Dieta dr. Ewy Dąbrowskiej - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

1

Temat: Dieta dr. Ewy Dąbrowskiej

Witajcie, czy któraś z Was była na tej diecie? Czy jest ona bezpieczna? I zasadnicze pytanie, czy można na niej pić tylko same soki?

Ludzie się karmią tym co Ci nie wyszło I smucą tym co Ci się udało. Zauważyłeś?
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Dieta dr. Ewy Dąbrowskiej

Ja jestem od 10 dni i czuję się dobrze. W mojej prywatnej opinii ta dieta jest bezpieczna.
A co jeszcze byś chciała pić?;-P Można wodę, soki, niezbyt mocną zieloną herbatę i ogólnie jakieś zioła.

3

Sporo czytałam,jednak nigdzie nie znalazłam odpowiedz na temat samych soków. Nie za bardzo mam zdolności do łączenia warzyw w syte surówki jak to w diecie jest wskazane. Chciałabym pić tylko soki z tych owoców i warzyc zamiast je spożywać w formie jakiś sałatek i czego tam jeszcze wink. Tak jak piszesz do tego woda herbaty... Zauwazyłam że tylko restrykcyjna dieta daję przynajmniej mi efekty.

Reklama

4

89karoline -Jaki cel zakładasz?:)

5

Jeśli myślisz o sokach z sokowirówki gdzie tak naprawdę wyrzucasz to co najbardziej wartościowe w owocach i warzywach to odradzam.
Nie wyobrażam sobie diety na samych sokach - nie wytrzymałabym.

Chciałabym ważyć 70 kg, bo wiem, że przy tej wadze czułam się i wyglądałam dobrze. Żeby osiągnąć ten cel musiałabym zrzucić jeszcze 10, bo 3 już za mną:-)
Ale nie spinam się. Cieszę się, że na tej diecie jestem najedzona, nie mam ochoty na słodycze, co u mnie było standardem. Skupiam się na pozytywach:-)

6

Dasz radę!!! smile A ile jesz posiłków dziennie, faktycznie same owoce warzywa? To co proponuje dr Dąbrowska czy masz własną modyfikację:) Sporo poczytałam dużo pozytywnych opini, znalazłam jedną negatywną w związku z problemami z miesiączką. Być może dieta była źle przeprowadzona.

7

Mam nadzieję, ale nie mam strasznego ciśnienia w tym temacie. Próbowałam wielu diet i w sumie jestem zdziwiona, że akurat taka restrykcyjna mi odpowiada. Przynajmniej na razie. Bardziej obawiam się tego wychodzenia z diety. Jak będę reagować na powrót do poszczególnych rodzajów jedzenia. Ale nie m co się martwić na zapas.
Tak, jem tylko warzywa, bez ziemniaków i strączkowych i z owoców staram się głównie jabłka i grapefruity, ale tu już gorzej. Np. mam straszną ochotę na arbuza, maliny. A jak mam ochotę to je po prostu zjadam, bez najmniejszych wyrzutów sumienia. Chyba pierwszy raz podeszłam na prawdę na luzie do diety i co dziwne to chyba spowodowało, że nie mam problemu z jej utrzymaniem. Ale to w sumie dopiero 10 dni. Jak nic nie będzie się działo negatywnego to chciałabym być na niej 4 tygodnie.

A Ty od dawna podejmujesz próby odchudzania? Jaki masz cel?

8

Ojej, no ja to całe życie jakieś diety. Ale niestety jak nie podejdę do sprawy radykalnie to nic na mnie nie zadziała. Jem zdrowo. Ruszam się, a jednak to nie pomaga. Dopiero gdy naprawdę ogranicze jedzenie, waga leci w dół. Nie wiem dlaczego tak się dzieję. Próbowałam wszelkich zdrowych diet i potrafiłam jeszcze na nich utyć. Mogę jeść sobie lody, mogę pić soki i zlecę wagą w dół, ale przy normalnym żywieniu mi nie wychodzi. Co do soków. Mogę cały dzień je pić ale muszę zjeść jeden posiłek by wytrzymać, zjem i nie ma dalej problemu. Nie wiem może organizm się przyzwyczaił. Generalnie nie jem dużo ale nie chudnę mimo to. Tych soków się obawiam, Czasami sobie tłumaczę że skoro potrafiłam funkcjonować jedzac np. słodycze to czemu miałabym nie dać rady jedzac warzywa i owoce:). Ale jednak obawa co do samych soków jest duża, ale może spróbuje przez kilka dni ...Dieta dr. Dabrowskiej generalnie nie jest niczym odkrywczym, nawet są teorie że przy nowotworze warzywa i owoce są bardzo bardzo wskazane. A dieta nie jest na całe życie. W końcu to tylko 4-6 tygodni, a pozniej zdrowe zywienie.

9

Mam identyczny cel jak Ty:) 10 kilo:) Od dawien dawna:). Kiedyś dużo schudłam,ale wróciłam do objadania i waga wróciła. Pamietam że wtedy nie odchudzałam się zdrowo. Potrafiłam pół dnia nic nie jeść ale to było lato więc się wiecej piło, schudłam, zdrowie na szczescie nie ucierpiało...ale waga póżniej wrócila. Moze gdybym wprowadziła juz wtedy zdrowe zywienie jak zaleca dr. Dabrowska, dzis nie meczyłabym sie nadal z nadwagą:)

10

Ja tysiące razy przechodziłam na diety MŻ;-) Nic z tego nie wychodziło, bo niby jak skoro jadłam tony słodyczy i fast foody. Po latach poszłam po rozum do głowy i wybrałam się do dietetyka, który okazał się porażką. Ale znalazłam innego, u którego schudłam 10kg i tak się tym wynikiem zachwyciłam, że zaczęłam się znów objadać;-)
Często mam słomiany zapał, dlatego się boję, czy i tą dietą się nie zachłysnę przesadnie tylko po to żeby za chwilę odpuścić i nadrobić kilogramy z nawiązką.
Kiedy planujesz zacząć dietę Dąbrowskiej?

11

Generalnie od dzisiaj :-). Na razie 4 tygodnie. Zobaczymy jak się będę czuła. Jeśli będzie dobrze to 6 tygodni tak jak jest wskazane. Nie zaczynam od poniedziałku bo to bez sensu. Soki i surowe owoce warzywa. Robiłam ostatnie kilka dni wstępne i jest dobrze. :-)

12

Powodzenia w takim razie:-) Daj znać za jakiś czas jak Ci idzie. W dwie osoby zawsze raźniej;-)

13

Jak bym robilla diete Pani Dabrowskiej to tylko na wiosne zeby miec dostep do swierzych warzyw i owocow

Artystą jest tylko ten, kto z rozwiązania potrafi uczynić zagadkę.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016