Dieta Dukana - dieta proteinowa - Grupa wsparcia - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Dieta Dukana - dieta proteinowa - Grupa wsparcia

Strony Poprzednia 1 2 3 4 639 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 76 z 24,245 ]

39

Odp: Dieta Dukana - dieta proteinowa - Grupa wsparcia

Witam widzę że dietka idzie jakoś życzę dalszej wytrwałości pozdrowionka:)

wytrwać na diecie!!!:)
Reklama
Zobacz podobne tematy :

40

Witam wszystkie proteinki. jestem na diecie od 25 września 2009. Schudłam 18 kilo i chyba niedługo będę utrwalać. Polecam tę dietę wszystkim, którzy lubią jeść. Nigdy sobie tak nie dogadzałam, jak na tej diecie. Często piekę sobie ciasta (oczywiście bez tłuszczu i mąki pszennej). Życzę wszystkim powodzenia

41 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2010-03-09 11:37:16)

Dziewczyny, mam takie pytanie... Czy trzymacie się bardzo ściśle tej diety, tj. jecie prawie samo mięso i bardzo uważacie na wszelkie dodatki do produktów typu cukier itd., czy też może nieco luźniej do tego podchodzicie i nadal chudniecie? Zdarza wam się grzeszyć np. na jakimś przyjęciu czy imprezie, załóżmy lampką wina, piwem lub ciasteczkiem?

Ja się czasem boję, że może coś źle robię... Tzn. nie zgrzeszyłam póki co żadnym typowym odstępstwem jak to, o czym napisałam wyżej, ale jem np. serki wiejskie i homogenizowane o zawartości tłuszczu 3%, bo chudszych nie znalazłam, jem średnio dwa żółtka jaj dziennie, dwie duże łyżki otrębów dziennie, także trochę surimi, mimo że w składzie jest skrobia i cukier (ale staram się nie przesadzać i nie jem więcej niż 3-4 paluszki na dzień, a najczęściej mniej). Na etapie warzywnym jem dużo warzyw oprócz mięs i ryb... I mam jakieś dziwne wrażenie że za wolno chudnę...

A jak jest z solą? Ograniczacie sól? Bo ja przyznam, że mam z tym trudności, nic mi nie smakuje w ogóle bez soli...

Aha, no i piję standardowo 1,5-2 litry wody dziennie.

Reklama

42 Ostatnio edytowany przez Lidka (2010-03-09 12:05:34)

Zdarzają mi się grzeszki. Zwykle w weekendy: lampka koniaku lub kilka, podczas tego pół roku ze trzy razy zjadłam kawałek toru, zwykle w niedzielę grzeszę jedząc jednego trufelka (bo je uwielbiam). Aha i oczywiście w święta i nowy rok wielu rzeczy sobie nie odmawiałam, ale w tym okresie przytyłam 2 kilo. Myśle, że efekty mogłyby być lepsze, gdybym w ogóle się nie złamała, ale na pewno byłabym mniej szczęśliwa.
Aha i taka ciekawostka: z dwiema koleżankami odchudzamy się tą dietą:  w tłusty czwartek postanowiłyśmy jeść tylko pączki: ja zjadłam 6, koleżanki 7 i 8. Wszystkie w ten jeden dzień STRACIŁYŚMY po kilogramie. Chyba szok dla organizmu
Co do soli, to wszystkie przyprawy są dozwolone, ale w niewielkich ilościach i tak je stosuję

43

Lidka to poratuj mnie rada kolezanko!
Mam to samo co Anemonne ,dzis sie calkiem załamałam, ale moj mąz uwaza, ze przesadzam i oczekuje po 20 dnich cudów...a chodzi o to,ze jeszcze w poniedzialek przeszłam na proteiny, pisalam wtedy,ze waga jest od 62 do 63kg...a dzis SZOK, wazę 65...ja juz sama nie wiem co źle robię, lub moze waga uszkodzona:), ja znowu nie złamałam sie w niczym, nie jem cukru, stosuje słodzik, nie podjadam slodyczy, byc moze za malo piję, ogolnie moze za malo jem...ale czy po 20 dniach moga byc takie roznice w wadze, ze raz 62,5 a dzis prawie 65? i czy to sie unormuje w pozniejszym czasie... ????
Nic bardziej mnie nie osłabia niz brak wyników, jak spadło do 62 to byłam oszołomiona i naprawde czułam sie lepiej i szczuplej, a dzis znowu dół... czy takie roznice sa na początku drogi Ducanowej?
A moze Lidka jak masz chwilke wpisz mi co jesz dokladnie przez  5 dni protein i 5 dni protein i warzyw... bo ja pomimo trzymania sie wszystkiego zaliczam po spadku wagi teraz wzrost i chce mi sie plakac....pocieszcie, a i jeszcze jedno czy Ty Lidka uprawiasz jakis sport dodatkowo?

Wiec  wspieram Was wszystkie- choc ja mam dzis lekkiego doła.

Reklama

44

Hmm... Dukan pisze w książce, że jeśli jest zastój wagowy, to są trzy możliwości (przynajmniej tak zrozumiałam): albo za dużo soli, albo za mało wody, albo komuś otręby nie służą (w końcu to jakaś ilość węglowodanów jednak). W moim przypadku opcja druga raczej odpada, bo piję przynajmniej 1,5 litra wody + jakieś herbaty, a najczęściej jest to coś koło 2 litrów do 2,5 nawet. Ale bez soli nic mi nie smakuje (wiem, że na diecie nie chodzi o to, żeby smakowało, ale naprawdę ciężko mi się zmusić do przeżucia i przełknięcia czegoś, co w moim odczuciu jest mdłe i nie ma smaku), z kolei otręby są dla mnie w pewnym sensie ratunkiem - a to zrobię sobie placki otrębowe, a to upiekę chlebek, bez tego ciężko mi jest sobie wyobrazić śniadanie... a poza tym "problemy kibelkowe" niejako zmuszają mnie do jedzenia otrębów.

Też mam dziś jakiegoś dołka, wydaje mi się że nigdy nie zrzucę tych cholernych kilogramów... Od jutra zaczynam kolejną fazę warzywną i tym samym jakieś ćwiczenia.

Pozdrawiam i ściskam, wytrwałości Kobietki smile

45

Anemonne dzieki za wsparcie, moze jeszcze Lidka sie dopisze.
Wiesz co ja nie mam teraz dostępu do ksiazki, jak bede w Polsce to sobie ją kupię, ale dzieki Tobie rozjasnia mi sie w głowie, bo  nie mialam pojecia np, o ograniczeniach soli, ja rowniez wszystko sole i nie wyobrazam sobie jakbym miala zjesc np.jajecznice nie dosyc ,ze bez chleba to jeszcze bez  soli.  U mnie z tyvh trzech powodów jakie napisałaś to najbardziej pasuje za malo wody...za malo piję, wiem o tym,ale dzien tak szybko ucieka ,a wieczorem nie umiem tego nadrobić. 

Dzis sobie pomyslalam, ze przeciez jest masa przykladkow nawet nie diety proteinowej ale  ogolnie, ze ktos odlozyl pieczywo i zmieniaki i cukier i automatycznie schudl, wiec sie pocieszam,ze przeciez powinno sie cos ruszyc...

Postaram sie  przetrwac do konca 2 fazy czyli do 3 maja powinnam schudnąc do 58  kg...wiec poczekam, zobaczymy,moze to tylko nam si wydaje,ze nic sie nie zmienia:). a cala droga przyniesie zamierzony efekt, kurde jak sie jednak tak stanie ,ze NIC nie schudne to sama nie wiem co bede myslec. Ogolnie to najgorsza opcja, ale mam nadzieje,ze za 2 miesiace napisze, ze HURRRA jest to upragnione 58...ogolnie nigdy nie mialam specjalnie klopotów z wagą, jestem drobnej kosci, wiec zawsze jakos tam wygladam, wiele osob mowi,ze teraz jestem szczupla, ale to tylko zludne wrazenie ,bo gora moja jest fakktycznie malutka , ale dol juz czasami nawet 42 rozmiar, a góra 36/38. Zawsze sobie myslalam,ze odchudzenie sie jest banalne,a teraz odbijam sie o scianę! wspolczuje i rozumiem dziewczyny,ktore maja naprawde sporą nadwage, nie jest prosto schudnąć!

Dzis z tej zgryzoty zjadlam kawaleczek ciasta bananowego z kremem- od synka skubnęłam, ale co najlepsze zupelnie nie miałam  ochoty pożrec całego placka, posmakowalam tylko i stwierdzilam ,ze walcze dalej!

Wiec Kochane jestem z Wami! ide wcinać jajka, i wiecej pić.

Anemonne a mozesz dac przepis na te placuszki i chleb dukana mktore robisz? bo ja juz ledwo zipie bez pieczywa, a dzis to na widok jaj samych rano mialam odruch wymiotny:(

46 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2010-03-10 10:21:17)

A bardzo proszę smile
Dieta proteinowa przepisy :

- 1 całe jajko
- 2 łyżki otrębów owsianych
- 1 łyżka otrębów pszennych
- 1 cały serek wiejski "lekki" - 3% tłuszczu (zakładam, że tam u Ciebie nie ma serków wiejskich, więc możesz po prostu dodać zwykły chudy twaróg - choć też nie wiem czy macie, albo chudy serek homogenizowany - ja zawsze daję na oko, tak "do konsystencji", żeby się nie rozlewało po patelni)
- ewentualnie sól, pieprz, jakieś przyprawy

Wszystkie składniki mieszasz w miseczce i łyżką nakładasz na gorącą teflonową patelnię. No i smażysz z obu stron na rumiano smile Mi naprawdę bardzo smakują, a już szczytem rozpusty są zjedzone z wędzonym łososiem wink

Jeszcze wczoraj upiekłam pierwszy raz coś a la chleb, z lekko zmodyfikowanego przepisu dukanowskiego (zamiast drożdży jest proszek do pieczenia). Skoro tak bardzo brakuje Ci chleba, to może okaże się to pomocne. Podam Ci składniki na porcję dla jednej osoby, bo taki przepis znalazłam, ale ja np. wzięłam wszystko razy 3 i zrobiłam sobie od razu na kilka dni.

- 2 łyżki otrębów owsianych
- 1 łyżka otrębów pszennych
- 1 całe jajko
- 1 łyżka chudego serka homogenizowanego
- 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
- kilka kropli dowolnego aromatu (opcjonalnie)

Otręby najlepiej zmielić na "mąkę" (ja to robię w peerelowskim młynku do kawy wink), choć podejrzewam, że jak się ich nie zmieli to też wyjdzie ok. Wymieszać ze wszystkimi pozostałymi składnikami, przełożyć do jakiejś małej brytfanki czy też innego naczynia i włożyć do piekarnika. Nie wiem, ile należy piec i w jakiej temperaturze (ja piekłam chyba w 200 albo 180 stopniach), bo robiłam to na oko, ale wkładaj co jakiś czas patyczek i sprawdź czy jeszcze jest wilgotny w środku, czy już nie.

Jeszcze mi coś przyszło do głowy - Dukan pisze, że na etapach proteinowych można jeść tylko dwa żółtka dziennie, białko bez ograniczeń. Żółtko zawiera pewną ilość tłuszczu, powinno się więc na nie uważać też jeśli ma się podwyższony cholesterol.

47

anna75 napisał/a:

Lidka to poratuj mnie rada kolezanko!
Mam to samo co Anemonne ,dzis sie calkiem załamałam, ale moj mąz uwaza, ze przesadzam i oczekuje po 20 dnich cudów...a chodzi o to,ze jeszcze w poniedzialek przeszłam na proteiny, pisalam wtedy,ze waga jest od 62 do 63kg...a dzis SZOK, wazę 65...ja juz sama nie wiem co źle robię, lub moze waga uszkodzona:), ja znowu nie złamałam sie w niczym, nie jem cukru, stosuje słodzik, nie podjadam slodyczy, byc moze za malo piję, ogolnie moze za malo jem...ale czy po 20 dniach moga byc takie roznice w wadze, ze raz 62,5 a dzis prawie 65? i czy to sie unormuje w pozniejszym czasie... ????
Nic bardziej mnie nie osłabia niz brak wyników, jak spadło do 62 to byłam oszołomiona i naprawde czułam sie lepiej i szczuplej, a dzis znowu dół... czy takie roznice sa na początku drogi Ducanowej?
A moze Lidka jak masz chwilke wpisz mi co jesz dokladnie przez  5 dni protein i 5 dni protein i warzyw... bo ja pomimo trzymania sie wszystkiego zaliczam po spadku wagi teraz wzrost i chce mi sie plakac....pocieszcie, a i jeszcze jedno czy Ty Lidka uprawiasz jakis sport dodatkowo?

Wiec  wspieram Was wszystkie- choc ja mam dzis lekkiego doła.

Nie załamujcie się i przede wszystkim nie nakręcajcie się wagą. Ja , na początku diety w I-szym etapie nie schudłam nic, nic!!!! Ale przetrwałam. Potem, żeby się nie nakręcać ważyłam się tylko raz na tydzień: zawsze w środę. Równo co tydzień 1 kilogram mi spadał. Potem złamałam to i ważyłam się różnie, ale chyba za często: okazało się, że z dnia na dzień mam wahania po 3kilo- to był szok. Ale dzisiaj mam 18 kilo mniej, czuje sie super, wyniki mam extra, wyglądam świetnie i chyba będą już utrwalała, bo od prawie miesiąca nic mi nie spada. Chyba to są moje ostateczne możliwości. Nie ćwiczę w ogóle... no chyba, że kalanetiks taki siedzący uważacie za ćwiczenia (tylko jak siedzę przed telewizorem, to napinam mięśnie).
Jesli chodzi o moje menu:
do pracy biorę 4 placki proteinowe i robię z nich 2 kanapki (w dni proteinowe tylko z wędliną lub łososiem, lub serem chudym, a w dni warzywne z wędliną i sałatą) to są dwa posiłki, kolejny w pracy to serek lekki (jem go samego lub dodaję slodzik i kakao lub kawę i jest na słodko) jak jestem jeszcze głodna lub dłużej zostaję, to jem jogurt light jogobelli z owocami (dukan mówił, że dwa takie dziennie można)
w domu jem:
obiad np pierś kurczaka grilowaną z dipem czosnkowym (chudy jogurt +czosnek rozgnieciony+sos sałatkowy koperkowo-ziołowy) w dni proteinowe jako dodatek smażę naleśniki i kroję je na makaron lub robię do tego omleta - w dni z warzywami zamiast produktów smażonych daję dużo warzyw różnych
zwykle to jest duża porcja i jem ją na dwa rzuty: po 16-tej i po 18-tej, a potem jak jestem głodna to jeszcze trzepnę jogurta i tyle. DUŻO PIJĘ WODY!!!

48

Aha jeszcze jedno: jak Wam brakuje chleba, to podaje mój przepis na te placki codzienne zamiast chleba, to wychodzi mi bardzo podobne w smaku do chleba:
ubijam na sztywno białko+ żółtko tez ubijam+makę otrębową(przepis niżej)
Na rozgrzana patelnie ukladam po 2 łyzki ciasta i smażę , przewracam i smaże(są pulchne i pyszne)
Ponieważ Dukan zaleca 2 łyżki otrebów owsianych i 1 łyzke pszennych , to ja kupuje : 1 opakowanie pszennych i 2 opakowania owsianych i od razu je miksuje na makę. Potem ja uzywam do wszystkiego- zagęszczania sosow, omleta, plackow, nalesników, makaronu itd

49 Ostatnio edytowany przez Lidka (2010-03-10 13:12:02)

Kilka przykładów na dni proteinowe czyli moja dieta proteinowa przepisy :
śniadanie:
2 jaja gotowane na twardo z sosem chrzanowym (jogurt+chrzan)
płaty łososia "muśnięte" majonezem light i w to zawijam połówki gotowanego jajka na twardo
chudy twarożek+jogurt+szczypiorek lub koperek+ odrobina soli (jak za gęste to dodaje mleka)
jajecznica na wodzie
szynka pokrojona w kosteczkę, podsmażam na posmarowanej olejem patelni i zalewam ciastem na omlet, duszę pod przykryciem
plastry szynki zwinięte z serkiem light (w plasterkach) lub żółtym odtłuszczonym
plastry sera białego chudego posmarowane przecierem pomidorowym
udko wędzone
wędzona ryba
zimne nóżki (robię z całego kurczaka-bez skóry i żołądków+żelatyna)zwykle robie w słoiki i zamykam na zimno, wiem, że mi się nie zepsują i na długo mogę mieć

obiady:
kurczak pieczony (piekę bez skóry w folii i mam na 3 dni)
pieczone udko indycze (tez w folii)
smażone wątróbki drobiowe(na posmarownej olejem patelni i potem do garka na duszenie)
grilowane ryby (dodaje różne przyprawy gotowe do ryb lub tylko sól i pieprz lub smaruję całe płaty przecierem pomidorowym)
duszone udka (bez skóry obsmażam bez tłuszczu i w garnku podlewam wodą+ kostka rosołowa chuda i duszę)

Dodatki:
makaron z maki kukurydzianej
makaron robiony z nalesników
kluski kładzione z mąki kukurydzianej
omlet
biszkopciki z mąki kukurydzianej (biore przepis na biszkopt i bez słodzika piekę na blasze malutkie biszkopciki)
tortilla
ciast na pizzę
placki z serem

Kolacje to glownie u mnie jogurt lub budyń.
Jesli chodzi o dni z warzywami to wszystko jest ubogacone. Rezygnuję wtedy z produktów mącznych (to znaczy z mąki kukurydzianej), a dodaje warzywa.

50

Lidka, wielkie dzięki, bardzo mnie podniosłaś na duchu i dodałaś motywacji smile Zaczęłam już myśleć, że mam jakiś dziwny organizm i nie uda mi się schudnąć na tej diecie... A byłaby to wielka szkoda, bo nigdy żadnej diety nie trzymało mi się tak łatwo jak tej.

Dziś czuję się dodatkowo jakaś napuchnięta i wielka, ale może już mi się zbiera woda przed okresem, który mam mieć za tydzień...

51

LIDKA JESTES SUPERRRR! dZIEKUJE, tez mi pomogłas tym wpisem!!!!!!!
Anemonne DZIEKUJE za przepisy i Lidka oczywiscie Tobie rowniez, dzis robie te wszystkie pysznosci,

Dziewczyny dzis o 6 rano musialam wstac ,bo mialam mega (przepraszam za szczegoly) rozwolnienie, czy to mozliwe ,ze ten kawalek ciasta ,ktory zjadłam wczoraj tak mi ruszył organizm???   w grę rowniez wchodzi poczatek jelitówki, bo maz z synek w tamtym tygodniu byli chorzy, jednak procz rozwolnienia nic wiecej nie bylo, od rana  ogolnie strasznie słabo sie czuję, naprawde nie jestem w formie, ale zaczełam sniadanie od sałatki z jajek i  szynki. Teraz powoli szykuje obiadl czyli kurczaka z salatką z jogurtu i ogórka koszonego.

Wczoraj sie wazylam jeszcze okolo 24 i waga pokazala...62...nic juz nie rozumiem, te rożnice są zabójcze///

Napisze jutro jak sie czuje, mam nadzieje, ze wroce do formy, bo naprawde slaba jestem strasznie.

sciskam Was mocno, Wasza obecnosc  mi pomaga bardzo;)

52

jESZCZE cos Lidka, piszesz o nalesnikach i pizzy, mozesz podac konkretnie przyklady jak sie robi jedno i drugie?
A szczegolnie te nalesniki...z czego to? z maki kukurydzianej? i czy mozna uzywac w 2fazie tak duzo mąki kukurydzianej?

sciskam pozdrawiam,wlasnie ide robic placuszki z otrębów:)

53

Witajcie!
Jestem tu nowa, ale od początku przeczytalam wasz temat i chyba mniej wiecej od tego samego czasu zaczęłyśmy tą dietę dlatego obserwuje na bieżąco jak Wam idzie. Ja mam dziś 16 dzień i dopiero 3,5 kg mniej, tez mi sie wydaje, że za wolno chudne. Natomiast czuje, że brzuch mi się zmniejszył. Chciałabym dojść  do wymarzonej wagi 60kg, bo wtedy wyglądałam jak dla mnie idealnie, doszłam przez zaniedbanie do 70 kg sad teraz mam 66,5.
Fazę przemienną wybrałam 3/3, ale nie wiem czy był to dobry pomysł, bo przez 3 dni warzywne waga troszke wzrośnie, a przez 3 dni protein spada o to co wzrosło także się tak bujam bezsensu. Nie wiem czy mam przejsc na 5/5, ale to długo trzeba wcinać te jaja wink
Żuję gumę,a prawdopodobnie nie można, ale bez tego to uhh wink ostatnio pare razy zgrzeszylam, bo bez slodkiego to mm jest strasznie, także pare razy skusiłam się na batonika. Na obiad codziennie jem pierś z kurczaka, co robi się nudne. Zaczynam wątpić, że osiągne moją wymarzoną wagę, ale poczytałam o tych przepisach na placki otrębowe i chyba spróbuje.
Pozdrawiam

54

Hello dziwczynki ja też mam na dieta proteinowa przepisy
Jesli chodzi o te nalesniki i pizze, to zaraz przepis, ale najpierw:
na 2-ej fazie można ok. 3 łyżek maku kukyrdzianej lub ziemniaczanej dziennie , ale wtedy juz nie jesz otrebów
Nalesniki: 1-2 sztuki taka dawka na dzień:
1 jajko
2 łyzki maki kukurydzianej
proszek do pieczenia (ja nie dodaję, ale mozna)
słodzik (ja nie dodaje)
szczypta soli
1/3 szklanki mleka chudego płynnego (jak za rzadkie, to więcej
Smażę to na musnietej olejem patelni

placuszki dukana i ciasta w diecie dukana
Naleśniki super delikatne: 1-2 sztuki lub kilka małych (ławiej przewracać)
1 jajko
2 łyzki odtłuszczonego mleka w proszku lub w granulkach
1 łyżeczka chudego mleka w płynie
ewentualnie słodzik

Tortilla:porcja na 4 placki czyli dwa dni
3/4 szkl mąki kukurydzianej
3 łyżki otrebów pszennych
1 jajko
odrobina soli

pizza dukana
Pizza: przepis na całą, ale dla nas na 4-5 dni (można zamrozić lub podzielić się z kimś)
8 łyżek zmielonych otrębów
3 łyżki maki kukurydz
2 łyżeczki drożdży piekarskich rozdrobnione z odrobiną mleka
1 jajko całe
Zagniatam, czekam na wyrośniecie (to słabo rośnie, ale jakoś rośnie). Wykładam na lekko zaoliwioną blaszke , smaruje koncentratem pomidorowym i daje , co chcę + przyprawy. Piekę 15 minut w nagrzanym piekarniku.

55

Aha. dzieweczki jeszcze jedno:
Wczoraj zrobiłam po raz pierwszy bułki z mikrofali - sa na prawde fajne
Przepis: na 4 sztuki, więc 2 dni
4 łyzki maki kukurydzianej
1 jajko
1-2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 łyzka otrebów (ja dałam pszenne)
pół serka homo zwyklego (ja dałam z Tesco 6% tłuszczu)
Wymieszać wszystko, jak jest mało klarowne, to dodac jogurtu naturalnego. Czekać 5 min az spulchnie i na 5-6 minut do mikrofali na 700-800. Ja daje 5 min na 800

56 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2010-03-11 13:34:32)

hera00786, witaj smile Rzeczywiście, ja zaczęłam prawie w tym samym czasie co Ty - dziś jest mój 17 dzień. I powiem, że ja właśnie też dążę do 60 kg, bo przy takiej wadze czułam się i wyglądałam ok, ale ja niestety przez zaniedbanie i problemy (kiedy jestem w silnym stresie, siada mi metabolizm i tyję niemalże od szklanki wody - w przenośni oczywiście) dobiłam aż do 75 hmm

Ale dziś przyznam, że mam dołka z własnej głupoty - zważyłam się, a miałam się nie ważyć aż do następnego etapu czystych protein (dziś jestem na 2 dniu warzywnego, idę 5/5). I co? Dół, bo nie ma żadnych zmian. Od początku diety (czyli, jak wspomniałam, przez 17 dni) schudłam zaledwie 2,5 kg - i to większość na fazie uderzeniowej, odkąd jestem na naprzemiennej spadło mi tylko 0,5 kg. A wiem, że są kobiety, które w takim czasie chudną prawie dwa razy więcej sad Nie wiem, co robię źle, staram się teraz ograniczać sól, dużo piję, w ogóle nie używam skrobi kukurydzianej, staram się jeść sporo mięsa i ryb, nie przesadzam z żółtkami, a także póki co nie odstąpiłam w żaden sposób od diety, żadnych słodyczy, alkoholu, NIC... Wiem, że to może minąć, ale strasznie mi to podcina skrzydła. Wciąż mam nadzieję, że to wina jedynie tego, że za tydzień powinnam mieć okres i może zbiera mi się już woda, oraz tego, że od 3 dni mam totalne zaparcie...

Aha, hera00786 - nie musisz przecież co dzień katować się tą samą, oklepaną już piersią z kurczaka smile Chyba nie mogę podać tu linka, ale jak wejdziesz sobie na forum Wizaż.pl, a tam w dział Zdrowie i Medycyna --> Dietetyka, to jest temat "Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy" i jest tam mnóstwo fantastycznych przepisów. Ja już kilka wykorzystałam i przyznam szczerze, że jest to bardzo miła odmiana smile Niektóre dziewczyny są naprawdę niesamowicie kreatywne kulinarnie.

57

Anemonne to chyba jest wina tej miesiączki także poczekaj, az bedziesz po i moze wtedy zobaczysz faktyczny stan wagi, bądź cierpliwa. Dużo daje takie forum, bo zawsze jak mam chwile zwątpienia to czytam jakiś temat na  forum o tej diecie i wtedy nadzieje wraca.  A słuchaj ile masz wzrostu? Ja 163 cm i 24 lata. Wytrwaj, jak juz  zaczęłyśmy w tym samym czasie to może bedziemy porównywać nasze osiągnięcia wagowe wink pozdrawiam i dziekuję za stronke z przepisami.

58

Mam 170 cm wzrostu.
Masz rację, mi też baaaardzo dużo daje czytanie Waszych wypowiedzi i nasze wzajemne wspieranie się smile Okropnie byłoby użerać się z kilogramami samotnie. wink

Dzięki, postanowiłam, że nie zważę się dopóki nie skończy mi się okres, choćby nie wiem co tongue Żeby się nie dołować.

59

LIDKA RATUJESZ mi zycie kobieto! dzieki ,ze tutaj z nami jestes, boto dopinguje bardzo, jak wiadomo,ze ktos odniosl sukces.

Przepisy kopiuje i maz mi drukuje w pracy, kupilam sobie specjalny skoroszyt i tam umieszczam przepisy Ducana, ale przy Twoich mam mega wykrzyknik:) dzis musze koniecznie sprobowac tych nalesnikow, juz nie mam sil  jesc kurczaka ...

hera00786 wydaje mi sie,ze najlepsza jest 5na5 ale tyle to ja wiem z tego co wycztalam na forach:)

Anemonne nie zalamuj sie, bo jak sie wylamiesz to ja ie bede miala wsparcia ! sluchajcie wczoraj wyczytałam ,ze nasza wage najtrudniej sie zbija, bo mamy ja stosunkowo małą, jak ktos startuje od  np, 90 kg to wiadomo,ze mu na początku waga leci  szybko w dół,  a pozniej niestety jest to zatrzymanie, no nic to pcieszam Was jak mogę, sama mialam mega dola ale juz mi sie jakos rozeszlo po kosciach. dzis musialam pasek do spodni zalozyc, wiec moze sie cos ruszylo;)

Poza  tym cos mnie pobolewał zoładek /moze wątroba sama nie wiem, szczesliwie juz przeszlo, tez mialyscie dolegliwosci  zoladkowe czasami?

Pozdrawiam

60

na początku też mnie tak jakby uciskał żołądek, ale na krotko, nie wiem co to było, ale przestało i jest ok.

61

Zrobiłam i zjadlam  juz przed chwileczką nalesniki...jezu ale to bylo pyszne!!!! z serem na slodko!
Normalnie, az odzyskalam wiarę w siebie:) i dietę.
Jutro robie pizze!
dzieki jeszcze raz za przepisy!

62

anna75 napisał/a:

Anemonne nie zalamuj sie, bo jak sie wylamiesz to ja ie bede miala wsparcia ! sluchajcie wczoraj wyczytałam ,ze nasza wage najtrudniej sie zbija, bo mamy ja stosunkowo małą, jak ktos startuje od  np, 90 kg to wiadomo,ze mu na początku waga leci  szybko w dół,  a pozniej niestety jest to zatrzymanie, no nic to pcieszam Was jak mogę, sama mialam mega dola ale juz mi sie jakos rozeszlo po kosciach. dzis musialam pasek do spodni zalozyc, wiec moze sie cos ruszylo;)

Spokojna głowa, rezygnować nie mam zamiaru póki co wink Po prostu stwierdziłam, że "podietuję się" tak czy inaczej, ale na razie nie będę się ważyć. Zobaczę, co z tego wyjdzie.

Może i masz rację z tym, że osobom otyłym łatwiej i szybciej się chudnie na tej diecie, przynajmniej na początku. Staram się pocieszać, jak tylko się da wink

anna75 napisał/a:

Poza  tym cos mnie pobolewał zoładek /moze wątroba sama nie wiem, szczesliwie juz przeszlo, tez mialyscie dolegliwosci  zoladkowe czasami?

Mnie żołądek jakoś specjalnie nie bolał, za to mam dolegliwości bardziej jelitowe... no, nie będę się zagłębiać w szczegóły, ale na etapach proteinowych to w zasadzie w ogóle nie mogę się załatwić bez wspomagaczy typu herbatki ziołowe czy środki przeczyszczające, na warzywnych trochę się rusza, ale też nie jest świetnie... bolą mnie jelita, bez przerwy głośno jeździ mi w brzuchu... niczego takiego nie miałam przed tą dietą.

Jeszcze tak mi przyszło do głowy, że we wszystkich przepisach Lidki jest mąka kukurydziana, a podobno mąki właśnie nie można, tylko skrobię. Różnica jest taka, że mąkę robi się z całych ziaren kukurydzy, których jeść nie wolno, a skrobię jakoś inaczej i tylko ona jest dozwolona. To ma być biały proszek, nie żółty. Przynajmniej tak piszą dziewczyny na wszystkich innych forach.

Idę sobie zmajstrować jakieś placki na słodko na śniadanie wink A na obiad chyba barszcz ukraiński. Mało mięsnie dziś będzie, ale chyba muszę trochę odpocząć, mam nadzieję że mi to nie zaszkodzi.

63

ANEMONNE  ja też przed dietą załatwiałam się codziennie, a teraz jakoś co 4 dni, bo jajka wstrzymuja kupe wink

64 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2010-03-12 15:54:57)

Myślę, że tu chodzi nie tyle o jajka, co raczej o brak błonnika w diecie. Na etapie warzywnym problemy mijają, bo w warzywach jest więcej błonnika, który ułatwia przesuwanie treści jelitowej. A niestety dopuszczalne 2-3 łyżki otrąb (które też są źródłem błonnika) na fazie proteinowej u mnie nie rozwiązują problemu. Wspomagam się herbatką z senesu, bo jak nie załatwię się przez 2-3 dni to czuję się okropnie, boli mnie brzuch i jestem ociężała.

EDIT: chyba faktycznie przesadnie panikuję że nie chudnę, przed chwilą bez problemu weszłam w swoje stare spodnie, w których jeszcze tydzień temu z trudem się dopinałam smile smile

65 Ostatnio edytowany przez Ansja (2010-03-12 16:36:37)

Hej Kobietki smile Zajrzałam tu do Was z ciekawości smile Słyszałam o tej diecie od mojej siostry, dlatego zaczęłam szukać informacji o niej smile Myślę, że niedługo do Was dołączę smile Na razie chcę poczytać i przygotować się do tego wyzwania smile Mam już książkę i przykładowe przepisy smile
Życzę Wam dużo sił i energii na następne dni smile

"...a także ludzie pomniejsi, pasikoniki i ważki.. Lampy, puste ramy i grzechotki mają swoją wieczność.. I są raz na zawsze..."

66

O, witaj Ansjo i dzięki za życzenia wink Jeśli zdecydujesz się do nas dołączyć, wesprzemy i pomożemy na pewno smile

I jak Wam idzie, babeczki? smile Coś tu cicho ostatnio.

67

Dziewczyny te przepisy sa super:) jutro zaczynam:) 10 kilo do zrzucenia jest 68 a chce tak 60-58kg. mam nadzieje ze wytrwam.

Zanotowała w pamięci, aby kupić wodoodporny tusz. Może po to właśnie wynaleziono wodoodporne tusze... Nie na basen, na rozstania. Wydłuża, pogrubia i maskuje to, że Twój świat kruszy się jak stare ciastko....

68

Jestem dziewczyny, dzis zjadłam mega wypas obiad, tzn.bardzo ale to bardzo mi smakował, na patelni teflonowej bez grama tłuszczu usmazyła sobie mięso mielone  drobiowe do tego dodałam pol puszki pomidorów w kawałkach i do tego góra salatki z pomidorów,ogórków,cebuli i papryki ,pyszne to było, pozniej poszlismy na 3 godziny na basen i tam miałam lekkiego dola, bo w domu jeszcze mąż przygotował dla synka arbuza i serki zółte takie malutkie pyszne, i paluszki ....mniam...naprawde myslalam,ze padne tam, a ja miałam naszykowanego pomidora i maz zapomnial go zabrac,,,wiec ratowała sie herbatą ze slodzikiem.

Ogólnie dzięki słodzikowi trwam w tej diecie,  ale słodzik jest dla mnie tez mega  stresujacy, ostatnio naczytalam sie informacji o rakotwórczych własciwosciach ,które on posiada itd... i troszke sie przestraszyłam,a z drugiej strony tutaj wszedzie  polecają słodzik
, nawet sa specjalne gazetki z przepisami w ktorych zamiast cukru uzywa sie wlasnie slodzika, sa rekamy w tv...i wiem wiem ,ze to wszystko polityka korporacyjna,aby wcisnąć ludziom jak najwiecej...ale z drugiej strony przeciez tacy  producenci nie mogliby ryzykowac narazajac miliony ludzi na spozycie czegos co powoduje mega choroby, tutaj w kazdej restauracji, kawiarni prócz  cukru jest zawsze wyłozony słodzik...wiec jak to z nim jest?

Waga mnie wkurza, bo juz jakos automatycznie waze sie codziennie i codziennie mam 62,2 lub 62,3...i nic w  dół....  do tego dzis odpadł mi guzik w spodniach,które wydawąły mi sie luzniejsze, a dzis znowu poczulam, ze sie w nich duszę... czekam az chociaz 1 kg w dol zejdę...ale kiedy nastapi ten przełom?

sciskam Was wszystkie!

69

Hello dzieweczki! Jestem drugi dzień na utrwalaniu. Wiecie jak mi smakuje chlebek pełnoziarnisty??? a jakie pyszne jest jabłko??? No, ale to wszystko przed Wami.
Jeśli chodzi o słodziki, to sama kiedyś miałam załamanie jak się naczytałam o ich szkodliwości. Ale pamiętajcie: jeśliby miały być rakotwórcze to nikt by ich nie dopuścił do użycia w spożywce , a są wszędzie, doczytajcie się : w galaretkach, kiślach, budyniach, słodyczach czy w gumie do żucia. Jeśli boicie się tego (atu chodzi o aspartam), to używajcie słodzików na bazie cyklaminianu sodu (Ducan ich nie wymienia, ale wiem, że dziewczyny stosują i efekt jest ten sam).Poza tym aspartam nie nadaje się do przetwarzania na gorąco, bo traci właściwości słodzące.

70

Aha jeszcze wątpliwości co do mąki kukurydzianej. Faktycznie lepsza jest skrobia, ale u nas jest ciężko ją dostać. Na forach Dukana wyczytałam, że dziewczyny używają mąki i też jest ten sam efekt, ale wtedy powinno się wziąć pod uwagę, że jesz więcej węglowodanów i tego dnia, co używasz mąki już nie jesz otrębów.. Pozdrawiam i trzymam za Was kciuki, niech Wam się tak uda, jak mi się udało

71

A ja jakoś po prostu nie myślę o tym, czy słodzik jest szkodliwy - co w dzisiejszych czasach nie jest szkodliwe... wink Niestety bez słodzika nie wyobrażam sobie diety, bo nie znoszę np. niesłodkiej herbaty czy kawy, a poza tym ostatnio (chyba tak przed okresem) strasznie mi się chce słodkiego... Dziś chyba upiekę sobie dukanowski sernik wink

Dziś jestem jakaś zniechęcona, pierwszy dzień znów na samych białkach, czuję się słabo i nie mam w ogóle już ochoty nic jeść, bo to całe mięcho mi już obrzydło... Jeszcze nie dostałam okresu i czuję się spuchnięta jak balon, do tego zaczęły mnie boleć stawy (chyba przez zakwaszenie organizmu białkami), a wspomnę że już kiedyś miałam spore problemy z kolanami... Ale nic to, trzymam się dzielnie i nadal się nie ważę tongue

72

o tej diecie słyszałam już od kilku znajomych, oni akurat ją stosują i są bardzo zadowolenie, dlatego że jak mało która dieta daje od razu rezultat- chudnie sie dość szybko- tylko czy to jest zdrowe??
potem oczywiście trzeba jeszcze tę wagę utrzymać:)
ale wszyscy wytrwale ją stosują, wiec trzymam za dukanowiczów kciuki;)

73

dziewcczyny, wxzoraj zaczelam i mam problem. ptoz strasznie mnie mdli... czy ktoras tez tak miala?

Zanotowała w pamięci, aby kupić wodoodporny tusz. Może po to właśnie wynaleziono wodoodporne tusze... Nie na basen, na rozstania. Wydłuża, pogrubia i maskuje to, że Twój świat kruszy się jak stare ciastko....

74

Mudiwa - jeszcze nie wiemy, czy to jest zdrowe, za "młoda" ta dieta jeszcze tongue Szczerze mówiąc tylko czekam, aż jakiś doktorek wyskoczy z teorią o straszliwej szkodliwości diety białkowej tongue
Dzięki za kciuki, przydadzą się wink

Nelcia - ja nie miałam akurat mdłości... choć miałam dużo różnych innych dolegliwości żołądkowych, które w zasadzie już minęły (wzdęcia, "skręt kiszek", zgaga zaparcia). Może każdy reaguje inaczej? Do tej pory utrzymuje mi się tylko ogromna suchość w ustach i niezbyt przyjemny oddech (to na szczęście nie cały czas, głównie rano).

75

Nelcia no ja mialam mdłosci, czułam sie słabo, ja mam ten problem, ze musze sie najesc na sniadanie, i najlepiej chlebem,a tutaj dupa psia:), o chlebie trzeba zapomnieć , rowniez strasznie mi brakuje i brakowało ziemniaków!ale jakos trwam:))  , nie zniechęcaj sie początkami, czytałam,ze czasami czlowiek szczegolnie w tym pierwszym  etapie moze nawet odczuwac osłabienie, ale to wynik braku cukrów i ogolnie zmiany stylu jedzenia.

A co u mnie- zaczelam znowu  chodzic do fitness clubu, bo mam karnet do czerwca wazny, super, bo zaczelam chodzic z synkiem, on zostaje w klubie dla maluchów, a ja  obok ćwiczę:). Tez sie Anemonne nie waze, po Tobie zmałpowałam:), wiec chodze na cwiczenia, na silownie ,staram sie 3 razy w tygodniu, ale wiadomo jak to czasami wychodzi, choc ten tydzien bedzie zapewne udany, bo dzis juz byłam, ide w piatek i mam nadzieje na niedziele.

Dzis zrobiłam sobie salatke z warzyw i zajadałam sie wędzonym łososiem, w czwartek zaczynam 5 dni protein.

sciskam Was , trzymajcie sie wszystkie , dzieki za wsparcie od tych co im sie udało:))

76

Dziewczynki, dzisiaj 3 dzień utrwalania: znikła suchość w ustach i ten nieprzyjemny odór. Jest fajnie. Waga stoi w miejscu.

Posty [ 39 do 76 z 24,245 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 639 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Dieta Dukana - dieta proteinowa - Grupa wsparcia

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016