Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 52 ]

1

Temat: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

Gdy zbliża się koniec roku wracają nasze cele, marzenia, rzeczy które chcielibyśmy zrealizować.

Nowy rok symbolizuje "nowy rozdział" i dlatego chcemy przez niego przejść po NASZEMU.

Mimo, iż wiem, że trzeba wyznaczać sobie nowe cele to w tym roku przyszło do mnie pytanie czy w ogóle ma to sens?

Czy warto mieć Postanowienia Noworoczne?

Co Wy sądzicie na ten temat?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

Tak warto je mieć. Ja postanowiłam zwolnić się z obecnej pracy i szukać szczęścia w swoim kierunku. Cel nr 2 nauka jazdy konnej, zapisanie się do Stowarzyszenia Ułanów. 3. Zmienić środowisko na ludzi o wyższym poziomie. Mam nadzieję,że na gadaniu się nie skończy.

3

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

Nniiee. Zostają tylko wyrzuty sumienia.

4

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?
zbytdelikatna napisał/a:

Nniiee. Zostają tylko wyrzuty sumienia.

Niby dlaczego?

5

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

Warto miec postanowienia noworoczne, ale nie wystarczy sobie powierdziecv "moze zaczne lepiej jesc, wiecej sie ruszac i przestane palic' trzeba miec na to wszystko plan, trzeba miec plan na rozne pokusy, jak je przezywciezyc, trzeba ogromnej wiedzy zeby jakiekolwiek postanowienia wprowadzic w zycie. Samo niestety sie nic nie zrobi. Oczywiscie ze trzeba miec postanowienia wink

6

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?
zbytdelikatna napisał/a:

Nniiee. Zostają tylko wyrzuty sumienia.

? a ja chciałam napisać, że może same postanowienie, to nie mają takiego znacznie, ważne jest rozliczenie całego okresu.

Koniec roku jest dobrym punktem, by rozliczyć się z sobą samym, by zastanowić się co dalej, w jakim kierunku, co lepiej można zrobić, co się udało / nie udało i dlaczego, itd
Ten rok był dla mnie bardzo ciężki. W innym miejscu na forum jest wątek - co się udało, no i ja miałam takie przemyślenia, że największym moim sukcesem minionego roku było, że nie wpadłam w depresję sad
Może takie wyrzuty sumienia też są potrzebne?! Ja się przyznałam przed sobą do porażki, więc nowy rok zaczynam od super wyprawy, by się naładować pozytywną energią, a potem będę musiała odkręcać, naprawiać, nadrabiać, "odpokutować" miniony rok + realizować pomysły na nowy rok.

7 Ostatnio edytowany przez Amethis (2015-12-28 23:07:21)

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?
Averyl napisał/a:
zbytdelikatna napisał/a:

Nniiee. Zostają tylko wyrzuty sumienia.

? a ja chciałam napisać, że może same postanowienie, to nie mają takiego znacznie, ważne jest rozliczenie całego okresu.

Koniec roku jest dobrym punktem, by rozliczyć się z sobą samym, by zastanowić się co dalej, w jakim kierunku, co lepiej można zrobić, co się udało / nie udało i dlaczego, itd
Ten rok był dla mnie bardzo ciężki. W innym miejscu na forum jest wątek - co się udało, no i ja miałam takie przemyślenia, że największym moim sukcesem minionego roku było, że nie wpadłam w depresję sad
Może takie wyrzuty sumienia też są potrzebne?! Ja się przyznałam przed sobą do porażki, więc nowy rok zaczynam od super wyprawy, by się naładować pozytywną energią, a potem będę musiała odkręcać, naprawiać, nadrabiać, "odpokutować" miniony rok + realizować pomysły na nowy rok.

stare(albo nie wink) powiedzenie mówi
"co masz zrobić dziś zrób jutro będziesz mieć dwa dni wolnego"

moje postanowienie noworoczne, wykreślić z listy użytecznych powiedzień big_smile

8

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

warto stawiac sobie możliwe do zrealizowania cele. dobrze jest czasem cos poswięcic, pomęczyć się trochę żeby odnieść sukces. można się kontrolować i wiedzieć, że panuje się poniekąd nad swoim życiem.

9

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

Ale zaryzykować i wyjść z bogatym doświadczeniem big_smile

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

Mam jedno postanowienie noworoczne: Żadnych postanowień!!

A tak na serio to chciałbym zacząć składać modele składające się z plastiku i kleju smile Może dzięki temu trochę odejdę od tego kompa..

Jeżeli ktoś ma problem z realizacją takich postanowień to najlepiej byłoby je napisać sobie jakoś ładnie na kartce i powiesić na lodówce - każdego dnia mielibyśmy z nimi ,,kontakt" i ciągle by nas męczyły smile

Właśnie za to lubię ostatnie dni Grudnia, wtedy chyba większość z nas zaczyna myśleć o swojej przyszłości, o tym co będzie robił w tym ,,czystym" i nietkniętym 2016r.

11

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

sklejałam kiedyś modele miałam jakieś samoloty itd. ale przez nerwy nie mam jak, bo lekką drżą mi ręce a to uniemozliwia precyzyjnie sklejać małe elementy
fajne to jednak i polecam

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?
chloe2 napisał/a:

sklejałam kiedyś modele miałam jakieś samoloty itd. ale przez nerwy nie mam jak, bo lekką drżą mi ręce a to uniemozliwia precyzyjnie sklejać małe elementy
fajne to jednak i polecam

Też sklejałem samoloty kiedyś daaawno temu wink a jakie dokładnie Ty sklejałaś? bo ja z czasów II wojny światowej.

13

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

nie pamiętam już dokładnie dawno to było ale miałam jakiś  z czasów wojny na pewno. później się na puzzle 3D przerzuciłam i na takie drewniane figurki a w końcu na rysowanie tongue na zbyt wiele ręka mi nie pozwala

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?
chloe2 napisał/a:

nie pamiętam już dokładnie dawno to było ale miałam jakiś  z czasów wojny na pewno. później się na puzzle 3D przerzuciłam i na takie drewniane figurki a w końcu na rysowanie tongue na zbyt wiele ręka mi nie pozwala

Aż takie masz nerwy, że Ci ręka mocno drży? w sumie u mnie to wygląda tak, że mam tylko sytuacje gdzie dłonie mi latają jak messerschmitty no ale nie cały czas.
Może kup melise i wróć do modelowania? smile

15

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

co Ty melisa mi nic nie daje a ja mam rzekomą nerwicę przez lekarza stwierdzoną ale kto by tam lekarzom wierzył tongue
modele sa super, może to będzie moje postanowienie żeby znowu zacząć, kto wie wink

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?
chloe2 napisał/a:

co Ty melisa mi nic nie daje a ja mam rzekomą nerwicę przez lekarza stwierdzoną ale kto by tam lekarzom wierzył tongue
modele sa super, może to będzie moje postanowienie żeby znowu zacząć, kto wie wink

No to jak masz nerwicę to piona big_smile
a jaką dokładnie masz nerwicę? bo z tego co wiem to jest chyba z 50 odmian smile ja mam nerwicę natręctw - nie jednemu człowiekowi polepszyłem humor swoją ,,mową" ciała : ))
Jakbyś zaczęła sklejać modele to napisz, bedziemy się wymieniać doświadczeniami wink

17

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

no właśnie natręctw mam xd no patrz jaki przypadek. ze mnie tez mają czasem ubaw ale co poradzę wink mogę się tylko smiac razem z nimi.
nieprędko ale pomyślę nad modelami smile

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?
chloe2 napisał/a:

no właśnie natręctw mam xd no patrz jaki przypadek. ze mnie tez mają czasem ubaw ale co poradzę wink mogę się tylko smiac razem z nimi.
nieprędko ale pomyślę nad modelami smile

Natręctw jest najlepsza big_smile a mogę dyskretnie się zapytać jak dokładnie ta nerwica u Ciebie wygląda? bo u mnie to jest tak, że co chwila muszę ruszać palcami albo mam dni gdzie co chwila muszę szyję kierować ku dołu, jeny jakie to jest smutne big_smile

19 Ostatnio edytowany przez chloe2 (2015-12-29 00:35:48)

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

to już gdzies na priv wink bo robi się tu off top
jak cos gg mam podane nizej

edycja:
ale odpowiem już jutro, bo chyba sobie dzisiaj pojde spac wink

20 Ostatnio edytowany przez zbytdelikatna (2015-12-29 11:07:27)

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

Od kilku lat nie robię żadnych postanowień noworocznych. Jeśli mam coś zmienić lub osiągnąć, robię to w ciągu roku, nieważne, czy w czerwcu, czy w listopadzie smile.Postanowienia noworoczne wywołują presję, że muszę, że już, bo jak nie, to stracę szacunek do siebie itd itp.To tylko ludzie nazwali i określili sobie czas, daty itd. Czasu to nic nie obchodzi tongue Płynie sobie jak płynął i wszystko mu jedno, jak go nazwiemy.
Postanowienia noworoczne kojarzą mi się z tym słynnym powiedzeniem - zacznę się odchudzać od...poniedziałku.A podobno piątek, to dobry początek.

21

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

Jeżeli postanowienie noworoczne pozwolą nam realizować kolejny krok dla naszych dalszych planów i ambicji to jak najbardziej wink
Krok po kroku do zwycięstwa

22

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

Oto moja refleksja/życzenia po przeczytaniu postów o postanowieniach, stawianiu celów, ambicjach, rozliczeniach, wyrzutach sumienia, poświęceniach, kontrolowaniu się, panowaniu, męczeniu się, porażkach i zwycięstwach.

Życzę każdemu z nas dużej dawki życzliwości i łagodności dla siebie samych.

23

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

Nigdy nie czułam potrzeby robienia noworocznych postanowień. W gruncie rzeczy nie wiem dlaczego i chyba nawet nigdy się nad tym specjalnie nie zastanawiałam.
Takie postanowienia na pewno pozwalają sprecyzować nowe cele, nakreślić plany na najbliższą przyszłość, ale moim zdaniem każdy czas jest na to równie dobry.

24

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?
Olinka napisał/a:

Takie postanowienia na pewno pozwalają sprecyzować nowe cele, nakreślić plany na najbliższą przyszłość, ale moim zdaniem każdy czas jest na to równie dobry.

... wiesz, ja czasem robię sobie listę rzeczy do zrobienia, oczywiście jest to zgrupowane na te z pilne i te do zrobienia "kiedyś". Te "magiczne" daty w stylu koniec roku kalendarzowego, szkolnego, urodziny, itp to właśnie jest fajny pretekst, by rozliczyć się z tego, co zostało odłożone na "kiedyś'

25

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

Ja dziś dostałam nową pracę , dzięki postanowieniom noworocznym. Powiedziałam sobie ,, Czas na zmiany,,

26

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

Wow Bardzo Dziękuję za wasze opinie. :-)

Z Waszych wypowiedzi wnioskuję, że warto mieć postanowienia noworoczne. :-)

Wszystko zależy też od punktu spojrzenia na ten temat.

Ja też mimo, że zadałem to pytanie wiem, że warto i będę je wyznaczał aby mieć cele, które będą mnie ciągły cały czas do przodu.

Jednak jest jeszcze jeden problem. Realizacja tych postanowień.

Jak tu wytrwać i je zrealizować?

Natknąłem się dzisiaj na portalu natemat na ciekawy artykuł w tym temacie i polecam go przeczytać.

Dlaczego tylko 8% ludzi zrealizuje swoje postanowienia noworoczne?

bit.ly/artykuł-natemat

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?
chloe2 napisał/a:

to już gdzies na priv wink bo robi się tu off top
jak cos gg mam podane nizej

edycja:
ale odpowiem już jutro, bo chyba sobie dzisiaj pojde spac wink

Hmm na GG mam wstawioną swoją gębę a nie wiem czy po takich ,,wyznaniach" chcialbym tracić jakąś tam anonimowość big_smile - wyśle emaila jeżeli to nie problem.

mak80 napisał/a:

Natknąłem się dzisiaj na portalu natemat na ciekawy artykuł w tym temacie i polecam go przeczytać.

Dlaczego tylko 8% ludzi zrealizuje swoje postanowienia noworoczne?

bit.ly/artykuł-natemat

Zapowiada się ciekawie, na pewno przeczytam, dzięki smile

28

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?
bujamwoblokach napisał/a:

Hmm na GG mam wstawioną swoją gębę a nie wiem czy po takich ,,wyznaniach" chcialbym tracić jakąś tam anonimowość big_smile - wyśle emaila jeżeli to nie problem.

spoko nikomu nie prześlę zdjęcia big_smile nie lubie pisać maili xd

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?
chloe2 napisał/a:
bujamwoblokach napisał/a:

Hmm na GG mam wstawioną swoją gębę a nie wiem czy po takich ,,wyznaniach" chcialbym tracić jakąś tam anonimowość big_smile - wyśle emaila jeżeli to nie problem.

spoko nikomu nie prześlę zdjęcia big_smile nie lubie pisać maili xd

To nie chodzi o przesłanie zdjęcia czy coś, miałem na myśli, że zobaczysz moją anonimową gębę czego się obawiam smile

30

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

Jak chcesz ale juz nie takie rzeczy w zyciu widziałam jak ludzkie gęby wiec spokojnie na zawał chyba nie umrę big_smile

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

Czyli mówisz, że jakbym wysłał e-maila to nie ma szansy na odpowiedz? smile

32

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

Hehe nie no jest jest spokojnie możesz wysyłać. Mam w profilu tylko ukryty ale wiadomość można wyslac.

33

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

Może warto. Podobno działa, zwłaszcza jak się je zapisze na kartce. Postanawiam sobie, że przespałbym się z jakąś dziewczyną pierwszy raz w życiu.

34

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

Nie robię takich postanowień, wolę jak wszystko przebiega płynnie, nie na zasadzie: dzisiaj postanowię, następny cały rok robię, postanowię, robię, postanowię (...)

Może sęk tkwi w tym, że nigdy nie czułam jakoby Sylwester był jakąś granicą - prędzej jest nią dla mnie rozpoczęcie roku akademickiego (wcześniej szkolnego :>). Wtedy planuję cały rok, czyli na jakie zajęcia będę chodzić, jakie cele chcę zrealizować itd. Kolejnym granicznym punktem jest rozpoczęcie wakacji i plany na wakacje. Ale żeby się jakoś strasznie z tego rozliczać... tak mniej więcej, ale bez przesady. Rozliczę się, gdy kres będzie bliski, nie teraz. :V

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?
Facet79 napisał/a:

Może warto. Podobno działa, zwłaszcza jak się je zapisze na kartce. Postanawiam sobie, że przespałbym się z jakąś dziewczyną pierwszy raz w życiu.

Postanowienie by przespać się z kobietą pierwszy raz w życiu tak o bez większej zasady? to można iść do pań lekkich obyczajów jak ktoś ma ciśnienie na strate cnoty i nie trzeba z tego robić postanowienia noworocznego tongue

36

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

Widzę że  sporo z Was  takie postanowienia  robi . Ja nie należę  do tej grupy. Robię postanowienia  zawsze  gdy  się  zorientuję  że mam czas bez  względu czy  to  nowy  rok czy wiosna czy kolejne urodziny etc . Zapełniam czas  czymś  co  wiem  że  dam  radę   zrobić  a  jeśli jakiś  cel osiągam  to   chwila oddechu, poleniuchowania (  bo lubię )  i kolejne  postanowienie- aha  mam  czas  na  cosś   to może...   i  cos  po prostu wymyślam jak np   zdobywanie kolejnego zawodu w  tej chwili.
Swietnie mi sie tak funkcjonuje

37

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?
bujamwoblokach napisał/a:

Postanowienie by przespać się z kobietą pierwszy raz w życiu tak o bez większej zasady? to można iść do pań lekkich obyczajów jak ktoś ma ciśnienie na strate cnoty i nie trzeba z tego robić postanowienia noworocznego tongue

No ale chodziłoby właśnie o to, by z kimś z własnej woli.

Czy bez wiekszej zasady ? To juz temat na oddzielny watek. O tym z jakich powodow ludzie chodza do lozka. Ja wierze, ze nie trzeba komus slubowac Milosci na cale zycie by sie z nim przespać. Ot, tak, dla wspolnej przyjemnosci. Chyba mozna o tym pomarzyc.

38

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

Z racji, że jestem człowiekiem wiecznego planu to robię sobie realne postanowienia i wyzwania smile
Zapewne można sobie zadać pytanie "Dlaczego ?" - dla mnie osobiście to kwestia motywująca.

39

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

ja postanowień nie mam, bo nigdy ich nie spełniłam i szkoda na to czasu ;p

40

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

Ja probowalem ale kilka godzin po nowym roku juz bylo po;-)

41

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

to nie postanowienie noworoczne, ale coś co osiągnę pierwszy raz w 2016 11.09 - 34. PKO Wrocław Maraton

42

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

Swoje założenie zaczęłam realizować już w listopadzie. W centrum odchudzania i odżywiania nauczyłam isę jak tworzyc zdrowe posiłki, sporo motywacji otrzymałam i walcze o nową sylwetkę. jeszcze z 6 kg zostało, ale spadło już 10 big_smile

43

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

Zawsze warto mieć postanowienia choćby tylko dlatego by 3 dni się odchudzać, czy rzucić palenie.
Przynajmniej przez te 3 dni będziemy robić to co uważamy za słuszne... lepsze to niż 0.

44

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

a ja uważam, ze postawienia najlepiej jest robić od … zaraz. Z takich postanowień typu : od poniedziałku, od następnego m-ca itp. zwykle nic nie wychodzi.

45

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

Kolejny rok dobiega końca - jak z Waszymi norowrocznymi postanowieniami? Warto je robić czy nie warto? wink

Kilka dni temu wypowiadałam się na ten temat i doszłam wówczas do wniosku, że tworzenie postanowień na siłę ma chyba marne szanse powodzenia. Ja sama co jakiś czas coś tam sobie postanawiam, ale - o czym zresztą rok temu już w tym wątku pisałam - wychodzę z założenia, że czas nie ma znaczenia. Moje postanowienia zwykle wynikają z okoliczności i z impulsu, jaki w danej chwili w ich wyniku się pojawia, czyli kiedy w głowie rodzi się myśl, że "coś trzeba byłoby z tym zrobić" wink. Nawiasem mówiąc podobno ok. 90% norowocznych postanowień nigdy nie zostaje wcielonych w życie, a ja, jeśli już coś sobie założę, to mam w zwyczaju konsekwentnie dążyć do celu.

46

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

Ja lubię mieć postanowienia noworoczne smile W tym roku obiecałam sobie, że zrobię prawo jazdy. Nowy Rok to taka magiczna chwila, taka tabula rasa - coś zaczyna sie od zera i możemy to zapisać po swojemu. To, moim zdaniem, jest powód, dlaczego robimy postanowienia.

47

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

Nigdy nie robiłem sobie żadnych postanowień, bo nie czułem nigdy siły do tego, żeby zmienić rzeczy które chciałbym zmienić.

Na przyszły rok sobie postanowiłem przebiec 1000km, być może się uda 1500, ale to już jako bonus.

48

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

Pewnie, że warto mieć postanowienia. Ale trzeba zwrócić uwage na to jak się je zapisuje:
zamiast "schudnę" lepiej napisać "zrzucę 20 kg" albo "pod koniec roku będę ważyć X kg" - to jest konkretny cel

My z mężem jutro siadamy i zapisujemy swoje wink

49

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?
staramalenka86 napisał/a:

Pewnie, że warto mieć postanowienia. Ale trzeba zwrócić uwage na to jak się je zapisuje:
zamiast "schudnę" lepiej napisać "zrzucę 20 kg" albo "pod koniec roku będę ważyć X kg" - to jest konkretny cel

Postanowienia warto też podzielić na etapy, wtedy wydają się bardziej realne do osiągnięcia. Jest to o tyle ważne, że jeśli coś wydaje się ponad nasze siły, to choć cel sam w sobie może być kuszący, to jednak osobom z mniejszą siłą woli i determinacją może być ciężko się zmobilizować. Z kolei metoda małych kroków jest łatwiejsza do akceptacji, a pierwsze sukcesy mobilizują do dalszej walki.
Idąc powyższym przykładem warto zrobić bardzo konkretną listę zadać, które mają pomóc osiągnąć założony cel (podaję bardzo ogólnie, aby wyłącznie zasygnalizować co mam na myśli): "w styczniu zapisuję sie na basen, w lutym dwa razy w tygodniu będę uczestniczyć w zajęciach fitness, zrezygnuję z mojej ulubionej szarlotki, w zamian wprowadzę do diety większą ilość warzyw, do marca stracę pięć kilogramów" i tak dalej.

50

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?
Averyl napisał/a:
zbytdelikatna napisał/a:

Nniiee. Zostają tylko wyrzuty sumienia.

? a ja chciałam napisać, że może same postanowienie, to nie mają takiego znacznie, ważne jest rozliczenie całego okresu.

Koniec roku jest dobrym punktem, by rozliczyć się z sobą samym, by zastanowić się co dalej, w jakim kierunku, co lepiej można zrobić, co się udało / nie udało i dlaczego, itd
Ten rok był dla mnie bardzo ciężki. W innym miejscu na forum jest wątek - co się udało, no i ja miałam takie przemyślenia, że największym moim sukcesem minionego roku było, że nie wpadłam w depresję sad
Może takie wyrzuty sumienia też są potrzebne?! Ja się przyznałam przed sobą do porażki, więc nowy rok zaczynam od super wyprawy, by się naładować pozytywną energią, a potem będę musiała odkręcać, naprawiać, nadrabiać, "odpokutować" miniony rok + realizować pomysły na nowy rok.


Trochę głupio cytować samą siebie, ale minął rok... to był pierwszy rok dobry, ciężki, ale w końcu coś zaczęło się zmieniać w mojej głowie, chciałabym by 2017 był równie dobry, albo i lepszy, co mijający.
Wszystkim życzę pełnego planów, pomysłów, marzeń, radosnego, a nawet szalonego, zdrowego i rodzinnego 2017!

51

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

Nie warto robić żadnych postanowień, potem się ich i tak nie zrealizuje, np. z lenistwa. W zeszłym roku robiłam takie postanowienia i nie udało się ich zrealizować, poniosłam porażkę, lepiej ich nie robić, żeby potem nie było przykro i smutno.

52

Odp: Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?
nika05 napisał/a:

W zeszłym roku robiłam takie postanowienia i nie udało się ich zrealizować, poniosłam porażkę (...)

A nie udało się bo...? Z lenistwa, zabrakło Ci silnej woli, motywacji czy może zadziałała siła wyższa w postaci okoliczności, na które nie miałaś wpływu?

Posty [ 52 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Czy Warto Mieć Postanowienia Noworoczne?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024