Kwalifikacje nauczyciela przedszkola - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Kwalifikacje nauczyciela przedszkola

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Kwalifikacje nauczyciela przedszkola

Witam serdecznie. Skończyłam studia wyższe o specjalnościach opiekuńczo-wychowawcza raz logopedia. Zaproponowano mi pracę w przedszkolu niepublicznym jako wychowawca grupy. Po miesiącu szef powiedział, że nie mam wystarczających kwalifikacji, ponieważ muszę ukończyć studia z zakresu pedagogiki przedszkolnej. Czy jako logopeda nie mogę być również nauczycielem prowadzącym grupę?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kwalifikacje nauczyciela przedszkola

Nie możesz. Twój szef ma rację, rozporządzenie o kwalifikacjach nauczycieli mówi wyraźnie, że aby pracować jako nauczyciel wychowania przedszkolnego trzeba mieć ukończone studia o tym kierunku, bądź nauczanie wczesnoszkolne, bo to jest tożsame.

3

Odp: Kwalifikacje nauczyciela przedszkola

Ani osoba kończąca pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą ani tym bardziej logopeda nie są nauczycielami i nie mają wystarczających kwalifikacji do bycia nauczycielem przedszkolnym. Każdy nauczyciel jest pedagogiem, nie każdy pedagog jest nauczycielem.
Dziwię się tylko, że szef dopiero po miesiącu pracy w przedszkolu ,,obudził się" z tym, że osoba, którą zatrudnił na stanowisku nauczyciela, nie ma odpowiedniego, kierunkowego wykształcenia.

Z drugiej strony, jak wiem, po ukończeniu jakich kierunków (kompletnie nie po drodze z pedagogiką przedszkolną i wczesnoszkolną) dziewczyny pracują w niepublicznych przedszkolach, ,,dorabiając" odpowiednie wykształcenie ,,po drodze" to mi się nóż w kieszeni otwiera... A potem słyszymy różne historie o niekompetentnych nauczycielkach, bez odpowiedniego podejścia do dzieci... hmm

Rodzicu- sprawdź, komu powierzasz swoje dziecko, zanim zapiszesz je do przedszkola...

4 Ostatnio edytowany przez Olinka (2016-10-07 11:24:40)

Odp: Kwalifikacje nauczyciela przedszkola

tutaj jest opisane o tych kursach pedagogicznych [nieregulaminowy link]

5

Odp: Kwalifikacje nauczyciela przedszkola

Dobrym rozwiązaniem mogą być kwalifikacyjne studia podyplomowe, bo zajmą niewiele czasu, a gwarantują solidne przygotowanie do pracy. Moja kuzynka jest bardzo zadowolona ze studiów podyplomowych w WSB w Dąbrowie Górniczej. Znalazłam ich ofertę i mają kwalifikacyjne studia pedagogiczne. Moja kuzynka zrobiła u nich Bibliotekoznawstwo i jest zadowolona. wink

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Kwalifikacje nauczyciela przedszkola

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024