moda od nowa - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 35 ]

Temat: moda od nowa

Cześć dziewczyny pewno niektóre z was pamiętają moje poszukiwania bucików na małe stopy ,ten problem definitywnie rozwiązał się jakiś czas temu ponieważ jestem po obustronnej amputacji nóg , sprawa ciężka do akceptacji ale daję sobie rady , nie bardzo wiem tylko co ubierać na te nogi które mi zostały , może macie jakieś fajne propozycje żeby to miało przysłowiowe ręce i nogi tongue totalnie nie potrafię ocenić co lepsze sukienka spodnie może jakieś getry

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: moda od nowa

Przykro mi Asiu, że musisz się z tym mierzyć. Widzę też, że pozytywna kobietka z Ciebie i dasz radę!
Sama nie mam doświadczenia w tej sytuacji, ale wydaje mi się, że gdybym miała, to nic nie stałoby na przeszkodzie w noszeniu prawie wszystkiego, co do tej pory. Spodnie, sukienki, spódnice, getry... słowem wszystko. Nadal możesz się bawić modą. Jeżeli chodzi o spodnie, to można by je odpowiednio skrócić, bądź podwinąć. Nawet jeśli nie masz stóp, to nic nie stoi na przeszkodzie w noszeniu jakiś fikuśnych skarpetek, albo odpowiednio zszytych i dopasowanych materiałów. W przypadku sukienek i spódnic chyba jest jeszcze łatwiej. Zwłaszcza chłodniejszą porą możesz dopasować do nich też rajstopy gładkie, bądź z jakimś fajnym wzorem. Głowa do góry! Nie musisz się ograniczać.

3

Odp: moda od nowa

Dziękuję za miłe słowa . myślałam nad spodniami obciętymi i zaszytymi na końcach ale nie wiedziałam czy to dobry pomysł , myślałam też o połączeniu spodni tylko przyciętych z jakoś podwiniętymi rajstopami tak by same końce nóg lekko wystawały ale trochę bałam się czy te moje kluski (nogi) będą jakoś wyglądały

4

Odp: moda od nowa

Spodnie zaszyte na końcach? To zależy jak zaszyte, bo takie zaszycie wzdłuż końcowego szwu chyba nie będzie najlepiej wyglądało. Przydałaby się jakaś dobra krawcowa i może przymiarki?
Co do podwiniętych spodni i rajstop to jak najbardziej możesz je tak łączyć. Amputowane kończyny, to amputowane kończyny i wyglądają normalnie. W jakichś bardziej oficjalnych kontekstach dopasujesz sobie bardziej oficjalne rajstopy. W mniej oficjalnych co powiesz na takie skarpetki?
http://krolicza.pl/wp-content/uploads/2015/11/Zrzut-ekranu-2015-11-18-o-16.07.11.png

Strasznie mi się podobają. Wiem, że dziecięce wink ale dorosłe wersje pewnie też się znajdą. Sama sobie poszukam big_smile
W ogóle jaki masz styl? Jakie ubrania najbardziej Ci odpowiadają? Co lubisz nosić?
Może wrzuć jakieś zdjęcia poglądowe.
Pozdrawiam smile

5 Ostatnio edytowany przez asia.podleska (2016-10-29 22:57:50)

Odp: moda od nowa

Lubię raczej elegancki styl ubierania oficjalny , skarpetek nie dam rady założyć bo mam za grubiutkie nogi za to da się jakoś nałożyć podkolanówki te rajstopowe . co do fotek pozwolę sobie wrzucić jedną panią którą znalazłam w necie a której nogi są bardzo podobne do moich
[img =http://wstaw.org/m/2016/10/29/ale2.jpg img]

6

Odp: moda od nowa

http://wstaw.org/m/2016/10/29/ale2.jpg
http://wstaw.org/m/2016/10/30/ale3_jpg_750x750_q85.jpg

7 Ostatnio edytowany przez Klio (2016-10-29 23:12:37)

Odp: moda od nowa

Dzięki. Zdjęcia pomogły, bo miałam nieco inne wyobrażenie, a teraz wiemy o czym mówimy. Styl na drugim zdjęciu wygląda świetnie i ja bym ściągała z Pani wink Oprócz takiego kostiumu właściwie każda sukienka i spódnica będą nieźle wyglądały. Podkolanówki jak najbardziej się zdadzą, zwłaszcza zimą, bo ja zimna i podwiewania np nie znoszę, więc chodzę opatulona big_smile
Podkolanówki można by tez dobrze połączyć z eleganckimi spodenkami.
Asiu właściwie to no limits smile

8

Odp: moda od nowa

czyli raczej nie wstydzić się wystających nóg , w sumie to nie są jakieś pocięte zabliźnione ,lekarz zaszył najlepiej jak umiał i mam teraz takie dwie okrągłe kluski tongue rajstopa chyba działa tu na plus
http://wstaw.org/m/2016/10/30/13866603_1267734273245863_1728322077_n_jpg_750x750_q85.jpg

9

Odp: moda od nowa

A czego tu się wstydzić? Asiu, daj spokój. Szalej z modą i się nie przejmuj. Pani wyżej na zawstydzoną nie wygląda wink Nic tak nie dodaje uroku ludziom jak akceptacja, lubienie siebie i pozytywność wynikająca z tego, która promieniuje na otoczenie. Dodaj do tego swój elegancki styl i nic więcej nie potrzeba.
Miłej zabawy z modą i dobranoc smile

10

Odp: moda od nowa

Asiu, ostatnie co powinnaś robić, to wstydzić się swoich nóg, mogłabym powtórzyć za Klio - "daj spokój" wink. Jesteś jaka jesteś, a jesteś wyjątkowa, o czym świadczy ten i poprzedni wątek, w którym szukałaś dla siebie butów. Masz w sobie ogromnie dużo pozytywnych emocji, coś przyciągającego i ujmującego jednocześnie.

Jeśli chodzi o zabawę modą, to jak najbardziej się nią baw, a w kwestii dylematów co wybierać, to w pierwszej kolejności chyba postawiłabym na sukienki, na przykład dzianinowe, które doskonale układają się na sylwetce, dzięki czemu cokolwiek pod nie założysz, aby w jakiś sposób ogrzać (w końcu mamy jesień, prawie zimę) nogi, będzie to wyglądać fajnie smile.

Opcja z taką "skróconą" rajstopą też jest bardzo w porządku smile.

11

Odp: moda od nowa

Bardzo wam dziękuję za miłe słowa ,sukienki to to co Asie lubią najbardziej tylko zawsze mam problem z długością czy dłuższa od nóg i nadmiar zostawić luźno wiszący z wózka czy podwinąć pod siebie a może lepsza krótsza i lekko wystawić końce nóg w grubej kryjącej rajstopie na przykład

12

Odp: moda od nowa

Moim zdaniem jedna i druga wersja jest inna, ale każda równie dobra smile.
Tak sobie nawet myślę, że jeśli rajstopa jest ładna, to może być dodatkowym atutem kreacji, prawda? Zimą można na przykład spotkać świetne wzory w żakardy czy kraty wink.

13

Odp: moda od nowa

Chętnie zobaczę jakieś propozycje myślę teraz przy okazji nad wzorem , czy lepsza krata pasy może grochy , nogi mam dosyć pulchnie wyglądające bo zaczynają się w połowie uda i są dosyć obłe (takie kluski na parze tongue ps uwielbiam śmiać się z siebie ) ,na szybko wygrzebałam swoje jedyne wzorzyste rajstopy jak myślicie jaki wzór lepszy
http://wstaw.org/m/2016/12/03/rajtka.jpg

14

Odp: moda od nowa

W skrócie: wszystkie są dobre big_smile Nie żałuj sobie wink
Przy czym dobrze jest trzymać się zasady, że o ile nie masz jakiegoś stylu ala boho, to jeżeli rajstopy są wzorzyste, to reszta raczej stonowana. I na odwrót: jeżeli reszta jest gładka, jednolita itp, to można poszaleć z rajstopami i dodatkami. Za dużo wzorów, o ile nie są dobrze dobrane, to za dużo grzybów w barszczu i można oczopląsu dostać.
Poszalej z modą, bo ze zdjęcia wychodzi, że podstawy do szału już są big_smile smile

15 Ostatnio edytowany przez asia.podleska (2016-12-04 18:50:24)

Odp: moda od nowa
Klio napisał/a:

W skrócie: wszystkie są dobre big_smile Nie żałuj sobie wink
Przy czym dobrze jest trzymać się zasady, że o ile nie masz jakiegoś stylu ala boho, to jeżeli rajstopy są wzorzyste, to reszta raczej stonowana. I na odwrót: jeżeli reszta jest gładka, jednolita itp, to można poszaleć z rajstopami i dodatkami. Za dużo wzorów, o ile nie są dobrze dobrane, to za dużo grzybów w barszczu i można oczopląsu dostać.
Poszalej z modą, bo ze zdjęcia wychodzi, że podstawy do szału już są big_smile smile

Chcę poszaleć bo chcę się otworzyć i pokazać że też mogę być ładna ,no cóż uczę się siebie na nowo ,nawet sobie nie wyobrażacie jakie to dziwne , mam nadzieję że z czasem przywyknę do moich nóg bez nóg . W takim razie w Poniedziałek rajstopowe zakupy smile ehh tylko butów żal

16

Odp: moda od nowa

Jesteś ładna. smile Mądra też.

17

Odp: moda od nowa

I bardzo mała hahaha bardzo dziękuję za komplementy

18

Odp: moda od nowa

lol Teraz zauważyłam jakiego banialuka strzeliłam!

Klio napisał/a:

jeżeli rajstopy są wzorzyste, to reszta raczej stonowana. I na odwrót: jeżeli reszta jest gładka, jednolita itp, to można poszaleć z rajstopami i dodatkami.

https://media.giphy.com/media/yFQ0ywscgobJK/giphy.gif

big_smile
Tłumacząc to na polski: wzorzyste rajstopy + jednolita reszta lub jednolite rajstopy + wzorzysta reszta.
Można się pobawić w łączenie wzorów, ale trzeba bardzo uważać, żeby nie przedobrzyć.

asia.podleska napisał/a:

Chcę poszaleć bo chcę się otworzyć i pokazać że też mogę być ładna ,no cóż uczę się siebie na nowo ,nawet sobie nie wyobrażacie jakie to dziwne , mam nadzieję że z czasem przywyknę do moich nóg bez nóg . W takim razie w Poniedziałek rajstopowe zakupy smile ehh tylko butów żal

Jak to możesz być ładna? Jesteś. Poszalej na zakupach i się pochwal smile

19

Odp: moda od nowa

To nie komplement, czyli zdawkowa uwaga. smile
Choć do tej pory nic nie napisałam w Twych wątkach, to jednak czytałam Twe posty i zachwycałam się i zachwycam się Tobą.

Chapeau bas!

20

Odp: moda od nowa
asia.podleska napisał/a:

I bardzo mała hahaha bardzo dziękuję za komplementy

Do tego masz do siebie ogromny dystans smile. Naprawdę jesteś niezwykła.

asia.podleska napisał/a:

Chętnie zobaczę jakieś propozycje myślę teraz przy okazji nad wzorem

Nie wiem w czym się dobrze czujesz ani jakie preferujesz kolory/styl, ale mi w oczy rzuciły się takie wzory, które mogłabym polecić na obecną, zimową aurę:

http://puu.sh/sE3Kq/1644e03c40.jpg   http://puu.sh/sE3RW/b917fee926.jpg   http://puu.sh/sE3Za/6a64f5a692.jpg   http://puu.sh/sE42y/784bcb6438.jpg

(źródło zdjęć: zasoby sieci, autor nie jest mi znany)


Na wieczór czy innego typu eleganckie wyjścia, oczywiście polecam coś subtelniejszego wink, a już rajstopy imitujące pończochy (w typie tych z ostatniego zdjęcia, choć cienkie), to kobiecość sama w sobie wink i zapewne i Ty będziesz się w nich czuć podobnie.

21 Ostatnio edytowany przez asia.podleska (2016-12-04 19:40:32)

Odp: moda od nowa

śliczne te pończochowe rajstopy i dobra alternatywa bo pończochy dla mnie by miały zaledwie kilka centymetrów i samonośne by na pewno spadały , kilka moich propozycji co o nich myślicie
http://wstaw.org/m/2016/12/04/ja2.jpg http://wstaw.org/m/2016/12/04/ja1.jpg
http://wstaw.org/m/2016/12/04/ja3.jpg

Z tymi wzorami to muszę pokombinować żeby po przycięciu czy podwinięciu się w miarę ładnie układały

22

Odp: moda od nowa

Dla mnie bomba. Zwłaszcza to w sukience. Ja bym poszła w tą stronę, bo wbrew temu co piszesz czasem, to bardzo zgrabna kobieta z Ciebie.

Modeli rajstop i wzorów jest tak wiele, że ciężko nawet wybrać, więc cały poniedziałek będziesz miała co robić big_smile

23

Odp: moda od nowa

Nogi jakie mam takie mam inne już nie będą ale staram się jakoś z nimi oswoić i dopasować coś żeby wyglądały akceptowalnie ,Jeśli się sukienka podoba to znalazłam jeszcze jedno i jedno na wózku który muszę zmienić bo straszy
http://wstaw.org/m/2016/12/04/ja5.jpghttp://wstaw.org/m/2016/12/04/ja6.jpg

24

Odp: moda od nowa

Miło Cię, Asiu, widzieć smile.

Mnie też bardzo się te Twoje propozycje podobają. Napisałaś, że ze swoimi nogami musisz się oswoić, nie mam powodu, aby Ci nie wierzyć, ale czytając co piszesz i patrząc na Ciebie, można odnieść wrażenie, że ten proces masz już dawno za sobą wink.

Jeśli chodzi o tytułową modę, moim skromnym zdaniem poszłaś w bardzo dobrym kierunku. Widzę piękną, elegancką i zadbaną kobietę, nie ma przesytu, nie ma kiczu, wszystko tworzy fajną całość, a już w sukience - rzeczywiście to jest to! smile

25 Ostatnio edytowany przez asia.podleska (2016-12-04 23:26:34)

Odp: moda od nowa

A widzisz tu jest zagadka mojego oswajania właśnie tak pisząc i śmieszkując się oswajam ,taki charakterek. Duże dziewczyny nie płaczą ,fizycznie cały czas się przyzwyczajam psychicznie też to mega duża zmiana no i na całe życie a żyć chcę . Dziękuję Olinka smile

26

Odp: moda od nowa

Asiu, napisałaś, że chcesz żyć i to jest ważne, nie wiem czy nie najważniejsze, bo właśnie z tej chęci wypływa Twoja ogromna motywacja do działania, choćby ten wątek jest tego najlepszym dowodem. Pamiętaj jednak, że... duże dziewczyny też płaczą smile.

Jak szaleństwo zakupowe? Łowy okazały się owocne? smile

27

Odp: moda od nowa

to dobrze że duże bo ja mam 95 cm wzrostu to się chyba nie zaliczam tongue na zakupach byłam ,kupiłam kilka par rajtek w różnych wzorach ,jedne w kratę jedne imitujące pończochy grube bawełniane zakolanówki ale boję się że będą mi spadać po przycięciu ,podobały mi się jedne z motywem róży ale niestety róża była od kostki do łydki a moje nózie zaczynają się w udach hmm dziś na szybko to co najlepsze ,mam nadzieję że nie zniesmaczą was te moje kluski czuję jak jakiś lód we mnie pęka jak je pokazuję , żeby nie było że ja tylko nogi pokazuję też może się pochwalicie swoimi
http://wstaw.org/m/2016/12/06/nogi.jpg

28

Odp: moda od nowa

Ok. smile Małe dziewczyny też płaczą. tongue W ogóle płaczą ci, którym smutno i przeżywają trudne chwile, a którzy nie dali sobie wmówić, że płacz jest 'be'. smile

W tych dzisiejszonocnych rajtkach? pończochach? (znawczyni ze mnie żadna, chodzę w spodniach) najmniej podoba mi się kolor, bo róż i łosoś (kolory) to nie moja bajka. Koronka jest super!

29

Odp: moda od nowa

A mnie wprost przeciwnie, podobają się różowe kolory. Tylko w moim wieku to już nie bardzo wypada w takie kolory się ubierać.

Asiu, piękne te rajstopy, piękna Ty.

Dopiero teraz trafiłam na ten Twój nowy wątek.
Podziwiam Cię, jesteś wielka duchem, możesz być przykładem dla wielu osób.
W tym dla mnie, która też zmaga się z chorobą i miewa dołki z tego powodu.
Pisz tutaj, pokazuj co masz, chwal się nowymi strojami.
Uważam też,  że powinnaś założyć bloga aby pokazać większej ilości osób, że można być osobą radosną i pełną optymzmu  nawet mając niecały metr wzrostu.

30

Odp: moda od nowa
Kleoma napisał/a:

Pisz tutaj, pokazuj co masz, chwal się nowymi strojami.
Uważam też,  że powinnaś założyć bloga aby pokazać większej ilości osób, że można być osobą radosną i pełną optymzmu  nawet mając niecały metr wzrostu.

I to jest doskonały pomysł! smile Przypuszczam zresztą, że to może być coś, co wypełni niszę, więc z jednej strony całkiem inspirujące zajęcie, a z drugiej wyjście na przeciw oczekiwaniom innych osób. 

Ja co prawda różowego koloru nie lubię, do mnie po prostu nie pasuje, ale ten wzór jest świetny i baaardzo kobiecy! wink

31

Odp: moda od nowa

Taki blog to świetny pomysł. Myślę, że wiele osób takich jak ty potrzebujecie wsparcia.  No i na pewno warto znaleźć dobrą krawcową która coś podpowie.

32 Ostatnio edytowany przez Swanen (2016-12-07 21:25:23)

Odp: moda od nowa

Asia, nie znam twojej historii ale czy nie myślisz o protezach? To tutaj wygląda jakbyś swój strój i styl życia dopasowywała do życia bez.

Mam w bliskiej rodzinie kobietę po amputacji. Ona ma nowoczesną protezę modułową. Jak nosi rajstopy a ktoś nie wie to nawet nie idzie zauważyć no i żyje bez wózka, normalnie chodzi.

33

Odp: moda od nowa

Nie myślę o protezach i raczej ich mieć nie będę , moje nogi są trudne w zaprotezowaniu i kosztowne a chodzenie w takich protezach byłoby bardzo męczące do tego boję się wysokości to trochę tak jakbyś chodziła na szczudłach  . Co do bloga pomyślę może coś z tego będzie . Te różowe pończoszki to bardziej traktuję jako taki walentynkowy gadżet na romantyczny wieczór niż do stroju na co dzień

34

Odp: moda od nowa

Blog to bardzo dobry pomysł. Może stać się dla Ciebie nowym sposobem na oswajanie nowej sytuacji i przy okazji inspiracją dla innych osób pod wieloma względami. Podoba mi się bardzo Twoje pozytywne nastawienie i humor. Dziel się nimi szczodrze na blogu smile

35 Ostatnio edytowany przez Swanen (2016-12-12 20:26:02)

Odp: moda od nowa
asia.podleska napisał/a:

Nie myślę o protezach i raczej ich mieć nie będę , moje nogi są trudne w zaprotezowaniu i kosztowne a chodzenie w takich protezach byłoby bardzo męczące do tego boję się wysokości to trochę tak jakbyś chodziła na szczudłach  . Co do bloga pomyślę może coś z tego będzie . Te różowe pończoszki to bardziej traktuję jako taki walentynkowy gadżet na romantyczny wieczór niż do stroju na co dzień

Muszę powiedzieć, że z takim podejściem jak twoje spotykam się po raz pierwszy. Mocno siedziałam w tym temacie, tzn. protezowania, bo krewna, o której pisałam jest starszą osobą, nie znającą jeżyków, trochę nieogarniętą więc wyszukiwałam dla niej informacje, co jest możliwe, za ile, załatwiałam sprawy, etc. Mimo, że jest to babka znacznie starsza od ciebie, u niej dominującym uczuciem był wstyd a zaraz potem chęc normalnego funkcjonowania mimo wszystko. Ponieważ finansowałam jej częściowo protezę, to jeździłam z nią na pomiary, przymiarki i tam spotykałam wiele osób, czasami bardzo wiekowych, i dla nich też ważne było normalne funkcjonowanie. Kazda z nich chciała mieć za wszelką cenę jak najlepszą protezę.

Co do ceny masz rację, NFZ finansuje chyba do 4000 PLN jeśli nic się nie zmieniło ale gdybyś kiedyś zmieniła zdanie co do protez to zawsze możesz spróbować crowdfundingu.

Posty [ 35 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024