Decyzja życiowa? Doradzicie? .. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Decyzja życiowa? Doradzicie? ..

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

Temat: Decyzja życiowa? Doradzicie? ..

Cześć Wam , męczy mnie od paru miesięcy podjęcie decyzji ,która na pewno będzie miała znaczny wpływ na moje dalsze życie. Mianowicie od prawie roku mieszkam w Oslo w Norwegii. Nauczyłem się podstaw języka norweskiego, znalazłem ciężką ,aczkolwiek dobrze płatną i legalną pracę i generalnie zostając tutaj byłbym ustawiony.
No ,ale jest druga strona medalu. Bardzo tęsknie za Polską ,za rodziną ,życiem w Polsce oraz bardzo doskwiera mi brak wyższego wykształcenia.
Zastanawiam się czy wrócić do Polski na studia i żyć w niepewności finansowej ,czy jednak zostać w Oslo ,męczyć się sam ze sobą ,ale bardzo dobrze zarabiać i odkładać
te pieniądze?. Dodam ,że mam 21 lat. Wyobrażam sobie to ,że poszedłbym na studia ,znalazł wielu znajomych , robiłbym to co lubię ,no ale tutaj w ciągu 3 lat jestem w stanie odłożyć na mieszkanie.. tylko nie potrafię się tu zaaklimatyzować ,nie mam wielu znajomych ,wszyscy są tu starsi ode mnie noo i jest ciężko jeśli chodzi o życie prywatne itp. W Polsce byłem tylko raz w ciągu ostatnich 9 miesięcy ,ze względu na brak wolnego w pracy..
Ma ktoś podobne doświadczenia? Co byście zrobili? Jeśli coś jest niejasne ,to proszę zadajcie pytania postaram się rozwinąć tą wypowiedź..
Z góry bardzo dziękuje za jakąkolwiek radę.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Decyzja życiowa? Doradzicie? ..

A nie możesz podjąć studiów w Norwegii?

Odp: Decyzja życiowa? Doradzicie? ..

Tak sobie myślę, że takie dylematy, jak Twoje może mieć tylko młody człowiek. I nie piszę tego złośliwie. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak wiele osób chciałoby znaleźć się w Twojej sytuacji. Legalna, dobrze płatna praca, z której po trzech latach można odłożyć pieniądze na własne mieszkanie. Bajka po prostu. Owszem praca ciężka, ale dajesz sobie radę. Tęsknota za rodziną? Każdy by tęsknił. Na Twoim miejscu zacisnęłabym zęby i została tyle, ile trzeba. Znasz już podstawy języka, wkrótce poznasz nowych ludzi. Pewnie, ze w Polsce czułbyś się lepiej, ale co z tego? Skończysz studia i będziesz zapierdzielał na kasie w Biedronce. Mieszkanie? Samochód? Tak, na kredyt, który będziesz spłacał 30 lat. Czy to fajna perspektywa? Nie? Poznasz dziewczynę, będziesz chciał założyć rodzinę i co? Mieszkać będziecie u mamusi?
Wg mnie najpierw powinieneś zarobić pieniądze, później wrócić do kraju i zacząć studia.

4

Odp: Decyzja życiowa? Doradzicie? ..

Dziękuję za odpowiedzi.
Studia jedynie zaoczne jeśli w Norwegii, a wiem , że z obecną pracą ich nie pogodzę.
Masz rację Mrówka.

5

Odp: Decyzja życiowa? Doradzicie? ..

Gdy mam wątpliwości co wybrać spośród dwóch możliwych wyborów, do każdego z nich przyporządkowuje stronę monety, a następnie ją rzucam. Gdy wynik będzie zadowalający to to zrób, natomiast gdy będziesz chciał rzucić jeszcze raz to wybierz drugą opcję. Czasami działa, więc warto spróbować. Chociaż widzę z wcześniejszych komentarzy, że już podjąłeś decyzję.

Uważam, że powinieneś większa uwagę skupić na poszukiwaniu nowych znajomych. Bo, bez względu na to gdzie byś nie mieszkał ich brak będzie mieć wpływ na ogólne samopoczucie. Zajrzyj na portale dla Polaków mieszkających w Oslo, na pewno tak kogoś znajdziesz, chociaż aby się spotkać na kawę.

Także życzę powodzenia.

6

Odp: Decyzja życiowa? Doradzicie? ..

Masz jeszcze jedna opcje -  zmienic prace na mniej platna, ale i mniej absorbujaca. Zamiast odkladac na mieszkanie zainwestuj w nauke jezyka i studia.

Pracujac mniej nie odlozysz na mieszkanie, ale bedziesz mial wiecej czasu na wizyty w Polsce i nauke. Podstawa jest JEZYK. niedostatecznie opanowany jezyk to zamykanie sie w klatce z wlasnej woli.Zeby miec znajomych musisz czuc sie swobodnie wsrod tubylcow. Nie zamykaj sie w "polskim getcie" a zycie TAM niczym nie bedzie sie roznilo od zycia w Polsce.

P.S. Mieszkam za granica od ponad 10 lat smile

7

Odp: Decyzja życiowa? Doradzicie? ..

Cześć smile
Ja też mieszkam w Norwegii, tyle, że od dwóch lat, znam język bardzo dobrze. Mam tutaj pracę i cześto takie same myśli jak Ty. Chciałbyś porozmawiać, spotkać się? Może będzie łatwiej przetrwać trudne chwile. Naprawdę wiem, co czujesz...
Napisz, jesli masz ochotę smile
D, 24 lata smile

8

Odp: Decyzja życiowa? Doradzicie? ..

Jak się mogę z Tobą skontaktować?:)

9

Odp: Decyzja życiowa? Doradzicie? ..

Wysłałem Ci maila smile

10

Odp: Decyzja życiowa? Doradzicie? ..

Odpowiedziałem ,piszę tutaj ,bo nie wiem czy doszło

11

Odp: Decyzja życiowa? Doradzicie? ..

Hej! Nie wiem co się stało, ale ja nie dostałem żadnej odpowiedzi. sad
Zaglądałem dziś dość często na skrzynkę, sprawdź może, czy masz tą wiadomść w wysłanych i ją po prostu skpiuj ja się da.

Może masz ochotę, to wyslij ponownie?

Trzymaj się smile

12

Odp: Decyzja życiowa? Doradzicie? ..

Odp Ci dwa razy ,sprawdz poczte dokladnie

13

Odp: Decyzja życiowa? Doradzicie? ..

Infamous, jesteś jeszcze bardzo młody, masz 21 Lat, na Twoim miejscu zostałabym w Norwegii, odłożyła sobie na te mieszkanie, wróciła do Polski i wtedy zaczęłabym studia wink Wszystko przed Tobą ! Już nawet znalazłeś tu kolegę smile Powodzenia !

14

Odp: Decyzja życiowa? Doradzicie? ..
Infamous napisał/a:

Odp Ci dwa razy ,sprawdz poczte dokladnie

witaj!

Ja dostąłem tylko raz, przysięgam!:)
odpisane:)

15

Odp: Decyzja życiowa? Doradzicie? ..

Jestes bardzo mlody, skoro w 3 lata jestes w stanie odlozyc na mieszkanie i w wieku 25 lat miec w Polsce wlasne mieszkanie i dopiero zaczac studia.. to nie wiem nad czym sie zastanawiasz smile

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Decyzja życiowa? Doradzicie? ..

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024