Najbrzydsze miejsca na Ziemi - gdzie nie polecacie jechać? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Najbrzydsze miejsca na Ziemi - gdzie nie polecacie jechać?

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 44 ]

1 Ostatnio edytowany przez Nemezys (2016-02-02 20:48:39)

Temat: Najbrzydsze miejsca na Ziemi - gdzie nie polecacie jechać?

O najpiękniejszych miejscach na świecie możemy rozmawiać i rozmawiać. Każdy ma swoje, które będzie zachwalał, w które z miłą chęcią powróci jeszcze milion razy. Ale co z miejscami brzydkimi, takimi, które odstraszyły nas na samym początku, w które nie udalibyśmy się nawet za darmo? Z roku na rok miejsca „nieznane” robią się coraz bardziej dostępne, a miłośnicy podróży w mniej turystyczne miejsca mają coraz mniejsze pole do popisu. To bardzo smutne, ale miejsca, które kilkadziesiąt lat temu były idealnym terenem wypoczynku na łonie natury, dziś porasta wysypisko śmieci. Obszary niegdyś nazywane „rajem” dziś są zabrudzone i nikt nie chce ich odwiedzać.

Jakie miejsca, miasta, regiony w Polce, Europie i na świecie wpisalibyście na listę najbrzydszych miejsc?

Ciekawostka: kilka lat temu, serwis TripAdvisor opublikował wyniki ankiety, dotyczącej najbrzydszego miasta w Europie. Na pierwszym miejscu znalazła się… nasza Warszawa. Co o tym sądzicie?

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Najbrzydsze miejsca na Ziemi - gdzie nie polecacie jechać?

Ja mam zawsze dylemat z dużymi miastami. Sama mieszkam w gwarnym, dużym mieście, więc inne stolice europejskie... to nie jest miejsce, gdzie mogłabym odpocząć, ale oczywiście mają swoje niezwykłe zabytki, które przyciągają.

Paryż - wiadomo miasto-ikona, opiewany w sztuce, budzący zachwyt... i wywołujący syndrom paryski (ponoć głównie u japońskich turystów i chyba u mnie big_smile). Syndrom paryski to po prostu zawód, że miasto nie dorasta do wyobrażeń o sobie samym.

Ja mam mieszane uczucia. Kilka razy byłam "w przelocie", coś widziałam, ale nie miałam za bardzo czasu zwiedzać... no ale właśnie nie wiem, czy chce. Katedra Noter Dame... piękna, ale kolejka turystów wywołuje chęć ucieczki, tak samo i inne miejsca. Miasto zatłoczone, mix wszelkich narodowości, kolorów, wyznań. Gwar, hałas, ścisk... sama nie wiem, czy chcę tam jechać. Niby są piękne zabytki, ale to są już tak znane obiekty - obfotografowane, opisane, sfilmowane tyle razy, że nie wiem, czy znalazłabym tam coś świeżego, nowego, ciekawego.

... chyba najciekawszą rzeczą jaką do tej pory widziałam, to kobieta w pociągu śpiewająca piosenki Edit Piaf (miała głos i żebrząc trochę tworzyła klimat dawnego Paryża).

3

Pewnie zaskoczę, a niektórych nawet oburzę, ale dotąd najbardziej zawiodła mnie Wenecja. Jest brudna, śmierdząca, zatłoczona i... zdecydowanie przereklamowana. Byłam tam dwa razy, za drugim głównie po to, aby przekonać się czy po piętnastu latach przypadkiem nie zmienię spojrzenia na estetykę i klimat - nie zmieniłam.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.
Reklama

4 Ostatnio edytowany przez ColdMary (2016-02-17 21:19:02)

Warszawa. Najbardziej smutne i brudne miasto w Polsce. Bardzo kiepski jest też Paryż, z wiadomych względów. Ciężko przejść ulicą i nie być zaczepionym. Brr.

Edit. Ach, no i zapomniałam o Bydgoszczu - Brzydgoszczu. Teraz jest nowy dworzec, więc już miasto nie wita przyjezdnych fetorem moczu, ale i tak miasto nie ma absolutnie nic do zaoferowania. Knajpy na Starym mieście zamykane bardzo wcześnie, żadnych spektakularnych zabytków do odwiedzenia... Ot, miasto - potworek.

5

w każdym mieście, miejscu jest coś ładnego i z tym nastawieniem podchodzę gdziekolwiek jestem. Nie potrafię powiedzieć, w jakim najbrzydszym miejscu byłam a zwiedziłam pól Europy i wszędzie mi się podobało. W przeciwieństwie do Olinki uważam, że Wenecja jest cudowna a Paryż jeszcze bardziej, zwłaszcza wieczorem, kiedy tętni życiem i kipi energią a ludzie się uśmiechają do Ciebie bez powodu smile

Doskonale wiadomo, że w nieskończonym wszechświecie wszystko, co możemy sobie wyobrazić, musi gdzieś istnieć.  T.Pratchett/Pyramids.
Reklama

6

Norylsk. Mimo, że skazone, brzydkie, zamknięte, chciałabym spędzić tam rok smile

7

Ślimaczyco - w tytule mamy miejsca, których NIE polecamy wink.

Adiaphoro, no to ja chyba wybredna jestem wink, ale wiem, że więcej sprawdzać "czy może coś mi się zmieniło" nie będę. Przy czym już Paryż, głównie jego klimat, zachwycił mnie, ale że nie o tym temat, to nie będę się rozpisywać.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

8

Olinko, ja po prostu tak kocham podrozowac, ze gdziekolwiek pojade, to jest pieknie! Sam fakt podrozy sprawia, ze zycie od razu wydaje mi sie lepsze niz w rzeczywistosci. Gdybym miala taka mozliwosc, bylabym w podrozy nieustannie smile

Doskonale wiadomo, że w nieskończonym wszechświecie wszystko, co możemy sobie wyobrazić, musi gdzieś istnieć.  T.Pratchett/Pyramids.

9

Nie polecam Paryża i nie polecam Wenecji, tak, jak ktoś wyżej :-)

Paryż jest szary, brudny i niestety śmierdzi. Zawsze chciałam tam pojechać, a jak już się udało, to chciałam jak najszybciej wracać do domu.
Tłok. Gwar. Ludzie nadęci, ale do tego zdążyłam się przyzwyczaić przez 6 lat mieszkania we Francji.

Wenecja - nic specjalnego. Chamscy gondolierzy, zapach wilgoci i ścieków. Widoki może i ładne, ale czarująco to tam nie było.

Wina była znajomym strojem, który od początku wisiał w jej szafie i który wkładała każdego ranka. Bez niej czuła się naga. Majgull Axelsson

10

adiaphora napisał/a:

Olinko, ja po prostu tak kocham podrozowac, ze gdziekolwiek pojade, to jest pieknie! Sam fakt podrozy sprawia, ze zycie od razu wydaje mi sie lepsze niz w rzeczywistosci. Gdybym miala taka mozliwosc, bylabym w podrozy nieustannie smile

Adiaphoro, mam nadzieję, że wiesz, że o byciu wybredną napisałam z lekkim przymrużeniem oka wink.

Tak naprawdę do dziś nie potrafię jednoznacznie powiedzieć dlaczego Wenecja zupełnie mnie nie uwiodła, choć podobno jest perłą wśród miast świata. Nie potrafię tym bardziej, że nie miałam w stosunku do niej jakichś wielkich wyobrażeń, a w takiej sytuacji raczej trudno się rozczarować. Nie wspominając, że po raz pierwszy miasto na wodzie zwiedzałam będąc w podróży poślubnej - bardzo zakochana i wciąż z motylami w brzuchu, a skoro tak, to tym bardziej powinnam piszczeć z zachwytu big_smile. A jednak nie, było mi do tego daleko. Plac Świętego Marka był strasznie brudny, brud był zresztą wchechobecny, ale plac zapamiętałam szczególnie. Ogólnie wszędzie czuć było smród stęchlizny i taki specyficzny zapach wody, który pojawia się, kiedy jest upał i zaczynają w niej gnić wszelkiego rodzaju żyjątka. Ludzi w tych wąskich uliczkach też było zbyt dużo, żeby można było swobodnie nimi spacerować, a ja nie znoszę, kiedy trzeba się przepychać.

Dobrze, że chociaż mój mąż był zachwycony cool.

11

Olinka napisał/a:

Pewnie zaskoczę, a niektórych nawet oburzę, ale dotąd najbardziej zawiodła mnie Wenecja. Jest brudna, śmierdząca, zatłoczona i... zdecydowanie przereklamowana. Byłam tam dwa razy, za drugim głównie po to, aby przekonać się czy po piętnastu latach przypadkiem nie zmienię spojrzenia na estetykę i klimat - nie zmieniłam.

Święta prawda. Okropiestwo. Neapol jest okropny również.

Deal with it.

12 Ostatnio edytowany przez adiaphora (2016-02-20 13:17:29)

Olinko, ależ jasne, że wiem smile
Nie musisz się tłumaczyć ze swoich rozczarowań. Przecież rozumiem, że nie wszystkim musi się wszystko podobać. Mnie się podobało a nawet byłam zauroczona. Uwielbiam Wenecję, jej ciasne uliczki, takież same przytulne kafejki, klimat, aurę tego miejsca. Mieszkać co prawda bym tam nie chciała, tu jestem jednak wierna Australii/Perth, ale wypad na kilka dni od czasu do czasu zawsze! smile
W tym roku może mi się uda. Planuję już sobie powoli urlop. W maju dla rozgrzewki jadę do Anglii na tydzień i mam zamiar wreszcie zobaczyć na własne oczy Stonehenge, bo zawsze mi nie po drodze a marzę, po prostu marzę, żeby w końcu to uczynić.

13

adiaphora napisał/a:

W maju dla rozgrzewki jadę do Anglii na tydzień i mam zamiar wreszcie zobaczyć na własne oczy Stonehenge, bo zawsze mi nie po drodze a marzę, po prostu marzę, żeby w końcu to uczynić.

... ja też wybieram się do Anglii smile
Uznałam, że najwyższa  pora, bo tyle rzeczy chciałabym w końcu zobaczyć... House of Parliament widziałam już w Budapeszcie wink ale mam nadzieję, że się rozczaruję.

14 Ostatnio edytowany przez lilly25 (2016-02-22 17:12:38)

Krakow big_smile

15

lilly25 napisał/a:

Krakow big_smile

Hmm... Dla mnie chyba nieco zaskakujące. A może jakieś uzasadnienie? wink

16

Olinka napisał/a:
lilly25 napisał/a:

Krakow big_smile

Hmm... Dla mnie chyba nieco zaskakujące. A może jakieś uzasadnienie? wink

"Chaos, i brudny nadmiar" wink

To miasto kojarzy mi sie troche z przysadzista, zniszczona osoba ktora wlozyla na siebie mnostwo swiecidelek/ozdobek, i w dodatku zle to wszystko ze soba skomponowala.

17

GRÓDEK  nad Dunajcem. 30 lat temu było to piękne urokliwe miejsce. Dzisiaj - brak słów. Dojście do jeziora zostało "sprywatyzowane" - chcesz wejść - płać, zapłaciłaś -  wchodzisz do wody - błoto,muł do kolan. Okropne. Kiedyś tętniące życiem, dzisiaj pusto, smutno i drogo.
Nie wiem co chcecie od Paryża i Neapolu ? Może jak ktoś jest drugi i trzeci raz to mu się nie podoba bo widzi różne niefajne rzeczy. Mnie akurat Paryż - jego budowle, zabytki, atrakcje bardzo się podobają a Neapol mnie po prostu urzekł.

18

Ze stolic europejskich a trochę ich zwiedziłem zdecydowanie Berlin.

19

mnie też jakoś specjalnie nie urzekł.  Wole raczej jakieś małe urocze miasteczka.

20

Każde miejsce, w którym są "uchodźcy" z trzeciego świata.

lilly25 napisał/a:

Krakow big_smile

Do upadłego, będę bronił Krakowa smile
Złe wrażenie wywarło na mnie włoskie miasteczko o jakże pięknej nazwie: Rosolina Mare.
Olinko, należało pojechać w podróż poślubną do innego miasta smile Jestem przekonany, iż byłabyś nim zauroczona. Mowa o Dubrovniku smile

Hrvatska Ljubavi Te!
Wierzę w miłość od pierwszego spojrzenia,
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

22

Kraków ma wyjątkowy klimat, osobiście kocham to miasto! smile

Wielbiciel Lidiji Bacic napisał/a:

Złe wrażenie wywarło na mnie włoskie miasteczko o jakże pięknej nazwie: Rosolina Mare.
Olinko, należało pojechać w podróż poślubną do innego miasta smile Jestem przekonany, iż byłabyś nim zauroczona. Mowa o Dubrovniku smile

A wiesz, że pewnie tak? wink Ogólnie jednak moja podróż poślubna była cudna, Wenecja była tylko punktem na trasie, a podróżowaliśmy spontanicznie, nigdy nie wiedząc, gdzie kolejnego dnia będzimy nocować. Zresztą z samą Wenecją też mam kilka bardzo miłych wspomnień, to tylko miasto jako takie zawiodło mnie swoim widokiem.
Jeśli zaś chodzi o Chorwację, to choć w tym pięknym kraju byłam już kilka razy, to do Dubrovnika, czego ogromnie żałuję, wciąż nie dotarłam sad. Trzeba to w końcu naprawić, tym bardziej, że oglądane zdjęcia i filmiki bardzo zachęcają. Oczywiście najlepszą rekomendacją i tak jest zachwyt tych, którzy byli wink.

Olinko, moi przodkowie pochodzą z Krakowa. Tak więc, nie mógłbym go nie kochać smile
Wiedziałem, że Dubrovnik jest pięknym i magicznym miastem, ale to co ujrzałem przerosło moje najśmielsze wyobrażenia smile

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

24

Bardzo dobry wątek. Dzięki. Sama skłaniam się ku wakacjom w ciszy i otoczeniu zieleni. Paryż chodził mi po głowie, bo wszyscy się nim zachwycają. A w gruncie rzeczy to wielkie i hałaśliwe miasto.

[tu był nieregulaminowy link]

25

Katowice. Bez wątpliwości.

Hell is other people
http://www.netkobiety.pl/t102718.html - mój aktualny problem.
CatLady napisał/a:

Katowice. Bez wątpliwości.

Ostatnio, wyładniały. To nie te Katowice, które pamiętam z dawnych czasów smile

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

27

Bytom jest okropny

28

Zakopane.

29

karo.sobczak napisał/a:

Zakopane.

Aż tak złe wrażenie zrobiło na Tobie Zakopane, że możesz zaliczyć je go najbrzydszych miejsc świata?

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

30 Ostatnio edytowany przez Priscilla (2016-07-30 12:09:31)

Z innego wątku:

karo.sobczak napisał/a:

Budapeszt smile A jak Polska to może Niedzica? Bardzo fajne miejsce, klimatyczne. Nie ma tam tak wielu turystów jak np w Zakopanem, a jest równie pięknie.

big_smile
To ja już nie wiem czy to Zakopane zdaniem karo.sobczak piękne jest, czy jedno z najbrzydszych? Można się pogubić... wink

31

Faktycznie wink To już się pewnie nie dowiemy.

32 Ostatnio edytowany przez Gosia1962 (2016-10-12 14:34:18)

Polskie: Warszawa, Zakopane, caly Gorny Slask,  Poznan, ogolnie Wielkopolska: smutna i nijaka.
Swiat: Wenecja, Detroit, Chicago, Genua, Rzym, Helsinki, Lwow, Berlin.

To sa miejsca na Ziemi, ktore odwiedzilam, nie podobalo mi sie i nie polecam.

Ktos tu pytal, czemu Zakopane: jarmarczne, drogie, przeludnione, kiermaszowe i pseudofolklor goralski fuuuuuuuu

33 Ostatnio edytowany przez luc (2016-10-13 11:31:57)

Gosia1962 napisał/a:

Polskie: Warszawa, Zakopane, caly Gorny Slask,  Poznan, ogolnie Wielkopolska: smutna i nijaka.
Swiat: Wenecja, Detroit, Chicago, Genua, Rzym, Helsinki, Lwow, Berlin.

O rany smile Może jakies uzasadnienie? wink Bo poza: smutna i nijaka, nie ma żadnego.
Wielkopolska jest bardzo interesująca, jeśli wie się co i gdzie szukać.
Poznań, mimo, że wymaga jeszcze trochę, jest bardzo ładny.
Warszawę można polubić (mnie się kiedyś bardzo nie podobała), jeśli się "w nią" trochę wejdzie.
Chicago nie jest może najlepszym miejscem do zamieszkania, ma niektóre fatalne dzielnice, ale Downtown jest fascynujące.
Rzym - tu jestem najbardziej zaskoczona. Mimo chaosu, brudu, to miasto urzeka.
Zgadzam się (niestety) co do Zakopanego. Pamiętam to miasto gdy jeszcze nie było tam wszechobecnej komercji.

Pięknie dziękuję Olince i Wielbicielowi za obronę mojego ukochanego Krakowa smile
Ma wiele wad, ale jest magiczny. Bez dwóch zdań.

34

Kiszyniów-tragiczna stolica,która posiada wyłącznie wielkie,odrapane bloki-nic poza tym.
Hawana-rozpadająca się starówka i blokowiska z wielkiej płyty.
Sofia-też powalają okropne,odrapane wieżowce w kolorze starych wymiotów ciągnące się główną ulicą prowadzącą do centrum.Jakieś prowizoryczne płotki z płyt paździerzowych poustawianych wzdłuż ulicy a za nimi-koń na przykład tudzież osioł pasący się na ulicznym trawniku.
Warna-brak parkingów więc aby dojechać do jakiegoś miejsca użyteczności publicznej rozjeżdża się np trawniki w parkach. Tak się parkuje przed delfinarium na przykład.Też wszechobecne obrzydliwe bloki i wszędzie tratujące Cię tłumy.

Wszyscyśmy płazy w gwiazd kałuży.

35 Ostatnio edytowany przez femte (2016-10-13 13:52:07)

Co jest dziwnego w koniu pasacym sie w miescie? W Anglii to powszechne.  Np. piekne shire"y. W Danii czesto jest ogrodzony teren, cos jak angielskie common, i w srodku pasa sie zwierzaki. Do czesci tych pastwisk jest dostep. Mozna wchodzic tylko psy musza byc na smyczy. Widzialam konie w typie karabachow - chyba autentyczne karabachy. Bydlo, w tym szkockie bezobslugowe, wyglada jak jaki. Takie sa w Esbjergu, w miescie. Zwykle krowy, w Køge. Krowy wygladajace na miesne, ale majace cos na rodzaj runa owczego. Owce.
Te wzystkie zwierzeta sa po prostu ozdoba, np nie rozmanaza sie ich- wiec krowy nie daja mleka.

.

36

femte napisał/a:

Co jest dziwnego w koniu pasacym sie w miescie? W Anglii to powszechne.  Np. piekne shire"y. W Danii czesto jest ogrodzony teren, cos jak angielskie common, i w srodku pasa sie zwierzaki. Do czesci tych pastwisk jest dostep. Mozna wchodzic tylko psy musza byc na smyczy. Widzialam konie w typie karabachow - chyba autentyczne karabachy. Bydlo, w tym szkockie bezobslugowe, wyglada jak jaki. Takie sa w Esbjergu, w miescie. Zwykle krowy, w Køge. Krowy wygladajace na miesne, ale majace cos na rodzaj runa owczego. Owce.
Te wzystkie zwierzeta sa po prostu ozdoba, np nie rozmanaza sie ich- wiec krowy nie daja mleka.

Koń nie był ani zadbany ani piękny.Przywiązany za szyję sznurkiem do przystanku.W a wszystko odgrodzone od ulicy jakimś pozdzieranym paździerzem.Wyglądało to jak kawałek slumsu.
I nie było to pastwisko-uwierz smile

Wszyscyśmy płazy w gwiazd kałuży.

37

Karabachy tez zadbane nie byly. Zastanawiam sie czy chociaz im ktos czasem kopyta struga. To prymitywna rasa, dlatego je wybrali, nie trzeba duzo roboty.

.

38

luc napisał/a:

Pięknie dziękuję Olince i Wielbicielowi za obronę mojego ukochanego Krakowa smile
Ma wiele wad, ale jest magiczny. Bez dwóch zdań.

Twój ukochany Kraków niewątpliwie sam się broni wink.
Co prawda miasto ma dla mnie wartość sentymentalną, bo kojarzy mi się wyłącznie z miłymi wspomnieniami, a te - jak wiadomo - lubimy przekładać na miejsca, jednak także oceniając w pełni obiektywnie twierdzę, że Kraków jest miastem wyjątkowym i z wyjątkowym klimatem. Co jakiś czas "łapię się" zresztą na tym, że zaczynam po prostu tęsknić, wtedy pozostaje wsiąść w samochód lub pociąg, obrać kierunek na Małopolskę i... przyjechać wink.

Posty [ 1 do 38 z 44 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Najbrzydsze miejsca na Ziemi - gdzie nie polecacie jechać?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016