Alkoholizm - czy to już? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » Alkoholizm - czy to już?

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 71 ]

Temat: Alkoholizm - czy to już?

Wątek na pewno powtórzony, jednak zależy mi na indywidualnej poradzie. Nie wiem czy problem faktycznie istnieje, czy po prostu jestem przewrażliwiona.
Otóż - mam przeczucie, że mój partner może mieć problem z alkoholem. Jesteśmy razem od 1,5 roku, dlatego mogę nie widzieć wszystkiego.
Mój facet pracuje fizycznie, ma 23 lata, często pracuje jako wykończeniowiec na budowach. Wiem, że popija piwo w pracy. Jedno, dwa.. Nie wiem ile dokładnie, bo nie ma mnie przy tym. Często wyczuwam od niego, że pił.

Zdarza się, że pije piwo wieczorami. W ciągu dnia także. Dziennie to mogą być dwa, góra trzy piwa. Zdarza się, że robi dzień przerwy. Co mnie martwi? Nie uważa, żeby piwko dziennie stanowiło jakiś problem.

Gdy jesteśmy w towarzystwie i pije wódkę - ma bardzo mocną głowę i pije wiele. Jednak to zdarza się raz na tydzień, czasem rzadziej.

Czasami zdarzało się, że wracając z pracy pił (samotnie) małpki. Czyli te wódki po 100ml. Pije je również z kolegami na rozpoczęcie jakiegoś melanżu.

Ogólnie rzecz biorąc - sporo tego alkoholu w jego życiu.

I jak? A może faceci po prostu lubią się czasem napić i dramatyzuję?
Proszę o wsparcie.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Alkoholizm - czy to już?

To nie jest normalne aby pić w pracy, wracając z pracy, po pracy a raz w tygodniu w weekend łoić wódę.

3

Muszę Cię zmartwić, ale to jest alkoholizm. Jeżeli on już pije sam "małpki" czyli musi.
Powinnaś go zostawić póki możesz, by nie skończyć jako nieszczęśliwa żona alkoholika. A żona alkoholika nigdy nie jest szczęśliwa, dużo wiem na ten temat smile
pozdrawiam

Reklama

4

Na co dzień jest dobrym człowiekiem. Nie robi niczego złego. Gdy mam pretensje o alkohol wypomina mi swoją dobroć - chyba po to żebym pozwoliła mu z tym alkoholem robić co chce.

Boję się jednak, że to "co chce" urośnie do większej rangi niż jest obecnie.

I jeszcze jeden fakt: raz w rozmowie telefonicznej przyznał mi, że ma problem.

No bo ma hmm Może nie jest jeszcze typowym alkusem, że przychodzi nawalony do domu i wszczyna awantury, ale jest szansa, że kiedyś do tego dojdzie. On może widzieć problem, ale trzeba wziąć poprawkę na to, że jak pije, to jest mu dobrze, więc nie chce z tej przyjemności zrezygnować. Lepiej zareagować teraz, jak jeszcze nie jest za późno. Niech ograniczy alkohol - w końcu wszystko jest dla ludzi. Niech go pije okazyjnie, nie w ciągu tygodnia, tym bardziej w pracy. Jeśli nie będzie potrafił temu sprostać, to znaczy, że trzeba będzie namawiać na terapię.

Zabiję się z miłości do ciebie. Gdybym kochała siebie, zabiłabym ciebie.

6

Boję się, że nigdy nie dojdzie do wniosków, że terapia jest ok.

Obwiniam siebie - że pije, żeby zapomnieć i uciec od problemów. Jestem choleryczką, niezbyt szczupłą, niezbyt ładną (w jego odczuciu - widzę że podobają mu się inne kobiety). Czuję się winna hmm Że nie chce żyć ze mną na trzeźwo.

mysza8361 napisał/a:

Boję się, że nigdy nie dojdzie do wniosków, że terapia jest ok.

Obwiniam siebie - że pije, żeby zapomnieć i uciec od problemów. Jestem choleryczką, niezbyt szczupłą, niezbyt ładną (w jego odczuciu - widzę że podobają mu się inne kobiety). Czuję się winna hmm Że nie chce żyć ze mną na trzeźwo.

Weź, Ty tak na serio? Na jakiej podstawie doszłaś do takich wniosków, do tak niskiej samooceny?
Nie usprawiedliwiaj jego picia!

8

No nie wiem. Niby jestem pewna siebie, za chwilę zdobędę wyższe wykształcenie na polibudzie, faceci się w sumie oglądają ale mój facet jest trochę "z innej bajki". Mam wrażenie, że gustuje w bardzo szczupłych długowłosych kobietach a ja nie dość że mam problem z zapuszczeniem ładnych włosów to brak mi motywacji do trzymania linii.

Mam wrażenie że to wszystko na niego wpływa i źle mi z tym hmm

Poza tym mam bardzo wysokie ambicje. Nie umiem przegrywać. Jestem bardzo emocjonalna, charakterna i czasami histeryzuję. Myślę, że on ma tego wszystkiego dość ale mimo wszystko woli tkwić w tym wszystkim. Pije bo na trzeźwo świat wydaje mu się nie do przyjęcia.

9 Ostatnio edytowany przez Byla_Narzeczona (2016-12-19 00:30:00)

A niech gustuje. Wiesz, ja np. lubię facetów 180+ cm, ciemnowłosych i szczupłych, a jestem z facetem mojego wzrostu (170), szpakowatym i z brzuchem. I jakoś nie piję z tego powodu. A zresztą, czy Twój partner jest ucieleśnieniem Twoich fizycznych ideałów? Tak w 100%?
Partnerzy mogą wpędzić w alkoholizm. Ale chyba sama nie chlejesz i nie robisz mu piekła z życia? Jeśli świat mu się wydaje nie do przyjęcia, to kierunek psycholog, a nie monopolowy.

10

Nie, nie jest alkoholikiem.

11

Dziewczyno, nie jesteś jego żona, siostra, córka.. Nie masz obowiązku go z tego ratować. Zreszta nawet gdybys była z nim oficjalnie związana nie mozna pomoc człowiekowi ktory tego nie chce. Jesli Ty sie czujesz źle z jego piciem to znaczy ze cos jest nie tak. Odpuść sobie, jesli sie męczysz.
A nawiasem mówiąc uwazam, ze ma problem. Nie jest to normalne, a juz picie w pracy pozostawiam bez komentarza...

12

On-WuWuA-83 napisał/a:

Hah smile  ..no to teraz Warszawiak napisz- dlaczego nie jest Twoim zadaniem?

Gdy mnie skrzywdzisz pierwszy raz-to jest Twoja wina.Gdy mnie skrzywdzisz drugi raz-to jest moja wina.

13 Ostatnio edytowany przez Amethis (2016-12-19 08:49:56)

aga1976 napisał/a:

Muszę Cię zmartwić, ale to jest alkoholizm. Jeżeli on już pije sam "małpki" czyli musi.
Powinnaś go zostawić póki możesz, by nie skończyć jako nieszczęśliwa żona alkoholika. A żona alkoholika nigdy nie jest szczęśliwa, dużo wiem na ten temat smile
pozdrawiam

piszesz to z pozycji osoby która odeszła, czy tylko radzisz innym to czego sama nie zrobiłaś
jakieś źródło tego "dużo wiem" jest, rozwiń może

utożsamianie się z rolą żony alkoholika, nigdy nie będzie szczęśliwe, a jakie nieszczęście gdy alkoholika już nie ma, może dopaść też, to masakra wink

jaMajkaa napisał/a:
On-WuWuA-83 napisał/a:

bo np każdy pracujący w branży budowlanej tak ma wink

konkretny argument by był, zważywszy na ilość pracujących wink

"Wędrowcze, droga przepadła; trzeba ją idąc, odkrywać"
"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

14

Codzienne picie normalne nie jest.

Może jeszcze nie jest alkoholikiem, a może jest.
Jedno jest pewne - jest na bardzo dobrej drodze, żeby i sobie, i Tobie zniszczyć życie.

Nie podoba mi się szczególnie wzbudzanie w Tobie poczucia winy, w celu uzyskania akceptacji dla jego picia. Okropność ale standard w tego typu toksycznych relacjach.

Musicie poważnie porozmawiać. Nie daj sobie wmówić, że wszystko jest ok, bo nie jest.

Wina była znajomym strojem, który od początku wisiał w jej szafie i który wkładała każdego ranka. Bez niej czuła się naga. Majgull Axelsson

15

Zachęć go do eksperymentu. Jeśli przez miesiąc wytrzyma bez alkoholu to nie jest alkoholikiem.Jeśli nie będzie w stanie tego dla Ciebie zrobić, no to masz do czynienia z alkoholikiem.

16 Ostatnio edytowany przez Amethis (2016-12-19 09:42:59)

Monika27a napisał/a:

Zachęć go do eksperymentu. Jeśli przez miesiąc wytrzyma bez alkoholu to nie jest alkoholikiem.Jeśli nie będzie w stanie tego dla Ciebie zrobić, no to masz do czynienia z alkoholikiem.

trochę żartem, trochę serio

alkoholik to taki osobnik, który robi przerwy w piciu wink
daje to poczucie kontroli, kontrolowanego picia u alkoholika nie ma big_smile

często jest powodowane naciskiem rodziny, tudzież własnymi refleksjami wypływającymi z jakiegoś dziwnego poczucia że coś jest nie tak, nie którzy to nazywają moralniakiem wink

nie sądzę aby pojawienie się "moralniaka", to był dobry omen

jak i też manipulacja kimś poprzez jego odczucia, to zdrowe nie jest, i do niczego konstruktywnego nie zaprowadzi

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

17 Ostatnio edytowany przez Gosia1962 (2016-12-19 11:28:53)

Wielkim bledem jest myslec, ze "na co dzien nie robi nic zlego". Nie bije, nie awanturuje sie, prawda? Wiec jaki z niego alkoholik?
Wiele kobiet ma obraz alkoholika jako brudnego menela, wszczynajacego awantury i bijatyki. Pijacego do upadlego.

A ja ci powiem tak:

On jest alkoholikiem. Sa rozne typy  choroby alkoholowej. Sa tacy, ktorzy nie pija wiele, ale ciagle. Musza byc ciagle na lekkim rauszu. Prawdopodobnie do takich on nalezy. Sa inni, ktorzy dluzszy czas nie pija, a potem wpadaja w ciag alkoholowy i chleja przez 3-4 dni do nieprzytomnosci. Sa jeszcze inne typy, ale nie ma co mieszac.

Nie pocieszaj sie, ze jest dobry, ma prace, nie bije cie.

ON JEST ALKOHOLIKIEM tzw. typu "Delta".

- alkoholik tego typu może jeszcze kontrolować ilość wypijanego alkoholu, ale nie jest zdolny do powstrzymywania się od picia. W przeciwieństwie do tzw. typu Gamma osoba z typem Delta nie może przerywać picia na krótki okres, bez pojawienia się objawów abstynencyjnych. Oprócz tego, przejawia zwiększoną tolerancję, przystosowanie metabolizmu i objawy abstynencyjne. Ten typ alkoholizmu występuje najczęściej w krajach lub w środowiskach, w których ludzie piją w sposób ciągły niskoprocentowe trunki (piwko!) ułatwiające utrzymywanie się całymi latami stałego poziomu alkoholu we krwi, bez obecności wyraźnych objawów intoksykacji. Nasilenie się uszkodzeń zdrowotnych, psychologicznych i społecznych dokonuje się w sposób powolny i prawie nierozpoznawalny....
A ty zaczynasz byc wspoluzalezniona, tlumaczysz sobie na rozne sposoby jego picie, prawda? ("na co dzien nie robi nic zlego").
Albo, ze pije, bo....nie jestes jego idealem. Nosz matko jedyna....

Pracuje z uzaleznionymi. Wiem, co mowie. On jest juz uzalezniony.

Idz do Poradni, porozmawiaj. Niech ktos ci otworzy oczy.
W miedzyczasie pakuj walizeczki i uciekaj. Bedzie jeszcze gorzej.

A ci, ktorzy nie maja pojecia o uzaleznieniu alkoholowym, niech nie pisza lekka reka, ze nie jest alkoholikiem.

To moze wyrzadzic wielka szkode i uspic czujnosc osoby wspoluzaleznionej.

18

mysza8361 napisał/a:

W al Anon - grupie pomocowej dla rodzin alkoholików - mają takie powiedzenie: Nie przez ciebie zaczął pić i nie dla ciebie przestanie.

mysza8361 napisał/a:

Nie umiem przegrywać.

A to niedobrze. To jeszcze modlitwa z al Anon:

Boże, użycz mi pogody ducha, abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić, odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić, i mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.

19

Gosia1962 napisał/a:

Idz do Poradni, porozmawiaj. Niech ktos ci otworzy oczy.
W miedzyczasie pakuj walizeczki i uciekaj. Bedzie jeszcze gorzej.

A ci, ktorzy nie maja pojecia o uzaleznieniu alkoholowym, niech nie pisza lekka reka, ze nie jest alkoholikiem.

To moze wyrzadzic wielka szkode i uspic czujnosc osoby wspoluzaleznionej.

chyba pracujesz tylko z uzależnionymi :d

otwieranie oczu, i ucieczka
przecież to niczym się nie różni od tego co jest, poza otwarciem oczu

bezradność i bezsilność, klasyka

otwarcie oczu, według mnie nie po to jest aby uciekać, podejmować świadome decyzje tak, ale nie uciekać

20

Mysza8361 Tak jak już to zostało napisane przez innych, on jest uzależniony od alkoholu a u Ciebie są już widoczne objawy współuzależnienia. Możesz przejść się do Poradni w Twoim rejonie i poprosić o konsultację na NFZ abyś usłyszała od specjalisty, że to co opisałaś nam tutaj to alkoholizm i współuzależnienie.

21 Ostatnio edytowany przez Gosia1962 (2016-12-19 14:23:27)

Amethis...znowu zaczynasz filozofowac, a sprawa jest  przeciez dosyc nieskomplikowana. Nie dospiewuj do kazdego gowienka wlasnych filozoficznych tresci.

"Otworzyc oczy" ma jej w Poradni AA ktos, kto sie na tym zna, komu ona  zaufa i kto powie jej prawde o tym, ze jej wybranek jest po prostu alkoholikiem, bo jak na razie to ona pyta, bladzi,  szuka "powodow", dla ktorych bidulek popija. Pyta nas, czy on "tylko tak sobie jak facet popija", czy moze jest jednak uzalezniony.

Ja odpowiadam zgodnie z moja wiedza i doswiadczeniem. Tak, pracuje z uzaleznionymi-nie tylko od alkoholu. Masz watpliwosci? to nic. NIE O CIEBIE TU CHODZI I NIE O TWOJE WATPLIWOSCI!

Ty piszesz "sobie a muzom". Zeby twoje  teksty wygladaly przekonywujaco i nabieraly odpowiedniej "waznosci", ubierasz je w filozoficzne wynurzenia i komplikujesz sprawe.

Musisz tak? Lubisz?

22 Ostatnio edytowany przez Amethis (2016-12-19 14:33:42)

Gosia1962 napisał/a:

Amethis...znowu zaczynasz filozofowac, a sprawa jest  przeciez dosyc nieskomplikowana. Nie dospiewuj do kazdego gowienka wlasnych filozoficznych tresci.

Otworzyc oczy" ma jej w Poradni AA ktos, kto sie na tym zna, komu ona  zaufa i kto powie jej prawde o tym, ze jej wybranek jest po prostu alkoholikiem, bo jak na razie do onapyta, bladzi,  szuka "powodow", dla ktorych bidulek popija. Pyta nas, czy on "tylko tak sobie jak facet popija", czy moze jest jednak uzalezniony.

Ja odpowiadam zgodnie z moja wiedza i doswiadczeniem.
Ty piszesz "sobie a muzom". Zeby teksty wygladaly przekonywujaco i nabieraly odpowiedniej "waznosci", ubierasz je w filozoficzne wynurzenia i komplikujesz sprawe.

Musisz tak? Lubisz?

nie muszę

to czy my jej napiszemy, czy w poradni się dowie a czy to do siebie dopuści, to jest inna bajka

ja jedynie staram się przekonywać do dystansu, niż do rad w stylu

"w między czasie wiej"

miałem nie wątpliwą przyjemność, zderzyć się z leczeniem współuzależnienia, wiem o czym mówię

obiektywność, podstawa!!! chyba o to w tym chodzi big_smile
życie nauczyło mnie jednego, że właśnie te "gówienka" robią wielką różnicę, byle jakość to właśnie nie zwracanie uwagi na szczegóły

w myśleniu, reagowaniu, odczuwaniu, podejmowaniu decyzji, ....

23 Ostatnio edytowany przez Gosia1962 (2016-12-19 15:40:51)

Amethis...nie kombinuj, bo przekombinujesz.

Forum, w ktorym sie udzielasz polega na "radzeniu-komus-kto-pyta".Filozofia i gornolotne teksciarstwo sa tu nie na miejscu.
Jest tu na tym Forum takze kacik literacki. Moze tam sie przerzuc.

Zycie cie...JEDNEGO nauczylo.
Tylko tyle? to niewiele.
Jaka bezradnosc? jaka bezsilnosc? O kim piszesz? o Autorce?
Ja nie widze ani bezradnosci, ani bezsilnosci. Nie wmawiaj jej tego. Dolujesz ja w ten sposob. Ona pyta, ma watpliwosci- a to juz duzo. Nie akceptuje w milczeniu tej sytuacji. Ma watpliwosci. To pierwszy krok.

Autorka pyta=ja odpowiadam. Chyba na tym to tu polega. Jak ona ta odpowiedz tu potraktuje- jej rzecz. Zreszta KAZDEGO, kto tu pyta. Na to nie mamy wplywu, wiec nie ma co kombinowac.
Ty uprawiasz jakies idiotyczne zagadki myslowe i jestes przekonany o tym, ze to inteligentne i fajowe. Moze dla ciebie. To wkurza i wprowadza tu zamet.

Ale wiesz-w doradztwie-(jakie by nie bylo, nawet tu, nieprofesjonalnie w necie), a juz na pewno w tym profesjonalnym panuje scisla zasada: jasne pytanie=jasna odpowiedz. Przejrzystosc przekazu-tak na to mowi sie fachowo.

Nalezysz chyba do facetow, ktory zapytany prosto z mostu: "co mam ugotowac w niedziele na obiad? ", odpowiada:

...nnnno wiesz...ja nie wiem, czy ewentualnie rzecz biorac empirycznie bede w niedziele glodny. Ale jakby sie juz tak stalo, tzn. ze bede moze i nawet glodny, czego nie gwarantuje, bo do niedzieli sa jeszcze 4 dni, i moze sie na ten przyklad duzo w miedzyczasie wydarzyc, czego na dzien dzisiejszy dokladnie nie wiem, bo zycie jest zagadkowe i taaakie skomplikowane,  to powiem tak:

GOTUJ CO CHCESZ.

Takiego faceta pod mur i kolanem w jaja.

24 Ostatnio edytowany przez Amethis (2016-12-19 15:47:01)

wiesz co tak się zastanawiam nad tym co napisałaś w odpowiedzi i strach mnie po gaciach obleciał big_smile

mogę, nie muszę, nie koniecznie lubię wink nawiązywać

skoro mówisz o konkretach,

to nie sądzę aby tłumaczenie na necie komuś typów uzależnienia, było konkretnym zajęciem stanowiska na proste pytanie wątku, nie sądzisz
problemem tej osoby nie jest uzależnienie "partnera" tylko rozkręcające się jeśli już nie rozbudowane współuzależnienie

jeśli formą pomocy, w współuzależnieniu jest nakłanianie do "wiej" podparte autorytetem "pracy, stanowiska, to nosz prze system motywacyjny stosujesz, pozazdrościć
"wiej" to wieje konkretnym konretem

co do tej zabawy słownej Twej, to pozostawię Cię w błogim poczuciu mocy, niech moc będzie z Tobą big_smile

bo o projekcjach i iluzjach na mój temat, szkoda tego forum i wątku

w związku  to "gotuje się razem", "co chcesz" to dziś dla mnie trochę bezpłciowe jest

żeby było ciekawiej i dla poczucia czegoś, czym kolwiek to jest, piszesz do osoby uzależnionej, jakaś kolejna racjonalizacja??

w zasadzie nie dziwnym jest w takiej sytuacji dla mnie, bardzo nikły wpływ oraz krótkotrwały "doradztwa około uzależnieniowego"
sądząc po siłowych zapędach działań big_smile doradców, oraz szemranych statystykach big_smile

25

Nie kłóćcie się o takie rzeczy. Każdy z Was mi pomógł, Ci bardziej filozoficznie podchodzący do sprawy i Ci praktyczni wink

Tylko teraz tak - jak zacząć w ogóle rozmowę o tym. Bo za każdym razem gdy próbuję - on się irytuje że "znowu wiercę dziurę w brzuchu" jak to baby, że przesadzam, że nie pił przecież 2-3 dni to teraz miał prawo.

Teraz leży cały dzień i odsypia wczorajsze chlanie wódy z przyjacielem. Jak dzwoniłam wymiotował (to było o 13:00). Już raz doprowadził się do stanu gdy "nie panował nad swoją fizjologią" przy mnie ale przebaczyłam i zrozumiałam.

Nie chcę go zostawiać bo chciałam być z nim na dobre i na złe. Pomagam mu wyjść z długu, więc z alkoholizmem też sobie poradzę. To dobry chłopak, o wielkim sercu. Nie zasługuje na to, by zostawić go samego z tym wszystkim.

26 Ostatnio edytowany przez Gosia1962 (2016-12-19 16:17:00)

@Amethis: napisalam, zeby pakowala walizki z pelna swiadomoscia.
Zyje z nim w tzw."nieformalnym zwiazku". Dzieci nie maja, wspolnego domu nie budowali. Trzyma ja przy nim  tylko uczucie i jej wlasne poczucie odpowiedzialnosci.
A to wystarczajaco niewiele, by po probach rozmowy na temat jego uzaleznienia jednak odejsc. Jest za slaba na walke, zbyt naiwna. Szkoda czasu, szkoda energii. On nie chce dopuscic do siebie mysli, ze potrzebuje pomocy.
Gdyby byla jego zona, miala z nim dzieci itp, moja odpwiedz bylaby zgola inna.
Nie podwazaj mojego autorytetu jako kogos, kto troche wie na ten temat. Nie uda ci sie. A juz na pewno nie twoim udziwnionym, ukwieconym i troche chorym stylem pisania.

@Myszo.....ja ciebie bardzo dobrze rozumiem. Jest ci nielatwo.
Ale odpowiedz sobie sama na pytanie: co zrobisz z tym zwiazkiem, jesli po pewnym dlugim czasie on nadal bedzie pil, ty nadal bedziesz probowac go "ratowac" i NIC z tego nie wyniknie? Chcesz tak do renty?

On nie pije przez ciebie.
I nie skonczy z tym DLA ciebie.

Piszesz, ze poradzisz sobie z nalogiem. Oj, chyba nie. Jeszcze zadna kobieta nie wygrala tej walki w pojedynke.  TO ON MUSI SOBIE PORADZIC. To jego walka.
Widze , ze bardzo malo na temat tego uzaleznienia wiesz. Ty bedziesz coraz bardziej jako partnerka schodzic na boczny tor.
Piszesz: on nie zasluguje na to, by go zostawic.
A ty? zaslugujesz na takie zycie?
Zycie od upojenia, do nastepnego upojenia? czekanie na to, by wytrzezwial i dal ochlapy, namiastke zwiazku?

Moja rada:

szukaj profesjonalnej porady, sama przepadniesz. Tam powiedza ci, jak zaczac rozmowe z nim, naucza cie dystansu do twojego litosnego podejscia do alkoholika.
Ostatnia rzecza, ktorej alkoholik potrzebuje jest litosc, pomoc w sprzataniu wymiocin a moze i praniu obsikanych gaci. I krycie jego nalogu. ("Andrzejek spi...zmeczony jest"...)

Alkoholik musi  (czesto) spasc na dno, by sie polapac, ze potrzebuje terapii, detoksu, odwyku.Owszem, sa i tacy, ktorzy sami sobie poradzili.Ale jest ich naprawde niewielu.
Ja watpie w powodzenie twojego planu. Ty nie masz zielonego pojecia, jak dziala mechanizm uzaleznienia. Kierujesz sie litoscia oraz miloscia. W tym przypadku to zli doradcy...
Pomoze wam tylko profesjonalista.

Wiem co mowie.
Az zanadto wiem.

27

To poświęcę tą energię. Ja miałam szczęście że miałam wszystko - rodziców, pieniądze, warunki do życia i nauki. On nie miał lekko. Jego ojciec wpadł w alkoholizm po śmierci matki, a bracia siedzieli w więzieniu. On w porównaniu do swojego środowiska jest w o niebo lepszej sytuacji.

Zaangażowałam się, planowaliśmy wspólne mieszkanie, formalizację związku. Chcę o to walczyć, a nie rezygnować. Wiem że łatwiej byłoby znaleźć kogoś bez takiego bagażu. Ja jednak wybrałam wcześniej, choć wtedy nie wiedziałam tego co wiem dziś.

28

Gosia1962 napisał/a:

Moja rada:

szukaj profesjonalnej porady, sama przepadniesz. Tam powiedza ci, jak zaczac rozmowe z nim, naucza cie dystansu do twojego litosnego podejscia do alkoholika.
Ostatnia rzecza, ktorej alkoholik potrzebuje jest litosc, pomoc w sprzataniu wymiocin a moze i praniu obsikanych gaci. I krycie jego nalogu. ("Andrzejek spi...zmeczony jest"...)

Alkoholik musi  (czesto) spasc na dno, by sie polapac, ze potrzebuje terapii, detoksu, odwyku.Owszem, sa i tacy, ktorzy sami sobie poradzili.
Ja watpie w powodzenie twojego planu. Ty nie masz zielonego pojecia, jak dziala mechanizm uzaleznienia. Kierujesz sie litoscia oraz miloscia. W tym przypadku to zli doradcy...
Pomoze wam tylko profesjonalista.

Wiem co mowie.

no tu się już zgodzę

Gosia1962 napisał/a:

Owszem, sa i tacy, ktorzy sami sobie poradzili.

nie strasz, jest wiele osób które sobie radzą, wyjdź z tej poradni i się rozglądnij, chyba nie sądzisz ze znasz wszystkich uzależnionych w tym kraju wink

29 Ostatnio edytowany przez Gosia1962 (2016-12-19 16:30:49)

Widzisz- weszlas w nastepny etap wspoluzaleznienia! (pierwszy etap to sprzatanie wymiocin i lotosc).

Zaczynasz tlumaczyc, dlaczego on pije. To bardzo, bardzo, bardzo glupie.

Nie ma racjonalnych powodow do nalogu.

Gdyby tak bylo, to kazda zgwalcona kobieta bylaby alkoholiczka, kazda sierota tez, kazdy molestowany seksualnie, WSZYSCY ci, ktorzy przezyli Oswiecim, druga wojne swiatowa, wszystkie wdowy oraz matki, ktore stracily dzieci.

To nie tak.

On pije, bo chce i musi. Jego cialo i umysl domagaja sie alkoholu tak bardzo, ze wszystko inne schodzi na dalszy plan. Twoja milosc malo go obchodzi w momencie, gdy czuje parcie na wypicie pierwszego lyka.
Bo wie, ze wysprzatasz wymiociny, wypierzesz ofajdane gatki, dasz zupki, kupisz piwko na kaca i nie powiesz nikomu, ze nalogowo pije.

Jestes na najlepszej drodze do katastrofy.

30

Póki co nie jest jeszcze tak tragicznie ale wiem już, że muszę zacząć coś robić. Dziękuję za rady.

31

mysza8361 napisał/a:

To poświęcę tą energię. Ja miałam szczęście że miałam wszystko - rodziców, pieniądze, warunki do życia i nauki. On nie miał lekko. Jego ojciec wpadł w alkoholizm po śmierci matki, a bracia siedzieli w więzieniu. On w porównaniu do swojego środowiska jest w o niebo lepszej sytuacji.

Zaangażowałam się, planowaliśmy wspólne mieszkanie, formalizację związku. Chcę o to walczyć, a nie rezygnować. Wiem że łatwiej byłoby znaleźć kogoś bez takiego bagażu. Ja jednak wybrałam wcześniej, choć wtedy nie wiedziałam tego co wiem dziś.

Wrrrr, a Ty zdrowa na umyśle dziewczyno jesteś? Przepraszam, ale mnie nosi jak czytam takie rzeczy. Poświęć się dla niego, bo on taki biedniutki, a za rok albo dwa załóż tu wątek, że on po pijaku Cię pobił, albo okradł.
Bierzesz sobie faceta z długami, z patologicznej rodziny (też z takiej jestem), który nadużywa alkoholu. Wiesz, że on ma problem a na forum szukasz potwierdzenia, że może jednak Ci się wydaje?
W kontekście Twojej sytuacji to jest karykatura miłości i sama się o tym przekonasz, jak będzie za późno.
Jeszcze raz przepraszam, że tak ostro, ale dzwignęłaś mi ciśnienie

32 Ostatnio edytowany przez Gosia1962 (2016-12-19 16:43:17)

Mysza...JEST tragicznie.
Z tego co opisujesz jest. Tragedia jest z obu stron: on jest uzalezniony, nie chce sie leczyc. Sika pod siebie, wymiotuje, pije codziennie, teraz chyba wiecej, niz poprzednio.

Ty nieswiadoma nalogu i  zyjaca w niewiedzy, jak sprawe poprowadzic tak, by mialo to rece i nogi.
Leczysz miloscia i litoscia.

Jak tym sposobem wyleczysz i opatentujesz, dostaniesz nagrode Nobla.

Bo zadna kobieta SAMA walki z butelka do tej pory  nie wygrala.

TO JEGO WALKA. Nie twoja.

Pomoc mozesz mu tylko wtedy, gdy mu pokazesz, jak bardzo sie stoczyl.
Zostawic spac w zasikanych gaciach, w porzyganej poscieli.
Jest pijany i ktos dzwoni do drzwi? Kumpel? wpuscic! pokazac, w jakim jest stanie.
Nagrac filmik, jak sie stacza, ze wszystkimi detalami.

Ale nigdy litosc i opiekunczosc.
Walke przegrasz, jak bedziesz tak dalej dzialac.

33 Ostatnio edytowany przez Gosia1962 (2016-12-19 16:54:53)

Generalna zasada jest taka, że dopóki alkoholik pije, to problemem z którym trzeba sobie poradzić jest alkohol. Przy czym nikt za niego nie podejmie decyzji o leczeniu... nawet jak cały świat będzie mu stał nad głową i przekonywał - to on i tak wie swoje i ma swoje powody do picia... bo nikt przecież nie wie jak mu jest źle.

Alkoholik żyje w innym świecie i dopóki tam jest mu w miarę ok, to niczego nie zmieni. A ten świat - to emocjonalna pustynia, tam nie ma nic, tylko alkohol. Na zewnątrz taki człowiek funkcjonuje czasem jeszcze w miarę normalnie, a w środku już tylko procenty, no a w życiu rodzinnym rozsypka i dramaty.

Trzeźwiejący alkoholicy mówią o tzw. osiąganiu dna. Dopiero jakaś sytuacja, albo jedna konkretna, albo jakieś ich nawarstwienie może go wybudzić z alkoholowego transu.

W tzw chorobie alkoholowej charakterystyczne jest to, że przez wiele lat jej rozwoju alkoholikowi uczy się pomagać najbliższa rodzina,czy dziewczyna - o ile jej nie stracił. Po prostu z jakichś - dla mnie zdumiewających - względów bliscy uczą się że jak się alkoholik trochę napije to jest ok, że on nie taki zły tylko chla trochę za dużo, że przecież cierpi, że przecież to ojciec/mąż/syn, że lepiej nigdzie z tym nie iść bo to wstyd etc. Alkoholikowi daje to komfort picia i nie pozwala konfrontować się z jego negatywnymi skutkami. Tym co można zrobić mając faceta alkoholika, jest nauczenie się rozpoznawania własnego współuzależnienia i samodzielna zmiana po swojej stronie, własnie żeby się nie litowac i nie brac na siebie konsekwencji picia.

Choroba alkoholowa i wychodzenie z niej ma też swoje dobrze opisane etapy. Np w trakcie trzeźwienia, po początkowej euforii (nie piję! - tzw miodowy miesiąc) przychodzi ogromne zwątpienie i frustracja ( na terapii mówi sie na to 'mur'). Regularnie, przez wiele lat zdarzają się nawroty, przy czym ich ostatnim - a nie pierwszym - objawem jest sięgnięcie po alkohol. Po prostu taki alkoholik, nawet jak już trzeźwieje, to w środku dalej jest często niedojrzałym emocjonalnie człowiekiem, bo te normalne emocje i życie duchowe przez wiele lat skutecznie w alkoholu topił... potem musi to powoli i z bólem odbudować.

34

Tu nie ma o co walczyc. Tu trzeba spakowac walizki i pomyslec o sobie.

Partner/ka to nie jest instytucja charytatywna, ktora ma leczyc alkoholika kosztem swojej psychiki.

Poltora roku to zaden zwiazek, o ktory by bylo warto walczyc.

|---------------|------>

35

Tak siedzę i czytam te parę ostatnich postów. Nie wiem, śmiać się czy płakać.
Taka uwaga od gościa, który swoje już dawno wypił. Niepotrzebny spór między Amethis, a panią terapeutą. Na obiad kluzki, rolada i modro kapusta. Czy wyście powariowariowali? Obydwoje? Ilu wspaniałych terapeutów, ilu wspaniałych alkoholików, nie pamiętam by któreś z nich negowało doświadczenia drugich. Jedni uczą się od drugich. Zejdźcie na ziemię.
Ze współuzależnionymi jest dokładnie tak samo jak z samymi alkoholikami. Można tłumaczyć im jak krowie jak rowie, bez urazy proszę. Potrzebny jest im taki sam dół, takie samo dno, by zaczęli inaczej myśleć. Człowiek, każdy jeden uczy się na błędach. Nie tak samo szybko, nie tą samą drogą.
A trwanie przy alkoholiku? Polecam blog "insane- reality" , pisane prosto z serca przez współuzależnioną.
PS. Negowanie neta jako źródła wymiany myśli i doświadczeń nie ma sensu. Może margines błędu jest dużo większy, ale podobieństwa do wielu społeczności, w tym AA jest zbyt wielkie. W Polsce leczenie uzależnień oparte jest na systemie minesota, a więc AA. Przedtem nikt w możliwość leczenia alkoholizmu nie wierzył. Zostawiam z tą myślą.

36

Nie usprawiedliwiam, ale po prostu z nim na co dzień jest ok. Pije małe ilości, więc nie zarzyguje sie codziennie. Jak przegnie to wtedy. Raz zdarzyło mu się zrobić siku w łóżko - było mu bardzo wstyd bo było to na spotkaniu u szwagierki. To są incydenty.

37 Ostatnio edytowany przez On-WuWuA-83 (2016-12-19 19:17:15)

jaMajkaa napisał/a:
On-WuWuA-83 napisał/a:

Warszawiak odpowiada ^^

Amethis napisał/a:

bo np każdy pracujący w branży budowlanej tak ma wink
konkretny argument by był, zważywszy na ilość pracujących wink

O to to tongue
Może nie wszyscy budowlańcy tak mają i nie wszyscy mogą bo jak pracują na budowach gdzie lata BHP to nie mogą raczej bo kary  i być może szef też nie pozwala wypić tego browara przy skuwaniu glazury lub jej kładzeniu ale pozostali lubią i dość często praktykują piwko przy robocie. Ja osobiście jak coś fizycznie kiedyś robiłem (nawet i u siebie) to jednak wolę w czasie pracy napić się wody niegazowanej smile a piwko ewentualnie po robocie gdy się kurz zmyje z ryja big_smile big_smile

Jeżeli facet nie wali codziennie do odciny, nie turla się po krawężnikach i nie zaniedbuje roboty to o żadnym alkoholizmie nie może być mowy.

Taki kawałek mi się skojarzył z tym nie najnowszym tematem tongue ^^

Jakie to prawdziwe ^^

38

mysza8361 napisał/a:

Nie usprawiedliwiam, ale po prostu z nim na co dzień jest ok. Pije małe ilości, więc nie zarzyguje sie codziennie. Jak przegnie to wtedy. Raz zdarzyło mu się zrobić siku w łóżko - było mu bardzo wstyd bo było to na spotkaniu u szwagierki. To są incydenty.

Kobieto, to nie są incydenty. Oszukujesz samą siebie. Normalny czlowiek moze sie porzygac po alkoholu jak przegnie, ale wtedy ma odrzut na dlugi czas od wszystkiego, co sie z alkoholem kojarzy.

Ty myslisz, że  alkoholizm sie bierze z dnia na dzien?  To są już naprawdę nieciekawe objawy.

|---------------|------>

Posty [ 1 do 38 z 71 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » Alkoholizm - czy to już?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016