Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :( - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Strony Poprzednia 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 76 z 88 ]

39

Odp: Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Chyba nic innego mi nie pozostaje jak iść do specjalisty

Reklama
Zobacz podobne tematy :

40

Też mi się tak wydaje. Ja kiedys też to miałam, ale to był akurat uraz po włamaniu. Duchów jakoś nigdy się nie bałam.

41

A mieszkasz w domu czy w bloku ? U mnie akurat jeśli chodzi o włamanie to raczej nie ma opcji, bo zamykam się na wszystkie spusty w domu i niby drzwi antywłamaniowe także tego się kompletnie nie boje

Reklama

42

senszycia, tlumacz sobie, jak dziecku, ze duchy nic Ci nie zrobia, jesli nawet jakiegos zobaczysz. Czego tak naprawde sie boisz? Zrobilas jakiemus krzywde wielka za jego zycia i teraz drzysz, ze bedzie Cie nawiedzal? Czego konkretnie ten strach przed duchami dotyczy? Skoro jest paniczny to musi miec jakies glebsze podloze. Umiesz go nazwac?
Ja tez nie lubie sama spac w domu ciemna noca, zwlaszcza, gdy obejrze starego, dobrego Egzorcyste smile zapalam wtedy lampke nocna, a nawet dwie, nastawiam cicho radio i nie otwieram oczu, chocby nie wiem co wink

43

adiaphora napisał/a:

senszycia, tlumacz sobie, jak dziecku, ze duchy nic Ci nie zrobia, jesli nawet jakiegos zobaczysz. Czego tak naprawde sie boisz? Zrobilas jakiemus krzywde wielka za jego zycia i teraz drzysz, ze bedzie Cie nawiedzal? Czego konkretnie ten strach przed duchami dotyczy? Skoro jest paniczny to musi miec jakies glebsze podloze. Umiesz go nazwac?
Ja tez nie lubie sama spac w domu ciemna noca, zwlaszcza, gdy obejrze starego, dobrego Egzorcyste smile zapalam wtedy lampke nocna, a nawet dwie, nastawiam cicho radio i nie otwieram oczu, chocby nie wiem co wink

Łatwo powiedzieć ale niestety nie jest to takie proste...

To my tworzymy nasze własne przeznaczenie...
Reklama

44

proste moze nie jest, ale chyba lepiej probowac robic cokolwiek, niz wielkie oczy ze strachu.  Mozna sie nauczyc panowac nad wlasnym strachem a nawet nalezy, bo to ulatwia zycie i przede wszystkim jest wykonalne.. Najgorsze jest utwierdzanie sie w swoich lekach i mysleniu typu "nie moge, nie potrafie...".

45 Ostatnio edytowany przez senszyciax3 (2017-01-31 11:27:41)

Próbowałam wszystkiego, nikomu krzywdy nie zrobiłam, po prostu boje się tego ze zobaczę jakiegoś ducha, albo ze on coś mi zrobi, tak jak pisałam wcześniej, w moim domu przed kilka laty działy się dziwne rzeczy i nie tylko ja to widziałam, wiadomo jak nie mam wyjścia śpię sama, a raczej nie śpię i leżę próbuje zasnąć, co mi kompletnie nie wychodzi. Jedyne co mi pomaga to to jak jestem upita, ale przecież nie będę pić za każdym razem kiedy mój facet wyjeżdża bo zostane alkoholika. ..

46

Ten strach jest w twojej głowie. W zjawiska paranormalne nie wierzę, więc Tobie napiszę, że duchów nie ma i nic takiego nie zobaczysz a jak Ci się będzie wydawało, że widzisz to jest to jakieś załamanie światła i tyle. Najlepiej to udaj się do jakiegoś psychologa i może on będzie potrafił jakoś twój lęk oddalić od Ciebie smile W każdym bądź razie trzymam kciuki aby udało Ci się przezwyciężyć swój lęk.

47

Malinowska, to, ze Ty w cos nie wierzysz, nie znaczy, ze to nie istnieje. Nie mozemy w ten sposob argumentowac.

48

Staram się wierzyć w to że jednak duchy zjawy itd nie istnieją. Ale co bym nie robiła strach jest silniejszy niestety. Pierwszej nocy jak jestem sama nie ma aż tak zle, porównując do kolejnych a powinno być na odwrót. Ze w Pierwszej się bardzo boje a w następnych mniej bo przecież widzę ze nic się nie dzieje, ale to nie działa. Zresztą inna świadomość mam spać w lato sama, bo ok godziny 4 robi się jasno, a w zimę niestety ok godziny 7

49

Udało mi się zarejestrować do psychologa na nfz, 10 luty, wiec terminy nie są takie straszne. Mam nadzieje ze w końcu wyjdę z tego lęku. Trzymajcie kciuki.  Dam znać czy coś pomogło. smile

50

Był ktos może u psychologa ? Z takimi lekami ? Jak wygląda taka terapia. Bo nigdy nie byłam u psychologa i nie wiem jak wyglądają takei spotkania

51

też tak miałąm jak zaczęłam mieszkać sama. Jakiś czas spałam przy lampce. Potem przygarnęłam kota i było lepiej smile
ale dalej ma takie, ze np nie patrze w okno, na drzwi i staram się nie otwierać oczu jak się przebudze

52

A to ja nawet jak śpię sama, to patrzę w okno rozglądam się po pokoju itd

53

gratulacje senszycia, grunt to coś robić. Dasz radę. Przestań tylko nakręcać się sama swoim lękiem. Idąc spać, zapal lampkę, weź ksiażkę, poczytaj coś relaksującego, zamiast łypać kątem oka po pokoju i rejestrować każdy cień na ścianie. Pomyśl, że duchy, jeśli nawet są, nic Ci nie zrobią, to jest innny wymiar, Ty nie masz wpływu na niego a on na Ciebie. Też kiedyś będziesz duchem, czy uważasz, że to powód, aby inni bali się Ciebie? wink

54

Autorko, a spałaś kiedyś w świeżo wybudowanym domu, w którym "układa się więźba" czy jakoś tak? Polecam na wszelakie lęki. Jak pierdykło i dostałam 3 zawały naraz, to mi wszystkie inne lęki przeszły... mimo tego, że koło mnie był mój były, w którym byłam wtedy zarąbiście zakochana... polecam...

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.
gg 63442251

55

Nie nie chciałabym żeby inni bali się mnie, jako ducha, sama nie wiem dlaczego mam taki strach.. musze iść do specjalisty, bo to jest chore chce się od tego uwolnić... tym bardziej ze mój facet wyjeżdża 19stego na delegacje na tydzień. Wiem ze po jednej wizycie mało pomoże, ale może jednak coś smile zobaczymy. Jestem ciekawa ile tych wizyt będzie.

56

senszyciax3 napisał/a:

Nie nie chciałabym żeby inni bali się mnie, jako ducha, sama nie wiem dlaczego mam taki strach.. musze iść do specjalisty, bo to jest chore chce się od tego uwolnić... tym bardziej ze mój facet wyjeżdża 19stego na delegacje na tydzień. Wiem ze po jednej wizycie mało pomoże, ale może jednak coś smile zobaczymy. Jestem ciekawa ile tych wizyt będzie.

Gratuluję! smile
Jak coś pomoże to i ja w końcu się wybiorę. Póki co mam"obstawę" więc jeszcze "pogwiazdorze" smile

57

Dam Ci znać czy pomogło smile wtedy będziesz miała  motywację bo będziesz wiedzieć że komuś pomogło to i Tobie na pewno smile

58 Ostatnio edytowany przez Yurina (2017-02-02 00:43:45)

Autorko mam dokładnie ten sam problem. Późnym wieczorem i w nocy boję się być sama w domu. Wyobraźnia szaleje, serce bije szybciej,  wyostrza mi się słuch i nerwowo się rozglądam. Nie ma opcji że poloze się do łóżka i zasnę. Oglądam telewizję albo korzystam z internetu lub czytam. Zasnę dopiero gdy oczy same zamykają mi się ze zmęczenia a czasem to zmęczenie nie następuje szybko więc staram się zapanować nad lękiem i nie doprowadzać do ataku paniki.

59

Doskonale Cię rozumiem, ja juz mam dość tego strachu  dlatego postanowiłam iść do psychologa  mam nadzieje ze pomoże

60 Ostatnio edytowany przez senszyciax3 (2017-02-09 22:25:52)

Jutro idę do psychologa, mega się stresuje, ale jestem pełna pozytywnych mysli juz nie umiem się doczekać kiedy pierwsza noc przespie sama bez żadnego strachu, wiem ze to nie będzie tak od razu ale grunt to pozytywne nastawienie smile

61

A czemu nie pójdziesz do specjalisty, przecież to nie normalne jest. Spróbuj się zapisać gdzieś i porozmawiać o problemie a w międzyczasie weź sobie nervomix sen, to spokojnie zaśniesz bez lęków i paniki

62 Ostatnio edytowany przez senszyciax3 (2017-02-10 15:26:11)

No właśnie jestem umówiona dzisiaj na 18 do psychologa

63

Z problemami tego typu lepiej na początek iść do psychiatry.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

64

senszyciax3 napisał/a:

No właśnie jestem umówiona dzisiaj na 18 do psychologa

I jak?  Specjalnie weszłam z zapytaniem jak wrazenia? smile

65

Zanim wybierzecie się do psychologa- co w tym przypadku jest jak najbardziej słuszne, proponuję zasypiać przy jakiejś komedii w TV lub puscić muzykę miła dla ucha- przy zaświeconym świetle typu lampka nocna i po wypiciu melisy. Stworzyć sobie jakiś rytuał i na nim się skupić- Może jakiś relaksujący balsam do ciała?. Nie myślcie za dużo. I trening czyni mistrza..

Dont worry about me  smile and because of me
"Wstręt do przeciągów to nie jest dobre dla rośliny - pomyślał Mały Książę. - Ten kwiat jest bardzo skomplikowany."

66 Ostatnio edytowany przez senszyciax3 (2017-02-10 21:01:54)

Typowa fobia, mój psycholog to dziwak ale śmieszny dziwak big_smile powiedział ze są dwa sposoby 1. Truc się tabletkami na spanie, uspokajające itd co jest jego zdaniem (dupiate) xD a 2 sposób to odczulanie, może potrwać to miesiąc rok a nawet dwa, zależy od osoby, Sesja zaczyna mi się 3 marca i co 5 dni spotkania, jak po 5spotkaniach nic nie pomoże to dalej będzie odczulal, powiem szczerze mimo wszystko dał mi nadzieje na wyleczenie się z tego smile powiedział ze nie będzie to łatwe ale na pewno poskutkuje smile jestem pełna nadzieji smile

67

Powiedział ze problem sam się nie rozwiąże,  że nie można liczyć na cud, że bez terapi się nie obędzie, że na to "choruje" bardzo dużą ilość ludzi, i nikt sobie z silnym lekiem sam nie pomoże,  że dziwi się ze tak późno przyszłam, ale że mam się nie martwić i wyciągnie mnie z tego "gowna" jAK to nazwał. Bardzo bezpośredni człowiek na początku pomyślałam że to jakiś nawiedzony kosmita xD ale wierzę że mi się uda !:) i Tobie Leila tez to polecam :*

68

senszyciax3 napisał/a:

Powiedział ze problem sam się nie rozwiąże,  że nie można liczyć na cud, że bez terapi się nie obędzie, że na to "choruje" bardzo dużą ilość ludzi, i nikt sobie z silnym lekiem sam nie pomoże,  że dziwi się ze tak późno przyszłam, ale że mam się nie martwić i wyciągnie mnie z tego "gowna" jAK to nazwał. Bardzo bezpośredni człowiek na początku pomyślałam że to jakiś nawiedzony kosmita xD ale wierzę że mi się uda !:) i Tobie Leila tez to polecam :*

Zrobiłaś pierwszy krok!  Gratuluję! Trzymam kciuki oby wszystko się ułożyło i żebyś miała "wolną" głowę smile
Teraz chyba i ja muszę się wziąć za siebie.

69

Dziękuję ! smile ja Tobie też tego życzę smile dam znać po 1 sesji smile co i jak big_smile

70

Co mogłabym powidziec miałam kilka spotkań, Psycholog chyba uważa mnie za wariatke, bierze sobie mój problem na żarty czy coś, i nadal jestem w kropce, mam zamiar skorzystać z porady innego Psychologa, miał ktoś takie doświadczenie ?

71

Można "wyleczyć się" z lęków. Może umów się na wizyte do psychoterapeuty, poznaj różne technik relaksacyjne, zainteresuj sie medytacją, rozwijaj swoją Świadomość, zacznij uprawiać jakis sport.

(Przykłady z google)
Afirmacje:
Często zdarza się, że bezpośrednią przyczyną naszych problemów z zasypianiem jest lęk, poczucie winy lub brak zaufania do procesu życia. W takim przypadku pomocne mogą okazać się afirmacje, które niosą w sobie wzory nowych myśli, a te z kolei skutecznie kreują dobre samopoczucie i zdrowy sen. Jeśli chcesz, możesz spróbować pracy z poniższą afirmacją (powtarzaj ją codziennie przed pójściem spać):

"Z miłością żegnam ten dzień i zanurzam się w spokojny sen,
wiedząc, że jutro samo o siebie zadba.
Jestem w zgodzie ze sobą i ze światem, jestem pogodna i spokojna.
Jestem bezpieczna tu, gdzie jestem.
Wierzę, że moje życie jest dobre, kocha mnie i wspiera.
Zasypiam w miłości i spokoju, a jutro rano obudzę się z radością. "

Olejek na dobry sen:

Poniższy olejek sprowadza naturalny, zdrowy sen. Wystarczy przed pójściem spać namaścić nim skronie, szyję, miejsca wibracji dwóch nadgarstków oraz podeszwy stóp. Do jego wykonania przygotuj 1/8 szklanki oleju bazowego (najlepiej oliwy z oliwek, chociaż może być także olej rzepakowy lub słonecznikowy), a także poniższe składniki w podanych proporcjach:

- 2 krople róży
- 1 kropla jaśminu
- 1 kropla rumianku

Gotowy olejek przechowuj w zakręcanej buteleczce z ciemnego szkła.

(przepis na olejek zaczerpnięty z "Encyklopedii leczniczych aromatów" Scotta Cunninghama)
Kąpiele aromatyczne:

Jeśli jesteśmy zestresowane lub mamy problem z zasypianiem, warto przygotować sobie odprężającą kąpiel z dodatkiem szyszek chmielu, znanych ze swoich uspokajająco-nasennych właściwości. Pomocna będzie także kąpiel z dodatkiem kwiatów lawendy, która nie tylko złagodzi napięcia nerwowe i ułatwi zasypianie, ale także oczyści naszą aurę ze wszystkich negatywnych energii.

Do wody w wannie możemy dodać także odrobinę olejku aromatycznego (5-7 kropli). W szybszym zaśnięciu pomoże nam między innymi olejek muszkatołowy, mandarynkowy, jaśminowy, rumiankowy czy jałowcowy. Ważne, aby wybierane przez nas olejki eteryczne wykonane były w pełni z naturalnych składników.

Miłość szanuje. Kocham cię, więc w ciebie wierzę. Wiem, że jesteś wystarczająco silny, mądry, dobry, żebyś
dokonywał własnych wyborów. Nie muszę za ciebie decydować.
Sam to potrafisz.

72

Na pewno dobrym rozwiązaniem byłby pies, ale napisałaś, że psa nie możesz mieć. A kot ? Nie jest to to samo co pies, ale też jakieś stworzenie. Poza tym kot jest mniej kłopotliwy od psa. Może być więcej sam w domu jeśli jest taka potrzeba. Co jeszcze może pomóc ? Dźwięk. Unikać ciszy. Włączyć np. radio i niech gra cały czas. Dostosować tylko głośność, żeby nie przeszkadzała. Światło. Unikać ciemności. W dobie energooszczędnych żarówek można sobie pozwolić na świecenie całą noc. Zresztą światło do spania nie może być mocne, więc wchodzą w rachubę żarówki o niewielkiej mocy. Przed snem warto poczytać coś miłego. Żadnych horrorów, kryminałów, dreszczowców. Najlepiej coś z humorem, może jakiś romans. No i przyszło mi jeszcze do głowy coś co może być dla niektórych zbyt ekstremalne. Masturbacja. Przed snem. Chodzi o całkowite odprężenie. Poza tym po orgazmie lepiej się śpi. Skoro będziesz sama to nikt Ci nie będzie przeszkadzał. Można zaopatrzyć się w wibrator. Tylko Ty i Twoje fantazje smile
Oczywiście to tylko sugestie. Nic innego mi nie przyszło póki co do głowy.
Psychoterapia oczywiście też wchodzi w rachubę, ale tutaj efekt na pewno nie będzie szybki.

73

Psychoterapia. Musisz dotrzeć do tego, czego naprawdę się boisz i dlaczego.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

74

Hej, ja w zasadzie cierpię na to samo. Kiedyś jak mnie rodzina zostawiała samą w domu bo wyjeżdżała np. to potrafiłam nie spać dwa tygodnie smile Uważam, że jestem przypadkiem beznadziejnym. Bo do mojego strachu dochodzą co noc koszmarne sny które mnie wybudzają w stanie praktycznie przerażenia. Tyle, że ja faktycznie wzięłam psa. On bardzo mi pomógł bo wszystkie dziwne dzwięki przestałam sobie tłumaczyć duchem. Bo wiedziałam, że jest pies i on się kręci. W bloku przestałam mieć problem z zostawanie, potrafiłam się nawet spać. Myślę, że jaki kolwiek zwierzak mógłby pomóc. Natomiast pies wprowadza bezpieczeństwo bo wiem, że on zareaguje pierwszy:) Czy złodziej czy duch. Teraz przeprowadziłam się do starego domku po dziadkach. Znów problem ze strachem. Mam już dwa psy wink Mój Facet często wyjeżdża w delegacje i znów była panika. Ale wszystko siedzi w głowie. Kiedy ogarniają mnie złe myśli po prostu na siłę myślę o czymś innym. Za wszelką cenę nie daję się ponieść fantazji. Zostawiam światło na schodach, żeby w razie czego mieć gdzie uciekać wink Ale chętnie poznałąaym sposób jak pozbyć się całkowicie problemu.

75

Terapia to chyba jedyny sposób, pies nie działa bo opiekowałam się psem od przyjaciółki Prze miesiąc nawet spał ze mną, ale żadnych zmian. Tak czy siak nie mogę mieć psa,  staram się odbiegać od tych złych myśli ale najczęściej nie potrafię

76

Witaj. Sądzę, że warto iść także do księdza, może dociekaj u znajomych na dobrego kapłana, lub wybierz odpowiadającą Tobie parafię i księdza.  Mam dużą wyobraźnię, która uruchamia się pod wpływem różnych rzeczy. Czuję podobnie. Ostatnio oglądałam "Egzorcyzmy Emilii Rous" przepraszam jak źle napisałam i później choć spałam z mężem bardzo się bałam. Nie byłam w stanie iśc do łazienki. Ciekawią mnie niestety takie filmy i obchodzi mnie tamten świat. Ostatnio straciłam dwie bliskie osoby, mamę i siostrę. Bardzo to przeżywam. Obudziłam się z krzykiem, a na drzwiach zobaczyłam jasny kształt. Nie zniknął nawet gdy podeszłam blisko. Wiem, że to wyobraźnia, bo sama szukam kontaktu i za dużo myślę. Tata kiedyś powiedział mi, że w ciemności widzimy to co chcemy zobaczyć. Może swoją wyobraźnię wykorzystaj w jakiś twórczy sposób...

Posty [ 39 do 76 z 88 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Panicznie boje spać się sama w domu :( Pomocy błagam :(

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016