Szukam dziewczyny z depresją. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Szukam dziewczyny z depresją.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 59 ]

Temat: Szukam dziewczyny z depresją.

Witam,

Mam na imię Adrian, mam 26 lat.

Ogólnie prowadzę normalne życie, mam gdzie mieszkać, mam pracę, samochód pieniądze itd.

Mam jednak problem ze znalezieniem partnerki. I mowa tutaj o prawdziwym związku. Najprawdopodobniej spowodowane to jest tym iż sam przeszedłem w życiu znaczący epizod depresyjny, trwający naprawdę długo… i oczywiście cały czas zmagam się z konsekwencjami tego stanu itd. ale nie w tym rzecz.

Problem polega na tym iż nie mogę znaleźć osoby która przeżyła to samo. A z taką osobą właśnie chce być…  Męczy mnie ten cały świat ludzi „zdrowych”, ciągłe imprezowanie, gadanie o pierdołach ,panujący egoizm, zakłamanie i cały ten syf (Jestem idealistą tak tak). Oczywiście taki jest świat, takie jest życie i tak się żyje, tyle. Oczywiście nie mam nic do tego, każdy robi co chce, ja chcę po prostu żyć inaczej…

Wiem iż nie jest łatwe znaleźć taką osobę z bardzo prostej przyczyny – w takim stanie po prostu nigdzie się nie wychodzi. Dlatego szukanie po klubach czy barach było by w tej sytuacji żartem wink Ponieważ mam namyśli dziewczynę która naprawdę jest w ciężkiej depresji, a nie kobietkę co to się przez chwilę źle poczuła bo ktoś jej coś powiedział… Poczucie odrzucenia przez świat, myśli samobójcze a nawet próby, poczucie własnej wartości równe zeru, odczucie kompletnego bezsensu i bezcelowości życia, totalna samotność, pewność że nikt nigdy mnie nie pokocha, brak sił by nawet wstać z łóżka i chęć by się już jutro nie obudzić – to są cechy depresji.

Oczywiście mam świadomość ile przeciwności trzeba pokonać i jak trudne jest życie z taką osobą. Zwykli ludzie nawet nie nazwali by tego życiem… ale dlatego że nigdy tego nie doświadczyli. Ja jednak wiem można z tego wyjść, a przynajmniej znacząco poprawić swój stan i zmienić życie na lepsze.

Pytanie dlaczego robić coś takiego? Czyż nie lepiej znaleźć sobie „normalną” osobę i żyć pełnią życia? Może dla większości ludzi tak jest lepiej… ale nie dla mnie. Zrozumienie tego zajęło mi trochę czasu ale wiem już że taki po prostu jestem. Moja matka także jest osobą chorą zaś mój ojciec całkowicie zdrowy. Ale pokochał ją za to jaka jest a nie co robiła lub kim była. Nie widziałem z życiu większej miłości i oddania niż to co ich łączy. Ilość rzeczy przez które przeszli z pewnością rozwaliła by nie jeden związek w pełni zdrowych i silnych ludzi. Także wiem iż jest możliwe odzyskać szczęśliwe życie nawet jeśli depresja praktycznie je zniszczyła…

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

Dwójka depresyjnych partnerów w związku? Będziecie się wzajemnie ciągnąć w dół, to naprawdę zły pomysł. Taka relacja dąży do autodestrukcji.

3

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

Adrian89 niestety, ale to jest zły punkt widzenia.

Osoba chora potrzebuje kogoś, kto będzie dla niej wzorem. Kogoś, dla którego warto się starać, osoby, która jednym zdaniem będzie potrafiła zmotywować Cię do działania.

Pamiętaj, że Twój ojciec nie szukał na siłę takiej depresyjnej kobiety. Pokochał ją taką, jaka była. Nie oznacza to, że pokochał jej depresję. Nauczył się z nią obcować, rozumieć.

Poza tym nie wydziwiaj. Także miałam depresję, w moim życiu przewinęło się wiele, wiele złego. I nigdy nie chciałabym poznać osoby, która wręcz... chciałaby mnie taką.. depresyjną.

Nie potrafisz sobie znaleźć dziewczyny, bo ciągle zastanawiasz się nad tym. Życie nie toczy się wokół klubów, czy imprez.
W związkach często rozmawia się o pierdołach - właśnie dlatego, aby umilić sobie życie przepełnione trudnościami. Ogląda się odmóżdżające filmy, albo przebywa się ze sobą w kompletnej ciszy - jednocześnie napawając się towarzystwem.

Poczuwasz się w tej chwili jako taki "syn marnotrawny", albo swego rodzaju "bohater". Ty nie chcesz akurat takiej dziewczyny. Ty po prostu chcesz komuś pomóc, bo wiesz, że da się to pokonać. Także to przechodziłam. To jest chęć niesienia pomocy, która (być może zabrzmi to okrutnie) jest popychana przez Twój osobisty egoizm. Prowadzi to do tego, że to właśnie Ty czułbyś się najlepiej. Pomógłbyś tej drugiej osobie i sprawiłoby Ci to przyjemność (na szczęście ten egoizm jest dobrym egoizmem c:).
Nie rób tego. Nie szukaj dziewczyny na siłę. A zwłaszcza tej, która cierpi od środka.

4 Ostatnio edytowany przez kwadrad (2016-05-02 22:53:59)

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

Jak popatrzysz na związek swoich rodziców to logicznym posunięciem wydaje się znalezienie kogoś kto jest twoim przeciwieństwem.
Ponieważ nie wiesz czy to co było nie wróci.
Teoretycznie możesz popatrzeć na to tak, jak może to widzisz ,ze jeżeli kogoś doświadczyła choroba i ciężko będzie mu znaleźć partnera/partnerkę ,to może próbować znaleźć osobę z tą sama choroba.
Tu ogólnie nie ma sensu wymieniać nazw chorób bo zabrzmi to jak licytacja.
Aczkolwiek masz znacznie większe możliwości. Bo w tym przykładzie powyżej to często konieczność.

5

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

Kurde, czy ja zawszę muszę trafić na kogoś kto ma doktorat z psychologii tongue Szacunek za ten celny strzał Akaya. Nie wiem czemu mam takie parcie na bycie bohaterem smile Spoko przerabiałem już temat szukania na siłę, przerobiłem też zalewanie miłością aż do obrzydzenia, już mi to koledzy i inni różni ludzie wybili z głowy (w jednym przypadku dosłownie smile - czasem trzeba kogoś walnąć żeby się ogarnął) . Ten pomysł wziął się z tego że jeśli dla zwykłych ludzi jestem po prostu aż zbyt miły to zamiast oduczyć się tego , lepiej przekierować to na osobę która naprawdę tego potrzebuje i w ten sposób odmienić nie tylko swoje ale i jej życie. Czyż to nie brzmi pięknie? Wygrywamy oboje, nikt nie przegrywa... Mam optymistyczne podejście smile a pociągnięcie w dół kogoś kto i tak jest już na dnie - toż to niemożliwe tongue .Jestem teraz na etapie budowania swojego ja, zgodnie z zasadą którą przedstawiają specjaliści: najpierw ty, potem reszta ludzi. Nie kochasz sam siebie? To tym bardziej jak ktoś inny może cie pokochać... Ciągle mi to wkuwają do głowy a ja wciąż mam gdzieś tą świadomość że to jest złe, że to egoizm i jak tak można mimo iż wiem że tak trzeba smile Kurde świat schodzi na psyyyy

6

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

Ja mam depresję od kilku dobrych lat ale walcze z tym. Często jest dobrze, nie raz jest gorzej a czasami beznadziejnie. Skoro również masz depresje, to nie szukaj kobiety z tą samą chorobą, bo będziecie razem ciągnąć się na dno. Ty bedziesz miał swój zly dzień ona również i jeszcze może dojść do tragedii. Taki związek nie ma racji bytu. Wierz mi , wiem co piszę . Osobiście nie chcialabym mieć partnera ,który przeżywa to wszystko tak jak ja ,bo wtedy ta depresja by się poglebiala. Zamiast się wspierać byście się pogrążali .. Pozdrawiam.

7 Ostatnio edytowany przez niki12345678 (2016-05-03 08:43:32)

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

Akaya dobrze Ci napisała. A ja od siebie dodam, że wątpię żebyś chciał mieć dziewczynę z depresją lub nawet "zepsutą psychiką". Chcesz po prostu czuć się potrzebny i jak komuś pomożesz to dostajesz skrzydeł. Nie ma tak, że chcesz się podbudować na czyjejś opinii o Tobie?
Zresztą ja może depresji nie mam, ale codziennie zmagam się ze swoją porytą głową i jest ciężko i nie wyobrażam sobie, żeby narzeczony miał taką samą psychikę jak ja bo byśmy się chyba pozabijali.
Radziłabym Ci pierw podciągnąć poczucie swojej wartości i później szukać miłości.

8

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.
Adrian89 napisał/a:

Problem polega na tym iż nie mogę znaleźć osoby która przeżyła to samo. A z taką osobą właśnie chce być…  Męczy mnie ten cały świat ludzi „zdrowych”, ciągłe imprezowanie, gadanie o pierdołach ,panujący egoizm, zakłamanie i cały ten syf (Jestem idealistą tak tak). Oczywiście taki jest świat, takie jest życie i tak się żyje, tyle. Oczywiście nie mam nic do tego, każdy robi co chce, ja chcę po prostu żyć inaczej…

Właściwie to nie wiem jak mam to skomentować od kiedy to wszyscy ludzie zdrowi tak żyją? A piszę to jako osoba przewlekle chora której psychika siłą rzeczy obrywa, mam astmę, cukrzycę, chory kręgosłup, problemy z żołądkiem i jakoś nie widzę wszędzie dookoła tego o czym Ty mówisz. Mój mąż prócz problemów z kręgosłupem ale kto ich teraz nie ma i alergii na mleko jest zdrowy, a jest przecudownym człowiekiem, właściwie nigdzie beze mnie nie wychodzi, nie imprezuje, i absolutnie nie jest egoistą, wręcz czasami chciałabym żeby pomyślał też o sobie, a nie tylko o mnie. W pracy mam koleżankę też jest zdrowa, wspaniała dziewczyna, przesympatyczna.

Już pomijam czysto praktyczny aspekt, co jeśli oboje będziecie mieli nawrót choroby w tym samym momencie?

9

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

Jest mi ciężko z moją depresją a co dopiero byc z kimś kto tez to ma. Chory pomysł. Zamiast sobie pomóc jeszcze zbiorowe samobójstwo popełnicie.

10

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

Człowieku znajdź sobie dziewczynę, której się spodobasz i która pociągnie Cię za uszy do góry, a nie złapie za ręce, przywiąże Wam do nóg betonowy klocek i spierdzielicie się razem w dół

11 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2016-05-03 18:09:10)

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

Bardzo zły pomysł.

Zaczynając od tego, że osoba w depresji ma totalnie zniekształcony sposób myślenia i postrzegania - nie jest po prostu zdolna do stworzenia w danym momencie ŻADNEJ relacji (tak, piszę z autopsji); a kończąc na tym, że będziecie się pławić oboje w złym samopoczuciu i złej energii - jedno pociągnie w dół drugie.

Baaaardzo zły pomysł. Potrzebujesz pomocy moim zdaniem.

12

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.
Adrian89 napisał/a:

. Nie wiem czemu mam takie parcie na bycie bohaterem smile

To bądź sobie bohaterem w innym miejscu. Zawsze swoją potrzebę pomagania słabszym możesz zrealizować w hospicjach, domach dziecka i innych tego typu instytucjach jako wolontariusz.

13

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

A nie zastanawiałeś się nad tym ,ze może dlatego tak formułujesz "obiekt" swoich poszukiwań ponieważ dalej masz depresje ?

14

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

No hejka smile No skoro mówicie że to zły pomysł... w końcu dlatego się tym chciałem podzielić żeby poznać opinie innych smile Oczywiście że dalej mam depresję, to już zostaje na całe życie,  biorąc pod uwagę ilość przyjmowanych leków i sam fakt że lekarz prowadzący powiedziała że trzeba będzie brać to do końca życia. Zwłaszcza że to ciężki przypadek...  Szkoda mi psuć życie zdrowej dziewczynie, a że ja zawszę mówię prawdę to bardzo szybko potencjalna kandydatka dowiaduje się o mojej przypadłości. No i na razie nie znalazłem nikogo kto by był gotowy podjąć się życia z taką osobą... smile Może miałem pecha... zwłaszcza że nie obawiam się o byt materialny, tego mi akurat nie brakuje. Hmmm...

15

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

Bo może Ty wcale nie potrzebujesz poczuć się bohaterem, a raczej samemu poczuć się w pełni rozumianym i akceptowanym? To dlatego umyśliłeś sobie, że z powodu zmagań z tą samą chorobą, ta druga osoba będzie rozumieć Twój stan, a tym samym łatwiej jej przyjdzie akcetować go u Ciebie. Powtórzę jednak za poprzednikami - to jest zdecydowanie zły, autodestrukcyjny wręcz pomysł. Ty potrzebujesz osoby silnej, pełnej radości życia, najlepiej energicznej, która pokaże Ci i nauczy, że można inaczej.

16 Ostatnio edytowany przez Revenn (2016-05-03 23:56:08)

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.
Adrian89 napisał/a:

No hejka smile No skoro mówicie że to zły pomysł... w końcu dlatego się tym chciałem podzielić żeby poznać opinie innych smile Oczywiście że dalej mam depresję, to już zostaje na całe życie,  biorąc pod uwagę ilość przyjmowanych leków i sam fakt że lekarz prowadzący powiedziała że trzeba będzie brać to do końca życia. Zwłaszcza że to ciężki przypadek...  Szkoda mi psuć życie zdrowej dziewczynie, a że ja zawszę mówię prawdę to bardzo szybko potencjalna kandydatka dowiaduje się o mojej przypadłości. No i na razie nie znalazłem nikogo kto by był gotowy podjąć się życia z taką osobą... smile Może miałem pecha... zwłaszcza że nie obawiam się o byt materialny, tego mi akurat nie brakuje. Hmmm...

Kolego dobrze ciebie rozumie, chociaż sam raczej nie mam depresji a nerwice psychosomatyczną (odruch wymiotny cały dzień i potrzeba popijania wody lub brania jakiegos cukierka miętowego) z którą się męcze całe moje życie. I masz w jednym racje, osoba w pełni zdrowa nie zrozumie ciebie, tym samym raczej nie będzie chciała wiązać się z osobą chorą. To jest tak jak z samotnością, kto się od najmłodszych lat pruł i miał wiele partnerów/partnerek nie zrozumie osoby która nigdy nie miała nikogo i jej sposobu myślenia. Trzeba poznać taką która jest na podobnym etapie co ty. Tyle tylko że dwie osoby z silną depresją to zły pomysł, co innego jakbyście mieli nie wiem np nerwice natręctw i oboje robili jakieś rytuały codzienne. Spróbuj poszukać kobiety która też jest na coś chora i samotna ale nie ma depresji. Bo normalna raczej się wystraszy tego co jej powiesz, chociaż możesz przecież jej tego nie mówić, skoro w miare funkcjonujesz na lekach to po co ma to wiedzieć?

17

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

Dziewczyna z depresją, jeśli jest mądra (a chyba głupiej nie chcesz), nie zwiąże się z facetem z depresją, bo sama chce choć troche normalności. Chce, żeby ktoś ją pociągnął do góry, zaopiekował się, postawił do pionu. Facet z depresją naprawde nie jest dobrym kandydatem nawet dla dziewczyny z mega depresją. Ogarnij się, a dopiero potem szukaj partnerki...

18 Ostatnio edytowany przez Revenn (2016-05-04 22:56:30)

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

Ale wiesz że depresja może byc nieuleczalna? Ma w takim razie całe życie próbować z nią walczyć nie zaznając co to jest miłość? Dokładnie tak samo jest z shizofremią, kalectwem itp. I nie dziwie się że te osoby ukrywają swoją chorobe bo boją się odrzucenia.

A co byś powiedziała osobie która ma tą przykładową schizofremie która jest nieuleczalna (można ją tylko uśpić lekami ale nie ma pewności że nie wróci) co ma taka osoba począć ? Napiszesz mi że na pierwszej randce ma się przyznawać że jest "świrem" ?

19

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.
Revenn napisał/a:

A co byś powiedziała osobie która ma tą przykładową schizofremie która jest nieuleczalna (można ją tylko uśpić lekami ale nie ma pewności że nie wróci) co ma taka osoba począć ? Napiszesz mi że na pierwszej randce ma się przyznawać że jest "świrem" ?

Oczywiście, że nie na pierwszej, ale na trzeciej-czwartej już tak. I nie, że jest świrem, tylko, że jest chora - tego wymaga zwykła ludzka uczciwość.

20

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.
Cyngli napisał/a:
Revenn napisał/a:

A co byś powiedziała osobie która ma tą przykładową schizofremie która jest nieuleczalna (można ją tylko uśpić lekami ale nie ma pewności że nie wróci) co ma taka osoba począć ? Napiszesz mi że na pierwszej randce ma się przyznawać że jest "świrem" ?

Oczywiście, że nie na pierwszej, ale na trzeciej-czwartej już tak. I nie, że jest świrem, tylko, że jest chora - tego wymaga zwykła ludzka uczciwość.

Dokladnie, to podstawa bycia razem. Przecież partner musi wiedzieć o chorobie drugiej osoby. Nie rozumiem pojecia "świr" przeciez człowiek nie wybiera sobie choroby. Przy moich zaburzeniach lękowo -depresyjnych tez w takim razie jestem świrem

21

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.
chloe2 napisał/a:
Cyngli napisał/a:
Revenn napisał/a:

A co byś powiedziała osobie która ma tą przykładową schizofremie która jest nieuleczalna (można ją tylko uśpić lekami ale nie ma pewności że nie wróci) co ma taka osoba począć ? Napiszesz mi że na pierwszej randce ma się przyznawać że jest "świrem" ?

Oczywiście, że nie na pierwszej, ale na trzeciej-czwartej już tak. I nie, że jest świrem, tylko, że jest chora - tego wymaga zwykła ludzka uczciwość.

Dokladnie, to podstawa bycia razem. Przecież partner musi wiedzieć o chorobie drugiej osoby. Nie rozumiem pojecia "świr" przeciez człowiek nie wybiera sobie choroby. Przy moich zaburzeniach lękowo -depresyjnych tez w takim razie jestem świrem

Ja mam nerwicę lękową, więc pewnie też się nadaję do odstrzału..

A jednak tworzę szczęśliwy związek z ''normalnym'' (cokolwiek to znaczy) facetem i nawet mamy dziecko. Cuda...

22

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

Nerwica lękowa jest ciężka, znam kilka osób, które muszą się z tym zmagać. Moje natręctwa pewnie wykończyłyby autora, w ogóle to co się ze mną dzieje oprócz depresji jest trudne. Najlepiej jak chora osoba zwiąże sie ze zdrową aby ta mogła pomóc a nie pociągać za sobą na dno

23

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.
chloe2 napisał/a:

...Najlepiej jak chora osoba zwiąże sie ze zdrową aby ta mogła pomóc a nie pociągać za sobą na dno

Niby dlaczego to osoba zdrowa ma być ciągnięta w dół przez osobę zaburzoną? Ma się poświęcić? Depresja depresji nie równa, ale w mocnej trzeba siłą wyciągać chorego z łóżka i prowadzić do łazienki, żeby się wymył albo pilnować czy je posiłek. Motywowanie do działania to jak rzucanie grochem o ścianę, to nie działa. Depresja zwykle szuka śmierci a nie miłości.

24

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

To "bycia bohaterem" to mylenie miłości z litością.
Pociąg do osób, które trzeba "uratować".
A one z wdzięczności się w nas zakochają. I będą nas potrzebować, co będzie gwarancją, że nas nie opuszczą. W tej relacji "ratujący" ma przewagę. Plus bycie bohaterem to dobra maść na ego. Jeśli Twoja "uratowana" dziewczyna stanie na własnych nogach, to co wtedy? Jak bardzo niepewnie się z tym poczujesz, że już Cię tak bardzo nie potrzebuje?
Podłożem jest zwykle niskie poczucie własnej wartości.
Nie wierzysz, że można się w Tobie zakochać bez wdzięczności? Ot tak?

25

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.
Czarna Kotka napisał/a:

Podłożem jest zwykle niskie poczucie własnej wartości.
Nie wierzysz, że można się w Tobie zakochać bez wdzięczności? Ot tak?

Bingo.

26

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.
Revenn napisał/a:

Ale wiesz że depresja może byc nieuleczalna? Ma w takim razie całe życie próbować z nią walczyć nie zaznając co to jest miłość?

Nie, ma szukać osoby, która ten stan rzeczy zaakceptuje. Walka z chorobą nie równa się rezygnacji z miłości, wręcz przeciwnie - to właśnie zdrowa, oparta na zaufaniu i szczerości miłość, może być znaczącym czynnikiem w wychodzeniu z niej.

27

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.
Kaba napisał/a:
chloe2 napisał/a:

...Najlepiej jak chora osoba zwiąże sie ze zdrową aby ta mogła pomóc a nie pociągać za sobą na dno

Niby dlaczego to osoba zdrowa ma być ciągnięta w dół przez osobę zaburzoną? Ma się poświęcić? Depresja depresji nie równa, ale w mocnej trzeba siłą wyciągać chorego z łóżka i prowadzić do łazienki, żeby się wymył albo pilnować czy je posiłek. Motywowanie do działania to jak rzucanie grochem o ścianę, to nie działa. Depresja zwykle szuka śmierci a nie miłości.

Nie zrozumiałaś. Zdrowa osoba ma ciagnac chorą ku życiu a chora jak sie zwiąże z drugą chorą to tylko sie mogą ciągnąć w dół, takie to trudne?

28

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.
Olinka napisał/a:
Revenn napisał/a:

Ale wiesz że depresja może byc nieuleczalna? Ma w takim razie całe życie próbować z nią walczyć nie zaznając co to jest miłość?

Nie, ma szukać osoby, która ten stan rzeczy zaakceptuje. Walka z chorobą nie równa się rezygnacji z miłości, wręcz przeciwnie - to właśnie zdrowa, oparta na zaufaniu i szczerości miłość, może być znaczącym czynnikiem w wychodzeniu z niej.

Ile osób zaakceptuje schizofremika ? W większości przypadków osoby chore się nie przyznaja do tego i wychodzi to po jakimś czasie. Trudno wam zrozumieć że osoba chora nie musi szukać wielkiej miłości a tylko spróbować jak to jest z drugim człowiekiem się gździć?

29

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

@chloe2
Kwestie rozumiem, lecz i sama pomyśl jak osoba zaburzona może wpływać na osobę zdrową. Myślisz, że depresja partnera może nie doprowadzić do stanów depresyjnych osobę zdrową? Jak długo można działać? Jak długo może zależeć? Narastająca bezsilność i zniechęcenie przychodzi stosunkowo szybko...

30

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.
Kaba napisał/a:

@chloe2
Kwestie rozumiem, lecz i sama pomyśl jak osoba zaburzona może wpływać na osobę zdrową. Myślisz, że depresja partnera może nie doprowadzić do stanów depresyjnych osobę zdrową? Jak długo można działać? Jak długo może zależeć? Narastająca bezsilność i zniechęcenie przychodzi stosunkowo szybko...

To jakie widzisz rozwiazanie ? Depresja nie jest uleczalna więc tych ludzi zamknąć i oddzielic od "zdrowych"?

31

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.
Revenn napisał/a:

Ile osób zaakceptuje schizofremika ?

Weźmy pod uwagę, że wątek dotyczy osoby chorej na depresję, a to jednak inny problem niż schizofrenia, nawet jeśli jedno i drugie dotyka psychiki. Zresztą depresja jest uleczalna.

Revenn napisał/a:

Trudno wam zrozumieć że osoba chora nie musi szukać wielkiej miłości a tylko spróbować jak to jest z drugim człowiekiem się gździć?

Chyba nie rozumiem o co Ci chodzi.

32

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

Depresja jest uleczalna... Odpowiednie leki i terapia a wcale nie musi być nawrotu.

33

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

Depresja jest uleczalna. A nawet jeśli jest przewlekła to przy odpowiednio dobranych i przyjmowanych w zdyscyplinowany sposób lekach i przy realnym zaangażowaniu w terapię można pacjenta ustabilizować na tyle, by mógł prowadzić zupełnie normalne życie. Zresztą podobnie jest ze schizofreNią - bywają chorzy, którzy mają naprawdę długie okresy bezobjawowe, pracują, zakładają rodziny.

Nie uważam by miłość romantyczna się ludziom należała. Owszem, wszyscy mamy prawo do miłości, ale to nie znaczy, że ktoś ma obowiązek nas kochać - nawet jeśli jesteśmy chorzy i pokrzywdzeni przez los, a przecież zasługujemy na odrobinę szczęścia. Założenie, że związek ma być formą terapii to skrajny egoizm. Nie po to ludzie wiążą się ze sobą, by jedno drugie wlokło na plecach przez całe życie. Ja w każdym razie nie umiałam tak postąpić, nie wyobrażałam sobie związku opartego na takim fundamencie, nie chciałabym być w takim układzie ani bagażem, ani niosącym go wołem. Najpierw ogarnęłam depresję (nie wyleczyłam, to przyszło później, ale nauczyłam się rozpoznawać, kiedy kieruje mną choroba, jak sobie z tym radzić, jaką instrukcję obsługi dać na takie wypadki moim bliskim). Dopiero wtedy zaczęłam szukać faceta. I powiedziałam, że się leczę przy pierwszej rozmowie - nawet nie z uczciwości, ale dla ochrony samej siebie. Bo prędzej czy później i tak musiałabym się zmierzyć z tym wyznaniem - ale później zaangażowałabym się dużo bardziej i jakby on tego nie uniósł, to zabolałoby mnie o wiele mocniej. A facet wcale nie uciekł z krzykiem.

Bzdurą jest, że tylko chory zrozumie chorego. Tylko ktoś, kto cierpiał - z tym się mogę zgodzić. Ktoś emocjonalnie dojrzały. Ale nie musi być chory. Nie bez przyczyny jedną z zasad terapii alkoholików jest zakaz związków pomiędzy pacjentami. Bo chorzy potrafią ciągnąć się wzajemnie na dno. Bo dla wyleczenia każdy z nich musi być silny za dwoje, by samemu się nie potknąć i nie dopuścić, by drugie się potknęło.

34 Ostatnio edytowany przez Kaba (2016-05-06 11:38:40)

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.
Revenn napisał/a:

To jakie widzisz rozwiazanie ? Depresja nie jest uleczalna więc tych ludzi zamknąć i oddzielic od "zdrowych"?

Osobiście nie polecam wiązać się osobie zdrowej z osobą mocno zaburzoną, ale nie dla tego, że ma problem psychiczny a dlatego, że większość ludzi zwyczajnie nie podoła takiej relacji i będzie w związku nieszczęśliwa. Sam jeśli darzyłbym uczuciem kobietę z zaburzeniami to bym brał, ale nie dlatego, że uczucie przesłoniłoby mi rozum a dlatego, że jestem na taką relację przygotowany. Mam odpowiednią wiedzę, doświadczenia, charakter i fobia, nerwica, depresja czy schizofrenia nie była by dla mnie jakąś kosmiczną przeszkodą. Najtrudniejsza relacja byłaby z kobietą w manii - chorobie afektywnej dwubiegunowej bo nigdy nie wiadomo co strzeliłoby jej do głowy. Jednego dnia wzięłaby kredyty na założenie działalności a wkrótce ruszyłaby za to w podróż dookoła świata, po czym zapragnęłaby zostać astronautką.. z manii w depresję po czym kolejna mania i świat stoi otworem na nowo.. Oczywiście wykluczam tu psychopatki, które mają szpikulec do lodu pod poduszką,  wiadomo, nikt przy zdrowych zmysłach umierać nie chce.

35

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

Jestem zdrowa, ale jakos mnie zycie troche doswiadczylo. Wiem co to znaczy cierpiec. Wiem czym jest milosc. Wiem co to stracic bliskie osoby (smierc). Oj duzo by pisac... Niejednda osoba popelnilaby juz z piec razy samobojstwo.  Ja jestem silna, ale nie bez uczyc. Potrafie kochac i jestem bardzo lojalna. Nigdy mimo wszystko co sie dzialo, nie wpadlam w depresje. Dalabym rade byc z czlowiekiem z depresja. Nie balabym sie nawet. Choroby sie nie wybiera i nie jest to dla mnie problem. Nie jestem tylko w stanie zniesc totalnego egoizmu.
A to co Adrian89 napisal o swoich rodzicach jest po prostu piekne.

36

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

Tak naprawde depresje lub część jej objawów ma prawie połowa ludzi na świecie. Ale jeżeli piszemy to tej prawdziwej depresji to jest to nie jak to dawniej mówiono "choroba ducha" ale fizyczna. Bo dotyczy złej pracy mózgu i nieprawidłowego wydzielania substancji chemicznych. Dlatego osoba która na nią cierpi może mieć wszystko a i tak pójdzie i targnie sie na życie. Leki przeciwdepresyjne mają za zadanie uzupełniać niedobór tych substancji jak np seretonine z tym że mają skutki uboczne i łatwo uzależniają.

37

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.
Revenn napisał/a:

Bo dotyczy złej pracy mózgu i nieprawidłowego wydzielania substancji chemicznych. Dlatego osoba która na nią cierpi może mieć wszystko a i tak pójdzie i targnie sie na życie.  Leki przeciwdepresyjne mają za zadanie uzupełniać niedobór tych substancji jak np seretonine z tym że mają skutki uboczne i łatwo uzależniają.

To właśnie dlatego farmakologię bezwzględnie należy łączyć z psychoterapią. Dopiero wtedy chory ma szanse na wyrwanie się ze szponów choroby. Leki łagodzą skutki i pomagają zwłaszcza w początkowym okresie wychodzenia na prostą, ale to psychoterapia ma za zadanie dojść do przyczyn problemu, przepracować je oraz nauczyć chorego radzić sobie z podobnymi sytuacjami w przyszłości. Przede wszystkim w porę wychwytywać niepokojące sygnały, reagować i przeciwdziałać ich nasilaniu się. Trzeba sobie wyraźnie powiedzieć - same leki z depresji nie wyleczą.

38 Ostatnio edytowany przez Revenn (2016-05-09 00:26:22)

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.
Olinka napisał/a:
Revenn napisał/a:

Bo dotyczy złej pracy mózgu i nieprawidłowego wydzielania substancji chemicznych. Dlatego osoba która na nią cierpi może mieć wszystko a i tak pójdzie i targnie sie na życie.  Leki przeciwdepresyjne mają za zadanie uzupełniać niedobór tych substancji jak np seretonine z tym że mają skutki uboczne i łatwo uzależniają.

To właśnie dlatego farmakologię bezwzględnie należy łączyć z psychoterapią. Dopiero wtedy chory ma szanse na wyrwanie się ze szponów choroby. Leki łagodzą skutki i pomagają zwłaszcza w początkowym okresie wychodzenia na prostą, ale to psychoterapia ma za zadanie dojść do przyczyn problemu, przepracować je oraz nauczyć chorego radzić sobie z podobnymi sytuacjami w przyszłości. Przede wszystkim w porę wychwytywać niepokojące sygnały, reagować i przeciwdziałać ich nasilaniu się. Trzeba sobie wyraźnie powiedzieć - same leki z depresji nie wyleczą.

Tak ale co to za psychoterapia w polsce. Chodze do psychologa raz na miesiac lub więcej i jedyne co robie to mówie mu, on tylko słucha. Wątpie że tak powinna terapia wyglądać, i to nie raz się z takim czymś spotkałem. Innym psycholog wogóle ręce umył i kazał mi iśc do ośrodka. Jak bym miał pieniądze to bym prywatnie chodził co tydzien, ale wizyta kosztuje 150 zł zazwyczaj. Nie mam tyle niestety.

39

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.
Revenn napisał/a:
Olinka napisał/a:
Revenn napisał/a:

Bo dotyczy złej pracy mózgu i nieprawidłowego wydzielania substancji chemicznych. Dlatego osoba która na nią cierpi może mieć wszystko a i tak pójdzie i targnie sie na życie.  Leki przeciwdepresyjne mają za zadanie uzupełniać niedobór tych substancji jak np seretonine z tym że mają skutki uboczne i łatwo uzależniają.

To właśnie dlatego farmakologię bezwzględnie należy łączyć z psychoterapią. Dopiero wtedy chory ma szanse na wyrwanie się ze szponów choroby. Leki łagodzą skutki i pomagają zwłaszcza w początkowym okresie wychodzenia na prostą, ale to psychoterapia ma za zadanie dojść do przyczyn problemu, przepracować je oraz nauczyć chorego radzić sobie z podobnymi sytuacjami w przyszłości. Przede wszystkim w porę wychwytywać niepokojące sygnały, reagować i przeciwdziałać ich nasilaniu się. Trzeba sobie wyraźnie powiedzieć - same leki z depresji nie wyleczą.

Tak ale co to za psychoterapia w polsce. Chodze do psychologa raz na miesiac lub więcej i jedyne co robie to mówie mu, on tylko słucha. Wątpie że tak powinna terapia wyglądać, i to nie raz się z takim czymś spotkałem. Innym psycholog wogóle ręce umył i kazał mi iśc do ośrodka. Jak bym miał pieniądze to bym prywatnie chodził co tydzien, ale wizyta kosztuje 150 zł zazwyczaj. Nie mam tyle niestety.

Raven, nie każdy psycholog jest psychoterapeutą. Gwarantuję Ci, że jak człowiekowi zależy, to znajdzie odpowiedniego specjalistę na NFZ.

40

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.
Cyngli napisał/a:

Raven, nie każdy psycholog jest psychoterapeutą. Gwarantuję Ci, że jak człowiekowi zależy, to znajdzie odpowiedniego specjalistę na NFZ.

Oczywiście. Bliska mi osoba obecnie korzysta z takiej pomocy w ramach kontraktu z NFZ. Od lekarza pierwszego kontaktu dostała skierowanie do poradni, a tam przeszła dwukrotną konsultację z psychiatrą i neurologiem. Teraz uczęszcza na psychoterapię indywidualną, w kolejnym etapie zaproponowano grupową. Są tygodnie, kiedy ze specjalistą spotyka się raz, ale są i takie, gdy trzy dni pod rząd lub z przerwami dwa, trzy razy plus do tego rozmowa z panią kierownik poradni i testy sprawdzające przebieg postępu procesu leczenia. To wszystko ustalane jest na bieżąco i w miarę potrzeb.
I rzeczywiście nie mylmy wizyty u psychologa z psychoterapią.

41

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

Hmm to ciekawe, może u mnie w mieście nie ma takich specjalistów.

42

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

Rozumiem trochę czemu szukasz takiej dziewczyny. Sama zauważam czasem u siebie, że jeśli ktoś opowiada mi o depresji i o tym jak się czuł, to czuję, że jest mi bliższy. I jeśli ktoś tego nie przeżył, to czuję jakąś barierę pomiędzy nami. A gdy widzę normalnych silnych wesołych ludzi to mnie obrzydzają (nie do końca tak drastycznie, ale w delikatnym uogólnieniu).
Spotykałam się z dwoma osobami, które miały w swoim życiu epizod depresyjny (ale z niego wyszły, bo przestały jeść gluten albo chodzić do szkoły, więc czułam, że to było małe oszustwo z ich strony). Było im oczywiście łatwiej zrozumieć dokładny stan depresji i ustosunkować się do niego, ale nie wiem, czy to robiło dużą różnicę w związku. Spotykałam się z silną psychicznie osobą, długi czas nie wierzył mi, że mogę się czuć źle bez powodu. Myślę, że związki i ludzie są tak złożeni, że to, czy ktoś miał depresję, czy nie niekoniecznie jest takie ważne.
Nigdy nie spotykałam się z kimś, kto miałby epizod depresyjny w tym samym czasie co ja (lub miał a ja akurat nie i wtedy zaczęłabym się może martwić, albo może wprowadzilibyśmy się w jakiś piękny artystyczny stan i tworzyli piękne smutne rzeczy). Myślę, że mogłoby to być dosyć niebezpieczne.
Myślę, że nie na depresji powinno budować się związku (a jak ktoś kiedyś wyzdrowieje albo coś gorszego?). Ciągnie nas, bo ktoś od razu rozumie jak to jest, ale to takie złudne.

I jeszcze możesz pomyśleć, skoro piszesz o zalewaniu kogoś swoją miłością, czy nie masz jakichś predyspozycji do kochania za bardzo. Pewnie z dwoma depresjami można zbudować sobie miłe współuzależnienie(?).

Na końcu zauważam w Twojej wypowiedzi, że po jednej stronie ustawiasz ludzi z depresja, a po drugiej imprezujących i rozmawiających o byle czym. Tak na szczęście nie jest. Trzeba, tak myślę, szukać ludzi o podobnych zainteresowaniach.

A ja z chęcią poczytam ten wątek jeśli się jeszcze jakoś rozwinie, bo umiem wymyślić i napisać i wiem jak jest dobrze, a w praktyce, to w ogóle nie wychodzi.

43

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.
Revenn napisał/a:

Hmm to ciekawe, może u mnie w mieście nie ma takich specjalistów.

U mnie też nie, dlatego dojeżdżam 60km.
Powtórzę - dla chcącego nic trudnego, w kwestii zdrowia nie ma kompromisów.

44

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

a ja mysle ze ty chcesz znalexc dziewczyne  depresja tylko po to zeby czuc sie lepszym od niej, musisz miec bardzo niska samoocene i widocznie chcesz to sobie na kims odbic, lepiej sobie odpusc

45

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.
Adrian89 napisał/a:

Witam,

Mam na imię Adrian, mam 26 lat.

Ogólnie prowadzę normalne życie, mam gdzie mieszkać, mam pracę, samochód pieniądze itd.

Mam jednak problem ze znalezieniem partnerki. I mowa tutaj o prawdziwym związku. Najprawdopodobniej spowodowane to jest tym iż sam przeszedłem w życiu znaczący epizod depresyjny, trwający naprawdę długo… i oczywiście cały czas zmagam się z konsekwencjami tego stanu itd. ale nie w tym rzecz.

Problem polega na tym iż nie mogę znaleźć osoby która przeżyła to samo. A z taką osobą właśnie chce być…  Męczy mnie ten cały świat ludzi „zdrowych”, ciągłe imprezowanie, gadanie o pierdołach ,panujący egoizm, zakłamanie i cały ten syf (Jestem idealistą tak tak). Oczywiście taki jest świat, takie jest życie i tak się żyje, tyle. Oczywiście nie mam nic do tego, każdy robi co chce, ja chcę po prostu żyć inaczej…

Wiem iż nie jest łatwe znaleźć taką osobę z bardzo prostej przyczyny – w takim stanie po prostu nigdzie się nie wychodzi. Dlatego szukanie po klubach czy barach było by w tej sytuacji żartem wink Ponieważ mam namyśli dziewczynę która naprawdę jest w ciężkiej depresji, a nie kobietkę co to się przez chwilę źle poczuła bo ktoś jej coś powiedział… Poczucie odrzucenia przez świat, myśli samobójcze a nawet próby, poczucie własnej wartości równe zeru, odczucie kompletnego bezsensu i bezcelowości życia, totalna samotność, pewność że nikt nigdy mnie nie pokocha, brak sił by nawet wstać z łóżka i chęć by się już jutro nie obudzić – to są cechy depresji.

Oczywiście mam świadomość ile przeciwności trzeba pokonać i jak trudne jest życie z taką osobą. Zwykli ludzie nawet nie nazwali by tego życiem… ale dlatego że nigdy tego nie doświadczyli. Ja jednak wiem można z tego wyjść, a przynajmniej znacząco poprawić swój stan i zmienić życie na lepsze.

Pytanie dlaczego robić coś takiego? Czyż nie lepiej znaleźć sobie „normalną” osobę i żyć pełnią życia? Może dla większości ludzi tak jest lepiej… ale nie dla mnie. Zrozumienie tego zajęło mi trochę czasu ale wiem już że taki po prostu jestem. Moja matka także jest osobą chorą zaś mój ojciec całkowicie zdrowy. Ale pokochał ją za to jaka jest a nie co robiła lub kim była. Nie widziałem z życiu większej miłości i oddania niż to co ich łączy. Ilość rzeczy przez które przeszli z pewnością rozwaliła by nie jeden związek w pełni zdrowych i silnych ludzi. Także wiem iż jest możliwe odzyskać szczęśliwe życie nawet jeśli depresja praktycznie je zniszczyła…

Obawiam się że sobie zbyt ambitną dziewczyne poszukujesz. Oczywiście czesto takie osoby cierpia dzis na zaburzenia i nie radza sobie w życiu.

Żyjemy w swiecie pelnym oszustw, wyzysku ekonomicznego i ogolnie nie jest zbyt ciekawie. Ale w zasadzie chyba nie jest tak źle że każdy odrazu ma depresje. Znam osoby ktore z dolkow wychodzą lub świetnie sobie radzą. Wszystko zalezy tez od srodowiska, rodziny, miejsca zamieszkania itd.

Jednak wedlug mnie zwiazki gdzie obie osoby maja depresje czy sobie nie radzą są nierealne. Może w gimnazjum czy liceum.

Zawezasz trochę wybor partnerki do negatywnych objawow ktore sa przyczyna dojrzalosci emocjonalnej, charakteru czy doświadczen.

Zresztą zyjemy w Europie, a jeszcze dokladniej w Europie Srodkowej wiec ogolnie takie mamy spoleczenstwo, duze obciazenia kultorowe czy spoleczne. Albo jestes twardy i sprytny albo moze byc krucho. Wogole odradzam coś takiego jak poszukiwanie partnerki czy planowanie czegos w przod na wiecej niz 3 dni puki nie znalazles odpowiedniej osoby. Pozdrawiam : P

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

mam nerwic ebardzej chyba niż depresje jestem po dwóch nieudanych związkach,ale chciałabym kochac jeszce i być kochana chciałabym zeby ktos mi pomogl z tej chorobys ie wydostać,wyciągał mnie do ludzi itd

47 Ostatnio edytowany przez Myszeczka23 (2016-05-15 15:34:05)

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

No to jeszcze ja dodam coś od siebie. wink
Otóż autor już olał ten temat, więc zajmę się problemem drugim, który się tu utworzył, a dokładnie odpowiedziom na pytania kiedy należy się wiązać z osobą chorą na depresję i czy w ogóle to robić?

Otóż moim zdaniem nie należy w ogóle. Osoba w depresji musi sama z tego wyjść, bo w takim momencie jest w ogóle nie zdolna do budowania z kimś związku. A partner takiej osoby nie jest terapeuta, więc często w takiej sytuacji więcej może zaszkodzić niż pomóc. Niestety taka jest brutalna rzeczywistość. I to nie znaczy, że taki chory ma zdechnąć w samotności, nie! To znaczy tylko, że musi sam podjąć walkę o siebie, ewentualnie może mieć wokół siebie przyjaciół, którzy chętnie pomogą, jeśli ta osoba o tą pomoc poprosi, będzie jej chciała i da temu wyraźny sygnał. Ludzie myślą, że tylko miłość jest budująca, że tylko w niej można dostać oparcie itd. A co z przyjaciółmi, co z rodziną?

48

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.
Myszeczka23 napisał/a:

No to jeszcze ja dodam coś od siebie. wink
Otóż autor już olał ten temat, więc (...)

Skąd wniosek że olałem temat? Nigdy się nie poddam smile Ale z tego co z tej dyskusji wynikło nie jest to dobry pomysł... co nie sprawiło że w to nie wierzę smile Uświadomiłem sobie że nie tyle co osobę z depresją muszę znaleźć lecz po prostu o podobnym charakterze i myśleniu. To że człowiek woli przebywać z jedną osobą a nie z tłumem, jest samotnikiem i inne tego typu cechy itd. nie oznacza że musi mieć depresję, hmmm, to pozytywna myśl smile

49

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

Może po prostu rozejrzyj się za introwertyczkami wink

50

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.
dave90 napisał/a:

Człowieku znajdź sobie dziewczynę, której się spodobasz i która pociągnie Cię za uszy do góry, a nie złapie za ręce, przywiąże Wam do nóg betonowy klocek i spierdzielicie się razem w dół

Po dłuższych przemyśleniach sadzę że najtrafniejsza sentencja w tym wątku... smile

Pytanie tylko jak to zrobić. W sensie jakie są szanse na to że jakakolwiek dziewczyna podejmie się czegoś takiego? Czy to w ogóle możliwe w tym świecie? Nie dość ma się własnych problemów żeby pakować się w coś takiego, to nielogiczne i nie rozsądne... pytanie po prostu po co? jak może sobie wsiąść kogoś "normalnego" i mieć dużo łatwiej.  Ciężko mi sobie to nawet wyobrazić tongue Może jestem zbyt ograniczony i nie wierze już w cuda

51

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

Świat tak nie wygląda jak opisałeś .Twoja choroba pokazuje go w ten sposób .I ty patrzysz przez pryzmat negatywnych wrażeń jakie wywołuje depresja .Nie jest to dobre ,aby dwie osoby dźwigały ten stan rzeczy w partnerstwie.Ważna jest praca nad samoakceptacją ona otworzy Ci inny kierunek w myśleniu .Życzę powodzenia .

52

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.
Kaba napisał/a:

Może po prostu rozejrzyj się za introwertyczkami wink

Chyba najlepsza odpowiedzi. Albo osobe np niepełnosprawną ale radosną pełną optymizmu. Wtedy będziesz czuł się potrzebny i może zapomnisz o sobie a zaczniesz żyć dla drugiej osoby. Bo człowiek musi dla kogoś lub czegoś żyć, a nie dla samego siebie. Może żyć dla żony, dzieci, wiary, czy innego celu do którego dąży.

53

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.
Adrian89 napisał/a:

Witam,

Mam na imię Adrian, mam 26 lat.

Ogólnie prowadzę normalne życie, mam gdzie mieszkać, mam pracę, samochód pieniądze itd.

Mam jednak problem ze znalezieniem partnerki. I mowa tutaj o prawdziwym związku. Najprawdopodobniej spowodowane to jest tym iż sam przeszedłem w życiu znaczący epizod depresyjny, trwający naprawdę długo… i oczywiście cały czas zmagam się z konsekwencjami tego stanu itd. ale nie w tym rzecz.

Problem polega na tym iż nie mogę znaleźć osoby która przeżyła to samo. A z taką osobą właśnie chce być…  Męczy mnie ten cały świat ludzi „zdrowych”, ciągłe imprezowanie, gadanie o pierdołach ,panujący egoizm, zakłamanie i cały ten syf (Jestem idealistą tak tak). Oczywiście taki jest świat, takie jest życie i tak się żyje, tyle. Oczywiście nie mam nic do tego, każdy robi co chce, ja chcę po prostu żyć inaczej…

Wiem iż nie jest łatwe znaleźć taką osobę z bardzo prostej przyczyny – w takim stanie po prostu nigdzie się nie wychodzi. Dlatego szukanie po klubach czy barach było by w tej sytuacji żartem wink Ponieważ mam namyśli dziewczynę która naprawdę jest w ciężkiej depresji, a nie kobietkę co to się przez chwilę źle poczuła bo ktoś jej coś powiedział… Poczucie odrzucenia przez świat, myśli samobójcze a nawet próby, poczucie własnej wartości równe zeru, odczucie kompletnego bezsensu i bezcelowości życia, totalna samotność, pewność że nikt nigdy mnie nie pokocha, brak sił by nawet wstać z łóżka i chęć by się już jutro nie obudzić – to są cechy depresji.

Oczywiście mam świadomość ile przeciwności trzeba pokonać i jak trudne jest życie z taką osobą. Zwykli ludzie nawet nie nazwali by tego życiem… ale dlatego że nigdy tego nie doświadczyli. Ja jednak wiem można z tego wyjść, a przynajmniej znacząco poprawić swój stan i zmienić życie na lepsze.

Pytanie dlaczego robić coś takiego? Czyż nie lepiej znaleźć sobie „normalną” osobę i żyć pełnią życia? Może dla większości ludzi tak jest lepiej… ale nie dla mnie. Zrozumienie tego zajęło mi trochę czasu ale wiem już że taki po prostu jestem. Moja matka także jest osobą chorą zaś mój ojciec całkowicie zdrowy. Ale pokochał ją za to jaka jest a nie co robiła lub kim była. Nie widziałem z życiu większej miłości i oddania niż to co ich łączy. Ilość rzeczy przez które przeszli z pewnością rozwaliła by nie jeden związek w pełni zdrowych i silnych ludzi. Także wiem iż jest możliwe odzyskać szczęśliwe życie nawet jeśli depresja praktycznie je zniszczyła…

Ile twoja depresja trwala?

54

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

depresja to nie sa zarty. szukasz dziewczyny, ktora moze byc nie lada problemem. Jesteś tego świadomy? To nie jest tak, że dziewczyna ma gorszy dzień. Taka chce się nawet zabić. Weź znajdz sobie jakieś zajęcie inne.

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

Czyli szukasz dziewczyny, która niekoniecznie chcę spędzać 24 h na dobę z tobą i rozumie, że potrzebujesz czasu dla siebie? Może poszukaj dziewczyn, które mają  pasje w życiu? Matka z depresją, to dziecko z depresją i poczuciem winy, które nie opuści go do końca życia. Obok tego, że dziewczyna jest chora, ma także normalną osobowość. Może cię kochać aż do śmierci, lub zostać zraniona i zostawić, tak samo jak osoba zdrowa. Lub zdać sobie sprawę, że tak naprawdę czego innego oczekuję od życia. Co według ciebie da ci partnerka z depresją, czego nie da "normalna" osoba? Co przeszkadza ci żyć z osobą zdrową?

56

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

Dziwne, że masz problem ze znalezieniem takiej dziewczyny, bo u mnie w pracy to chyba z połowa koleżanek ma lub miała kiedyś ciężką depresję.

57 Ostatnio edytowany przez kamilzwia (2016-08-30 22:09:15)

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

A ja rozumiem autora wątku:
Moja depresja zaczęła się kiedy po skończeniu studiów przez dwa lata nie mogłem znaleźć pracy. Poważnie myślałem o samobójstwie. Kiedy te sprawy się ułożyły, wszystko się uspokoiło- bez żadnej terapii.
Jakiś czas temu to wróciło- zawód miłosny.
Zacznijmy od tego, że zawsze żyłem sam, choć dziś mam ponad 30 lat. Nigdy nie przywiązywałem dużej wagi do relacji z kobietami. Myślę, że to była trochę wypadkowa kompleksu braku pracy. Kiedy ją znalazłem panicznie bałem się jej utraty, powrotu do okresu depresji. Dlatego stawałem na głowie, by być naprawdę dobrym pracownikiem (szkolenia, nadgodziny). Urlopu nie miałem od kilku lat. Czasu na rzeczy nie związane z pracą miałem naprawdę niewiele. Przez brak czasu zerwałem kontakty z większością swoich znajomych.
Ale wszystko się zmieniło kiedy 3 lata temu poznałem jedną kobietę. Zakochałem się w niej- nie chodziło o jej urodę, tylko charakter. Był jeden problem- nie mogłem dać po sobie poznać, że ją kocham, bo miała od wielu lat już chłopaka, z którym planowała ślub. Miałem z nią dobre relacje, traktowałem ją po kumpelsku, ale ona nie wiedziała, że to jest coś więcej. Parę dni temu wzięła ślub ze swoim chłopakiem. Byłem na niego nawet zaproszony, ale musiałem się wykręcić- zepsuł bym jej całą imprezę. Nadal ją kocham, pomimo że wiem, iż jest żoną innego mężczyzny, którego kocha ona. Nigdy nie miałem nawet odwagi powiedzieć jej o tym co czuję.
Teraz pracę mam- i pod tym względem sobie radzę, ale przywodzę do domu, i czuję znowu to samo co kiedyś. Boję się powrotu depresji.
Wtedy to minęło niezwłoczne po znalezieniu pracy, dzisiaj na nowy związek nie mam szans. Sytuacja jest tym trudniejsza, że muszę spotykać tę kobietę codziennie- pracujemy razem.

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

Nie wiem autorze, czy wiesz na co się piszesz. Nawet zadowolić kobietę w normalnym stanie psychicznym to nie lada wyczyn i trzeba mieć umiejętności, jak na filmach akcji, albo nawet nadprzyrodzone, a ty chcesz brać kobietę z depresją, która może wiązać się z anhedonią i niezdolnością do pobudzenia jej układu nagrody. Pamiętaj, że kobiety jeszcze nie kipnęły się, że za swoje zaburzenia w neuroprzekaźnictwie i niski poziom endogennych dragów (zwane szczęściem) obwiniają w pierwszej kolejności faceta, z którym są, bo od małego wychowuje się je w przeświadczeniu, że obowiązkiem faceta jest dać kobiecie szczęście(czyli wywołać endogenny haj), a gdy haj mija to palec wskazuje winnego i jest nim facet. Zważ ten sam bodziec nigdy nie pobudza układu nagrody w tym samym stopniu dwa i więcej razy, więc porywasz się z motyką na dwa słońca. Ponadto, jak trafnie ktoś zauważył osoba w depresji ma zmienioną percepcję, nie wiadomo, czy po wyjściu z tego nadal będzie chciała z Tobą być, jakie pobudki nią kierują. Najpierw trzeba się nauczyć samodzielnie doprowadzić organizm do równowagi(bez żadnych SSRI i innych syfów, na które przyszła moda z zachodu), jeśli ktoś decyduje się na kurację takimi środkami to postępuje wbrew naturze, która nie zdążyła przygotować człowieka na takie egzogenne manipulacje w mózgownicy i nie jest to dobry wybór. Spośród znanych mi osób, które leczyły się SSRI to 90% wyszło źle na tej kuracji, a to świadczy o niekompetencji lekarzy. Twoje objawy(niechęć do imprez, wychodzenia, ludzi, fałszu, pędu) świadczą raczej o introwersji, lub fobii społecznej. Jeśli jesteś introwertykiem to tego nie zmienisz żadnymi lekami. Po prostu Twój wyjściowy próg pobudzenia korowego jest wyższy i stymulacja, która dla ekstrawertyka jest za słaba da Ci optymalne samopoczucie, a taka, która jest odpowiednia dla ekstrawertyka wykończy Cię i spowoduje wycofanie. Ma to swoje plusy i minusy. Introwertykowi mniej potrzeba (co nie oznacza, że nie potrzeba mu relacji z ludźmi i po trochu z rozrywek, którymi raczą się ekstrawertycy, ale nie w takiej ilości). Ja jestem introwertykiem i mnie wystarczy do satysfakcji spacer z zaufaną osobą, czy garstką, a ekstrawertykowi potrzeba często tłumu, hucznej muzyki. Niestety, jeśli masz taki typ osobowości to trudniej Ci będzie przyciągać kobiety, ponieważ (nie oszukujmy się), one lecą na wyluzowanych, towarzyskich, tępych ekstrawertyków (możecie to skasować, jeśli życie w kłamstwie i cenzura, jak za ustroju totalitarnego coś ulży wam na sercu), ale nie jest to niewykonalne. Proponuję też znaleźć kobietę introwertyczną (ja z taką jestem), bo taka nie potrzebuje tego, by facet dostarczał jej aż takich bodźców, jest mniejsza szansa, że będzie sobie szukać na boku kogoś i narzekać ustawicznie, że nic się nie dzieje, oczekując aż facet coś z tym zrobi. Zdziwić was może, że mimo posiadania dziewczyny kipię taką złością co do ich preferencji, ale boli mnie to co się dzieje z tym światem i te nieprzemyślane decyzje. Bydło rodzi bydło i tak zarzuci tępak sucharem, pewnym siebie głosem, a 99% panienek łyka haczyk i powstają owoce tego, a jabłko od jabłoni daleko nie pada. I teraz ja muszę żyć wśród takich ludzi i nie idzie tego wytrzymać w pracy, na wypadach, czy gdziekolwiek, ja po prostu mam dość. Jeśli świat pójdzie w takim kierunku, to jak będzie wyglądać przyszłość naszego gatunku? Do tego wszystko jest dopasowane pod niewrażliwych, ekstrawertycznych tępaków. Gloryfikuje się nijako wszystkie cechy, które oni posiadają, a objawy introwersji są kwitowane: "Nie możesz się tak zachowywać, wyjdź do ludzi, rozmowa z obcymi to wspaniałe doświadczenie". I mam już serdecznie dość tłumaczyć każdemu, że na próg swego pobudzenia korowego nie mam wpływu, i że co dla nich jest normą to dla takich jak ja nie jest, ale normy zawsze muszą być dopasowane pod masę i nie tę część populacji, pod którą powinny.

59

Odp: Szukam dziewczyny z depresją.

Depresja to tylko zaburzenie psychologiczne, jest w pełni uleczalne. Zamiast szukac osoby z depresą, poszukaj osoby wrażliwej, która pozwoli Ci na wyjsci e z choroby.

Posty [ 59 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Szukam dziewczyny z depresją.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024