Odpowiedzialność finansowa stażysty - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Odpowiedzialność finansowa stażysty

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

1 Ostatnio edytowany przez Rayla (2016-09-22 00:25:28)

Temat: Odpowiedzialność finansowa stażysty

Cześć, mam pytanie jak w temacie: jaka jest odpowiedzialność finansowa stażysty?
Jestem na stażu z UP w firmie transportowej, od 3 miesięcy. Niestety ostatnio popełniłam kilka błędów (nie specjalnie!) i jedna z moich pomyłek będzie kosztować firmę ponad 1000zł... Padło dzisiaj hasło podzielenia kosztów między pracowników tego działu - w tym mnie - co wiąże się z wydaniem 250zł co jest 1/4 całego mojego miesięcznego stypendium ze stażu. Pytanie, czy pracodawca może mnie pociągnąć do odpowiedzialności finansowej skoro jestem jedynie stażystą z UP? Dodam tylko, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, że błąd nastąpił, gdy zastępowałam inną pracownicę, która była na urlopie, co wiązało się z przejęciem dodatkowych obowiązków + przejściem na pracę zmianową.

Poradźcie, proszę...

"I'd rather die tomorrow than live a hundred years without knowing you."
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Odpowiedzialność finansowa stażysty

Moim zdaniem nie może Cię pociągnąć do odpowiedzialności finansowej w tej sytuacji. A dlaczego cały dział ma otworzyć kieszeń przez twoją pomyłkę? Nie miałaś wyznaczonego jakiegoś opiekuna? Nikt tam za Ciebie nie odpowiada, nie nadzoruje tego co robisz?

3

zgadzam się z 89karoline, nie mogą Cię pociągnąć do odp finansowej bo stażysta to zwykle osoba która tylko pomaga w realizacji pewnych zadań, nie jest "pełnym" pracownikiem I ktoś zwykle za stażystę I jego błędy odpowiada. Jak ja miałam u siebie osobę na stażu to sprawdzałam większość jej pracy, bo w razie pomyłki odpowiadałabym ja, bo ja tę osobę uczyłam. Chociaż o odp. finansowej w normalnych firmach też nie słyszałam.

Reklama

4

Moim zdaniem nie moga pociągnąć Ciebie do odpowiedzialności.  Po pierwsze stazysta musi byc zawsze pod opieką pracownika. Powinno być nawet w umowie to napisane kto jest Twoim opiekunem..
Ewentualnie zapytaj się jeszcze u UP.

28.10.2015 - Weronika, 3430g, 56cm..

5

Dziękuję za odpowiedzi. W sumie w teorii się wyjaśniło, nikt mi kasy nie kazał wykładać, aczkolwiek wszystko co więcej słyszałam na ten temat, to były rozmowy prowadzone szeptem i urywane, jak tylko wchodziłam do biura. Więc stwierdziłam, że skoro nikt mnie o niczym nie informuje, to ja się też dopytywać nie będę. I temat ucichł. A w UP się pytałam i babki były bardzo zaskoczone jak w ogóle mogłam zadać takie pytanie, jakby to było oczywiste, że nie wink

"I'd rather die tomorrow than live a hundred years without knowing you."
Reklama

6

Można przypuszczać, że firma wyleczy się z przyjmowania osób na staż, jak również, że jeśli zespół zostanie obciążony powstałą stratą, to atmosfera zrobi się nieciekawa. Nie zazdroszczę.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Odpowiedzialność finansowa stażysty

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016