Czy wybieracie się na/popieracie czarny protest? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Czy wybieracie się na/popieracie czarny protest?

Strony 1 2 3 14 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 531 ]

1

Temat: Czy wybieracie się na/popieracie czarny protest?

Jak w temacie. Z lektury opinii tutaj wiem, że są tu kobiety o najróżniejszych poglądach. Jaki macie stosunek do tego, co się dzieje wokół praw kobiet w Polsce obecnie? Czy popieracie liberalizację ustawy antyaborcyjnej? Jestem ciekawa.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy wybieracie się na/popieracie czarny protest?
Swanen napisał/a:

Jak w temacie. Z lektury opinii tutaj wiem, że są tu kobiety o najróżniejszych poglądach. Jaki macie stosunek do tego, co się dzieje wokół praw kobiet w Polsce obecnie? Czy popieracie liberalizację ustawy antyaborcyjnej? Jestem ciekawa.

Jestem za liberalizacją obecnego tzw. kompromisu aborcyjnego, który tak naprawdę słabo funkcjonuje od pewnego czasu w naszym kraju. Na razie nie zamierzam brać czynnego udziału w protestach.

3

Osobiście nie uważam, żebym ja jako kobieta miała jakieś ograniczone prawa, była dyskryminowana czy miała ograniczony dostęp do edukacji seksualnej czy antykoncepcji.
A prawo aborcyjne w takiej formie jak jest teraz wydaje mi się najlepszym kompromisem. Zmusza do brania odpowiedzialności za skutki uprawiania seksu, który nie został stworzony wyłącznie dla naszej przyjemności.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."
Reklama

4

Ja czarny protest popieram. Uwazam ze kazda kobieta powinna miec prawo wyboru w zgodzie z wlasnym sumieniem. Nie zgadzam sie zeby za kobiety decydowal nasz nie-rzad w porozumieniu z klerem,ktory ma najmniej do powiedzenia. Kazda kobieta sama powinna moc o sobie decydowac,w wielu rozwinietych krajach prawo jest duzo bardziej liberalne,kobiety moga bezpiecznie dokonywac aborcji,zamiast kupowac tabletki poronne z Chin w internecie lub "wywolywac miesiaczke" u niesprawdzonych ginekologow,gdzies w podziemiu. Kazda z nas ma wlasne sumienie i jesli dokona aborcji bedzie z tym zyc juz zawsze. Ale to powinien byc tylko i wylacznie wybor kobiety. Wiec popieram w 100%.

" Lepiej być szczęśliwym głupcem,niż nieszczęśliwym mędrcem" H.W. Geissler

5

Znowu komuś sondaże skoczą. Wkrótce będzie 50% poparcia...

Pewna samotna kobieta znalazła rannego węża. Ulitowała się, wzięła do siebie, pielęgnowała i pokochała. Wąż wracał do sił. Kiedyś jednak, gdy go głaskała, wąż ją ukąsił. Gdy zwijała się w śmiertelnych męczarniach, zapytała go: Wężu, dlaczego to zrobiłeś? Wiesz, że cię kocham, no i uratowałam ci życie!? Sama jesteś sobie winna, kobieto - odpowiedział. Przecież wiedziałaś, że jestem wężem..
Reklama

6

opolanka1982 napisał/a:

Ja czarny protest popieram. Uwazam ze kazda kobieta powinna miec prawo wyboru w zgodzie z wlasnym sumieniem. Nie zgadzam sie zeby za kobiety decydowal nasz nie-rzad w porozumieniu z klerem,ktory ma najmniej do powiedzenia. Kazda kobieta sama powinna moc o sobie decydowac,w wielu rozwinietych krajach prawo jest duzo bardziej liberalne,kobiety moga bezpiecznie dokonywac aborcji,zamiast kupowac tabletki poronne z Chin w internecie lub "wywolywac miesiaczke" u niesprawdzonych ginekologow,gdzies w podziemiu. Kazda z nas ma wlasne sumienie i jesli dokona aborcji bedzie z tym zyc juz zawsze. Ale to powinien byc tylko i wylacznie wybor kobiety. Wiec popieram w 100%.

Więc możesz równie dobrze zabić wkurzającego Cię sąsiada. To w końcu też tylko sprawa Twojego sumienia...

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

7 Ostatnio edytowany przez alika40+ (2017-10-03 22:04:59)

bbasia napisał/a:
opolanka1982 napisał/a:

Więc możesz równie dobrze zabić wkurzającego Cię sąsiada. To w końcu też tylko sprawa Twojego sumienia...

Ale porównanie  hmm
Ja tez popieram , a sąsiadów mam ok smile  i sumienie czyste smile

,,Nigdy nie  rezygnuj z celu tylko dlatego, że  osiągniecie go  wymaga czasu.Czas i tak upłynie".

8 Ostatnio edytowany przez kwadrad (2017-10-03 22:14:08)

W sumie to lubię jak młode , zadbane  kobiety dostaną piany i tam sobie podskakują w zimnie jak muszą.
Ten widok działa na mnie kojąco , robię się wtedy głodny.
A ideologicznie ?
To skomplikowana sprawa, ktoś metoda kija i marchewki manipuluje tłumem.
Myślę że argumenty obydwu stron są przesadzone , ktoś nakręcił te aferę i teraz siedzi sobie w ciepełku.

Jedną z nielicznych zalet głupoty jest to , że nie można nią się zarazić.

9

kwadrad napisał/a:

W sumie to lubię jak młode , zadbane  kobiety dostaną piany i tam sobie podskakują w zimnie jak muszą.

Słabe to. Mogłeś sobie darować ten wstęp.

Jednak rzeczywiście muszą.

10

bbasia napisał/a:

Osobiście nie uważam, żebym ja jako kobieta miała jakieś ograniczone prawa, była dyskryminowana czy miała ograniczony dostęp do edukacji seksualnej czy antykoncepcji.
A prawo aborcyjne w takiej formie jak jest teraz wydaje mi się najlepszym kompromisem. Zmusza do brania odpowiedzialności za skutki uprawiania seksu, który nie został stworzony wyłącznie dla naszej przyjemności.

Basia, gdzie masz dostęp do edukacji seksualnej?
Czy nie uważasz, że fakt, ze są apteki, które nie prowadzą sprzedaży antykoncepcji jest ograniczeniem twoich praw?
Jak oceniasz fakt, że większość wyroków za gwałt to wyroki w zawieszeniu i to bardzo niskie?
Uważasz, ze seks bez konsekwencji jest be?
Nie masz problemu z tym, ze tzw. kompromis został zawarty między politykami i kościołem bez pytania kobiet o zdanie?

11

kwadrad napisał/a:

A ideologicznie ?
To skomplikowana sprawa, ktoś metoda kija i marchewki manipuluje tłumem.
Myślę że argumenty obydwu stron są przesadzone , ktoś nakręcił te aferę i teraz siedzi sobie w ciepełku.

Wielbiciel teorii spiskowych, widzę. A któż to taki 'nakręcił tę aferę'?

12 Ostatnio edytowany przez Swanen (2017-10-03 22:29:48)

summerka88 napisał/a:

Jestem za liberalizacją obecnego tzw. kompromisu aborcyjnego, który tak naprawdę słabo funkcjonuje od pewnego czasu w naszym kraju. Na razie nie zamierzam brać czynnego udziału w protestach.

W ogóle nie działa, bym powiedziała, bo nawet w 3 dozwolonych przypadkach kobiety nie mogą wyegzekwować należnego im prawa do aborcji. Na Podkarpaciu nie ma ani jednego szpitala, który by wykonywał aborcję. To efekt działań bardzo agresywnych środowisk zygotarian, którzy stoją z banerami pod szpitalami i zastraszają lekarzy.

13

Swanen napisał/a:
summerka88 napisał/a:

W ogóle nie działa, bym powiedziała, bo nawet w 3 dozwolonych przypadkach kobiety nie mogą wyegzekwować należnego im prawa do aborcji. Na Podkarpaciu nie ma ani jednego szpitala, który by wykonywał aborcję. To efekt działań bardzo agresywnych środowisk zygotarian, którzy stoją z banerami pod szpitalami i zastraszają lekarzy.

Z Podkarpacia niedaleko jest do naszych sąsiadów zza południowej granicy, gdzie aborcja jest dostępna bez żadnych problemów. Nie trzeba nawet znać (że się tak wyrażę) języków obcych, bo obsługa jest w języku polskim. Moim zdaniem konsekwencją wprowadzenia dodatkowych obostrzeń w polskim prawie będzie rozwój medycyny prenatalnej przy polskiej zachodniej i południowej granicy, gdzie każdy zainteresowany będzie mógł "sprawdzić" ewentualne wady/choroby płodu i zdecydować się na ewentualną aborcję. Jak zwykle za zmiany zapłacą najmniej zaradni, najbiedniejsi.

14

summerka88 napisał/a:
Swanen napisał/a:
summerka88 napisał/a:

Z Podkarpacia niedaleko jest do naszych sąsiadów zza południowej granicy, gdzie aborcja jest dostępna bez żadnych problemów. Nie trzeba nawet znać (że się tak wyrażę) języków obcych, bo obsługa jest w języku polskim. Moim zdaniem konsekwencją wprowadzenia dodatkowych obostrzeń w polskim prawie będzie rozwój medycyny prenatalnej przy polskiej zachodniej i południowej granicy, gdzie każdy zainteresowany będzie mógł "sprawdzić" ewentualne wady/choroby płodu i zdecydować się na ewentualną aborcję. Jak zwykle za zmiany zapłacą najmniej zaradni, najbiedniejsi.

dlaczego kobieta ma płacić kilka tysięcy i jechać za granicę, skoro zgodnie z prawem powinna otrzymac taką usługę w SWOIM kraju za darmo?

15

kwadrad napisał/a:

Jeszcze seta by się przydała, bo od patrzenia też zimno się robi wink

Pewna samotna kobieta znalazła rannego węża. Ulitowała się, wzięła do siebie, pielęgnowała i pokochała. Wąż wracał do sił. Kiedyś jednak, gdy go głaskała, wąż ją ukąsił. Gdy zwijała się w śmiertelnych męczarniach, zapytała go: Wężu, dlaczego to zrobiłeś? Wiesz, że cię kocham, no i uratowałam ci życie!? Sama jesteś sobie winna, kobieto - odpowiedział. Przecież wiedziałaś, że jestem wężem..

16

Swanen napisał/a:
kwadrad napisał/a:

ktoś nakręcił te aferę i teraz siedzi sobie w ciepełku.

Wielbiciel teorii spiskowych, widzę. A któż to taki 'nakręcił tę aferę'?

I ja chętnie się dowiem.

17

Na protest się nie wybieram. Liberalizację ustawy antyaborcyjnej popieram. Jestem zdania, że ciężar decyzji aborcji należy pozostawić wyłącznie sumieniu samej zainteresowanej.
O żadnym spisku nic nie wiem wink

Uwielbiam kefir. Piwo. Czerwone wino i Gin z tonikiem. Lubię dzieci, dobre jedzenie i dobrą zabawę. Mam słabość do szybkich mężczyzn w szybkich samochodach. A w mojej lodówce mieszkają pingwiny...

Flirt, niby na serio a jednak w żartach, a może w żartach a jednak na serio... Kto wie... Kto wie... wink

18 Ostatnio edytowany przez summerka88 (2017-10-04 08:15:01)

_v_ napisał/a:
summerka88 napisał/a:
Swanen napisał/a:

dlaczego kobieta ma płacić kilka tysięcy i jechać za granicę, skoro zgodnie z prawem powinna otrzymac taką usługę w SWOIM kraju za darmo?

Bo w polskim parlamencie większość ma (podkreślam, bo nie jest to wybór większości wyborców) ugrupowanie, które ma poglądy...hm...tradycyjne??? A to oznacza kulturę patriarchalną i kobiety podporządkowane mężczyznom, niezbyt dużo mogące mówić. Są to konsekwencje wyborów Polaków. Dlatego poradzą sobie bardziej zaradni i majętni. Reszta jest w pewnym sensie skazana na widzimisię rządzących.

19

SonyXperia napisał/a:

Na protest się nie wybieram. Liberalizację ustawy antyaborcyjnej popieram. Jestem zdania, że ciężar decyzji aborcji należy pozostawić wyłącznie sumieniu samej zainteresowanej.

Najbliżej mi do tego stanowiska. Nie biorę udziału w demonstracjach, nie czuję klimatu większych skupisk ludzi.

Jednak podpisałam się w ubiegłym tygodniu na liście komitetu "Ratujmy kobiety". Tam nie chodzi TYLKO o aborcję.

Jeśli chodzi o ideologię, od zawsze mężczyzna chciał przejąć władzę nad ciałem kobiety. W dalszym ciągu duchowieństwo to mężczyźni, w parlamencie w większości ciągle same chłopy. wink

Nie zgadzam się na to. Nic o mnie beze mnie.
A już na pewno z daleka od mojego osobistego ciała bez mojej wyraźnej zgody.

20

https://s1.postimg.org/5rbi2pei73/22218550_1344459132350407_3755172072438402692_o.jpg

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.
gg 63442251

21

Santa , i wszystko w tym temacie wink
Niby humor, ale jaki rzeczywisty sad

,,Nigdy nie  rezygnuj z celu tylko dlatego, że  osiągniecie go  wymaga czasu.Czas i tak upłynie".

22

_v_ napisał/a:
summerka88 napisał/a:

Dokładnie, nie chodzi przecież o to, że jak ma się pieniądze i możliwości, to można sobie poradzić zagranicą. A co z tymi, które możliwości nie mają? Zawsze najbardziej cierpią te najbiedniejsze, najbardziej bezradne, młode dziewczyny przed 18-ką bez własnych pieniędzy, etc.

Poza tym ta sytuacja jest demoralizująca, bo okazuje się, że cudzy światopogląd jest tak ważny, że można zawiesić działania prawa.

23

I_see_beyond napisał/a:
SonyXperia napisał/a:

Najbliżej mi do tego stanowiska. Nie biorę udziału w demonstracjach, nie czuję klimatu większych skupisk ludzi.

Nie zgadzam się na to. Nic o mnie beze mnie.
A już na pewno z daleka od mojego osobistego ciała bez mojej wyraźnej zgody.

Czy geograficznie macie blisko do większych protestów czy musiałybyście dojechać?
Co musiałoby się zdarzyć, żeby pokonać waszą niechęć do osobistego uczestnictwa w proteście?

24

summerka88 napisał/a:

Bo w polskim parlamencie większość ma (podkreślam, bo nie jest to wybór większości wyborców) ugrupowanie, które ma poglądy...hm...tradycyjne??? A to oznacza kulturę patriarchalną i kobiety podporządkowane mężczyznom, niezbyt dużo mogące mówić. Są to konsekwencje wyborów Polaków. Dlatego poradzą sobie bardziej zaradni i majętni. Reszta jest w pewnym sensie skazana na widzimisię rządzących.

To nie do końca tak. Po pierwsze, za poprzednich rządów w Polsce nie było tak naprawdę lepiej. Poza tym np. w UK czy Niemczech też rządzą konserwatyści a prawa kobiet szanują i nie próbują ich ograniczać.

25

Swanen napisał/a:
summerka88 napisał/a:

To nie do końca tak. Po pierwsze, za poprzednich rządów w Polsce nie było tak naprawdę lepiej. Poza tym np. w UK czy Niemczech też rządzą konserwatyści a prawa kobiet szanują i nie próbują ich ograniczać.

Może i nie było lepiej, ale też nie było gorzej. A teraz mamy klimat sprzyjający zaostrzeniu kryteriów i zawężeniu sytuacji, w których prawnie będzie dozwolona aborcja. Przecież stąd oburzenie kobiecych ruchów i protesty.

26

Swanen napisał/a:
I_see_beyond napisał/a:

Nie biorę udziału w demonstracjach, nie czuję klimatu większych skupisk ludzi.

Czy geograficznie macie blisko do większych protestów czy musiałybyście dojechać?
Co musiałoby się zdarzyć, żeby pokonać waszą niechęć do osobistego uczestnictwa w proteście?

Tak jak wspomniałam, mam opór przed byciem częścią tłumu. To uwaga ogólna.

Tak. Musiałabym dojechać do większego miasta.
Nie uczestniczę w "imprezach masowych" sama. Nie pójdę sama na koncert, nie pójdę na demonstrację sama. "Tak mam".

27

santapietruszka napisał/a:

https://s1.postimg.org/5rbi2pei73/22218550_1344459132350407_3755172072438402692_o.jpg

Tak.
Ale to nie do końca sprawiedliwy obraz sytuacji. Sądy prawo stosują. Prawnicy prawa nie stanowią.

Uwielbiam kefir. Piwo. Czerwone wino i Gin z tonikiem. Lubię dzieci, dobre jedzenie i dobrą zabawę. Mam słabość do szybkich mężczyzn w szybkich samochodach. A w mojej lodówce mieszkają pingwiny...

Flirt, niby na serio a jednak w żartach, a może w żartach a jednak na serio... Kto wie... Kto wie... wink

28

SonyXperia - prawo nie mówi, że wyroki za gwałt mają być niskie i w zawieszeniu. O tym decydują sędziowie.

29 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2017-10-04 11:13:48)

Swanen napisał/a:

SonyXperia - prawo nie mówi, że wyroki za gwałt mają być niskie i w zawieszeniu. O tym decydują sędziowie.

Prawo mówi, że mogą być. To może znowelizować prawo tak, aby wykluczyć możliwość orzeczenia za gwałt kary w zawieszeniu? Są przestępstwa,  w ten sposób karane. Np. uporczywe nękanie. Jedno z przestępstw w odniesieniu do którego kk nie przewiduje możliwości orzeczenia kary w zawieszeniu.  Bezwględny obowiązek orzeczenia kary pozbawienia wolności w widełkach określonych przez przepisy.  I wtedy sąd nie ma pola manewru.

Poza tym, inna sprawa, do niedawna (do 2013 roku) było to przestępstwo ścigane wyłącznie na wniosek pokrzywdzonej. Teraz jest ścigane bezwględnie z urzędu. Nie wiem czy to dobrze czy źle z uwagi na wyjatkowo osobisty charakter przestępstwa, ale takie jest prawo.

Jak uważacie? Czy ten rodzaj przestępstwa powinien być ścigany niezależnie od woli pokrzywdzonej w tym zakresie?

30

summerka88 napisał/a:
_v_ napisał/a:
summerka88 napisał/a:

póki co jeszcze prawa nie zmienili, a dostępu do legalnej aborcji w wielu miejscach nie ma - bezprawnie

31

Mimo wszystko to sędziowie skazują gwałcicieli na wyroki w zawieszeniu i to oni za to odpowiadają. Nikt ich nie zwalnia z myślenia. Odpowiadają za to też prokuratorzy, którzy umarzają takie sprawy- jak niedawno w Zamościu prokurator umorzył sprawę gwałtu na niepełnosprawnej umysłowo dziewczynie, bo cytuję 'nie broniła sie'.

Przestępstwa zgwałcenia powinny być ścigane z urzędu, bo praktyka dowodzi, że wiele ofiar jest zastraszanych bądź zawstydzanych i w ten sposób zniechęcanych do zgłaszania. Poza tym najwięcej sprawców to członkowie rodziny bądź najbliższego otoczenia (chłopak, znajomy), często ofiary są od nich zależne, np. finansowo. W takich wypadkach sprawca ma wiele możliwości, by zastraszać ofiarę.

Praktyka pokazuje, że wielu policjantów nawet nie wie, że gwałt powinien być obecnie ścigany z urzędu.

32

SonyXperia napisał/a:

Jak uważacie? Czy ten rodzaj przestępstwa powinien być ścigany niezależnie od woli pokrzywdzonej w tym zakresie?

Patrząc na wyjątkowo obrzydliwy charakter tego przestępstwa odpowiedziałabym, że tak, bezwzględnie należy karać każdego gwałciciela.

Jednak, tak jak napisałaś, to przestępstwo ma charakter bardzo osobisty.
Np. w małej miejscowości informacje roznoszą się lotem błyskawicy, a stygmat osoby zgwałconej pozostaje na zawsze. Dlatego też niektóre kobiety decydują się nie zgłaszać tych przestępstw.

Tu musiałabym się chwilę zastanowić - osobiście pierwsza byłabym na posterunku policji, a potem uruchomiła (jak to ja wink ), wszystkie możliwe środki, żeby załatwić swojego krzywdziciela - sk***wiela.

Jednak inne kobiety mogą mieć inną "konstrukcję psychologiczną" i sytuację społeczną niż ja.
Raczej więc skłaniałabym się ku ściganiu tego przestępstwa na wniosek pokrzywdzonej.
To też jest JEJ WYBÓR.

33 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2017-10-04 11:28:19)

Swanen napisał/a:

Mimo wszystko to sędziowie skazują gwałcicieli na wyroki w zawieszeniu i to oni za to odpowiadają. Nikt ich nie zwalnia z myślenia. Odpowiadają za to też prokuratorzy, którzy umarzają takie sprawy- jak niedawno w Zamościu prokurator umorzył sprawę gwałtu na niepełnosprawnej umysłowo dziewczynie, bo cytuję 'nie broniła sie'.

Przestępstwa zgwałcenia powinny być ścigane z urzędu, bo praktyka dowodzi, że wiele ofiar jest zastraszanych bądź zawstydzanych i w ten sposób zniechęcanych do zgłaszania. Poza tym najwięcej sprawców to członkowie rodziny bądź najbliższego otoczenia (chłopak, znajomy), często ofiary są od nich zależne, np. finansowo. W takich wypadkach sprawca ma wiele możliwości, by zastraszać ofiarę.

Praktyka pokazuje, że wielu policjantów nawet nie wie, że gwałt powinien być obecnie ścigany z urzędu.

A ja jako potencjalna ofiara uważam inaczej. Nie wyobrażam sobie przełuchiwania kobiety na okoliczność gwałtu na jej osobie wbrew jej woli. Dotykamy tutaj bardzo newralgicznej kwestii.
Bo niby czyje zeznania tak naprawdę mogą obciązyć sprawcę? A co z poddaniem się obdukcji? Też uważasz że powinna być wobec poszkodowanej obowiazkowa, pod przymusem?

34

_v_ napisał/a:

póki co jeszcze prawa nie zmienili, a dostępu do legalnej aborcji w wielu miejscach nie ma - bezprawnie

Tak, to prawda, że prawo do legalnej aborcji jest trudne do wyegzekwowania. Tylko, że to nie jest bezprawne. Czy nam się to podoba, czy nie. Mnie się na przykład nie podoba taki stan rzeczy, ale w tym kraju nawet farmaceuta może powołać się na klauzulę sumienia i nie sprzedać pigułek antykoncepcyjnych sad Coraz częściej myślę o emigracji, bo nie mam zapędów ani ochoty, żeby się kopać z koniem.

35

SonyXperia napisał/a:

Bo niby czyje zeznania tak naprawdę mogą obciązyć sprawcę.

Otóż to. Ludzie mają poczucie "sprawiedliwości / niesprawiedliwości" w sytuacjach, kiedy ktoś zostaje w jakiś sposób skrzywdzony, chociażby w przykładach podanych przez Swanen. Jednak ... jak działa wymiar sprawiedliwości w praktyce, to wiedzą osoby, które mają na co dzień z prawem do czynienia.

Powiem tylko na podstawie własnych doświadczeń, że ludziom, również tu na forum, wiele rzeczy się WYDAJE "jak być powinno", a jak jest tak naprawdę. Co nie znaczy oczywiście, że o siebie i swoje interesy nie da się i nie należy zadbać, ale jest to i długotrwałe i kosztowne.

36

I_see_beyond napisał/a:

Powiem tylko na podstawie własnych doświadczeń, że ludziom, również tu na forum, wiele rzeczy się WYDAJE "jak być powinno", a jak jest tak naprawdę.

Wiesz I_see, że to jest definicja ideologii: wiedzieć jak być powinno i jak do tego powinno się dążyć. Problem w tym, że ideologia często jest źródłową przyczyną zła wink

37

Trudno się nie zgodzić z tą konkluzją. wink

38 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2017-10-04 11:44:54)

Stosowanie prawa, jakichkolwiek norm by ono nie stanowiło, nie jest w praktyce ani takie proste ani takie oczywiste. Ostateczny wynik jest wypadkową wielu czynników. W tym także zachowań samych pokrzywdzonych.

Dlatego ja unikam dyskusji  na temat zasadności zastosowania prawa. Nie wspominając o okolicznościach, które doprowadziły do takiego a nie innego rezultatu. Bo norma prawa a jej zastosowanie w danych okolicznościach, to dwie rózne kwestie.

Posty [ 1 do 38 z 531 ]

Strony 1 2 3 14 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Czy wybieracie się na/popieracie czarny protest?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016