od czegoś zacząć smile

gg 63442251

14

santapietruszka napisał/a:

...Szukasz osób. które opowiedzą o swoich pasjach ...

Słusznie zauważyłaś, że SZUKAM  takich osób. Nie napisałam przecież, żeby każda z Was  napisała o swoim hobby. Szukam osób, które lubią dzielić  się swoimi ciekawymi zainteresowaniami, opowiadać o nich. Wśród hobbystów są tacy, którzy chętnie opowiedzą o swoich pasjach, a ja nie będę pisać o swoim hobby skoro mam do czynienia z napastliwymi osobami wobec mnie, z niewiadomego mi powodu.
P.S. W pierwszym poście wyjaśniłam, dlaczego założyłam nowy temat. Jeśli już o tym, co wypada, to wypada  przyjąć nową osobę na forum choć KULTURALNIE.

15 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2017-11-12 23:09:23)

pogodnaMaria napisał/a:

Jeśli już o tym, co wypada, to wypada  przyjąć nową osobę na forum choć KULTURALNIE.

A gdzie ja się wyraziłam niekulturalnie? smile Nie wolno zapytać? smile
A to przepraszam tongue

gg 63442251

16 Ostatnio edytowany przez pogodnaMaria (2017-11-12 23:20:27)

A gdzie ja się wyraziłam niekulturalnie? smile

Określenie tyczyło się grupy kobiet, nawet tu w tym temacie. Nie udawaj, że nie wiesz o co chodzi. Nazwałam się pogodna, a nie niekumata.
pozdrawiam

17 Ostatnio edytowany przez Piegowata'76 (2017-11-13 00:20:56)

Zabijanie nudy? Czasu?
Współczuję tym, którzy w ten sposób podchodzą do życia.
Chciałabym ocalić w życiu jak najwięcej chwil, nacieszyć się nim i nasycić.
Pasje mam dość przeciętne, ale sprawiają mi wiele radości: literatura, poezja, pływanie, rower, łyżwy i rolki, nordic walking (dopiero zaczynam), turystyka (z konieczności skromnie realizowana), spotkania i rozmowy z ludźmi, filozofowanie o życiu, zachwycanie się światem. Banały smile

18 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2017-11-13 09:04:43)

pogodnaMaria napisał/a:

gojka102, chyba zbyt formalnie do tego podchodzisz. Nie chodzi o jakąś rekomendację i nie koniecznie zaraz wyłącznie dla mnie. Raczej podzielenie się refleksjami.
A na przykładzie ze skrzypcami może być taka sytuacja, że:
- ktoś uczy się gry na skrzypcach ale już się zniechęca, bo jego znajomi uważają, że to nudne i tak się zniechęci. Rozmowa z pasjonatką może go przekonać, że może warto wytrwać.
- może ktoś gra i przy okazji wyjazdu do miasta drugiej osoby spotkają się, by wspólnie pomuzykować.
- lub może ktoś powie, że skrzypce to nie do słuchania, a w wyniku rozmowy posłucha i zmieni zdanie.
A kogo nie interesują skrzypce lub wymienione przez Ciebie kapsle, to poczyta może o czyś co go zainteresuje.
pozdrawiam

Mario,myślę,że bez sensu jest dzielenie się refleksjami.
Bo ja mam akurat ostatnio wyłącznie techniczne refleksje.Mam na przykład problem z przenoszeniem wibracji w lewej ręce albo z wyciągnięciem lewej ręki przy graniu decym i palcowanych oktaw smile Stosuję technikę Aleksandra ale nie wiem czy dobrze bo nie znam nikogo prócz mnie kto by ją stosował:) Ktoś kiedyś mi ją pokazał ale nie mam już kontaktu z tym nauczycielem.
To co napisałam nie należy traktować bardzo serio:) Ot,chodziło mi o pokazanie,że są pasje tak bardzo ukierunkowane,że jak nie jesteś w temacie to niewiele zrozumiesz.Zapewne ja bym niewiele zrozumiała z rozmowy fotografików czy wędkarzy bo się na tym nie znam:)
Zapewne jak nie grasz to nie masz pojęcia o czym piszę.Ale mam tego świadomość i dlatego gdybym miała się dzielić refleksją i rekomendować komukolwiek grę na skrzypcach poszłabym na forum tematyczne.Bo niestety,nie każdy może grać i nie każdy kto chce się nauczy.Przyznam,że to duże wyzwanie uczyć się grać około trzydziestki nie mając wcześniej o tym pojęcia.Ja bym się na pewno nie podjęła smile
Co do rozmowy z pasjonatem-sam fakt,że ktoś się pasjonuje grą naprawdę nie zachęci nikogo innego do gry.
Pasjonat może pomóc właśnie warsztatowo.
Co do wspólnego muzykowania: uwierz,że to nie takie proste.Po pierwsze trzeba być na podobnym poziomie by zagrać wspólnie.Dzieciak uczący się trzy lata nie zagra raczej z dzieciakiem uczącym się sześć lat w duecie:) Bo raczej trudno będzie dopasować utwór do tak różnych umiejętności.
Myślę,że nikt w wyniku rozmowy nie da się przekonać,że skrzypce są jednak "do słuchania"-raczej gdy się mu pokaże co można na skrzypcach zagrać smile
Poza tym skrzypce to spory wydatek.Nie śmiałabym namawiać kogoś by sobie kupił instrument za pięć tysi-minimum i próbował się uczyć.
Muszę przyznać,że nigdy nie przyszło mi do głowy by czytając o czyichś pasjach dopasowywać je do siebie.
Wydaje mi się,że tak mogą robić nastolatki a ja jestem po prostu na to za stara,za dobrze siebie i swoje możliwości znam.

''Wiem, że dla ciebie to forum, to terapia na nieudane życie emocjonalne, więc pisz sobie i fantazjuj o mnie lub o sobie" smile
autor-iryd

19 Ostatnio edytowany przez pogodnaMaria (2017-11-13 13:51:50)

Gojka102 skrzypce były tylko przykładem, są bardziej proste technicznie hobby. Wiele osób ktoś inny zachęcił do czegoś. To właściwie standard. Nie ma też takiego obowiązku, są nawet ludzie, którzy swoje hobby lub kolekcje ukrywają przed światem. Mój wątek to rozmowa, a nie nakłanianie lub zmuszanie kogoś do czegokolwiek. Spotkanie zależy od obu osób, a nie tylko od Ciebie. Obie muszą widzieć w tym sens i mieć chęć.

Piegowata'76 napisał/a:

Zabijanie nudy? Czasu?
Współczuję tym, którzy w ten sposób podchodzą do życia.
Chciałabym ocalić w życiu jak najwięcej chwil, nacieszyć się nim i nasycić.

Nie chodzi o świadome podejście znudzenia. Ludzie często w wolnych chwilach się nudzą i mówią o tym. Wcale tak nie chcą, wtedy szukają czegoś dla zabicie nudy. To coś nie jest ich hobby. Coś tam robią, bo nie mają nic lepszego.
   Ja podobnie jak Ty jestem zwolenniczką pozytywnego nastawienia do życia. Lubię swoją pracę, widzę jak część moich koleżanek męczy się w pracy. Nie wiadomo czy bardziej ich żałować czy dzieci. Ja ze względu na moje zainteresowania historią myślę o przystąpieniu do grupy rekonstrukcyjnej. Nawiązałam kilka kontaktów ale jeszcze nie wiem dokładnie co i jak wybrać. Myślę, że może dobrze by było zorganizować w moim mieście spotkania historyczne. Wielu moich wychowanków jest czymś takim zainteresowanych. Trzeba by temu teraz nadać charakter i sposób w jaki mieliby w tym brać udział. Porozmawiać z władzami i radnymi. To są na razie plany. Nie wiem czy się uda, bo to trudny temat i nie ma co rozpoczynać sprawy zanim nie ma się całej koncepcji dopracowanej. W każdym razie chcę wykorzystać to, że wiele dzieci szuka ze mną kontaktu, a nie mogę ich wszystkich zaprosić do domu.

20

pogodnaMaria napisał/a:

Gojka102 skrzypce były tylko przykładem, są bardziej proste technicznie hobby. Wiele osób ktoś inny zachęcił do czegoś. To właściwie standard. Nie ma też takiego obowiązku, są nawet ludzie, którzy swoje hobby lub kolekcje ukrywają przed światem. Mój wątek to rozmowa, a nie nakłanianie lub zmuszanie kogoś do czegokolwiek. Spotkanie zależy od obu osób, a nie tylko od Ciebie. Obie muszą widzieć w tym sens i mieć chęć.

No tak,oczywiście,że czytanie książek jest prostszym technicznie hobby.Ale moim zdaniem czytanie to jak jedzenie,picie,branie prysznica-robimy to codziennie i nie ma co robić z tego np. hobby.
Mnie akurat takie trudne technicznie hobby interesują.Lubię freeride na nartach i chętnie z kimś pogadałabym na temat rodzajów skrętów,na temat tego czy lepiej jeździć odchyloną sylwetką czy zrównoważoną nad środkiem narty.Ale do tego wszystkiego potrzebne są tematyczne fora smile
Chodziło mi o to by pokazać,ze my sobie tu na tym forum możemy popisać o tym co nam daje nasze hobby,czego nas nauczyło,dlaczego akurat to wybraliśmy i ile czasu możemy na nie przeznaczyć.
Ja nie jestem zapewne jedyną osobą,która wybiera sobie dość trudne technicznie hobby.Bo skoro byłaś nieusatysfakcjonowana wpisami to może właśnie dlatego,że nikt nie będzie pisał o czytaniu książek czy oglądaniu filmów jako hobby.

autor-iryd

21

gojka102 napisał/a:

Bo skoro byłaś nieusatysfakcjonowana wpisami to może właśnie dlatego,że nikt nie będzie pisał o czytaniu książek czy oglądaniu filmów jako hobby.

Nie byłam nieusatysfakcjonowana wpisami. każdy pisze co chce. O czytaniu książek nikt nie będzie pisał o tym co przeczytał lub co czyta już tak. Może mieć też ochotę porozmawiać z kimś komu też się dana książka spodobała. Fora tematyczne często są nieciekawe, bo ludzie bardziej chcą się pochwalić co robią niż porozmawiać na luzie. Ale to moja ocena.

22 Ostatnio edytowany przez Piegowata'76 (2017-11-13 11:03:10)

Nie widzę potrzeby ani sensu snobowania się na oryginalne i wyszukane hobby. Hobby jest dla mnie, jest po to, by dawać mi satysfakcję, a nie by zdobyć poklask otoczenia. Nie przeceniajmy zainteresowań mało popularnych, za to doceńmy te skromne. No i jeszcze jedna refleksja: hobby to czasem wielkie słowo, a czy zwykłe zainteresowania są mniej wartościowe?

Zapomniałam napisać, że lubię też gotować i uwielbiam psychologię, choć niekoniecznie tę przeintelektualizowaną, a raczej taką popularną, która pozwala rozumieć ludzkie postępowanie w najzwyklejszych sytuacjach. Chętnie czytam o relacjach międzyludzkich, rozwoju osobistym itp. Uwielbiam też sentencje i aforyzmy. Interesuję się też zagadnieniami związanymi z polszczyzną (program prof. Miodka itp.)

23 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2017-11-13 10:56:54)

pogodnaMaria napisał/a:

Fora tematyczne często są nieciekawe, bo ludzie bardziej chcą się pochwalić co robią niż porozmawiać na luzie. Ale to moja ocena.

Odbierasz tak fora tematyczne, ponieważ tak naprawdę nie jesteś zainteresowana ich tematem. Ludzie zainteresowani po prostu rozmawiają na luzie, co dla kogoś z boku może wyglądać, jakby chwalili się tym, co robią. No, może i się chwalą - ale właśnie na tym polega ich hobby, np. kolekcjoner znaczków będzie dumny z tego, że zdobył jakiś superokaz i owszem, pochwali się tym innym kolekcjonerom w ramach luźnej rozmowy. Natomiast zupełnie nie ma sensu, żeby opowiadał o tym ludziom kompletnie niezainteresowanym znaczkami, bo się będą patrzeć na niego jak na kosmitę i zastanawiać, po jaką choinkę ten kretyn tak się cieszy z małego skrawka papieru.
Zresztą gojka już o tym napisała. Po co ktoś ma czytać czy słuchać o tym, jaką satysfakcję sprawia komuś suszenie ziół, skoro go to totalnie nie obchodzi? Dlatego właśnie odpowiednie do takich rozmów są fora tematyczne - gdzie zainteresowane tematem są wszystkie strony.

gg 63442251

24 Ostatnio edytowany przez Iceni (2017-11-13 11:07:36)

Nie widzę nic złego w czytaniu książek jako hobby. Wszystko zależy od tego co się czyta i jak głęboko siedzi się w danym temacie. Każda pasja to jest właśnie "zwykla rzecz" rozwinięta do rangi sztuki i mistrzostwa.

Tak może być ze wszystkim i mało ważne jest czy jest to uprawa pelaegonii na balkonie, czy kaligrafowanie gęsim piórem  ;P

Nic tu nie ma ;P

25 Ostatnio edytowany przez pogodnaMaria (2017-11-13 12:19:52)

Każdy robi to co lubi. "Snobowanie" nie uważam, że każde oryginalne hobby to snobizm.
Nikt nikomu nie broni uczestniczyć w forach. Ja też korzystam z tych, które mnie interesują.
A ja lubię rozmawiać z ludźmi poznawać ich pasje. Chyba nie ma takiego forum tematycznego,
bo fora psychologiczne raczej zajmują się czymś innym. Ja pracuję z dziećmi rozmowa z różnymi pasjonatami może zainspirować do różnych pomysłów. Wprowadziłam kilka zajęć pod wpływem hobbystów. Dzieci były zaciekawione. Iceni wspomniałaś o kaligrafii. Akurat o tym myślałam. Nawet na imprezie spotkałam się z grupą zajmującą się tym, z drugiego końca Polski. Kontakt z nimi i ich doświadczenie mi się przyda. Dla nich to pasja. Dla mnie to tylko zabawa. Kupiłam już stary kałamarz. Gęsie pióra, atrament i inne akcesoria bakalarskie. Jak wszysto przygotuję to będę mogła wprowadzić te zajęcia. Dzieci poznają i same spróbują jak i czym kiedyś się pisało. Mam też pomysły jak starsi moi przyjaciele, mogliby wykorzystać swoja umiejętność kaligrafii, by połączyć przyjemne z pożytecznym. Ostatnio interesowałam się wyrobami z cyny ale to za skomplikowane i niebezpieczne. Przekonano mnie, że zupełnie się nie nadaje do domowego zastosowania.

PS Tak mi przyszło do głowy, może tu na forum poznam kogoś, kto ma zbędne gęsie pióra i mógłby je dać dla dzieci. Choć wcale na to nie liczę. Wystarczy poczytać ogłoszenia proszące o pomoc i reakcję na nie. Dużo słów mało pomocy ale to forum dyskusyjne więc nic dziwnego. Zły adres nawet o pomoc dla zwierząt.

26

O rany Maria...
Nie ciężko Ci z takim nastawieniem?
Na forum można uzyskać pomoc w różnych sprawach, w gęsich również.
Ale Ty masz takie nastawienie, że bałabym się, że nie takie te pióra będą, nawet gdybym miała gęsi..
Ja jestem tu na forum prawie rok i najcenniejsza rzeczą jakąstad wynoszę, jest przygladanie się i rozmowa z ludźmi o innym punkcie widzenia.
Bo ludzie pięknie się różnią i moga szanować.
I pomagać Tobie mimo ze maja inny styl zycia czy poglądy. Mają do tego prawo.
Na forum najgorzej przyjmowane sa wszelkie generalizacje.. I oceny ogólne wpychające ludzi do jednego worka.
Nie rób tego.

Dont worry about me  smile and because of me
"Wstręt do przeciągów to nie jest dobre dla rośliny - pomyślał Mały Książę. - Ten kwiat jest bardzo skomplikowany."

27 Ostatnio edytowany przez pogodnaMaria (2017-11-13 13:56:28)

Ja mam dużo pozytywnych ludzi wokół siebie. Pomocnych i wspaniałych, a że nie są idealni? Nikt nie jest idealny. Gęsie pióra to nie jakiś wielki problem. U mnie są też dzieci ze wsi. Gdybym poprosiła to na pewno, by mi nie odmówili. Chyba nie myślisz, że pojawiłam się na forum, żeby rozwiązać problem piór. Iceni wspomniała o kaligrafii i z tego wziął się temat.
Smutna refleksja to tylko po przeczytaniu działu Ogłoszenia i próśb o pomoc. Ale nie jest to istotne. Myślę, że ludzie którzy są tacy jak powiedzmy opisałam czują się wrzuceni do jednego worka. Ci inni przecież wiedzą, że są inni i ich to nie dotyczy. Przykład: jeśli ktoś powie, że Polacy to pijacy i złodzieje to nie uważam, że to dotyczy mnie. Teraz to Ty generalizujesz. Jedną moją opinię bierzesz za całą postawę życiową. Powtórzę za Tobą "nie rób tego".

PS adiaphora, wyjaśniałam dlaczego nie chcę kontynuować tamtego wątku. Wystarczy przeczytać.

28

Ja uwielbiam śledzić różne sprawy kryminalne. Kręcą mnie nierozwiązane dochodzenia, dot. dziwnych zaginięć, czy okrutnych morderstw. To mój konik. Oglądam filmy dokumentalne, kupuję specjalistyczną prasę. Snuję różne teorie.
Kręcą mnie też zjawiska paranormalne. Mam pokaźną kolekcję gadżetów związanych z serialem "Z archiwum X".

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

29 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2017-11-13 16:40:14)

Pogodna Mario,
Ty to masz taki sposób pisania,że za cholerę nie wiadomo o co Ci chodzi,Najpierw piszesz:

pogodnaMaria napisał/a:

Tak mi przyszło do głowy, może tu na forum poznam kogoś, kto ma zbędne gęsie pióra i mógłby je dać dla dzieci. Choć wcale na to nie liczę. Wystarczy poczytać ogłoszenia proszące o pomoc i reakcję na nie. Dużo słów mało pomocy ale to forum dyskusyjne więc nic dziwnego. Zły adres nawet o pomoc dla zwierząt

A jesteś na forum zaledwie chwilę i nie masz bladziutkiego pojęcia ile osób zrzuciło się na pomoc dla kotów,psów,ilu ludzi tu pomogło realnie potrzebującym a o ile więcej wielu z nas zostało tu oszukanych przez tych rzekomo potrzebujących pomocy.Nie dziw się więc,że nikt nagle nie zrobi zrzutki dla kogoś kto narobił długów ale przecież z głodu nie umiera i ma gdzie mieszkać ale życzy sobie byśmy się na jego długi złożyli :)

Potem może jednak się reflektujesz i zasłaniasz się Elą,która ani słowa generalizującego w swym poście nie napisała.Nie wiem gdzie to wyczytałaś:)

pogodnaMaria napisał/a:

Smutna refleksja to tylko po przeczytaniu działu Ogłoszenia i próśb o pomoc. Ale nie jest to istotne. Myślę, że ludzie którzy są tacy jak powiedzmy opisałam czują się wrzuceni do jednego worka. Ci inni przecież wiedzą, że są inni i ich to nie dotyczy. Przykład: jeśli ktoś powie, że Polacy to pijacy i złodzieje to nie uważam, że to dotyczy mnie. Teraz to Ty generalizujesz. Jedną moją opinię bierzesz za całą postawę życiową. Powtórzę za Tobą "nie rób tego".

Ty po prostu o wielu rzeczach jakie miały miejsce tu na forum w dziale pomocy czy ogłoszeń nie masz pojęcia.I może niech tak zostanie :)
Ale warto byś poczytała sobie ogłoszenia dotyczące zbierania biletów czy pomocy w zrobieniu paczki dla potrzebującej rodziny

autor-iryd

30

Gojka102 przypominasz mi moje koleżanki ze szkoły. Wszystko NA NIE i chwalą się droższymi rzeczami, niż 5 tysięcy. Dziwią się później, że dzieci ich nie lubią i są jeszcze bardziej zgorzkniałe. Potrafisz zniechęcić do skrzypiec. Ja akurat pochodzę z rodziny muzycznej, nie opowiadano o zawiłościach technicznych ale o wyjazdach z Mazowszem lub koncertach w filharmonii, z fascynacją i zaciekawiająco. Przykład skrzypiec nie dotyczył się ciebie osobiście, tylko przykładowego skrzypka.
Już Kopernik odkrył, że Ziemia kręci się wokół Słońca, a nie wokół ciebie.
Swoje jakieś tam wątpliwości możesz rozstrzygnąć z zawodowymi muzykami, a doskonałe umiejętności zaprezentować organizując tournee twoich skrzypcowych koncertów z przeznaczeniem zysku na zwierzęta lub dowolny inny cel.
„Ty to masz taki sposób pisania,że za cholerę nie wiadomo o co Ci chodzi,Najpierw piszesz:”
I tu się z tobą zgadzam, takie robisz wrażenie. że nie rozumiesz.
Ja za to zrozumiałam, twoim hobby jest przechwalanie.
Do zobaczenia na twoim koncercie, jak rozumiem?

PS W ogłoszeniach to nie chodziło mi o faceta co wpadł w długi.

31

pogodnaMario, Ty zawsze taka napastliwa jesteś? Piszesz o sobie w samych superlatywach, ale już od pierwszego posta pokazujesz coś zupełnie innego.

Jak rozumiem, właśnie przymierzasz się do pomagania tym, którzy umieścili taką prośbę w dziale "Ogłoszenia"? Czy może tak tylko innym wytykasz, że tego nie robią?

32 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2017-11-14 15:43:35)

Mam dziwne wrażenie, że nasza droga Maria i jej mąż iryd to jedna osoba. No, chyba że aż tak się charakterkami dobrali.

I bardzo się, droga Mario, cieszę, że nie zajmujesz się w przedszkolu moim dzieckiem, nie chciałabym w jego otoczeniu tak opryskliwej, wrednej i zarozumiałej osoby.

gg 63442251

33

Mam dziwne wrażenie, że nasza droga Maria i jej mąż iryd to jedna osoba.

Dokładnie to samo pomyślałam jakiś czas temu.Mało się wyowiadam ale dużo czytam. Ten sam wyniosły ton wypowiedzi...

34 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2017-11-14 22:39:05)

pogodnaMaria napisał/a:

Gojka102 przypominasz mi moje koleżanki ze szkoły. Wszystko NA NIE i chwalą się droższymi rzeczami, niż 5 tysięcy. Dziwią się później, że dzieci ich nie lubią i są jeszcze bardziej zgorzkniałe. Potrafisz zniechęcić do skrzypiec. Ja akurat pochodzę z rodziny muzycznej, nie opowiadano o zawiłościach technicznych ale o wyjazdach z Mazowszem lub koncertach w filharmonii, z fascynacją i zaciekawiająco. Przykład skrzypiec nie dotyczył się ciebie osobiście, tylko przykładowego skrzypka.
Już Kopernik odkrył, że Ziemia kręci się wokół Słońca, a nie wokół ciebie.
Swoje jakieś tam wątpliwości możesz rozstrzygnąć z zawodowymi muzykami, a doskonałe umiejętności zaprezentować organizując tournee twoich skrzypcowych koncertów z przeznaczeniem zysku na zwierzęta lub dowolny inny cel.
„Ty to masz taki sposób pisania,że za cholerę nie wiadomo o co Ci chodzi,Najpierw piszesz:”
I tu się z tobą zgadzam, takie robisz wrażenie. że nie rozumiesz.
Ja za to zrozumiałam, twoim hobby jest przechwalanie.
Do zobaczenia na twoim koncercie, jak rozumiem?

PS W ogłoszeniach to nie chodziło mi o faceta co wpadł w długi.

Mario,czy ja  "chwalę się droższymi rzeczami niż 5 tysięcy"? Czy Ty w ogóle czytasz posty,na które odpowiadasz? Odnoszę wrażenie,że coś sobie kreujesz,że czytasz co nienapisane,że zarzuty-nie tylko mnie stawiane- próbujesz wyssać z brudnego palca smile
Trochę to śmieszne.Ale jeszcze bardziej smutne,że dorosła osoba,która na co dzień powinna kreatywnie i mądrze otwierać na świat dzieciaki jest jakaś taka arogancka,nietolerancyjna i agresywna.

Ja napisałam jak kształtują się ceny sensownych skrzypiec,ale ani słowa ile kosztują moje skrzypce. Nie wiesz tego ale co szkodzi sobie dopowiedzieć,nie? smile
Podobnie ani słowa nie napisałam o moich umiejętnościach.Może przytoczysz słowa gdzie piszę,że się chwalę według Ciebie?Wiesz,jeśli tak jest istotnie, to bardzo chciałabym tego uniknąć a jak mnie zacytujesz to z pewnością mi to pomoże i zmienię swoje zachowanie dla własnego dobra:)
Nie napisałam,że NIE ROZUMIEM,napisałam,że piszesz tak,że nie wiadomo o co chodzi i co komu i dlaczego zarzucasz.I myślę,że nie tylko ja NIE ROZUMIEM.:)
Ps.To naprawdę mało istotne o co Ci chodziło w ogłoszeniach. Guzik wiesz w czym i komu pomogły tu wypowiadające się osoby.Jeśli jesteś taka cudowna to pomóż może komuś a potem komentuj.

autor-iryd

35 Ostatnio edytowany przez tajemnicza75 (2017-11-20 15:26:48)

Abstrahując od w.w. dyskusji jednak odważę się napisać.
W wolnym czasie odwiedzam to forum i może jeszcze jedno psychologiczne, gdyż lubię psychologiczne zagadnienia. A dlaczego(?) nie wiem. Zawsze mi mówiono, ze powinnam zostać psycholożka. Lubię pomagać i może to ma powiązanie. Czytam tez psychologiczne książki lub artykuły.
Mając wenę twórczą... piszę wiersze. Dlaczego(?) też nie wiem. Może mam tę wrażliwość jakiej nie posiada większość społeczeństwa?

Nikomu nie polecam mojego hobby, bo to trzeba czuć, trzeba po prostu coś w sobie mieć. Psychologia to trudna dziedzina, w większości niedoceniona. A poezja to bajka, najczęściej wyśmiewana i niezrozumiana. To co ja mogę proponować? Niech każdy robi co lubi. Mogę polecić najwyżej odnalezienie siebie samej, poznanie się ze sobą, polubienie siebie... a wtedy znajdziemy pasję.

Jeśli się smucisz, to żyjesz przeszłością.
Jeśli się boisz, to żyjesz przyszłością.
Jeśli jesteś spokojny, żyjesz teraźniejszością. Lao Tzu
tajemnicza75 napisał/a:

Abstrahując od w.w. dyskusji jednak odważę się napisać.
W wolnym czasie odwiedzam to forum i może jeszcze jedno psychologiczne, gdyż lubię psychologiczne zagadnienia. A dlaczego(?) nie wiem. Zawsze mi mówiono, ze powinnam zostać psycholożka. Lubię pomagać i może to ma powiązanie. Czytam tez psychologiczne książki lub artykuły.
Mając wenę twórczą... piszę wiersze. Dlaczego(?) też nie wiem. Może mam tę wrażliwość jakiej nie posiada większość społeczeństwa?

Nikomu nie polecam mojego hobby, bo to trzeba czuć, trzeba po prostu coś w sobie mieć. Psychologia to trudna dziedzina, w większości niedoceniona. A poezja to bajka, najczęściej wyśmiewana i niezrozumiana. To co ja mogę proponować? Niech każdy robi co lubi. Mogę polecić najwyżej odnalezienie siebie samej, poznanie się ze sobą, polubienie siebie... a wtedy znajdziemy pasję.

Jeżeli poezja jest wyśmiewana to z jakiego powodu tak wielu ludzi pisze wiersze? Nie zauważyłem tego zjawiska, a wręcz przeciwnie smile Poza tym poezja nie musi być bajką, może zawierać mnóstwo pierwiastków realistycznych.

Hrvatska Ljubavi Te!
Wierzę w miłość od pierwszego spojrzenia,
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

37

Poezja na pewno nie jest przezytkiem i czymś wyśmiewanym, bo przecież teksty utworów muzycznych to poezja.
I do różnej muzyki i nastroju pasują różne słowa..
Tak więc jest potrzebna smile
I chyba tak jak z muzyką, trudno oceniać czyjś gust muzyczny..
A jeżeli interesujesz się psychologią, to moze jednak studia w takim czy pokrewnym kierunku?

Dont worry about me  smile and because of me
"Wstręt do przeciągów to nie jest dobre dla rośliny - pomyślał Mały Książę. - Ten kwiat jest bardzo skomplikowany."

38

Moje hobby  (nie zabijanie nudy bo tej niestety bardzo mi czasami brakuje) to granie w radiu internetowym. Kiedys mialem swoje radio ale zmienilem prace i zabraklo mi czasu.
Teraz niestey mam chroniczny brak czasu, lub brak  dostepu do internetu, ale jak juz mam chwile czasu to daje znac znajomym prezenterom internetowym i nie ma problemu zawsze sie dla mnie znajdzie u kogos godzinaka czy dwie.
Lubie puszczac rozna muze takze na zyczenie, lubie mowic do mikrofonu bardzo sie wtedy wyciszam i odplywam na chwile od rzeczywistosci, jestem tylko ja muzyka i ludzie ktorzy do mnie pisza na czacie...

Posty [ 1 do 38 z 53 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Co robicie w wolnym czasie? Hobby, pasja, czy tylko zabicie nudy?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016