Moj ex nie chce oddac mi pieniedzy... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Moj ex nie chce oddac mi pieniedzy...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

Temat: Moj ex nie chce oddac mi pieniedzy...

Witam.Jeśli ktoś mógłby mi pomóc,dac nadzieje... Otóż...
W lipcu 2008r. Pozyczylam ( jeszcze wtedy partnerowi)pieniądze dla na wkład do kredytu,byłam wtedy z nim w ciazy. Wziął kredyt na mieszkanie dla siebie( bo mnie i naszego synka pominął,zameldował tam sam siebie) kwota jaką wyplacilam z banku wynosiła 10.000funtow. Pani w banku zamieniła tą kwotę na polskie zloty a ja pozyczylam te pieniądze jemu. Nie mielismy żadnej umowy,nic. Pieniądze przekazałem do ręki przy moich rodzicach(UFALAM MU). od grudnia 2014 nie jesteśmy już razem,wciąż prosiłam się o zwrot jednak on wciąż zwlekal i wymyslal,że nie ma,że potrzebuje na coś,ale ze kiedyś odda. Ma dobrą pracę,super auto za 10.000funtow(które wziął na kredyt) ogólnie ma pieniądze. Nie mam żadnych dowodów na to że pozyczylam. Jedyne co posiadam to moje wpłaty na moje konto zanim jeszcze go poznałam.,wyciąg 10.000f. Z banku,świadków rodziców i siostrę. I mam też smsy od niego w których pisze,że kiedyś mi odda. Jest też jego siostra która pisała do mnie,że wie o pozyczce i mam walczyć o to by mi oddał.Mam nasze dziecko a on nic sobie z tego nie robi.Cała sprawę zglosilam do prawnika,wszystkie dowody jakie mam przeslalam,włącznie z smsami od niego i jego siostry(on nie wie o tym że ja to mam). Prawniczka wysłała mu wezwanie(polecony z awizo),odrzucil.Teraz kolejny raz dostał wezwanie wysłane poleconym z awizo i znowu odrzucił. Prawniczka będzie pisała pozew do sądu a potem sprawa. Boję się ,że nie zwróci mi,że sąd przyzna jemu racja. Przecież to kradzież... On kiedyś spędził rok w więzieniu za kradzież,miał też odebrane prawko na dwa lata,gdyż po pijaku wjechał w sklep i uciekł. Tyle złego z nim przeszłam. To były moje ciężko zarobione pieniadze.Jak panstwo myślą czy mam szansę w sądzie wygrać,czy zwróci mi to co mu pozyczylam? Proszę o radę i pomoc. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Przepraszam,że napisałam,ale pisze do wielu prawników by ktoś dał mi nadzieję i wiarę. Bardzo się boję i martwię. Bardzo długo pracowałam i oszczedzalam sobie, nie myślałam że (kiedyś) tak bliska mi osoba, stanie się oszustem

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Moj ex nie chce oddac mi pieniedzy...

Umowę ustną ciężko udowodnić ale Ty masz świadków i dowody w postaci esemesów. Czy w tych esemesach od niego czy od jego siostry jest mowa o kwocie jaką pożyczył?

3

Odp: Moj ex nie chce oddac mi pieniedzy...

Sprowokuj go i napisz smsa typu : kiedy oddasz mi te 10 tys funtów które pożyczyłem Ci na mieszkanie? Wiem że dałam ci je do ręki bez żadnej umowy ale myślałam że jesteś na tyle wporzadku ze oddasz mi je bez problemu ale widocznie chyba się nie doczekam... napisz mu coś takiego to już będzie dowód na to ze dałaś mu do ręki i ile tego było. A on pewnie ci odpisze

4

Odp: Moj ex nie chce oddac mi pieniedzy...
senszyciax3 napisał/a:

Sprowokuj go i napisz smsa typu : kiedy oddasz mi te 10 tys funtów które pożyczyłem Ci na mieszkanie? Wiem że dałam ci je do ręki bez żadnej umowy ale myślałam że jesteś na tyle wporzadku ze oddasz mi je bez problemu ale widocznie chyba się nie doczekam... napisz mu coś takiego to już będzie dowód na to ze dałaś mu do ręki i ile tego było. A on pewnie ci odpisze

Świetny pomysł. Można też nagrać rozmowę.

5

Odp: Moj ex nie chce oddac mi pieniedzy...

Pisałam wielokrotnie,jednak on już nie odpisuje( myślę,że kontaktował się z prawnikiem. ) w smsach jest podana kwota. Mam też to nagranego. Siostra napisała tylko,że wie,że mu pozyczylam, ale to była odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie. Cyt."pamiętasz jak pozyczylam mu 10.000funtów na kredyt"? I ona wtedy odpisala,że tak. Boję się po prostu ,że sąd nie weźmie pod uwagę świadków itp...

6

Odp: Moj ex nie chce oddac mi pieniedzy...

Kilka miesięcy temu wysłałam mu ten tekst, niestety nie odpisał.Hej.
Możemy się umówić i porozmawiać o pozyczce i bmce o której ostatnio mówiłeś,że była kupiona dla mnie. Umowę podpisałam ja,Ty byłeś wpisany jako drugi właściciel,ubezpieczenia oc przez te wszystkie lata były na moje nazwisko jak i przegląd. Ty wziąłeś kredyt na mercedesa,na którego po części pieniądze pozyczyla Ci moja mama. Jezdziles swoim autem a ja swoim. Wyprowadzajac się od Ciebie z Kamilem wzięłam moja bmke,a że była polskim autem musiałam ja sprzedać z wiadomych powodów. Gdyby policja mnie zatrzymala,lub nie daj Boże distalabym mandat miałabym w związku z tym duży problem. Sprzedalam ja za 1300 funtow więc niewiem jakim prawem ty w ogóle rzadasz ode mnie 18.700zl. Jeśli tak bardzo zależy ci na tym by kolejny raz odebrać mi pieniądze to powiem ci ,że kwotę za którą sprzedalam bmke możemy podzielić na pół i połowę mogę ci zwrócić. Choć to dla mnie i tak jest niesprawiedliwe bo auto było moje. A pieniądze,które ja ci pożyczylam na wpłatę kredytową  na twoje mieszkanie też były moje . Musiałam wypłacić 10.000 funtów to dla mnie ogromna kwota! I nie mam tego,bo ty nie chcesz mi zwrócić. Nie rozumiesz,że gdybym ci nie pozyczyla to byś nie kupił tego mieszkania? Nie żyjemy razem już prawie dwa lata i wciąż nie mogę się doprosic o zwrot. Mieszkanie było na ciebie, bmka na mnie... ty chcesz ode mnie pieniądze za auto,które było już Stare i wciąż coś się z nim działo i straciło dużo na wartości,czy w takim razie ja mam rzadac od Ciebie kwoty, ktora została do tej pory wpłacona na twój kredyt na mieszkanie? Które wartości nie straci ponieważ jest to mieszkanie(dach nad głową). Zastanów się nad tym,bo kłamstwem,pazernościa i kombinowaniem nic nie zdzialasz. Zachowujesz się jak złodziej,który chce okraść matkę własnego dziecka i jej ciężko zarobione kiedyś pieniądze. Tak się nie robi.
Wiele razy pytałam się Ciebie,kiedy mi zwrocisz? Co zamierzasz itp... Odpowiedziałeś że możesz mi oddać tylko 20.000zl. A co z resztą? Ja pozyczylam ci o wiele więcej... Dziwię się ze możesz być aż tak nie sumienny,ja wychowuje nasze dziecko,które ma marzenia i plany i niewiele mogę mu dac,choć daje wszystko co mam. Jak w ogóle udaje ci się żyć z myślą ze jesteś mi dłużny tyle pieniędzy. Nie jest ci żal? A ci ty byś zrobił na moim miejscu,gdybym to ja miała mieszkanie ,drogie auto,dobrze płatną pracę,i dług u ciebie . Nie chciałbyś odzyskać?
Przemysl to i odpisz.

7 Ostatnio edytowany przez grenade (2016-10-07 15:39:05)

Odp: Moj ex nie chce oddac mi pieniedzy...

To co Ty mu wysłałaś nie ma znaczenia. Ważne co było w esemesach od niego. Masz mnóstwo dowodów. Powinno być dobrze

8

Odp: Moj ex nie chce oddac mi pieniedzy...

Dziękuję Wam

9

Odp: Moj ex nie chce oddac mi pieniedzy...

Dziękuję Wam bardzo! Mam nadzieję,że sprawiedliwość wygra.

10 Ostatnio edytowany przez authority (2016-10-07 20:05:24)

Odp: Moj ex nie chce oddac mi pieniedzy...

Oj ja miałem podobny przypadek ale ze "znajomym". Nie będę tu się rozpisywał szkoda słów.... Zawsze trzeba walczyć o swoje kto walczy o sprawiedliwość ten wygrywa.

11

Odp: Moj ex nie chce oddac mi pieniedzy...

Głupich nie sieją...

A na poważnie: masz szansę odzyskać kasę. Mój kuzyn tak miał. Planowali z dziewczyną wspólne mieszkanie, remoncik itd, dawał jej kasę do ręki, żadnych przelewów na wyciągu bankowym, żadnych świadków. Telefony przestała odbierać, wcześniej wprost mówiła, że nie odda. Teoretycznie przegrana sprawa, ale do prawnika poszedł, opowiedział co i jak. Prawnik wysłał pismo przedprocesowe i dziewczynka oddała w przeciągu tygodnia. Z własnej inicjatywy.

Ty masz dowód, ze wyciągnęłaś sporą sumę, masz świadków i smsy - to bardzo dużo dowodów. Idź z tym do prawnika.

12

Odp: Moj ex nie chce oddac mi pieniedzy...

Dziękuję Wam. Tak byłam u prawnika,wyżej wszystko opisałam. Teraz czekam aż będzie pozew. Mam nadzieję,że się uda, i ze sąd przyjmie pozew, mimo iż nie ma żadnej umowy między nami.

13

Odp: Moj ex nie chce oddac mi pieniedzy...
authority napisał/a:

Oj ja miałem podobny przypadek ale ze "znajomym". Nie będę tu się rozpisywał szkoda słów.... Zawsze trzeba walczyć o swoje kto walczy o sprawiedliwość ten wygrywa.

Udało Ci się odzyskać?

14

Odp: Moj ex nie chce oddac mi pieniedzy...

no właśnie jak tam ?

Moj ex tez mi nie oddal co prawda to byly małe rzeczy, anie tyle kasy no ale cóż.., już taka domena byłych facetów... nic nie zrobisz

15

Odp: Moj ex nie chce oddac mi pieniedzy...

Muszę czekać aż dostanie wezwanie z sądu... Myślę,że nie odbierze znowu. Chyba,że wystraszy się stempla...

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Moj ex nie chce oddac mi pieniedzy...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024