dobre negocjacje w biznesie. jak je przeprowadzić? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » dobre negocjacje w biznesie. jak je przeprowadzić?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: dobre negocjacje w biznesie. jak je przeprowadzić?

Od jakiegoś czasu mam na oku pewien lokal w którym mogłabym otworzyć spory sklep bo 80m2
Dzwoniłam w sprawie sprzedaży, pan miał się ze mną skontaktować ale tego nie zrobił.
Nie wiem czy nie popełniłam błędu mówiąc jemu  cene ostateczna  ,proponowana przeze mnie.
Lokal znajduje sie w małym mieście. Pracy trochę brak, ale chmię proszki czy inne rzeczy ludzie i tak muszą kupić. Dużo pensjonatów jest i hoteli
Owy pan miał sie ze mna spotkać. Minął miesiac od rozmowy ( facet jest aż z Poznania a sklep na dolnym śląsku)
Chcę zadzwonić tam ponownie.
Jak przeprowadzić z nim rozmowę ?
Tak by mnie nie spławił by się mu opłacało przyjechać i pokazać lokal z tak daleka.
Inaczej wygladaja negocjacje na żywo a ianczej przez telefon.
Jakiś użyć argumentów by spuścił z ceny  ?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez JuliaKaa (2015-12-29 08:59:08)

Odp: dobre negocjacje w biznesie. jak je przeprowadzić?

Myślę, ze na wstępie jak zadzwonisz powiedz, ze jesteś zainteresowana tym lokalem, jaka jest jego cena i w jaki sposób można go obejrzeć?

Nie nawiązywałabym też do poprzedniej rozmowy, raczej wystąpiłabym jako nowy zainteresowany.

Dopiero jak obejrzysz lokal możesz negocjować cenę, wcześniej to brzmi niepoważnie.

Jak obejrzysz to możesz zapytać czy dopuszcza możliwość negocjacji tej kwoty która podał.

No i tu zaczyna się prawdziwa gra handlowa.

Nie bardzo jej się da nauczyć pisząc porady w poście ale jeśli masz jakieś doświadczenie i potrafisz choć w minimalnym stopniu wywierać wpływ na ludzi to powinno się udać.

Dużo zależy od tego jak Cię odbierze, czy pozytywnie, czy zrobisz dobre wrażenie, czy wpasujesz się w jego potrzeby. Bo np. może nie zależy mu tak bardzo na wynajmie byle komu ale na tym co się będzie sprzedawało, czy interes rokuje na długo bo może nie chciałby za często jeździć z tego Poznania aby wynajmować lokal? Jest mnóstwo takich czynników i w rozmowie należałoby go dokładnie wybadać co jak i dlaczego no i zdobyć jego zaufanie.

Polecam Ci książkę "Handlowanie to gra" albo jakieś Franka Bettgera (np. "Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie"), to takie podstawy.

Najważniejsze abyś umiała odczytać jego potrzeby i zręcznie się w nie wpasowała.

3

Dzięki wielkie za rady. Wiem jedno że nie zrobię tego błędu z wcześniejszym podaniem ceny smile
Znalazłam audiobooka  "Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie"
ale nie wiele rozumiem co mówią może muszę znaleźć trochę czasu w samotności i się w słuchać bardziej w techniki.
Po nowym roku zadzwonię i dam znać co i jak poszło wink

Reklama

4

I jak tam Twój biznes? smile Miałaś dać znać i się nie odezwałaś smile Negocjacje to ciężki kawałek chleba, wiem coś o tym wink

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » dobre negocjacje w biznesie. jak je przeprowadzić?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016