Zagubiłam się.Nie wiem co z sobą zrobić - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Zagubiłam się.Nie wiem co z sobą zrobić

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Zagubiłam się.Nie wiem co z sobą zrobić

Mam problem i nie wiem co mam zrobić. Mieszkam w Niemczech od 4 lat wyjechalam dlatego że moja mama kogoś poznała , mogłam zostać z babcią i kontynuować naukę w polsce ale wiedziałam że będę tęsknić za mama nawet jakby często przyjeżdżała i jak wiadomo matka jest potrzebna dla dorastajacej nastolatki. Więc postanowiłam z nią wyjechać a że bardzo często mam tutaj wolne od szkoły to przyjeżdżałam praktycznie co 1,5 miesiąca na 2 tygodnie do Polski. Kontakt z wszystkimi mam nawet lepszy niż wcześniej i mój chłopak z którym jestem od 8 miesięcy też tam mieszka. Bardzo go kocham on mnie też długo się znamy był wcześniej moim przyjacielem a teraz jestesmy razem.
Przechodzac do problemu: mam 18 lat w Polsce w następnym roku zdawałabym maturę i szła na studia tutaj jestem 2 lata do tyłu i nie mogę przeżyć że później będę szła na studia niż moi rówieśnicy w polsce. Teraz poszłam do nowej szkoły w której będę zdawać maturę tu w niemczech jest inny system nie każdy ma szansę zdać maturę.  Szkoła jest bardzo trudna mam problemy z językiem nie rozumiem czasem na lekcjach o czym rozmawiamy .Trudno mi jest i tym bardziej się martwię że jak nie zdam to będę musiała powtarzać klase i tym samym będę musiała później dołączyć do chłopaka na studiach wiem że możemy nie być razem ale chcę studiowac w polsce bo źle sie czuje tutaj zagranicą i nie wyobrażam sobie studiowania tutaj co z tego że mogę później więcej zarabiać i mieć lepsze życie jak mogę nie być szczęśliwa. I myślałam żeby wrócić po półroczu do 2 klasy liceum i za rok zdać maturę w polsce i pójść na studia i myślę że poradziłabym sobie z nauką mat fiz chem moj Wujek by mi pomógł ang i niem znam bardzo dobrze inne przedmioty dałoby się nauczyć a polski to lektury też dałoby się nadrobić.  I nie wiem co zrobić w tej sytuacji czy się wrócić i zdać w polsce czy kontynuować naukę w niemczech co wiem że jak nie zdalabym do następnej klasy zalamalabym się całkowicie. I też smutno by mi było jakbym wróciła i zostawiła mame rodzeństwo tutaj w niemczech

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zagubiłam się.Nie wiem co z sobą zrobić

Moim zdaniem, to powinnaś pomyśleć o swoim szczęściu, o swoim życiu. Wiadomo rodzina ważna, ale to ty będziesz układać sobie życie, ty będziesz żyła, nie z mamą nie z rodzeństwem, ale może kiedyś ze swoim chłopakiem. Powinnaś pomyśleć, jak powinno wyglądać Twoje życie, jak chcesz by wyglądało. Jak źle Ci w Niemczech, to czemu miałabyś nie wrócić? Tak jak u nas w Polsce, wielu młodym ludziom jest tu źle bo praca daremna, małe zarobki i wolą wyjechać by tam być tanią siłą roboczą. Niektórzy układają sobie życie już za granicą, a inni wracają. Głównie przez miłość, by nie być samotnym tam gdzie teraz są.
Dla mnie ta decyzja pewnie byłaby ciężka, ale teraz mając 23lata, gdyby mój narzeczony wyjechał, bo tam by miał dobrą pracę i widzielibyśmy tam wspólną przyszłość, pewnie bym wyjechała na dobre smile
Mojego przyszłego teścia syn, wyjechał parę lat temu za granicę do Anglii, i rozmawiają prawie codziennie ze sobą przez Skeypa. Teraz są takie technologię, że nie ma co się martwić, że nie będziesz ich widzieć, ani rozmawiać przez to smile
Twoje życie, Twój wybór smile
Powodzenia smile

3

Odp: Zagubiłam się.Nie wiem co z sobą zrobić

Moglabys sie troche skupic na nauce jezyka. Otrzymalas szanse zyciowa, ktora nie kazdy dostaje. Ja mieszkam od wielu, wielu lat w Niemczech. Tu skonczylam szkole, potem studia. Porownuje moje rowiesniczki z Polski, ktore tez studiowaly. Zadna z nich nie pracuje w swoim zawodzie. Siedza na kasie w Biedronce albo sa "sklepowymi" w innej branzy, bo pracy nie dostaly.Nigdy, przenigdy nie wroce do PL, bo biedy klepac juz nie chce.

Zastanow sie. Szansa jest, tylko trzeba ja wykorzystac. Jezyka mozna sie nauczyc: chciec to moc! Matura i studia w Niemczech sa owszem, trudniejsze niz w Polsce. Mam porowananie. Ale placa po studiach rowniez. Nikt, kto w D skonczyl studia nie siedzi na kasie. Tu pracuje sie w swoim zawodzie za pozadne pieniadze.

4

Odp: Zagubiłam się.Nie wiem co z sobą zrobić

Za granica pierwsze kilka lat jest trudne zeby to zebrac wszystko w calosc. Duzo mysli co robic itd. Jednak ja z biegiem czasu zaczynam rozumiem ze rodzice chcieli dla nas jak najlepiej. Tez nie jest latwo czasami ale w Polsce jest ciezko zyc na dzien dzisiejszy. Moze w wiekszych miastach latwiej. Mi zajelo mi to 10 lat zeby zrozumiec ze za granica jest o wiele lepiej niz w PL. A reszta jak Melanie pisze skup sie na sobie przede wszystkim bo chcac czy nie chcac malo kto sie o ciebie martwi oprocz rodziny. Wszystko zalezy od Ciebie. Jezyk to nie problem ja po 3 latach perfekcyjnie gadalem. Powodzenia.

5

Odp: Zagubiłam się.Nie wiem co z sobą zrobić

Wiadomo, że rodzina jest ważna, ale w takich sytuacjach trzeba niestety być egoistą i myśleć o sobie. Nie można się poświęcać dla kogoś... Więc pomyśl o sobie i wracaj do Polski

Odp: Zagubiłam się.Nie wiem co z sobą zrobić

Czemu sie zgubilas szukasz moze normalnej udciwej pracy w niemczech

7

Odp: Zagubiłam się.Nie wiem co z sobą zrobić

Przyjedź na studia do Polski. Tu są fajni ludzie. Trochę się kłócimy, ale jesteśmy jak wielka rodzina. To, że wyjechałaś i poznałaś trochę język będzie dodatkowym atutem. Kiedyś będziesz mogła wybrać gdzie chcesz być!. Dlatego idź za głosem serca i postaw sobie za cel przyjazd tu na studia!
Najważniejszy jest cel ! Pamiętaj ! Będzie ok .... i nie przejmuj się mamą, wujkiem i ciociami ....realizuj siebie i bądź odważna w podejmowaniu decyzji. Do mamy zawsze będziesz mogła wrócić, a do Polski może być Ci coraz trudniej.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Zagubiłam się.Nie wiem co z sobą zrobić

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024