Krwawienie dziąseł - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Krwawienie dziąseł

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 33 ]

Temat: Krwawienie dziąseł

witam kobietki, od hmm tygodnia mam wielki problem z dziąsłami....ciągle czuję w ustach smak krwi...wystarczy lekko dotknąć językiem dziąseł i juz mam krwotok...rano budzę się mając na ustach i zębach zaschnięta krew- obrzydliwe to jest...nie potrafię sobie z tym poradzić - staram się ich mocno nie szczotkować żeby jeszcze bardziej nie podrażniać, myślałam ze o chwilowe bo czasem tak sie zdarzyło ze moze zbyt intensywnie szczotkowałam i krew poleciała a teraz nie mogę sie tego pozbyć... płukałam usta rumiankiem, woda utleniona...różnicy nie widzę...od wczoraj smarowałam maścią SACHOL - jakiś efekt jest  - przynajmniej nie bolą...
wiem wiem najlepiej udac się do dentysty - niestety w chwili obecnej  nie mam na to czasu sad Ktos miał może podobne problemy? jak zatamować krwawienie? jak mu zapobiegać i wyleczyć?

" Bo  Miłość boli" powiedział zając ściskając jeża...
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Krwawienie dziąseł

a może po prostu uzywasz zbyt twardej szczoreczki do zębów?
Ja tak mam zawsze jak kupie za twardą.
A moze jesz jakies potrawy(cos twardego) co podraznia Twoje dziąsła?

3

a ja polecam pastę do zębów specjalnie na krwawienie dziąseł mój T także to miał tylko nie stosował colgate coś na S będę w jego łazience to napisze co to jest smile
a w aptece także coś polecą może warto w ten sposób najpierw uderzyć smile
szczoteczka tez ma bardzo duże znaczenie i sposób w jaki szczotkujesz zęby

Laleczka Mruczy
Reklama

4

płucz buzię septosanem -to są zioła, myślę że powinno pomóc

dam radę

5

przyczynami krwawienia dziąseł mogą być choroby przyzębia,paradontoza, stan zapalny dziąseł, brak wit C lub K,mechaniczne uszkodzenie podczas mycia bądź kamień nazębny.albo po prostu masz tak wrażliwe dziąsła i wtedy trzeba masować je podczas mycia żeby przyzwyczaiły się i stosować specjalna pastę (stomatolog mi polecił pastę i płyn do płukania meridol). ja miałam krwawienia z powody kamienia i z powodu wrazliwych dziąseł. usunęłam kamień i jest już dobrze smile

6

Zalecenia przy krwawieniu dziąseł:
- zmiana szczoteczki
- zmiana pasty na specjalistyczną
- dbanie o zdrową dietę
- konsultacja z lekarzem

7

Też mam problem z krwawieniem dziąseł, próbowałam już różnych mikstur tj. szałwia, rumianek + pasta do zębów parodontax. Nic nie pomaga. Muszę się wybrać jednak do dentysty bo zaczną mi moje ząbki wypadać tongue

8

A próbowałaś ajony? W 90% krwawienie ma raczej podstawowe przyczyny, wynikające z zaniedbań i nieodpowiedniej pielęgnacji - zwróć na to swoją uwagę. Nie sądzę, żeby przyczyny tkwiła gdzieś głębiej. Czy masz miękką szczoteczkę?

9

Desire też miałam problemy z krwawiącymi dziąsłami i dentystka kazała kupić  Paradontax i pomogło u ciebie może być od ciąży niektórym nawet zęby wypadają mnie wypadły dwa w ciąży mimo brana witamin  tera używam Sensodyny i nie krwawie no i  tę szczoteczkę zmień na miększą:)

Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
Dominika 23.10.2009r. ur.cc 21. 45
Kacper Mikołaj 04.04.2012r. ur cc 12.30

10 Ostatnio edytowany przez lidka_21 (2013-01-27 13:41:24)

Akurat o ząbki to ja dbam bardzo big_smile sądzę, że może ta szczoteczka... hmmm Jeszcze spróbuje zmiany szczotki jak polecacie smile
O ajonie szczerze mówiąc nie słyszałam, rozejrzę się w drogerii smile

11

Lidko, jeśli chcesz spróbować czegoś ziołowego - przetestuj Dentosept - mieszankę wyciągów z różnych ziół - m.in. arniki, szałwii, zawierającą dodatkowo korę dębu o działaniu ściągającym, antyseptycznym i przeciwzapalnym.

12

lidka_21 napisał/a:

Akurat o ząbki to ja dbam bardzo big_smile sądzę, że może ta szczoteczka... hmmm Jeszcze spróbuje zmiany szczotki jak polecacie smile
O ajonie szczerze mówiąc nie słyszałam, rozejrzę się w drogerii smile

W drogerii jej nie kupisz - tylko w aptece, to pasta lecznicza.
Popisz na ich profilu na Facebooku, to wtedy pastę dostaniesz za friko ;-)

13

Krwawienie dziąseł może być spowodowane niedoborem witaminy C, więc warto się zdiagnozować. No i wymienić szczoteczkę do zębów na maksymalnie miękką.

14

Być może trzeba udać się do dentystki/higienistki na usunięcie kamienia.

15.08 - Olek

15

Mnie w przypadku krwawienia dziąseł bardzo szybko pomogła wspomniana wcześniej Ajona. Jest niedroga, bardzo wydajna (na szczoteczkę nakłada się porcję wielkości główki od zapałki), a przy tym naprawdę skuteczna. Dentyści polecają też zieloną pastę Elmex, ale u mnie niestety nie przyniosła spodziewanego efektu.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

16

Ajona pomogła smile Jak na razie jest ok.
Dziękuje smile

17

Ja na krwawiące dziąsła używam ApiDentic. Myślę, że trzeba też pamiętać o usuwaniu kamienia, bo strasznie niszczy dziąsła.

18

Też miałam wielki problem z krwawieniem dziąseł. Dentysta, kiedy zobaczył przekrwione dziąsła, polecił mi Meridol- pastę plus płyn do płukania. Po miesiącu wszystko odeszło.
Zmień szczoteczkę i pójdź do dentysty, on powinien ci coś konkretnego poradzić.

'I can feel the magic floating in the air
Being with you gets me that way...'

19

Mi też pomogła miękka szczoteczka i pasta meridol. Pasty paradontax  nie polecam bo jest straszna w smaku...

20

mięka szczoteczka oraz meridol niebieski mi bardzo pomogły

<a href="http://worldresidence.eu/">http://worldresidence.eu/</a>

21

Co pewien czas krwawią mi dziąsła, kiedyś spróbowała Paradontax'u - smak odrzucił mnie smile

22

To dobry pomysł, żeby przy krwawiących dziąsłach zmienić szczoteczkę na miękką.                                                                             
Krwawiące dziąsła to też oznaka zapalenia dziąseł, która w zaawansowanych sytuacjach może przejść w paradontozę. Ta prowadzi do odsłaniania szyjek zębowych, chwiejności zębów, a nawet do ich wypadania.
Niestety to też czasem objaw różnych chorób, niezwiązanych z zębami. Mówimy tu o cukrzycy, anemii, niedoborze witaminy K i C, chorej wątrobie. Może być skutkiem ubocznym stosowania leków na nadciśnienie tętnicze, astmę, alergie, tabletek hormonalnych.

Ponieważ nie da się jednoznacznie stwierdzić co jest przyczyną dolegliwości, należy jak najszybciej udać się do stomatologa lub do lekarza konkretnej specjalizacji.

23

Krwawiące dziąsła to najgorsze co może być przechodziłam przez to kilka razy. Zmieniałam szczoteczki, używałam jakiś płukanek, ale po jakimś czasie znów się wszystko powtarzało do początku. Na szczęście farmaceuta polecił mi płyn do płukania kin i od czasu jego stosowania ta dolegliwość nie wraca. Polecam !!

24

Cześć witam wszystkich,
a czy znacie może jakiś skuteczny środek na zapalenie dziąseł? Pozdrawiam.

25

Pawlo1225 napisał/a:

Cześć witam wszystkich,
a czy znacie może jakiś skuteczny środek na zapalenie dziąseł? Pozdrawiam.

Stomatolog smile, jeżeli systematyczne nitkowanie przestrzeni między zębami, szczotkowanie, płukanki i usunięcie kamienia nie przyniosły rezultatu, to tylko dentysta może Ci pomóc. Wiem, że czasami potrzebny jest antybiotyk. Przyczyną krwawienia może być też cukrzyca, niedobór minerałów czy witamin. Nie warto czekać.

[tu był nieregulaminowy link]

26

ja po ciąży miałam problem z krwawiącymi dziąsłami i wystarczył mi parodontax. a koleżanka poleciła mi tez kin gingiwal, czy coś taki płyn do płukania buzi, używałam działa, pozbyłam się problemu  polecam

27

Ja stosowałam Eludril do płukania i byłam zadowolona. U mnie działał dobrze.

28

Polecam wizytę u dentysty. Lubemu jak poszedł do dentysta zapisał jakąś maść do wcierania i pomogło.

29

Mi ktoś polecił Listerine na krwawiące dziąsła, ale szczerze mówiąc nie widziałam różnicy. Muszę chyba spróbować z jakimś innym płynem. A gdzie znajdę ten Kin o którym piszecie?

30

powodow moze byc wiele, ale najczestszym jest banalny niedobor witaminy C. 1000 mg dziennie powinno rozwiazac problem.

Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują ;-) A.Einstein
Utrata zmysłów bywa czasami najwłaściwszą reakcją na rzeczywistość.  P.K.Dick

31

Ja mam teraz właśnie ten kin! Dokładnie jest na nim napisane Kin Gingival! Mi nie dość, że działa na krwawiące często dziąsła to zapobiega nieprzyjemnemu zapachowi z buzi więc dodatkowa korzyść  polecam!

32

Szczoteczkę to obojętne jakiej firmy, byle była miękka. I jeśli używasz elektrycznej, może na jakiś czas zrezygnuj. Płucz usta szałwią i rumiankiem. Pastę też możesz zmienić na jakąś specjalną - np. taką polecaną przy parodontozie. Zwiększ ilość wit. C i wit. D (+K, bo inaczej się D nie przyswoi). Ale to tak na krótką metę, naprawdę postaraj się znaleźć godzinkę na dentystę. Dużo czasu Ci to przecież nie zajmie, a dowiesz się, co się dzieje. Takie krwawienie z dziąseł nie jest niczym normalnym. Skąd jesteś? Bo jeśli jesteś z Warszawy, mogę polecić Ci klinikę Impladent. W jednym oddziale przyjmują od rana do 21, w drugim nawet w soboty, więc z pewnością dopasujesz sobie jakoś, żeby się umówić. Naprawdę nie zwlekaj.

33

aneczka020 napisał/a:

Mi ktoś polecił Listerine na krwawiące dziąsła, ale szczerze mówiąc nie widziałam różnicy. Muszę chyba spróbować z jakimś innym płynem. A gdzie znajdę ten Kin o którym piszecie?

kupiłam ten płyn w aptece,do tej pory też stosowałam Listerine,ale dopiero teraz widzę poprawę

Posty [ 33 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Krwawienie dziąseł

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016