Wymarzone dzienne studia - w wieku 24 lat? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Wymarzone dzienne studia - w wieku 24 lat?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1 Ostatnio edytowany przez melva14 (2016-05-17 16:21:23)

Temat: Wymarzone dzienne studia - w wieku 24 lat?

Witam,

Nie wiedziałam, gdzie założyć ten wątek, ale mam problem i chętnie poznam
opinię osób postronnych:)

Od zawsze interesowała mnie nauka. Tajniki działania ludzkiego organizmu, sposób w jaki są skonstruowane różne urządzenia jak działają itd. W liceum bardzo lubiłam ścisłe przedmioty biologię, chemię, matematykę. I właśnie swoją przyszłość planowałam związać z jakimś kierunków studiów, opartym w mniejszym lub większym stopniu na tych przedmiotach. Niestety problemy zdrowotne zweryfikowały moje plany i pójście na studia zostało zepchnięte na dalszy plan. Teraz gdy wszystko jest już dobrze. Chciałabym w końcu zrealizować swoje marzenie i  pójść na wymarzony kierunek- Neurobiologię lub Bioinformatykę. To kierunki/kierunek, w którym chciałabym się wyspecjalizować, zdobyć doświadczenie praktyki i staże, zdobyć dobrze płatną pracę. wink

Oba kierunki są dostępne tylko na studiach stacjonarnych(dziennych).
I zastanawiam się, czy warto rozpoczynać studia dzienne w wieku 24 lat? Co zrobić szukać innego kierunku czy zrealizować marzenie? Co Wy o tym sądzicie?;)

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wymarzone dzienne studia - w wieku 24 lat?

Warto, jak najbardziej.
Czy masz wymagane przedmioty zdane czy dopiero zaczniesz naukę?
A co sądzisz o stomie, lek lub pielęgniarstwo?

3

Jeżeli te kierunki Cię interesują, i możesz sobie pozwolić na studia dzienne to nie masz się nad czym zastanawiać! Nie rezygnuj z marzen:)

Reklama

4

Studia na które idzie się z pasji, które są kontynuacją naszych zainteresowań są zawsze łatwiejsze i przyjemniejsze od tych na które idzie się "z rozsądku". Więc myślę, że naprawdę warto. W dodatku będą "przedłużeniem młodości", szczególnie, że jak piszesz trochę czasu zabrały Ci problemy zdrowotne. Więc próbuj i się nie zastanawiaj czy Twój wiek jest odpowiedni. Powodzenia!

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

5

Jak zaczynałam studia, chodził z nami na zajęcia pan na oko ok. 40. Dziwnie nam było - dzieciaki 18 lat i gostek w wieku naszych rodziców. Ostatecznie zrezygnował po pół roku, ale sądzę, że nie żałował. Spróbował tego, czego zawsze pragnął. Poza tym Twoja sytuacja jest zupełnie inna, jesteś znacznie młodsza. Lepiej spróbuj wymarzonych studiów teraz, bo potem będzie jeszcze trudniej. Na roku nikt nawet nie zauważy że jesteś starsza, a Ty oszczędzisz sobie stresów, jakie mają żółtodzioby po maturze.

Reklama

6

nigdy nie rezygnuj z marzeń! a zaczynanie studiów na "rosądnym" kierunku zazwyczaj kończy się dyplomem w szufladzie, bez pracy w zawodzie, bo nie chcesz potem robić czegoś za czym niekoniecznie przepadasz...

7

Nigdy nie jest za późno! Moja ciotka skończyła wymarzone studia w wieku 40 lat..

8

Nie rezygnuj z marzeń tylko ze względu na wiek. Mam 26 lat i gdybym miała możliwość pójścia na wymarzone studia, to nie zastanawiałabym się ani chwili.

9

Nawet jakbyś miała 50 lat to powiedziałabym Ci, że warto spróbować. Ludzie najczęściej żałują tego czego nie zrobili, tych rzeczy, których nie potrafili doprowadzić do końca. Powodzenia! smile

10

W mojej grupie na studiach była dziewczyna, która miała 25 lat jak zaczynaliśmy. Skończyła, realizuje się w wyuczonym zawodzie. To wcale nie jest późno.

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Wymarzone dzienne studia - w wieku 24 lat?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016