Dofinansowanie z Urzedu pracy a klopoty z tym zwiazane - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRACA DLA KOBIET - POPULARNE ZAWODY, PRACA NA ETACIE, WŁASNA FIRMA » Dofinansowanie z Urzedu pracy a klopoty z tym zwiazane

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 20 ]

Temat: Dofinansowanie z Urzedu pracy a klopoty z tym zwiazane

Witam chcialbym przedstawic wam sytuacje jaka miala miejsce w moim przypadku.
Staram sie o dofinansowanie na wlasna dzialalnosc.
W tym celu chodzilem do urzedu jako osoba bezrobotna aby sie dowiedziec kiedy beda pieniadze abym mogl zlozyc wniosek.
Teraz przyznam sie ze zawalilem. Nie zrobilem wniosku w trakcie jak chodzilem pytac sie o pieniadze.
Powiedziala mi Pani, ktora zajmuje sie tym dzialem ze pieniedzy nie bedzie w lipcu sierpniu, najprawdopodobniej we Wrzesniu abym sie do niej zglosil. Zaproponowala, zebym podal jej swoj nr telefonu oraz imie i nazwisko a ona po prostu przedzwoni do mnie jak cos sie zmieni abym tak czesto nie przychodzil daremnie.
Bylem wczoraj co sie okazalo ze pieniadze juz sa, ludzie poskadali wnioski a czas jest tylko do Poniedzialku. Nie zadzwonila do mnie i podala mylna informacje ze pieniadze moga byc we Wrzesniu a Sierpien raczej juz odpada.
Czuje sie winny bo nie chodzilem sukcesywnie upominajac sie o swoje i teraz pisze wniosek na ostatnia chwile....
Ehh Pozdrawiam i nie sluchajcie urzednikow tylko nachodzcie ich bo mozna sie "przejechac"

Zobacz podobne tematy :
Odp: Dofinansowanie z Urzedu pracy a klopoty z tym zwiazane

Mogłeś sobie napisać wniosek już wcześniej i mieć już przygotowany. To Ty zostawiłeś wszystko na ostatnią chwilę i masz pretensje do kobiety, która wcale nie miała obowiązku pilnować Twojego interesu.
Swoją drogą, napisanie tego wniosku łącznie z biznesplanem zajmuje jakieś 3 godziny. Nie wiem, o co ten lament. Chyba że właściwie nie masz pojęcia, jaką działalność chcesz prowadzić, a zależy Ci wyłącznie na dotacji.

Odp: Dofinansowanie z Urzedu pracy a klopoty z tym zwiazane

No tak ale skad mialem wiedziec ze ten okres jest to ostatnia chwila? Chcialem zaczac teraz aby spokojnie napisac do Wrzesnia i miec juz wszystko gotowe. A kobieta zmywala mnie tak abym moze teraz nie zlozyl wniosku po to aby np. jej znajomi dostali dofinansowanie i oszukiwala mnie pod kazdym wzgledem. Jezeli powiedziala ze pieniadze beda we Wrzesniu i wziela moj nr telefonu aby dac mi znac jesli by cos wczesniej widziala to rownie dobrze moglem przyjsc w poniedzialek i byloby ju za pozno.

Odp: Dofinansowanie z Urzedu pracy a klopoty z tym zwiazane

No, ale o tym, że potrzebujesz wniosek, nie wiesz chyba od dzisiaj, tylko podejrzewam, że co najmniej 3 miesiące.

Odp: Dofinansowanie z Urzedu pracy a klopoty z tym zwiazane

I tak poszedlem do kierownika naskarzyc na ta kobiete i pozniej przyszedl dyrektor aby wyjasnic ta cala sprawe. Jednak moglem przyjsc we wtorek i juz byloby za pozno. JA wiem ze zrobilem zle bo powininem wczesniej zaczac i wlasnie chcialem teraz juz wszystko zrobic na spokojnie aby zalatwic poreczycieli, umowy przedstwepne, wynajmu itd. Mam termin po prostu w przyszlym tygodniu zlozyc wniosek .
Jednak moglem przyjsc dopiero we wtorek albo srode aby sie dowiedziec czy juz maja jakies informacje i kiedy mozna spodziewac sie Tego terminu.
Zmyla mnie abym do niej nie przychodzil i podala termin we Wrzesniu biorac nr telefonu jakby miala jakies informacje. Sama zaproponowala kontakt zemna na ktory nie liczylem ale tez i podala inny termin zakladajac ze w Sierpniu juz napewno pieniedzy nie bedzie. Moglem calkiem nawet majac napisany wniosek ominac ten termin i nic nie uzyskac

Odp: Dofinansowanie z Urzedu pracy a klopoty z tym zwiazane
pawelstuttensee napisał/a:

JA wiem ze zrobilem zle

To Ty chcesz uzyskać dotację, więc w Twoim interesie było chodzić i dowiadywać się. A nie założyć, że ktoś będzie pilnował terminów za Ciebie. Jak chcesz firmę prowadzić, skoro nie interesujesz się tym, co powinieneś zrobić i załatwić? Menadżera zatrudnisz?

Babka być może i zachowała się nie w porządku, może zapomniała, może zgubiła karteczkę, nie wiem. Ale zawalić zawaliłeś Ty. To nie należało do Jej obowiązków i nie masz prawa mieć o to pretensji. Co innego, gdyby nie zrobiła czegoś, co do Jej obowiązków należy. Wtedy należałoby się nawet złożenie skargi.

Poza tym - istnieją telefony. Można zadzwonić i zapytać, a nie trzeba "łazić daremnie". Nie wiem, jak chcesz prowadzić działalność, nie potrafiąc użyć telefonu w prostej sprawie. Urzędnicy mają swoje za uszami, owszem, ale życie nie polega na tym, żeby zwalać na nich swoją nieudolność.

Odp: Dofinansowanie z Urzedu pracy a klopoty z tym zwiazane

No tak ale mieszkam tak blisko ze czy podejde czy zadzwonie to nie ma zadnego problemu. Ja chcialem na biezaco sie dowiadywac i bylo to moim zalozeniem ale to ta kobieta mi zasugerowala ze nic nie bedzie w Lipcu i Sierpniu,,,baaa ona nawet powiedziala abym po prostu przyszedl we Wrzesniu. Teraz wiem jak dziala biurokracja i nie mozna ufac innym. Ja i tka przyszedlem wczesniej i bylem zaskoczony ta informacja. Na czym polega wiec moja nieudolnosc i moja wina bo nie rozumiem?

Odp: Dofinansowanie z Urzedu pracy a klopoty z tym zwiazane

W lipcu przychodzilem do niej co tydzien i bylem z 4 razy. Za 4 razem powiedziala ze w Sierpniu napewno nie ma przewidzianych pieniedzy, moze polowa wrzesnia. Poprosila o swoje dane ze zadzwoni i abym jak cos przyszedl we Wrzesniu.

Odp: Dofinansowanie z Urzedu pracy a klopoty z tym zwiazane

Na tym, że postawiłeś ślepo na to, że obca osoba dopilnuje czegoś za Ciebie smile Tym bardziej, że mieszkasz blisko i nie było problemem dowiadywać się jednak samemu. Co innego jest, kiedy np. podpisujesz umowę z biurem rachunkowym, wtedy masz jak najbardziej prawo oczekiwać, że wszystko będzie dopilnowane i w należytym porządku. Swoją drogą, ta pani zapewne też nie miała pojęcia, kiedy dokładnie urząd otrzyma pieniądze na dotacje.
Jeśli zamierzasz w ten sposób prowadzić działalność, to daleko nie zajedziesz smile
A teraz zmykaj do pisania wniosku, zamiast lamentować na forum, do poniedziałku spokojnie zdążysz smile

10

Odp: Dofinansowanie z Urzedu pracy a klopoty z tym zwiazane

Teraz jak dobrze pamietam jest  19 Sierpnia. Mysle ze moja skarga byla jak najbardziej na miejscu. Na przyszlosc bede dzwonil do urzedow i nagabywal ze beda mnie mieli dosyc bo nie mam do nich zaufania. Jakbym przyszeld we Wrzenisu to co by mi powiedziala termin byl w Sierpniu no szkoda ze Pana zle poinformowalam trzeba bylo mnie nie sluchac,,,przeciez to zalosne

11 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2016-08-19 12:23:38)

Odp: Dofinansowanie z Urzedu pracy a klopoty z tym zwiazane

Ale nie możesz skarżyć się na coś, co nie należało do obowiązków tej pani, nie rozumiesz? Być może chciała zrobić Ci przysługę, ale zwyczajnie o tym zapomniała. Nie mówię, że pochwalam jej zachowanie, żeby nie było. Ale Twoje pretensje są nie na miejscu również.

12

Odp: Dofinansowanie z Urzedu pracy a klopoty z tym zwiazane

JEstem urzednikiem przychodzi do mnie Kowalski spytac sie o dotacje. Panie Kowalski pieniedzy nie bedzie w Sierpniu. Prosze przyjsc we Wrzesniu , podac swoje dane jak cos bede wiedziec zadzwonie. Przychodzi Kowalski we Wrzesniu. Panie Kowalski byly pieniadze juz za pozno? Ja powiedzialem ze nie bedzie w Sierpniu. To Pana obowiazek trzeba bylo dzwonic. Dowidzenia Powodzenia w Pryszlym roku moze cos bedzie. Ale prosze nie przegapic tym razem. .......moze sie myle ale tak to widze

13

Odp: Dofinansowanie z Urzedu pracy a klopoty z tym zwiazane

Urzędnik nie ma obowiązku zajmować się Twoim biznesem i dbać o Twoje finanse. On dba o finanse urzędu, na tym polega jego praca i za to dostaje wynagrodzenie.
Twoim biznesem masz obowiązek zajmować się Ty. Jeśli Ci to nie pasuje, nie zaczynaj prowadzić biznesu smile

14

Odp: Dofinansowanie z Urzedu pracy a klopoty z tym zwiazane

Sandrapietruszka mam nadzieję że nie jesteś urzędnikiem bo widać konsekwencją i dane słowo nie mają dla Ciebie znaczenia. Może to urzędnicy powinni się nauczyc że nie można rzucać slow na wiatr i być odpowiedzialnym. No tak czyli trzeba się liczyć że nie można nikomu wierzyć i mieć ograniczone zaufanie. W końcu nawet jak ktoś błąd popełni a ty stracisz to będzie i tak Twoja wina . Nasza Polska rzeczywistość i nie mam więcej pytań. Tak to jest w Polsce oszust podatkowy to spryciarza a ten co się dało wykiwac frajer . Wróciłem z A niemiec po 3 latach witaj polska mentalność

15 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2016-08-19 13:11:03)

Odp: Dofinansowanie z Urzedu pracy a klopoty z tym zwiazane

Nie, nie jestem urzędnikiem. Ale prowadzę własną firmę już prawie 20 lat i mam wiele do czynienia z urzędnikami.
I owszem - ograniczone zaufanie to podstawa, jeśli się coś chce osiągnąć w prowadzeniu działalności gospodarczej. Nie tylko w stosunku do urzędników.

Powtórzę jeszcze raz, bo nadal mnie chyba nie rozumiesz. Ta pani nie miała obowiązku do Ciebie dzwonić, więc jakakolwiek skarga tutaj jest bezzasadna. Gdyby np. zgubiła Twoje dokumenty, które miałaby "przerobić" - poradziłabym Ci nawet prawnika, gdybyś potrzebował. Ale w tej sprawie po prostu nie masz racji. Możesz jedynie mieć żal do niej jako człowieka.
I jeszcze raz powtórzę - nie pochwalam jej zachowania, ale nie ma to związku z zajmowanym przez nią stanowiskiem w urzędzie.

16

Odp: Dofinansowanie z Urzedu pracy a klopoty z tym zwiazane

No tak to prawda że nie był to jej obowiązek. Jednak skoro powiedziała że nie będzie w Sierpniu pieniędzy a będą jak coś we Wrześniu to powinna liczyć się z konsekwencjami tego co mówi. Powiedziała że już wie że na Sierpień nic nie dostaną. Ja byłem pod koniec lipca u niej jakoś. Przyszedłem w 3 tygodniu spytać się czy coś się zmieniło. Czyli wychodzi na to że pieniądze były zaraz po naszej rozmowie. To jest chyba brak konsekwencji bo w końcu sama mi zasugerowała że nie ma sensu aby przychodzić w przyszłym miesiącu

17 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2016-08-19 13:24:25)

Odp: Dofinansowanie z Urzedu pracy a klopoty z tym zwiazane

Ale Ty się nie masz kierować sugestią urzędnika. Ona najprawdopodobniej sama nie wiedziała, kiedy dostaną te pieniądze. Z doświadczenia powiem, że faktycznie co roku z reguły urzędy pracy dostawały je we wrześniu, o ile w ogóle dostawały w II półroczu. Bo w lecie jest okres urlopowy i po prostu nikt z tym nic nie robił. Tak więc najprawdopodobniej nie powiedziała Ci tego w złej wierze, tylko urząd sam nie ma informacji, kiedy kasa wpłynie na ich konto.
A to, że potem nie zadzwoniła, to już wyjaśniliśmy sobie chyba. Zawaliła jako człowiek. Nie jako urzędnik.

18 Ostatnio edytowany przez pawelstuttensee (2016-08-19 13:53:53)

Odp: Dofinansowanie z Urzedu pracy a klopoty z tym zwiazane

.

19

Odp: Dofinansowanie z Urzedu pracy a klopoty z tym zwiazane

przecież to troll

20

Odp: Dofinansowanie z Urzedu pracy a klopoty z tym zwiazane

Nie troll tylko glupio przezywam czasami niektore rzeczy....dlatego napisalem anonimowo usprawiedliwiajac siebie a z drugiej strony czujac poczucie winy do siebie, tego ze tak sie zachowalem i calej sytuacji bo teraz ponosze konsekwencje. Dziekuje Tobie Santapietruszka za wypowiedz. Istnieje cos takiego w prawie administracyjnym jak telefoniczne wspolpraca z petentem albo mailowa. Jesli ta Pani Tego nie dopelnila i tak mowila to brak kompetencji swiadczy o tym zachowaniu. W koncu sama zaproponowala taka wspolprace wiec tak na przyszlosc jesli urzednik cos takiego mowi to sa przepisy ze musi sie zobowiazac. Juz abstrachujac od tej sytuacji i dalszej wymiany zdan.JA swoje bledy tez rozumiem i dziekuje za zwrocenie na nie uwagi.  Dziekuje za wypowiedz i Zycze Powodzenia w swoim biznesie. Serdecznie Pozdrawiam Ciebie Santa smile

Posty [ 20 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRACA DLA KOBIET - POPULARNE ZAWODY, PRACA NA ETACIE, WŁASNA FIRMA » Dofinansowanie z Urzedu pracy a klopoty z tym zwiazane

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024