Facefitness - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 29 ]

Temat: Facefitness

Czy Ktoś na tym forum próbował facefitness czyli ćwiczenia Patrycji Kondrackiej? Jestem bardzo ciekawa czy to rzeczywiście działa i jakie są efekty.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Facefitness

Tych akurat nie probowalam, ale praktykuje faceyoge smile Glownie w ramach prewencji, wiec nie jest to efekt wow, ale jestem zadowolona. Babka ktora to prowadzi to Kumiko Takatsu, wybralam sobie pare jej cwiczen, ktore mi najbardziej pasuja, polecam smile

3

A jak długo już pani ćwiczy?

Reklama

4

ja mam książke Patrycji i ćwiczyłam jakiś czas. widziałam efekty, to na prawde działa. Teraz nie ćwicze z czystego lenistwa, ale mam zamiar wrocic do cwiczen.

5

A da się tym odmłodzić o 2 3 lata?

Reklama

6

przy regularnych ćwiczeniach na pewno zauważysz różnice, ale musisz ćwiczyć sysytematycznie, jeśli chodzi o lata to nie wiem o ile można się odmłodzić. Ja widziałam różnice, uwagę skupiałam głownie na policzkach i podniosły się trochę.

7

Kamila191 napisał/a:

A jak długo już pani ćwiczy?

Kumiko odkrylam pare lat temu, powiedzmy ze cwicze ze 3. Jest to juz dla mnie nawyk, zazwyczaj poswiecam na to 10 minut wieczorem, przy nakladaniu kremu.

8

Mi zależy na odmlodzeniu sie 2 3 lata bo tyle mniej wiecej dodaja mi ludzie. Może sie to uda. Odstawilam podkłady I wszelkie pudry. Przestałam palić. Kawa tylko rano. Poźniej szkrzyp I pokrzywa. Bede cwiczyc regularnie przez miesiac , bo tyle wedlug autorki wystarczy by zauwazyć jakies efekty. Jeśli jakieś zauważe bede kontynuować.

9

Kamila191 napisał/a:

Mi zależy na odmlodzeniu sie 2 3 lata bo tyle mniej wiecej dodaja mi ludzie. Może sie to uda. Odstawilam podkłady I wszelkie pudry. Przestałam palić. Kawa tylko rano. Poźniej szkrzyp I pokrzywa. Bede cwiczyc regularnie przez miesiac , bo tyle wedlug autorki wystarczy by zauwazyć jakies efekty. Jeśli jakieś zauważe bede kontynuować.

A ile masz lat? smile Mysle ze warto to wyprobowac, w moim przypadku te 2, 3 lata sa mi  wlasnie odejmowane, czy to dzieki jodze czy kompleksowemu dzialaniu to nie wiem. Nie zapominaj tez o tluszczu w diecie, awokado, oliwia z oliwek i duuuzo wody smile i dawaj znac jak tam efekty, sama jestem bardzo ciekawa

10

25 wink  MI od zawsze dodawali. Już od małego zawsze myśleli że jestem starsza niż byłam. I nie wiem czy to geny czy co . Ale chciałabym to spowolnić. A jak działasz kompleksowo?

11

Moje kompleksowe dzialanie polega glownie na zdrowym odzywianiu, nie mam hopla na punkcie odmladzania twarzy, generalnie lubie byc zdrowa. Mysle ze moje nawyki sa dobre. 2 razy w roku kosmetyczka, robie sobie mikrodermabrazje, mam troche tlusta skore. Selekcjonuje starannie kosmetyki do twarzy, czesto robie peeling, glownie jak mi  sie przypomni, ale wychodzi 1, 2 razy w tygodniu. Slonca unikam jak ognia, moj podstawowy krem od wiosny to bloker. Poza tym regularny sen, relaks. Kiedys myslalam ze to glupota, ale serio relaks czyni cuda smile
No i te cwiczenia weszly mi w nawyk.

12

U mnie z tym relaksem cieżko bo mam dwojke malych dzieci rok po roku. Ale sprubuje znaleźć czas. Kosmetyczką jestem z zawodu I właśnie planuje zrobić sama sobie jakiś zabieg. Myślałam o kwasach ale jeszcze zobacze . Ale właśnie zastanawiam się nad tym dlaczego na moim kierunku nigdy nie wspominano o cwiczeniach na twarz . Przerabialiśmy tylko masaz.

13

U nas chyba nie ma takich tradycji w pielegnacji twarzy, nie wiem dlaczego. Ja wiem o tym od dawna, nawet moja babcia cwiczyla miesnie twarzy jakos po swojemu, co zawsze mnie smieszylo jako dziecko.
Masazu nigdy nie stosowalam, boje sie, ze zrobie sobie tym wiecej szkody niz pozytku, ale Ty jak jak najbardziej, profesjonalistka, robisz? smile
Co jeszcze kiedys wbilo mi sie do glowy, to to, ze intensywne cwiczenia fizyczne, ktore podnosza temperature ciala na dlugo (intensywne bieganie, cardio), podwyzszaja poziom wolnych rodnikow. Staram sie tego juz unikac, preferuje jakies pilatesy, ewentualnie tance. Obstawiam ze jak masz dwojke maluchow to  masz inne fitnesy smile

14

No ruchu mi nie brakuje smile masaz twarzy nie taki trudny , wystarczy dobrze dobrac olej/ krem by nie pozatykac porow a instrukcje znajdziesz  w internecie. Ja teraz robie raz na tydzien . Kilka dni cwiczen I czuje jakby troche zakwasy. Buzia jest bardziej promienna. Zobaczymy jak bedzie dalej.

15 Ostatnio edytowany przez Kamila191 (2016-11-21 11:13:12)

Od ponad miesiaca juz cwicze mięśnie twarzy I naprawde widzę efekty . Lwia zmarszczka jest prawie nie widoczna , splyciła się. Policzki się delikatnie podniosły , a dzięki temu kreska wargowo nosowa tak jakby się troszke skróciła .  Twarz wydaje się na dole chudsza . Skóra jakby jędrniejsza. Za to nie zauwazyłam żadnej zmiany na oczach. Ale bede ćwiczyć dalej I poczekam na efekty. Nie trzymam sie tylko ćwiczen Kondrackiej. Stosuje tez inne. Wykonuje też codziennie delikatny masaż, a raz w tygodniu masuje przez 15 min, przed tym robie peeling. Byłam raz na mikrodermabrazji I wybieram się jeszcze raz. Polecam Wam ćwiczenia twarzy. To naprawde działa! Usłyszałam też ostatnio że jakoś młodziej wyglądam w nowej fryzurze , z tym że nową fryzure mam  dwa miesiące I osoba ,ktora mi to powiedziała już wcześniej mnie w niej widziała a o ćwiczeniach nie wie.

16

Super smile A jakie ćwiczenia stosujesz? W kwestii masażu, mogę Wam szczerze polecić olejek oczyszczający do twarzy, ja sobie go sama zrobiłam z oleju arganowego, w związku z tym w ramach codziennej pielęgnacji po prostu masuję nim sobie twarz. Zawsze trzymałam się od olejków z daleka, bo mam mieszaną cerę i zmorę z błyszczącym czołem, ale jest ok, a kondycja cery poprawiła się znacznie.

17

Też jestem zainteresowana tym tematem smile
Kamilo,
możesz polecić jakieś ćwiczenia? Jest ich sporo w internecie, czy masz jakieś wypróbowane? Które wybrać?

18

Zacznę od tego , że każdy powinien dopasować ćwiczenia do siebie, przeczytałam to na pewnym blogu . Nie każdemu służy to samo i gdy wykonujemy ćwiczenia powinno to się zawsze odbywać przed lustrem , musimy widzieć czy nie robimy sobie dodatkowych zmarszczek. Na zmarszczki poziome nie robię nic bo ich nie posiadam. Na lwią zmarszczkę robię ''pompkę'' kondrackiej, robiłam tez ''wyczeszcz'' ale od tego ćwiczenia bolały mnie oczy więc zrezygnowałam . Na oczy robię ćwiczenia kondrackiej te z naciąganiem skóry i mrużeniem oczu, do tego zamykam oczy i ruszam gałkami ocznymi w prawo , lewo , do góry i na dół. Na oczach jak na razie nie widzę efektów, ale nie tracę motywacji , bo na oczach skóra jest przecież najcieńsza i widocznie potrzebuje więcej czasu . Na zmarszczkę wargowo nosową nabieram powietrze do buzi i przesuwam od prawego do lewego policzka i na odwrót , tak z 20 razy i przytrzymuję z 2 3 sekundy . Następnie językiem w środku przesuwam od ust wzdłuż zmarszczki i przytrzymuję  chwilkę . Potem układam usta w dzióbek i dociskam palcami wskazującym  i środkowym przez 5 sekund . Potem wymawiam kilka razy litery A E I O U Ą Ę z największym naciskiem na O.  Kolejno wyciągam język do góry w kierunku nosa. Na koniec podnoszę głowę do góry i wypycham brodę i żuchwę do przodu. Na zakończenie wklepuję krem pod  oczy od zewnątrz do wewnątrz ( wkleiła bym link do takiego masażu , ale nie wiem czy tu wolno) . Na resztę twarzy głaszcząc nakładam krem , potem rozcieram  lwią zmarszczkę  zaczynając od wewnętrznej strony brwi w kierunku zewnętrznym , wykonuję to delikatnie , tak z 6 razy. Następnie delikatnie kolistymi ruchami  masuję zmarszczkę wargowo nosową. Następnie ugniatam policzki , czoło, podbródek . Na koniec oklepuję i robię wibracje. Zajmuje mi to wszystko około 20 min. Polecam zapoznanie się z anatomią twarzy i pooglądać filmiki o masażu, żeby go wykonywać poprawnie. Ale w sumie to im więcej czytam to przeraża mnie fakt , że istnieje  coś takiego jak migracja twarzy i ostatnio często ogarnia mnie lęk jak będę wyglądać po trzydziestce , choć w sumie im większy lęk tym większa motywacja do działania . A co myślicie o Patrycji Kondrackiej? czy waszym zdaniem ona rzeczywiście wygląda na te 27 lat? W wywiadach mówi , ze tyle ludzie jej dają. Ja bym jej z 30 dała na pewno . Choć ma 37  i może nie wygląda  na swój wiek , ale ma twarz taką mocno rozbudowaną.  Mam nadzieje , że to nie efekt ćwiczeń.

19 Ostatnio edytowany przez madziarekeh (2016-11-24 22:37:20)

Też dałabym jej 30. Twarz ma rozbudowaną to fakt, ale chyba bardziej dlatego, że ogólnie nie jest drobna osoba smile Kumiko takatsu z której ćwiczeń korzystam ma 43  a jak na mój gust wygląda na 13 mniej. Ja zrobiłam misz masz z ćwiczeń obu pań, także indywidualnie dobranych do potrzeb, zdecydowanie najbardziej zależy mi na okolicy oczu. Ćwiczenia o których mówisz też są mi znane smile Fajna sprawa, chętnie poczytam dalej o postępach smile

20 Ostatnio edytowany przez Kamila191 (2016-11-25 12:43:52)

Szczerze to ta Kumiko mnie nie przekonuje. Moja matka ma od niej wiecej zmarszczek a wygląda młodziej a ma 45 lat. W wyglądaniu młodo nie chodzi tylko o zmarszczki . Znam 20 latki I 19 , ktore maja zmarszczki na oczach I bruzdy nosowo wargowe głębsze od moich a mimo to wyglądają na młode dziewczyny. A znam też 25 co wyglądaja na 30 mimo nie wielu zmarszczek. Myśle że tu chodzi o kształt twarzy   I stan skóry . Skąd masz jej ćwiczenia? Bo ja nie wiele znalazłam.

21

Czy ktoś poleci jakieś zestawy ćwiczeń? Myślę, że warto zacząć - to trochę jak z ćwiczeniami a płaceniem za zrobienie np. liposukcji smile Owszem jak ktoś po 40 chce uchodzić za 20 to tylko medycyna estetyczna, ale jak o parę lat to ćwiczenia pomagają smile

22

Kamila191 napisał/a:

Szczerze to ta Kumiko mnie nie przekonuje. Moja matka ma od niej wiecej zmarszczek a wygląda młodziej a ma 45 lat. W wyglądaniu młodo nie chodzi tylko o zmarszczki . Znam 20 latki I 19 , ktore maja zmarszczki na oczach I bruzdy nosowo wargowe głębsze od moich a mimo to wyglądają na młode dziewczyny. A znam też 25 co wyglądaja na 30 mimo nie wielu zmarszczek. Myśle że tu chodzi o kształt twarzy   I stan skóry . Skąd masz jej ćwiczenia? Bo ja nie wiele znalazłam.

Jasne, że chodzi w dużej mierze o owal i dobrą kondycję skóry. Ja kiedyś dostałam jej książkę, w której jak dla mnie za dużo było medytacji, za mało konkretów, po jakimś czasie wróciłam do jej metod, jednak już w kanale youtube, Faceyogamethod. Ta naprawdę ćwiczenia Kondrackiej i Kumiko są dosyć do siebie zbliżone, te o których pisałaś też robię, czasem w innej formie, jednak chodzi o te same grupy mięśni. Szczególnie szybko widzę efekty na policzkach (podniesienie), najmniej na oczach niestety, a to jest mój target właśnie smile

23

A co jeszcze innego poza Faceyogamethod?

24

Ćwiczenia Kondrackiej, masaże twarzy... Kamila podała całkiem fajny zestaw ćwiczeń, zwróć jednak uwagę żeby dobrać je indywidualnie do potrzeb, pooglądaj, pomysł nad czym chcesz popracować najbardziej.
Ja teraz uczę się automasażu, nadal myślę , że można zrobić nim sobie więcej krzywdy niż pożytku robiąc go nieumiejętnie, także, Kamila191, będę wdzięczna za wskazówki wink

25

Co do kształtu twarzy to ja właśnie mam twarz kwadratową I może dlatego wydaje sie starsza niż jestem. Choć ludzie ,ktorzy mnie znają twierdza że od 18 stki niewiele sie zmieniłam. Że zawsze miałam taki poważny wygląd . Wiec lepiej już nad tym pracować . Co do masazu to zaczełam masaż tanaka I dziś rano obudziłam się ze spuchniętymi oczami wiec możliwe że to nie dla mnie I chyba pozostane przy zwykłym ,ktorego mnie uczono na zajęciach. Za dwa dni sprubuję jeszcze raz tanaki I jak objawy bedą takie same to dam sobie z tym spokuj. Jeśli masz delikatną skóre to raczej wykonuj delikatne ruchy podczas masażu, tak by skóry nie naciągnąć. Delikatnie masuj oklepuj , rob delikatne wibracje. I pamiętaj by nigdy nie masować na sucho , zawsze musi być poślizg. Jak bedziesz delikatna to nie zrobisz sobie krzywdy. Ważne by nie ciągnąc mocno skory. Poszukaj filmikow na youtube I zobacz jak to robią profesjonaliści.

26

Dziś zauważyłam poprawe w symetri twarzy. Dziurki od uśmiechania stały się równiejsze, a jeszcze nie dawno podczas uśmiechania było widać asymetrie.

27

Cwiczysz codziennie?

28

Tak cwicze codziennie od 18 .10

29

nie słyszałam o tych ćwiczeniach

Posty [ 29 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź