Glupia zazdrosc i brak zaufania - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-01-13 18:18:26

Lily
Niewinne początki

Glupia zazdrosc i brak zaufania

Prosze pomozcie mi..doradzcie cos bo juz dluzej nie wytrzymam wlasnego zachowania...
Kocham Go , On kocha mnie... ale widocznie to mi nie wystarcza! Raz jest dobrze a raz zle, robie mu awantury z byle czego chocby nawet z malutkich rzeczy...
Jestem o niego piekielnie zazdrosna... chora?? moze. 
Ufam mu, a bynajmniej tak mysle... ciagle o cos sie boje, o to ze rozmawia z kolezanka z pracy lub ze nawet sie masturbuje- co jest normalna sprawa dla obojga plci.  Dlaczego jestem zazdrosna ze sie masturbuje??? przeciez mnie tym nie zdradza! a ja mimo wszystko nawet jezeli nie jestem pewna ze to robi, ja mysle ze to robi i jestem zla i robie mu awantrue o niby inny powod.  Mieszkamy na odleglosc i go nie widze i mnie trafia kiedy nie wiem co sie z nim dzieje lub nawet co robi sam w domu...
Kiedy jestemy razem, nic sie nie liczy- jest wszystko super, nic mnie nie obchodzi a kiedy tylko jest u siebie nieufam mu.  A to jest na pewno powod tego ze bylam zraniona w poprzednim zwiazku! Jak mam sie wyleczyc z tego?? jak mu ufac?? =/

W zyciu piekne sa tylko chwile

#2 2010-01-13 20:54:07

PurBlanca <3
Przyjaciółka Forum

Re: Glupia zazdrosc i brak zaufania

Rozmowa,rozmowa i jeszcze raz rozmowa.
Znam Twoj bol.Po ogromnej pomyłce w związku z człowiekiem który mnie zdradzał,oszukiwał a ja mu 100 razy wybaczałam też zrobiłam się nie ufna..i cieżko bylo mi sie wtopic w nowy zwiazek.Ciągle miałam chore podejrzenia o wszystko.Przepłakiwałam całe noce analizując w glowie czarne scenariusze...No ale minelo troche czasu i wlasnie dzieki takim chwilom jak mowisz "Kiedy jestemy razem, nic sie nie liczy- jest wszystko super, nic mnie nie obchodzi" uczylam sie stopniowo zaufania,bliskosci.
Radze małe kroczki .Trzymam za Ciebie kciuki:)

Penetruję swoj wewnętrzny kosmos i płaczę nad rozlanym mlekiem.

#3 2010-01-14 08:26:10

motylek766
Dobry Duszek Forum

Rozmowa i rozmowa....poprostu.Mam podobnie jak ty ,no może nie do końca i ostatnio wybuchło ,sam mi powiedział,że jestem zaborcza itp. i że on tak nie chce,nie doprowadź do tego bo to nie jest miłe.
Mi ktoś powiedział "kochaj i ufaj".....to nie jest trudne,ale najważniejsze byście pogadali,powiedz mu co ci leży na sercu .
Czy on cię kiedykolwiek zranił? To też jest ważne ,jeśli tak to tymbardziej z nim porozmawiaj.pozdrawiam

#4 2010-01-14 11:47:56

Iskra
Niewinne początki

hej, ja mam problem tego typu, że sama już zgłupiałam.Mój facet jest baaardzo miły w strosunku do innych kobiet. Przejawia się to w taki sposób, że zawsze każdej chętnie pomoże, zawsze odbierze telefon i zwraca sie do każdej zdrobniale (Ulciu, Karolciu,itp.). Początkowo starałam się to odbierać się w ten sposób, że po prostu jest to przejaw wielkiego szacunku do innych kobiet, ale stało sie to bardzo drażniące, zwłaszcza, kiedy zaczyna używać zamiast imion jakiś określeń typu Robaczku, Słoneczko. W żaden sposób nie mogę go przekonać, że przez takie zachowanie czuję się jak jedna z wielu, nie czuję sie wyjątkowa, a do tego on swoim zachowaniem zachęca inne kobiety do siebie i przyciąga je...pomóżcie, bo już wariuję...

#5 2010-01-14 13:42:18

Zyga
Zaglądam tu coraz częściej

http://www.youtube.com/watch?v=YrCWDvAdCVg

Tytuł piosenki jest banalny, ale za to bardzo prawdziwy.
Bo czymże jest związek w którym dwie osoby nie są wzajemnie o siebie zazdrosne:)

Ostatnio edytowany przez Zyga (2010-01-14 13:47:52)

#6 2010-01-14 13:49:20

Liwia75
Na razie czysta sympatia

Zazdrość to uczucie, do którego niechętnie się przyznajemy i nie ma na nią gotowej recepty.
Myślę, że musisz przede wszystkim uświadomić sobie co jest jej podłożem.
Czy przyczyna leży w Tobie i wynika  z Twoich kompleksów i niskiej samooceny (bo zwykle tak już jest, że bardziej zazdrosny w związku jest ten, kto czuje się mniej atrakcyjny).
Niska samoocena, poczucie, że nigdy nie znajdę innego partnera powoduje, że stajemy się bardziej zazdrośni o tego, z którym jesteśmy.
Gdy kogoś kochamy, to chcemy posiadać na własność  jego ciało i uczucia.
Boimy się, że odejdzie i  robimy wszystko, by do tego nie dopuścić.
Stąd się biorą wieczne podejrzenia, pretensje, kłótnie.
Zazdrość i wszelkie negatywne odczucia z nią związane należy sublimować, by nie stały się trucizną dla naszego umysłu i emocji.
Musisz najpierw zrozumieć swoją zazdrość i przyjąć ją jako wyzwanie.
Ona ma także swoje racje...
Bardzo często jednak  takie przeżycia trzeba "przepracować" z terapeutą, psychologiem.

Najczęściej jednak nie jest tak, że wszystko jest dobrze, tylko zazdrość jest patologiczna...
Rzadko spada ona na nas w jednej chwili.
Zwykle narasta długo i wynika z tego, że to partner swoim zachowaniem dostarcza nam powodów do zazdrości wpędzając nas w ten sposób w  gniew, frustrację, zawiść i kompleksy.
Wtedy potrzebna jest szczera rozmowa lub zmiana partnera, bo nie ma nic gorszego jak tkwić w toksycznym związku.

Nie zapominajmy jednak, że zazdrość nie zawsze ma tylko negatywny wymiar.
Czasami pojawia się jako coś pozytywnego lub nawet pożądanego - jako oznaka miłości lub dbałości o osobę, którą się kocha.
I o ile nadmiar zazdrości potrafi zabić miłość, o tyle odrobina zazdrości podgrzewa uczucia i ubarwia życie.
Brak zazdrości i związanych z nią emocji powoduje, że związek staje się nijaki.
Tylko musi być ona równoważona zaufaniem, bo inaczej niszczeje, uprzykrza  życie i staje się uciążliwa.
Takie ukłucia zdrowej zazdrości jest wbrew pozorom bardzo potrzebne podsyca namiętność, ale pod warunkiem,że dozowana jest z umiarem.
Zazdrość to nieodłączna ,,siostra miłości", ale musi być współmierna do rzeczywistego problemu.
Pozdrawiam...

Ostatnio edytowany przez Liwia75 (2010-01-14 13:54:14)

#7 2010-01-14 16:43:47

Iskra
Niewinne początki

"...Czy przyczyna leży w Tobie i wynika  z Twoich kompleksów i niskiej samooceny (bo zwykle tak już jest, że bardziej zazdrosny w związku jest ten, kto czuje się mniej atrakcyjny).
Niska samoocena, poczucie, że nigdy nie znajdę innego partnera powoduje, że stajemy się bardziej zazdrośni o tego, z którym jesteśmy."

Dzięki za tą wypowiedź Liwio 75 wink przyznaję, że jakaś prawda wynika rzeczywiście z braku poczucia jakiejś własnej wartości. Wiem też co jest jej podłożem, ale gromadząc wszystko do kupy czuję się bezsilna. Od niedawna mieszkam w innym mieście, gdzie znam niewiele osób, dopiero zaczynam wdrażać sie w całe środowisko, wiele rzeczy jest dla mnie nowych. Ponadto w miedzyczasie rozpadają mi się rodzice. Potrzebuje wiele wsparcia i poczucia, że dla kogoś jestem najważniejsza. Jednak wiele zachowań mojgo partnera nie daje mi tej pewności... wiem, że na pewno nie chcę krzywdzić go swoim niedowartościowaniem ,obwiniać za jakieś zachowania, których ja oczekuję, a nie dostaję od niego. Rozmawiałam z nim o tym wiele razy i otatecznie zostaję z problemem sama. I tak to. Czasem myślę, że powinnam zrobić przerwę na samodowartościowanie, znaleźć czas dla siebie na podbudowanie własnego "ja" i dopiero zabrać się za związek...

#8 2010-02-24 13:26:17

KimberleyKiSS
Mój jest ten kawałek podłogi

W moim przypadku jest odwrotnie. On jest Piekielnie zazdrosny... czasem mówi i, że po mnie nie widać zazdrości, że mi na nim nie zależy... A to jest nie prawda bo zależy jak ch****a tylko jestem wyrozumiała i nie złoszczę sie za byle co ;/   big_smile

Musisz nauczyć się zatrzymywać łzy w połowie twarzy tak by nie dotknęły uśmiechu...

#9 2010-05-02 22:15:33

Carola
Niewinne początki

Witajcie, proszę pomozcie mi. Jestem z zwiazku  od ponad pół roku, zdawałoby sie ze to idealny zwiazek, naprawdę idealny... problem tki w tym, że mój partner nie ma do mnie zaufanie, wczesniej było z tym ciezko, a teraz jest strasznie;/ w nic nie wierzy, mysle ze problem tki w jego poprzednich zwiazkach ,w których był wiele razy okłamywany przez partnerki i teraz boi sie mi całkowicie zaufać. Nie wiem co mam robić, odbylismy wiele rozmów i nic. Nas związek podupada... chcialabym mu pomóc ale nie wiem w jaki sposób. Proszę o rady. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

#10 2010-05-03 12:45:43

szirina
Przyjaciółka Forum

Droga Lily
czytam to i jakbym czytała swoją historię. ja też żyłam na odległość ze swoim facetem od 2 lat. aż tyle wytrzymaliśmy. nie jeden raz były momenty zazdrości furii kłótnie no masakra. kiedy byliśmy razem było dobrze po powrocie do domu znów to samo. dochodziło do tego to że zaczął mnie olewać nie okazywał uczuć nie mówił że kocha wypalałam się. stopniowo spalała się miłość. aż w końcu zaczęłam zastanawiać się nad rozstaniem. potem jednak dość nie dawno z resztą on zerwał ze mną ja tego nie musiałam robić. dlaczego?? z zazdrości, wpadł w furię kiedy powiedziałam mu że jestem na piwie z siostrą znajomymi i jakimś nieznajomym kumplem który po prostu do nas dołączył. no masakra to jest...... tak więc szala goryczy się przelała i się historia nie zakończyła heppy endem....... czasem tak już jest.

If you wanna be somebody
If you wanna go somewhere
You better wake up ......
... and pay attention !!!!!!!!

Stopka forum