30 lat studia/rozpoczęcie kariery- czy to ma sens? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » 30 lat studia/rozpoczęcie kariery- czy to ma sens?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 20 ]

Temat: 30 lat studia/rozpoczęcie kariery- czy to ma sens?

Witam,
Od zawsze interesowałam się nauką,medycyną i nowinkami technologicznymi. Zawsze chciałam pójść na jakieś studia związane z moimi zainteresowaniami. Złożyłam papiery na studia o kierunku inżynieria biomedyczna, potem planuje zrobić magisterkę z innego pokrewnego kierunku. Chciałabym zajmować się programowaniem powiązanym z medycyną lub konstruowaniem/badaniem implantów zębowych lub jakaś praca z inżynierii tkankowej.

Chce coś osiągnąć w życiu, zdobyć zawód w którym będę mogła się rozwijać. Niestety przez chorobę nie poszłam wcześniej na studia. Obecnie mam 24 lata i zastanawiam się czy moje marzenia są realne. Po 5 latach studiów będę miała już prawie 30 lat,a dopiero będę się rozwijać zawodowo. Czy nie będę na to za stara? A poza tym bardzo chce po studiach wyjechać na jakiś staż zagranicę, żeby rozwijać się zawodowo.
CO WY O TYM SĄDZICIE?;-)

Reklama
Zobacz podobne tematy :
Odp: 30 lat studia/rozpoczęcie kariery- czy to ma sens?

Napiszę jedno, ale bardzo ważne zdanie: Nigdy nie jest za późno na spełnianie swoich marzeń. Powodzenia! smile

"Liczy się nie to, kim ktoś się urodził, ale kim wybrał, by być."

3

Ale co Ty mówisz, ja jestem po 40 mam studia za sobą a jeszcze zastanawiam się czy nie iść na jakieś II stopnia? Tylko nie bardzo wiem na jakie?

Reklama

4 Ostatnio edytowany przez vinnga (2017-04-18 20:33:43)

zobacz na stronie SPAM  oni mają wiele ciekawych kierunków do tego jest promocja cenowa także jak dla mnie to idealna promocja.

5

Masz podobny dylemat jak ja, jestem trochę starsza mam 27 lat. Z tym że mi lekarz kiedyś powiedział że będę żyła 35 lat, więc zanim bym zrobiła studia to już mamy 33, więc posiadanymi kwalifikacjami cieszyłabym się... 2 lata wink trochę mi się odechciało z tego powodu.

Jeśli jednak nie masz przed sobą wizji krótkiego życia, to oczywiście idź na studia, zawsze warto smile 24 lata to jeszcze niedużo, są ludzie starsi którzy walczą o swoje marzenia.

Reklama

6

Ja poszłam na studia 8 lat po szkole obecnie będę bronić licencjat. Ze mną są dziewczyny po 40 stce , także watro podnosić kwalifikacje i walczyć o siebie. Jesteś bardzo młoda i jeżeli nie weźmiesz życia w własne ręce to później będziesz narzekać na finanse , na zawód , którego nie lubisz. Zawsze możesz oprócz studiowania robić coś dodatkowo jeżeli martwisz się o pieniądze

Małpa69 napisał/a:

Masz podobny dylemat jak ja, jestem trochę starsza mam 27 lat. Z tym że mi lekarz kiedyś powiedział że będę żyła 35 lat, więc zanim bym zrobiła studia to już mamy 33, więc posiadanymi kwalifikacjami cieszyłabym się... 2 lata wink trochę mi się odechciało z tego powodu.

Jeśli jednak nie masz przed sobą wizji krótkiego życia, to oczywiście idź na studia, zawsze warto smile 24 lata to jeszcze niedużo, są ludzie starsi którzy walczą o swoje marzenia.

Nie ważne, czy przed nami rok, 10 lat, czy 50 lat życia. Ważne, żeby każdy dzień wykorzystywać jako nasz ostatni. Ważne, żeby spełniać swoje marzenia. Co z tego, że nacieszymy się tym krótki czas? Ale nacieszymy się, przeżyjemy to, doświadczymy. To jest ważne. :-)

"Liczy się nie to, kim ktoś się urodził, ale kim wybrał, by być."

8

24 lata to młoda jeszcze jesteś, nad czym się zastanawiasz... jak masz możliwości to realizuj marzenia.

9

zaklopotana123451 napisał/a:
Małpa69 napisał/a:

Nie ważne, czy przed nami rok, 10 lat, czy 50 lat życia. Ważne, żeby każdy dzień wykorzystywać jako nasz ostatni. Ważne, żeby spełniać swoje marzenia. Co z tego, że nacieszymy się tym krótki czas? Ale nacieszymy się, przeżyjemy to, doświadczymy. To jest ważne. :-)

Masz racje, ale studia to czas, a ja chcę go jak najwięcej poświęcić bliskim wink

10

Oczywiście, że warto! Swoje marzenia trzeba spełniać bez względu na wiek!

11

Na naukę i niespełnianie marzeń nigdy nie jest za późno.

12

Masz 30 lat, karierę rozpoczniesz w wieku 35, zostanie ci 25 lat kariery... To mało?

13

Zawsze warto się rozwijać i inwestować w siebie. To Twoje życie i możesz je przeżyć tylko raz. Także rób wszystko tak, abyś czegoś potem nie żałowała. Studia są dla ludzi w każdym wieku :-)

14

Nawet nie próbuj myśleć, że jesteś na to za stara! Rozumiem ewentualne inne ograniczenia jak np. kwestie związane z finansami (możesz nie mieć w ogóle czasu, żeby pracować), ale na pewno nie wiekowe.
To jest jakaś skrajnie idiotyczna reguła, że wybieramy studia w wieku 19 - 20 lat. Nie mamy specjalnie dużo czasu żeby rozwinąć się jako ludzie wtedy a i jesteśmy w okresie naprawdę burzliwych przemian. Zobacz o ile wartościowsze będzie Twoje studiowanie od studiowania wielu innych osób, które nie były przekonane do swoich kierunków, ale poszły, bo rodzice kazali.
Idź, idź, idź i jeszcze raz idź!
Ps. ku pokrzepieniu serc. Mam kolegę architekta, który stwierdził, że chrzani to wszystko (6 lat studiów!) i właśnie studiuje informatykę wink

15 Ostatnio edytowany przez cslady (2017-01-18 22:16:34)

Nie bedziesz za stara! Moja kuzynka ma 35 lat, po zawodowce poszla do pracy i po 5 latach pracy sie obudzila, ze chce wrocic do szkoly. Poszla do [spam] na technika uslug fryzjerskich, teraz ma swoj salon i pieniedzy po pachy big_smile Zycze Ci powodzenia, inwestuj w siebie bo to najlepsze co mozesz sobie dac!

16

Ja zdecydowałam się na studia magisterskie sobotnio-niedziele i rzeczywiście większość osób była w wieku 23+ (rozpoczęli pracę po studiach I stopnia i się dokształcali), jednak były tez osoby w wieku 30+ czy nawet 40+. Nigdy nie jest za późno na zmiany, jak nie spróbujesz będziesz żałować i myśleć, co by było gdyby...

17

Pewnie ze nie jest za późno!:) Powodzenia! smile

18

Fajnie. Będziesz miała Juvenalia smile

19

anicorek87 napisał/a:

Ja poszłam na studia 8 lat po szkole obecnie będę bronić licencjat. Ze mną są dziewczyny po 40 stce , także watro podnosić kwalifikacje i walczyć o siebie. Jesteś bardzo młoda i jeżeli nie weźmiesz życia w własne ręce to później będziesz narzekać na finanse , na zawód , którego nie lubisz. Zawsze możesz oprócz studiowania robić coś dodatkowo jeżeli martwisz się o pieniądze

Nigdy nie jest za pozno na samorozwoj. Ja zaczelam studia w wieku 26 lat, zrobilam doktorat i mimo, ze nie w jezyku ojczystym dalam sobie rade ze wszystkim. Dzisiaj wiem, ze gdybym teraz miala podejmowac taka decyzje (w czwartek koncze 41 lat), postapila bym DOKLADNIE tak samo. To jedyna dobra decyzja w moim zyciu, mimo ze nie bylo mi latwo.
To inwestycja na przyszlosc.

20

zaczynaj te studia i nic się nie bój! jak ktoś już tu napisał, na realizowanie marzeń nigdy nie jest za późno!

[tu był nieregulaminowy link - usunięte przez moderację]

Posty [ 20 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » 30 lat studia/rozpoczęcie kariery- czy to ma sens?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016