Nauka hiszpańskiego w domu. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Nauka hiszpańskiego w domu.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

1

Temat: Nauka hiszpańskiego w domu.

Witam smile
już od jakiegoś czasu chodzi za mną chęć nauki języka hiszpańskiego. Niestety nie mogę na razie zapisać się na żadne kursy, dlatego postanowiłam zacząć uczyć się tego języka samodzielnie. Już odbyłam kilka "lekcji" ze strony ebrio. pl ale zdaje sobie sprawę, że ona nie jest wystarczająca. Myślałam o tym, żeby kupić jakiś podręcznik. Zastanawiałam się nad którąś z tych pozycji:
1. Oskar Perlin, Język hiszpański dla początkujących
2. Anna Wawrykowicz, Espanol de pe a pa
3. Ewa Barkowiak, Espanol. Repetytorium tematyczno-leksykalne
ale niestety nie znam nikogo, kto by się uczył i mógłbym i coś polecić.
Może na forum znajduje się jakaś dobra duszka, która uczyła się hiszpańskiego i dałaby mi jakieś dobre rady? Z czego się uczyć, jakie metody wybrać itp.

Pozdrawiam smile

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Kareena (2016-04-25 08:27:15)

Odp: Nauka hiszpańskiego w domu.

Jeśli chodzi o książkę polecam inną: "Gramatyka języka hiszpańskiego z ćwiczeniami"  Małgorzata Cybulska-Janczew, Jacek Perlin. Przejrzyście wyjaśnione, fajne ćwiczenia i poziom od podstawowego do średnio zaawansowanego. Najlepiej zresztą idź do księgarni językowej i wybierz książkę, która Ci pasuje. Mnie osobiście ta wydaje się najpraktyczniejsza.
Jeśli znasz angielski warto słuchać podcastów na stronie notesinspanish, jest też poziom dla początkujących http://www.notesinspanish.com/category/ … st/page/3/
Poza tym zajrzyj sobie na stronę BBC Learning Spanish, tam jest jakaś drama do obejrzenia. Jak opanujesz jakiekolwiek podstawy, polecam serial Extr@ dostępny na youtube. Jest w sam raz na początek.
Polecam też ciekawą stronę z ćwiczeniami, np. ze słownictwa. http://www.ver-taal.com/vocabulario.htm
Do ćwiczenia słówek gdzieś w trasie, np. w autobusie, dobra jest aplikacja memrise na androida.

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej".
Albert Einstein

3 Ostatnio edytowany przez Iceni (2016-04-25 09:29:03)

dottie napisał/a:

Witam smile
już od jakiegoś czasu chodzi za mną chęć nauki języka hiszpańskiego. Niestety nie mogę na razie zapisać się na żadne kursy, dlatego postanowiłam zacząć uczyć się tego języka samodzielnie. Już odbyłam kilka "lekcji" ze strony ebrio. pl ale zdaje sobie sprawę, że ona nie jest wystarczająca. Myślałam o tym, żeby kupić jakiś podręcznik. Zastanawiałam się nad którąś z tych pozycji:
1. Oskar Perlin, Język hiszpański dla początkujących
2. Anna Wawrykowicz, Espanol de pe a pa
3. Ewa Barkowiak, Espanol. Repetytorium tematyczno-leksykalne
ale niestety nie znam nikogo, kto by się uczył i mógłbym i coś polecić.
Może na forum znajduje się jakaś dobra duszka, która uczyła się hiszpańskiego i dałaby mi jakieś dobre rady? Z czego się uczyć, jakie metody wybrać itp.

Pozdrawiam smile

Na razie nie kupuj żadnych podręczników.  Na początek wystarczy Ci słownik - Google Translator będzie w sam raz.

Nie ucz się, SŁUCHAJ. Radia w języku hiszpańskim, oglądaj filmy bez lektora i napisów, poszukaj na YT e-booków z dobrym lektorem (tzn profesjonalnych, nie amatorskich)

Słuchaj tego języka po kilka godzin dziennie (kiedy tylko mozesz) powtarzaj to, co zapamiętujesz. Sprawdzaj znaczenie zapamiętania słów w słowniku  (G. Translator ma opcje rozróżnienia mowy więc nie musisz na początek umieć pisać w tym jezyku)

Przeciętny Polak jest w stanie zrozumieć około 60-80% hiszpańskiego bez znajomości tego języka. 

Po miesiącu takiego treningu sama będziesz wiedziała JAKI podręcznik jest ci potrzebny.

Wtedy poszukaj sobie książki do nauki, którel metoda jest najbardziej zbliżona do twojego stylu nauki.

Nie zaczynaj nauki od ksiazki i ćwiczeń - te metody są już od dawna zarzucano, bo uczą języka w sposób sztuczny i mało efektywny. Ucz się w taki sposób jak dzieci i ludzie w obcym kraju - przez instynktownie zrozumienie języka. 

A książkę  (lub jeszcze lepiej interaktywne portale jezykowe) traktuj tylko jako narzędzie do systematyzowania wiedzy i kontroli postępów. 

w ten sposób będziesz uczyć się skuteczniej i wydasz mniej pieniędzy na niepotrzebne podręczniki:D

Jak już zaczniesz cokolwiek łapać ten język poszukaj w internecie list najpopularniejszych słów w tym jezyku. Zacznij od listy 100 i opanuj te słówka.  Potem 300. Przy 500 powinnaś już bez problemu rozumieć ten język, ale na to potrzeba minimum roku nauki (systematycznej).

Żyjemy w czasach multimedialnych, bez sensu jest ograniczać się do podręcznika, bo to sprawia, że nauka języka staje się nudna wink

Nic tu nie ma ;P
Reklama

4

Droga Autorko smile Hiszpański jest super i naprawdę nie ma przeszkód by uczyć się samemu. Ja mogę szczerze polecić "Espanol De pe a pa"Anny Wawrykowicz (obie części). Korzystałam z nich w liceum już ładnych kilka lat temu i przygotowały mnie od zera do matury rozszerzonej z hiszpańskiego smile Plusem jest to, że jest napisana przez Polkę i na pewno łatwiej zrozumieć wszystko samemu. Sporo słownictwa i przydatnych wyrażeń, do tego strasznie śmieszne obrazki do dziś je pamiętam.
Jedynie gramatyka potraktowana jest trochę po łebkach, mało ćwiczeń, ale zawsze można uzupełnić jakąś książką stricte do gramatyki.

Pozdrawiam i powodzenia

Beso smile

5

No wiadomo, że najlepiej wyjechać do Hiszpanii smile Ale w Polsce możesz się uczyć w domu z empik school online. Gadasz sobie z lektorem na żywo przez kompa, a zajęcia odtwarzasz kiedy chcesz i gdzie chcesz. Mi szczególnie podpasowała metoda INSELL, bo zależało mi, żeby nauczyć się jak rozmawiać, a nie tylko gramatyki. Mega opcja dla zapracowanych smile

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Reklama

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Nauka hiszpańskiego w domu.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016