"Pokój" - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » "Pokój"

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: "Pokój"

Obejrzałem wczoraj film "Pokój" ("Room") i jestem pod ogromnym wrażeniem. Jak na starego chłopa to miałem łzy w oczach kilka razy. Jak dla mnie jeden z najlepszych filmów roku 2015. Szkoda, że nie dostał za to Oskara bo zasłużył.

Jaka jest Wasza opinia?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: "Pokój"

Zapomniałam całkowicie o tym filmie! Dzięki, że mi o nim przypomniałe - kilka lat temu przeczytałam książkę - wrażenie porażające. Jeżeli film chociaż w połowie oddaje emocje - to już wystarczający powód by go obejrzec - co na pewno i tak zrobię.

Nic tu nie ma ;P

3

Mnie również film się podobał. Niby prosta opowieść o bezwarunkowej miłości i naturalnej chęci przetrwania, a jednak robi spore wrażenie. Trzeba przyznać, że reżyserowi oraz aktorom doskonale udało się pokazać całą złożoność ekstremalnej sytuacji, w jakiej znaleźli się bohaterowie tej historii. Film wprawdzie mnie nie zachwycił, ale obejrzałam go z dużym zainteresowaniem. Zdecydowanie dobre kino.
Co do Oskara, to ja bym jednak nie przeceniała tej nagrody... niby uchodzi za  najbardziej prestiżową, ale czy członkowie szanowniej akademii potrafią docenić "kino ambitne", to ja mam poważne wątpliwości... wink

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia,  nie obleka tego faktu w słowa"
Reklama

4

Świetna fabuła i cała masa emocji! Chłopak zagrał kapitalnie.

5

A dla mnie taki mocno średni. Takie 6/10.

Tematyka - podobna już była ukazana w paru tytułach, czy to opartych o prawdziwe wydarzenia czy fikcyjne historie stworzone na potrzeby filmu. Co prawda nieco świeższe jest podejście jeżeli chodzi o to jak tę historię i sytuację postrzega dziecko ale żeby cały film na tym opierać (a na pewno większość)? Trochę to słabe jak dla mnie.

Poza tym nie wiem z czego to wynikało (być może z tego właśnie, że podobne filmy już oglądałem) brakowało mi tu napięcia, klimatu, atmosfery czy innego czynnika, który trzymałby mnie przy ekranie.

Generalnie - moim zdaniem jest to film na raz. Obejrzeć można aczkolwiek nie stracicie jakoś bardzo wiele jak go nie obejrzycie.

*** Ojciec jest dla ciebie uosobieniem Boga. A jeśli nie znasz swojego ojca, jeśli twój ojciec dał nogę albo nigdy nie ma go w domu, to jakie jest twoje wyobrażenie o Bogu? *** You never know how strong you are until being strong is the only choice You have. ***
Reklama

6

Mnie film też zachwycił. Świetny!
Z początku trochę nie zaczaiłam tych wszystkich dziwnych opowieści, które matka wmawia chłopcu, tego że kazała mu spać w szafie i w ogóle, ale w momencie kiedy zrozumiałam co się stało, stwierdziłam, że film naprawdę wart jest pochwał :-)

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » "Pokój"

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016