Zdrowe dania z makaronem i warzywami - jak się za to zabrać? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Zdrowe dania z makaronem i warzywami - jak się za to zabrać?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Zdrowe dania z makaronem i warzywami - jak się za to zabrać?

Hej! Postanowiłam w końcu o siebie zadbać i zacząć jeść trochę zdrowiej a że lubię makaron to nie chciałabym z niego rezygnować i chciałam Was poprosić o rade w kwestii jakichś zdrowszych przepisów na takie dania z makaronem i warzywami smile Macie jakieś sprawdzone pomysły?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zdrowe dania z makaronem i warzywami - jak się za to zabrać?

Przede wszystkim musisz się przerzucić z takich zwykłych pszennych makaronów na jakieś z pszenicy durum, pełnoziarniste albo razowe i od razu będzie dużo zdrowiej. Do tego oliwa i warzywa, jakieś ryby, chude mięso z kurczaka albo indyka. Żadnych tłustych śmietan do sosu.

3

Zgadza się - podstawą jest przynajmniej dobrej jakości makaron, bo te zwykłe są wyjałowione z cennych składników.
Bardzo zdrowe jest pesto, równie dobre będą smażone na oliwie z oliwek (alternatywnie oleju kokosowym lub rzepakowym) warzywa, chude mięso, warto przygotowywać dobrej jakości sosy pomidorowe (ze świeżych pomidorów albo z puszki, przy czym bez zawartości konserwantów). Możesz też kupować gotowe mieszanki mrożonek - są cenniejsze niż sprowadzane z zagranicy ich świeże odpowiedniki.
Zwróć uwagę na przyprawy - niech to będą świeże lub suszone zioła: bazylia, oregano, mieszanka ziół prowansalskich, majeranek. Doprawiaj też czosnkiem (osobiście uwielbiam) i cebulą, które są naturalnymi antybiotykami.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.
Reklama

4

A może jednak spróbuj przekonac sie do kasz? Nie ma makaronu, który by byl zdrowy i dobrze smakowal (zaden durum, bo to po prostu mąka)

Jezeli juz musisz to wybieraj makarony jajeczne,  bo te chociaz maja jakąś wartosc odżywczą.

|---------------|------>

5

mąka to mąka, nic nazbyt zdrowego. Też nie wyobrażałam sobie życia bez makaronu, a teraz mnie mdli na samą myśl o zjedzeniu go wink

6-8.11.2013  serce mojego bąbelka przestało bić (10,5 t)
12.03.2016 smile
"Daj mi odwagę, abym się nie bała, lecz daj mi też pokorę abym nie była głupia"
Reklama

6

Rosol z makaronem :-)

7

Ja jadam często kasze i jakoś się do nich przekonałam, ale  ciężko byłoby mi w ogóle odstawić makaron.

8

pozeczkaa napisał/a:

Przede wszystkim musisz się przerzucić z takich zwykłych pszennych makaronów na jakieś z pszenicy durum, pełnoziarniste albo razowe i od razu będzie dużo zdrowiej. Do tego oliwa i warzywa, jakieś ryby, chude mięso z kurczaka albo indyka. Żadnych tłustych śmietan do sosu.

No i takie makarony na pewno gotuj al dente, wtedy organizm dłużej taki makaron trawi - dłużej czujesz się syta. Możesz sobie do nich robić różnego rodzaju pesto. Ja ostatnio robiłam np. pesto z jarmużu do makaronu czaniecki z błonnikiem owsianym, do tego dorzuciłam pomidorki koktajlowe i posypałam wszystko parmezanem. Pysznie, zdrowo i szybko.

9

issska8 napisał/a:
pozeczkaa napisał/a:

No i takie makarony na pewno gotuj al dente, wtedy organizm dłużej taki makaron trawi - dłużej czujesz się syta. Możesz sobie do nich robić różnego rodzaju pesto. Ja ostatnio robiłam np. pesto z jarmużu do makaronu czaniecki z błonnikiem owsianym, do tego dorzuciłam pomidorki koktajlowe i posypałam wszystko parmezanem. Pysznie, zdrowo i szybko.

Takie dania z pesto rzeczywiście są bardzo fajne, bo robi się to szybko i bezproblemowo. Ja z reguły robie ze szpinaku lub rukoli, są bardziej wyraziste w smaku. Wiosną spróbuj sobie z liści rzodkiewki, jest lekko ostre, pycha! smile O makaronie z błonnikiem owsianym w sumie nie słyszałam ale sprawdzę sobie czy jest w moim sklepie.

10

pozeczkaa napisał/a:
issska8 napisał/a:
pozeczkaa napisał/a:

Takie dania z pesto rzeczywiście są bardzo fajne, bo robi się to szybko i bezproblemowo. Ja z reguły robie ze szpinaku lub rukoli, są bardziej wyraziste w smaku. Wiosną spróbuj sobie z liści rzodkiewki, jest lekko ostre, pycha! smile O makaronie z błonnikiem owsianym w sumie nie słyszałam ale sprawdzę sobie czy jest w moim sklepie.

Czaniecki w ogóle ma taką serię fit. Z błonnikiem owsianym są u nas świderki i rurki ale mają też zwykłe pełoziarniste makarony

11

Z tym, że błonnik nie ma żadnych wartości  odżywczych. A łączenie go z warzywami mija się z celem smile

Wydawanie pieniędzy na makarony z błonnikiem to nabijanie kasy producentom  big_smile

|---------------|------>

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Zdrowe dania z makaronem i warzywami - jak się za to zabrać?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016