Utrzymywać kontakt czy zerwać go ?? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2009-12-31 14:14:12

Verb99
Do zakochania jeden krok

Utrzymywać kontakt czy zerwać go ??

Hej, na początek chciałem wszystkich serdecznie przywitać i życzyć szczęśliwego Nowego Roku !!

Moja dziewczyna zostawiła mnie jakiś czas temu. Ciężko mi się z tym pogodzić bo ją kocham ale zauważyłem że gdy nie piszę z nią, nie rozmawiamy, nie widzimy się to mi jest zdecydowanie łatwiej. I w tym momencie chciałbym prosić was o radę. Jeśli zerwę z nią wszelki kontakt to już na pewno do mnie nie wróci (a bardzo bym chciał żeby wróciła) i poza tym czy to nie będzie zbyt "szczeniackie" i nie dojrzałe ?? Z drugiej strony pomoże mi to choć trochę. Sam nie wiem co robić sad(

#2 2009-12-31 14:26:46

chomej
Cioteczka Dobra Rada

Re: Utrzymywać kontakt czy zerwać go ??

Słuchaj ona Cie zostawiła, nie po to żeby z Toba być, tylko po to żeby zacząc swoje życia od nowa. Nie chciała go dzielić z Tobą, więc dlaczego ty masz się ciągle dla niej poświęcać. Waidomo nie od dzisiaj, ze utrzymywanie kontaktów z ex (przynajmniej świeżo po rozstaniu) jest niedobre i nic nie wnosi. Zraniała cie wsytarczająco odchodząc, prawda?  Sam piszesz, że jak sie nie odzywasz jest lepiej, więc ja nie wiem skąd to pyatnie? No chyba, że jesteś męczennikiem, to wtedy się odzywaj.
Nie istnieje takie coś jak przyjaźń czy znajomość po rozstaniu, bo jedna strona zawsze będzie czuła coś więcej. Jak dla mnie to jets to mozliwe po jakimś czasie, jak emocje opadną a każde z partnerów ułoży sobie życie na nowo.
Z resztą z doświadczenia wiem, że jak ją zaczniesz nękać telefonami i sms-esami to ona będzie uciekać, myśląc, że ją prześladujesz. Po co ci to? Daj jej spokój, jak ma do Ciebie wrócić, to sama się odezwie. Nie poniżaj się już, wystarczająco się nacierpiałeś.
Wytrwałości życzę.

bo najsilniejsza jest miłość nieodwzajemniona...

http://chomikchomik.blog.onet.pl/

#3 2009-12-31 14:31:52

bianka25
Przyjaciółka Forum

Zerwanie kontaktu pomoże Tobie. Może też być tak że jak Cie naprawde straci, bedzie chciała znowu być blisko Ciebie.

#4 2010-01-01 19:08:31

reszka
Woman In Red

Lepiej nie wracać. Cos musiał być źle, że odeszła. Więc niech idzie swoją drogą, a ty swoją. Po co się łudzić. Korzystaj z życia i nie trać czasu:)

#5 2010-10-12 21:12:43

ade_90
Niewinne początki

Witajcie...

Chciałabym odświeżyć wątek, choć nie wiem czy jest on potrzebny...

Widzicie byłam w związku z fantastycznym chłopakiem przez rok, poznaliśmy się (głupio się przyznać, ale...) na portalu społecznościowo-randkowym. Bardzo szybko zaczęliśmy ze sobą chodzić, bo przecież jeszcze do końca nie poznaliśmy siebie dobrze, a tu już związek. Jednak mój tłumaczył mi, że przecież człowieka poznaje się całe życie i różne sytuacje wpływają na to, że człowiek może mieć różne podejście do pewnych spraw, za każdym razem inne.
No i tak byliśmy ze sobą przez ten czas, aż nagle czar miłość prysł, a zaczęły się schody, czyli kłótnie. Szło o wszystko, o to, że on moich znajomych ma gdzieś, że jego są ważniejsi, że to jego nauka jest ważna itp. Nie podobało mi się to i parę razy nazwałam go EGOISTA... Wtedy on uznał, że ja robię problem z niczego i zakończył związek.
Było mi przykro, przecież byliśmy ze sobą rok czasu, a to nie jest żadna błahostka, ale poważniejszy związek (bynajmniej dla mnie). Od tamtego dnia unikał mnie jak mógł, ja go z resztą też. Jedynie spotykaliśmy się na uczelni i tyle, ale w milczeniu przechodziliśmy obok siebie.
Jednak traf chciał, że zachorowałam i to poważnie.Już wcześniej miałam komplikacje ze zdrowiem, ale razem z moim nie myśleliśmy o niczym strasznym. Lekarze naturalnie dają nadzieje, ale sami nie są do końca pewni-jak to bywa w naszych polskich szpitalach. Czarne myśli nachodzące moją głowę spowodowały, że zechciałam po 5 miesiącach milczenia spotkać się z nim i jakoś wyprostować sytuację abyśmy się nie traktowali jak wrogowie a aby zachować ową znajomość.
Nie myślcie, że staram się w ten sposób do niego wrócić, nie. Jedynie co chciałam to mieć pewność, że nie pozostawiam po sobie żadnych wrogów...

I tak spotkałam się z nim, zmienił się, ale poznałam go... Jednak ta oschłość, ta obojętność wobec mojej osoby-zabolało jak cholera. Na pytanie jak u mnie odpowiedziałam, że jakoś leci. Na pytanie czy wyzdrowiałam-tak jakby. I tyle, siedzieliśmy w kawiarni uczelnianej przez godzinę i dowiedziałam się jedynie, że nie jest na mnie zły.
Po powrocie do domu doszłam do wniosku, że on zgodził się na spotkanie z łaski. Jednak... Łaską byłoby to gdyby wrócił do mnie wiedząc, że jestem chora, a tego bym chyba nie chciała. Tak wiem napisałam chyba… Bo prawdą jest to, że… Chciałabym mieć w nim wsparcie w tych trudnych momentach… Lekarze karzą żyć dalej, tak robię… Ale myśl, że nie ma przy mnie osoby, która do tej pory mnie wspierała i pomagała mi… Ale przecież łaski nie chce. Zastanawiam się czy powinnam mu powiedzieć, że chce tej znajomości, że byłabym wdzięczna za odrobinę wsparcia. Ech sama nie wiem co już plote… Po prostu nie chce rozstawać się w gniewie, a mieć wsparcie itp… Czy za dużo chce? Wiem, nic na siłe… Ale ja… Chyba nadal go kocham… Jednak choćby nie wiem co, wolałabym mieć w nim przyjaciela w ciężkich momentach niż wroga… A może powinanm mu powiedzieć o chorobie?? I to wyprostowało by naszą znajomość?? Jednak istnieje coś takiego jak znajomość po zerwaniu – prawda??

Ostatnio edytowany przez ade_90 (2010-10-12 21:14:49)

#6 2010-10-15 19:24:29

Batrix
Cioteczka Dobra Rada

Witaj ade_90.
Bardzo Ci współczuję Twojej sytuacji.Nie ma nic wazniejszego w zyciu niz zdrowie.Ktos madry kiedys powiedział,że gdy je mamy mamy tak naprawdę wszystko.Jest wtedy siła by pracować i mieć pieniądze,mamy zawsze uśmiech na twarzy który pomaga nam w relacjach międzyludzkich i dzieki temu szybciej odnajdujemy miłość.
Uśmiechaj się dużo..mimo wszystko...walcz z chorobą, codziennie rano dziekuj Bogu za zdrowie,tak jakbyś juz była zdrowa,a na pewno Ci to pomoże..uwierz.
Co chodzi o tego mężczyznę...wydaje mi się ,ze w nim wszystko juz zgasło,a moze nigdy się nie paliło...
Nie pros o miłość...o to nigdy się nie prosi.A czy powinnaś mu powiedziec o chorobie....? hmm..nie wiem,ja bym nie chciała by ktos z łaski był przy mnie.Wierzę ,ze masz inne blizsze osoby,przyjaciólkę czy kogos z rodziny,a moze fajnego kumpla z którym mozna isc na kawę??Czesto blisko nas są szczerzy nam ludzie,których nie zauwazamy.Moze czas się rozejrzeć??
Życzę Ci duzo zdrówka..i wiem,a nawet jestem pewna ,ze bedziesz zdrowa i szczęśliwa;)
Pozdrawiam Cię serdecznie.

Niestety teraz już to wiem....dozgonna miłość jest przereklamowana......

#7 2010-10-15 19:35:40

a_normalna
Zbanowany

Batrix napisał:

Witaj ade_90.
Bardzo Ci współczuję Twojej sytuacji.Nie ma nic wazniejszego w zyciu niz zdrowie.Ktos madry kiedys powiedział,że gdy je mamy mamy tak naprawdę wszystko.

A ja usłyszałam: najważniejsze to się nie załamywać i mieć u boku rodzinę. Bo wtedy nawet jak zdrowie nie najlepsze, to z nimi wszystko się przetrwa. A co ci po zdrowiu, gdy jesteś opuszczony i w depresji.

ade, ja bym zerwała kontakt. Skoro on Cię nie traktuje poważnie, to chcesz go zmusić do tego? Zostaw go, pokazał, że nie jest Ciebie wart.

#8 2010-10-16 19:09:44

Burberka
Zaglądam tu coraz częściej

nie wchodzi sie dwa razy do tej samej rzeki sad

#9 2010-10-16 20:46:41

kasian833
Słodka Czarodziejka

Burberka napisał:

nie wchodzi sie dwa razy do tej samej rzeki sad

nie wchodzi, ale czasem sie jeszcze z niej nie wyszło

Każdy ma gdzie swoja połówkę jabłka, ale nikt nie powiedział, że dane nam będzie sie odnaleźć i w jedno połączyć...

autor: ja smile

Ostatnie tematy :

Stopka forum