częste oddawanie moczu - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-01-15 15:37:59

Amelia*
Zbanowany

częste oddawanie moczu

Moj problem jest dosc nietypowy: bardzo często siusiam i nie wiem czym
jest to spowodowane. Wydaje mi sie,ze nie przeziębilam pęcherza,
zawsze chodzę ciepło ubrana,rajstopy,koniecznie dluższa bluzka,
która zakrywa nerki,a mimo to potrafie chodzic do łazienki niemal co 20 min.

Jest to uciążliwe,zwłaszcza jak gdzieś wychodzę: zakupy,ze znajomymi
na miasto,wtedy zaczyna się panika:poszukiwanie WC.
Ostatnio to nawet nie mogę całej mszy w kościele wytrwać;)

I chciałabym Was zapytac jakie mogą być tego przyczyny?
Czy któraś z Was tez tak ma?
Jak z tym walczyć?Może jakiś lek,suplement?

#2 2010-01-15 16:03:34

Anemonne
Moderator

Re: częste oddawanie moczu

Mam tak od wielu, wielu lat. Robię siusiu przed wyjściem z domu, a zanim dojadę do miasta, czyli przed upływem godziny, już myślę gdzie tu znaleźć toaletę. Doszło do tego, że już znam większość kibelków w strategicznych punktach mojego miasta tongue Ale niestety nie wiem, co jest tego przyczyną. Wiem jedynie, że jak się denerwuję czymś, to zaczynam sikać jeszcze częściej, ale nie wiem czemu muszę tak często kiedy się nie denerwuję (chyba, że podświadomie denerwuję się 24/7 - co by mnie specjalnie nie dziwiło, biorąc pod uwagę mój neurotyczny charakter). Po piwie to już w ogóle masakra - biegam do łazienki co 10 minut, podczas gdy inni spokojnie siedzą przez 2, 3 piwa i nie muszą ani razu...

Jeśli ktoś wie, jak sobie z tym radzić, to dołączam się do pytania tongue

#3 2010-01-15 16:24:57

Agatka
100% Netkobieta

Ja to też jestem taki sikacz pospolity wink Gdzie tylko mogę to sikam. Ale u mnie to nie zawsze występuje. Myślę, ze jednak warto wybrać się do lekarza i popytać. Bo nawet największa ostrożność może spowodować zapalenie pęcherza albo coś gorszego. I lepiej tego nie lekceważyć. Moja siostra w początkach ciąży miala jakąś bakterię w układzie moczowym. To bylo dosyć niebezpieczne dla dziecka. I co się okazalo?Otóż ileś lat wcześniej musiala mieć zapalenie pęcherza, o którym nie wiedziała i zlekceważyła i to był skutek. Nie każdy moze tak miec oczywiscie, ale lepiej dmuchac na zimne. Więc radzę się wybrać do lekarza wink

#4 2010-01-15 20:16:28

bittersweet
Netchłopak

To może być kwestia hormonalna. Niedobór wazopresyny, wtedy często oddaje się mocz, ale też jest mniej gęsty... przypadek chorobowy nazywany jest "moczówką prostą". (leczenie operacyjne lub farmakologiczne.)

gje gje 19646841

#5 2010-01-15 22:39:10

Amelia*
Zbanowany

Ja z poczatku myslalam,ze jak marznę,to czesto siusiam,ale w lato
tez non stop biegam do lazienki,wiec czy cieplo,czy zimno to siusiam.
O stresie to w ogole nie wspomne,bo gdy nawet troche sie denerwuje,to
przezywam cos strasznego - moj pęcherz szaleje.
Wszystko byloby ok,ale ostatnio bardzo mi to dokucza.
Notabene wybieram sie gdzies w ferie,a przeciez postoi nie bedziemy
robic co 15 min.

Tak myslalam,zeby pojsc do lekarza,ale jak myslicie,
czy wystarczy jak pojde do zwyklego lekarza pierwszego kontaktu,
czy musze isc od razu do jakiegos specjalisty?

#6 2010-01-16 21:01:04

Kath
Wkręcam się coraz bardziej

Myślę, że na początek lekarz pierwszego kontaktu wystarczy. Ale jeśli nie da ci jasnej odpowiedzi to można chyba odwiedzić urologa. U mnie częste siusianie było pierwszym objawem ostrego przeziębienia pęcherza. Nie myślałam, że może tak być, dopóki nie zaczęłam odczuwać bólu. Skończyło się na antybiotyku. Dziś jestem zdrowa i bardzo uważam na dolne części ciała.

#7 2011-01-23 22:55:49

brukselka
Mój jest ten kawałek podłogi

u mnie też częste siusianie było spowodowane zapaleniem cewki moczowej i pęcherza - paskudztwo. na szczęście dość szybko przeszło, bo szybko poszłam do lekarza i przepisał antybiotyk i prouro na wzmocnienie dróg moczowych, które łykam do dziś.

#8 2011-01-26 13:11:11

izabelcia1979
Powoli się zadomawiam

ja np. często siusiam gdy się stresuję ale może ty się po prostu przeziębiłaś-nic cię nie boli przy siusianiu?

#9 2012-07-12 00:50:45

tizi
Powoli się zadomawiam

ja też jak się stresuję, to więcej siusiam smile ale jak nie masz stresów, ale martwisz się, że coś jest nie tak, to najlepiej idź do lekarza, zrób podstawowe badanie moczu i zobaczysz. a coś na wzmocnienie dróg moczowych w stylu tego Prouro to na pewno nie zaszkodzi.

#10 2012-07-12 09:44:50

Teo
Przyjaciółka Forum

Częste sikanie jest spowodowane bakteriami i chorobami w układzie moczowym. Nie jest to normalne zjawisko, choć wielu lekarzy stara się wmówić kobietom, że "one już tak mają". Czasem wystarczy terapia furaginą, innym razem silniejsza terapia antybiotykowa i żurawina. Jeszcze niekiedy silna terapia antybiotykowa, gdzie powodem sikania są choroby weneryczne takie jak rzeżączka czy chlamydia, którymi można zarazić się nie tylko przez kontakt seksualnyw wbrew pozorom.

Nie jestem nerwowa. Ja tylko żwawo i asertywnie reaguję na pieprzenie głupot.
                                              ~~*~~
"Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."
Moje własne, prywatne - http://babe-zeslal-bog.blogspot.com/

#11 2012-07-12 10:06:34

rebel
Przyjaciółka Forum

Czasami taka ich natura. Mnie się tak zrobiło po rozpoczęciu współżycia.

Ubi tu ... Ibi ego.

#12 2012-07-12 10:32:10

Teo
Przyjaciółka Forum

rebel napisał:

Niestety, natura jest wtedy jak się ma chorobę genetyczną lub mechaniczne uszkodzenie. Wszystko inne to niedoleczone/niezdiagnozowane zakażenie.

~~*~~
"Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."

#13 2012-07-12 10:35:23

Teo
Przyjaciółka Forum

rebel napisał:

Niestety, natura jest wtedy jak się ma chorobę genetyczną lub mechaniczne uszkodzenie. Wszystko inne to niedoleczone/niezdiagnozowane zakażenie.

~~*~~

#14 2012-07-12 13:35:26

rebel
Przyjaciółka Forum

Co Ty? Miałam całą serię badań. I nic.
Ja mam tak, że jak mi np. marzną stopy to automatycznie chce mi się siusiu.

Ubi tu ... Ibi ego.

#15 2012-07-12 22:02:23

Teo
Przyjaciółka Forum

rebel napisał:

Ja mam tak, że jak mi np. marzną stopy to automatycznie chce mi się siusiu.

To akurat jest normalne, bo jak człowiekowi zimno to się chce siku w sumie nie wiem czemu...

rebel napisał:

Co Ty? Miałam całą serię badań. I nic.

No patrz, ja też i tez i nic, a potem okazało się, że jednak coś ;]

~~*~~

#16 2012-07-12 23:49:27

kaisa_malene
Przyjaciółka Forum

No właśnie ja mam ten problem i nie wiem co jest grane... Byłam u lekarza i nic mi nie stwierdzono. Miałam badanie moczu i nic. 2 razy USG: wszystko w normie. Test na chlamydię: nic nie wyszło. To co mi jest? Zaczęło się jakieś 3 lata temu, więc COŚ się po drodze musiało stać, nie wierzę, że nie. Po prostu razu pewnego się przeziębiłam i musiałam wstawać w nocy siku. I teraz wstaję co noc od 3 już lat, nawet po kilka razy. Nie muszę chyba wspominać, że potrzebuję przynajmniej 9h snu, bo mam zupełnie rozstrojony rytm dobowy i jestem wiecznie zmęczona...

#17 2013-02-13 05:50:53

tulipanek123
Niewinne początki

mam taki problem, że odkąd zaczelam wspolzycie to czesto chce mi sie siusiu. nie wiem czy jestem w ciazy, ale robilam test, (troche chyba za szybko) i wyszedl negatywny.. bardzo sie boje i nie jestem na to przygotowana... teoretycznie okres mam za tydzien,.. co mam robic?

#18 2013-02-13 12:05:18

małgosia1989
Przyjaciółka Forum

tulipanek123 napisał:

mam taki problem, że odkąd zaczelam wspolzycie to czesto chce mi sie siusiu. nie wiem czy jestem w ciazy, ale robilam test, (troche chyba za szybko) i wyszedl negatywny.. bardzo sie boje i nie jestem na to przygotowana... teoretycznie okres mam za tydzien,.. co mam robic?

wiem że się stresujesz ale poczekaj cierpliwie,w ogule czemu myślisz że to ciąża kochasz się z facetem bez zabespieczenia?czy może gumka pękła? jesli nie to co się martwisz:D
stres może spowodować że okres sie przesunie i w tedy jeszcze bardziej się zestresujesz
jak chcesz zrób jeszcze jeden test ale za pare dni bo nie ma sensu robić go co dziennie
ja też mam problem z częstym sikaniem i mam tego dość  pare dni temu jechaliśmy z mężem do miasta przeed wyjazdem oczywiście się załatwiłam a po pół godzinie jak byliśmy w mieśćie to już mi się chciało i jako poszłąm do kibelka to wyleciało ze mnie tyle jakbym wcale nie sikała przed wyjazdem w nocy też wstaje 3-4 razy a tak nie miałam no chyba że w ciąży
nic mnie nie boli ani nie szczypie pewnie to stres i zmarznięte stopy

Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
Dominika 23.10.2009r. ur.cc 21. 45
Kacper Mikołaj 04.04.2012r. ur cc 12.30

Ostatnie tematy :

Stopka forum