Ustalenie miejsca pobytu dziecka - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Ustalenie miejsca pobytu dziecka

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Ustalenie miejsca pobytu dziecka

Cześć,

Rozstałam sie z partnerem, a w zasadzie to on zostawił mnie. Na stałe mieszkamy w Niemczech, wiem ze od jakiegoś czasu mnie zdradzał, chociaż on sie nie przyznaje, i ze bierze narkotyki (tez twierdzi ze nie). Pojechałam z dzieckiem na kulka tygodni do Polski na urlop, wtedy byliśmy jeszcze razem, wspólnie ustalaliśmy ze pojadę. Na drugi dzień mój facet stwierdził, ze mam w Polsce romans, ze go zdradzam i ze on przyjedzie zabrać samochód (oficjalnie jego auto). Wściekły jak osa przyjechał o 7 rano, wcześniej byłam na policji która zrobić nie może nic, a ja bałam sie ze zabierze mi syna. Wziął kluczyki, chciał wziąć syna na płac zabaw, ale sie nie zgodziłam, uznał ze przyjedzie w takim razie pózniej, gdzie także powiedziałam mu ze nas nie będzie bo mam juz plany. Zadzwoniłam po koleżankę, która po nas przyjechała, zaraz do centrum pomocy rodzinie gdzie powiedzieli, ze powinnam złożyć wniosek o ustalenie miejsca pobytu przy matce. Nie chciałam robić tego sama, wiec zrobiłam termin u adwokata.

Pani mecenas miała złożyć tenże wniosek, w związku z moja obawa o to ze mój były zabierze mi syna i z jego problemem narkotykowym miało sie to odbyć natychmiast, jednak czekam juz 3 tyg i nagle okazuje sie, ze skoro chce mieszkać w Niemczech nadal to taki wniosek powinnam złożyć tam. Wcześniej mowila, ze nie ma znaczenia gdzie mieszkamy, bo to ustalenie pobytu przy matce a nie konkretny adres, chociaż w Polsce mieszkanie mam i mamy warunki.

Co w takiej sytuacji najlepiej zrobić, składać ten wniosek w Polsce czy w Niemczech? WNiemczech jesteśmy póki co zameldowani wszyscy razem, jednak ja znalazłam juz dla mnie i syna mieszkanie i prace od 1.09 (jestem na urlopie macierzyńskim, ale w tej sytuacji muszę jak najszybciej pracować). Mój były wszystko cofnął juz na drugi dzień, powiedział ze go poniosło (chciałam tylko wypić kawę z dawnym znajomym, który zreszta ma zonę), ze przeprasza, ale jednocześnie wie ze to i tak koniec miedzy nami. Nie układało sie nam juz dłuższy czas, byliśmy razem 6 lat a nasz syn ma 17 miesięcy.

Nie wiem jednak na co sie przygotować po przekroczeniu granicy, boje sie ze bez tego świstka juz na lotnisku będzie czekała na mnie policja bo syn idzie do ojca, może przesadzam ale faceci są okropni. Teraz rozmawiamy całkiem normalnie, zanim zaczął z narkotykami był cudownym facetem, teraz mówi ze skończył ze swoim nocnym życiem bo stracił przez to wszystko co miał.

Z jednej strony nie chce walczyć z nim przed sadem, wolałabym ustalić z nim kontakty z dzieckiem, jedynie alimenty sądownie. Jednak ten pobyt przy matce nie daje mi spokoju, chciałam to mieć zeby spać spokojnie, czekam i czekam a tu nic.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Ustalenie miejsca pobytu dziecka

Nie jestem znawcą prawa i też mam różne problemy z partnerem ale wydaje mi się jeżeli rodzic składa wniosek o alimenty to wiadomo ,że dziecko jest przy tym rodzicu a mieszkać np: w Polsce możesz gdzie chcesz z zagranicą to jest bardziej skomplikowane bo chyba paszport musi być dla dziecka czy dowód osobisty taki dla nieletnich , na który ojciec musi wyrazić zgodę jak ma prawa do dziecka. Wydaje mi się ,że poza alimentami musisz wnioskować o ograniczenie bądź zabranie praw rodzicielskich chociażby ze względu na te narkotyki, które zażywa były.

3

Odp: Ustalenie miejsca pobytu dziecka
Megillein napisał/a:

Cześć,

Rozstałam sie z partnerem, a w zasadzie to on zostawił mnie. Na stałe mieszkamy w Niemczech, wiem ze od jakiegoś czasu mnie zdradzał, chociaż on sie nie przyznaje, i ze bierze narkotyki (tez twierdzi ze nie). Pojechałam z dzieckiem na kulka tygodni do Polski na urlop, wtedy byliśmy jeszcze razem, wspólnie ustalaliśmy ze pojadę. Na drugi dzień mój facet stwierdził, ze mam w Polsce romans, ze go zdradzam i ze on przyjedzie zabrać samochód (oficjalnie jego auto). Wściekły jak osa przyjechał o 7 rano, wcześniej byłam na policji która zrobić nie może nic, a ja bałam sie ze zabierze mi syna. Wziął kluczyki, chciał wziąć syna na płac zabaw, ale sie nie zgodziłam, uznał ze przyjedzie w takim razie pózniej, gdzie także powiedziałam mu ze nas nie będzie bo mam juz plany. Zadzwoniłam po koleżankę, która po nas przyjechała, zaraz do centrum pomocy rodzinie gdzie powiedzieli, ze powinnam złożyć wniosek o ustalenie miejsca pobytu przy matce. Nie chciałam robić tego sama, wiec zrobiłam termin u adwokata.

Pani mecenas miała złożyć tenże wniosek, w związku z moja obawa o to ze mój były zabierze mi syna i z jego problemem narkotykowym miało sie to odbyć natychmiast, jednak czekam juz 3 tyg i nagle okazuje sie, ze skoro chce mieszkać w Niemczech nadal to taki wniosek powinnam złożyć tam. Wcześniej mowila, ze nie ma znaczenia gdzie mieszkamy, bo to ustalenie pobytu przy matce a nie konkretny adres, chociaż w Polsce mieszkanie mam i mamy warunki.

Co w takiej sytuacji najlepiej zrobić, składać ten wniosek w Polsce czy w Niemczech? WNiemczech jesteśmy póki co zameldowani wszyscy razem, jednak ja znalazłam juz dla mnie i syna mieszkanie i prace od 1.09 (jestem na urlopie macierzyńskim, ale w tej sytuacji muszę jak najszybciej pracować). Mój były wszystko cofnął juz na drugi dzień, powiedział ze go poniosło (chciałam tylko wypić kawę z dawnym znajomym, który zreszta ma zonę), ze przeprasza, ale jednocześnie wie ze to i tak koniec miedzy nami. Nie układało sie nam juz dłuższy czas, byliśmy razem 6 lat a nasz syn ma 17 miesięcy.

Nie wiem jednak na co sie przygotować po przekroczeniu granicy, boje sie ze bez tego świstka juz na lotnisku będzie czekała na mnie policja bo syn idzie do ojca, może przesadzam ale faceci są okropni. Teraz rozmawiamy całkiem normalnie, zanim zaczął z narkotykami był cudownym facetem, teraz mówi ze skończył ze swoim nocnym życiem bo stracił przez to wszystko co miał.

Z jednej strony nie chce walczyć z nim przed sadem, wolałabym ustalić z nim kontakty z dzieckiem, jedynie alimenty sądownie. Jednak ten pobyt przy matce nie daje mi spokoju, chciałam to mieć zeby spać spokojnie, czekam i czekam a tu nic.


Podobna sytuacja była nie tak dawno emitowana w TV dziecko,rodzice Niemcy - niestety kobiecie dziecko Sąd w Niemczech odebrał i przyznał wyłączne prawa ojcu.Jeśli chcesz mieć dziecko przy sobie nie wyjeżdżaj do Niemiec,bo synka stracisz,a niemieckie Sądy nie są łaskawe dla matek- Polek,partner przedstawi swoich "świadków" i to z Ciebie zrobi złą matkę i dziecko odbiorą. To jest moja rada, a Ty zrobisz jak będziesz uważała.

4

Odp: Ustalenie miejsca pobytu dziecka

Dziecko do 3 lat i tak zostaje przy matce, a jemu dziecka nie dadzą chociażby ze względu na narkotyki, na co świadków mam jeśli zajdzie taka potrzeba, poza tym sa testy psychologiczne których nie obejdzie i wyjdzie co ma wyjsć.

Mieszkam na stałe w Niemczech, syn ma paszport niemiecki. Cała moja rodzina tam mieszka.

Pytam o ustalenie pobytu dziecka przy matce. Jeśli nie chce tu (w Polsce) zostawać, ale zabezpieczenie chce mieć, to składać ten wniosek lepiej w Polsce i przeczekać tu na decyzje czy lepiej w Nienczech? Składał ktoś w ogóle taki wniosek, jak to wyglada w praktyce, ile trwa?

Następnym krokiem jest wystąpienie o alimenty i o ograniczenie praw z warunkiem podjęcia terapii, jeśli trzeba będzie nawet przymusowej a to nic fajnego. Tylko po to, zeby mój syn miał ojca a nie kretyna niszczącego sobie i dziecku życie przez głupotę.

Odp: Ustalenie miejsca pobytu dziecka

Skoro mieszkasz na stałe w Niemczech, a syn jest obywatelem Niemiec, wniosek powinien być złożony w Niemczech.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Ustalenie miejsca pobytu dziecka

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024