Sny czy o czymś świadczą ?? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2009-12-30 09:27:05

Arman18
Net-facet

Sny czy o czymś świadczą ??

Witam wszystkich smile.

Ja sny mam bardzo rzadko, czasami nawet z dwa razy w roku. Ale od kiedy się rozstałem z dziewczyną to wszystko się zmieniło. Bardzo często śnie, a moje sny pokazują/obrazują powrót mojej ex do mnie. Że znowu jesteśmy razem. Są to różne sytuacje, w różnych miejscach ale cel zawsze jest ten sam.

W takim śnie jestem bardzo szczęśliwy że chciała wrócić do mnie, ale jak tylko się budze to przeżywam szok. Bo rzeczywistość jest inna.

Wiele słyszałem o snach i nie wiem co o tym sądzić. Czytałem kiedyś że sny wcale nie są rozwiązaniem jakiejś sytuacji z życia. Albo tak jak w mojej sytuacji może to być spowodowane ciągłym myśleniem o danej osobie.

Ostatnio zacząłem się dużo modlić do Boga i być może to są jakieś znaki że jeszcze będzie dobrze ??

Sam nie wiem, czy te sny są tak poprostu czy może o czymś świadczą, coś mają mi przekazać ?? Co Wy o tym sądzicie ? Co myślicie o snach ??

#2 2009-12-30 10:21:53

Bożena
100% Netkobieta

Re: Sny czy o czymś świadczą ??

To znaczy, że dużo myślisz o tej dziewczynie. Myśli przeradzają się w sny. Tak zawsze swoje sny sobie tłumaczę; nie wierzę w ich proroczą moc.

#3 2009-12-30 11:48:05

patia
Cioteczka Dobra Rada

Po pierwsze kazdy z nas ma kilka snów w ciagu nocy, pamietamy najczesciej pierwszy i ostatni, niketorzy tak jak ty nie pamietaja swoich snów. Wracając  do temaatu nie wiem co sny symbolizują czy żeczywiście maja one jakieś ukryte znaczenie, moga przestrzegać czy zapowiadać nadchodzące zdarzenia.
Należę do tych osób które pamietają swoje sny,a moje sny sa zaskakujące tzn. snią mi sie osby ktore znam ale nie widziałam od lat i nawet o nich nie myslałam, czasem śnią mi się osoby zmarłe, czasem poprostu w śnie one nadal żyją, a czasem w śnie jestem świadoma ze te osoby już odeszły a teraz w snach mnie przestrzegają, wczoraj obudziłam się zmęczona śniły mi sie dwie bliskie osoby które zmarły jakiś czas temu i ostzregały  mojego brata, że może sobie krzywde zrobic i tak sie stało pod koniec mojego snu, zerwałam sie przerażona zadzwoniłam do niego ale na całe szczęście on był cały i zdrowy.

#4 2009-12-30 11:53:37

Arman18
Net-facet

Twoja teoria dotycząca snów mnie ciekawi. Bo myślałem że wgl nie mam snów a Ty sugerujesz że poprostu ich nie pamietam.. Nie wiem jak to jest w rzeczywistości.

Ale teraz sobie coś przypomniałem.. Sporo moich snów z przeszłości spełniło się. Tylko po bardzo długim okresie życia, zanim one się spełniły to trwało kilka lat.

To nie jest mój pierwszy raz kiedy myśle o czymś, o kimś bardzo intensywnie ale do tej pory nie miewałem takich snów. Dlatego sam nie wiem czy to jest jakiś znak, czy poprostu zwykłe sny..

#5 2009-12-30 12:15:19

patia
Cioteczka Dobra Rada

znajdz sobie w ineternecie, dane dotyczace tego jak czesto snimy, mozesz tez skozystać z sennika, jednak tu nie będzie symbolem osoba ktora ci się śni tylko otaczające was w tym snie przedmioty,tzn coś co ci się rzuciło w oczy i zapamietałeś jako dziwne nierealne,albo  motyw który przewijał się parokrotnie w tym śnie, lub coś co najbardziej zapamiętałeś z tego snu, znaczenie tego symbolu będzie dotyczyło ciebie i osoby o ktorej śniłeś.

#6 2009-12-30 12:45:13

Arman18
Net-facet

Z tym będzie problem patia. Bo teraz to bardzo mało pamietam z tych snów. Wiem tylko że na różne sposoby znów stawaliśmy się parą i byłem szczęśliwy..

#7 2009-12-30 12:50:07

Szczurunia
Przyjaciółka Forum

Dla mnie sny są odzwierciedleniem naszych pragnień czy lęków, nawet podświadomych. Mózg wytwarza pewne obrazy, być może po to, abyśmy mogli przeżyć daną sytuację, co (na moje oko) ma służyć ukojeniu komórek nerwowych.
Nie widzę sensu w korzystaniu z senników (choć kiedyś byłam zwolennikiem) - u każdego różne uczucia wiążą się z różnymi symbolami. Dla pewnych osób mogą to być symbole wspólne, ale myślę, że zdarza się to dosyć rzadko.
Ogólnie nie przykładam większej wagi do tego, co mi się śni.
Zastanawia mnie tylko jedno. w moim przypadku zawsze, kiedy śni mi się coś wyjątkowo obrzydliwego, po kilku dniach dowiaduję się o czyjejś śmierci (było tak w przypadku osób nawet mi nie znanych, po prostu ktoś mi mówił, że jego znajomy stracił kogoś bliskiego itp.). Zawsze wiem po obudzeniu się, że to był 'ten' sen, mimo, że za każdym razem jest inny (za każdym razem jednak wyjątkowo obrzydliwy -np. gnijący żywcem kot czy robaki pełzające pod moją skórą).

Czyż nie ma hipokryzji w tym, że upominamy dzieci gdy krzywdzą kotki czy pieski, podczas gdy sami zasiadamy do stołu, na który zabito dziesiątki stworzeń?

#8 2009-12-30 13:11:17

Arman18
Net-facet

Być może moje sny nic nie znaczą ale jeśli wiązać je z kościołem i Bogiem to jest jeszcze coś dziwnego:

Już dawno temu zacząłem "olewać" kościół, w sumie przestałem się modlić. Po jakimś czasie zerwała ze mną. Wtedy bardzo intensywnie zacząłem się modlić i wróciła dosyć szybko. Po jakimś czasie znów "znudziło mi się" modlenie i znowu mnie zostawiła (to jest to obecne rozstanie). Kolejny raz zacząłem mocno się modlić prosić Boga o jej powrót, ale tym razem bezskutecznie.. Za to mam te sny..

Dlatego sam nie wiem co o tym myśleć. Bo jak tylko się modliłem to była przy mnie, a gdy przestawałem wszystko "znikało".

Albo to zbieg okoliczności albo faktycznie coś w tym jest..

#9 2010-01-07 03:15:12

transApril
Zaglądam tu coraz częściej

W mega skrócie o śnie z punktu widzenia czysto fizjologicznego. Masz od 4 do 6 faz Rem na przemian z non-REM. W fazie REM śnisz i najlepiej pamiętasz sen jak cię ktoś obudzi podczas tej fazy. Po jej zakończeniu szanse spadają z każdą minutą by spaść do zera po 15 minutach (choć nie zawsze).
Podczas 8h snu, śnisz od 4 -6 razy i zajmuje to od 20 -30% całkowitego czasu snu nocnego.

A co do tłumaczenia snów. Jedna z teorii mówi że … , albo nie. Po  prostu nie zadręczaj się, bo to nie ma sensu.  No chyba że czerpiesz z tego przyjemność.
pozdrawiam

"UMYSŁ POTRAFI ZAKŁAMAĆ I ZAGMATWAĆ, ALE UCZUCIA POWIEDZĄ MI WTEDY PRAWDĘ - CZASEM BOLESNĄ".
- transApril

#10 2010-01-07 12:54:47

maja01
Netbabeczka

musze stwierdzic ze ja w sny wierze,poniewaz mam sny tzw.prorocze zawsze jak cos zlego ma sie stac to zawsze mi sie wysni, czasami wole ich nie miec.:-)

#11 2010-01-07 19:24:15

transApril

pororcze sny smile)))))
było gdzieś o tym, jak się nastawisz w dniu tak masz. Ktoś wstał lewą nogą. Koszmar którego dobrze nie pamiętasz, ustawia Ci dzień ot co. smile
a jak będziesz takie herezje głosić to rzucę na Ciebie klątwę i twoim dzieciom do końca życia będą się śniły pokemony big_smile

Juz do samego tematu. czy sny o czymś świadczą?
tak, sny świadczą o tym że ci mózgownica pracuje.

dzieci śnią dłużej wraz z wiekiem czas czuwania się wydłuża, a sen skraca.
co ostatecznie można wytłumaczyć: "dzieci są lepszymi prorokami bo objawień mają więcej niż dorośli". (i wierzą w czary i smoki big_smile )
dziwnym trafem prorocy jakich znajduje we wszelakich pismach to ludzie wiekowi. Ależ te teorie są pogmatwane. lol

małe dziecko się rozwija powtarza słowa, itp. Dobry obserwator czyt. matka (niekoniecznie uczony) widzi że jak dziecko ma dużo wrażeń w ciągu dnia to i sen ma niespokojny. Budzą go koszmary.
podczas snu tworzą się nowe połączenia neuronalne, synteza informacji, (zapożyczę teraz termin muzyczny "wariacje") wariacje na temat sytuacji z rozłożeniem na czynniki pierwsze.
NIe chce mi się za bardzo pisać szczegółowiej i tak chyba przesadzam, za sztywny się robię. hmm

Ostatnio edytowany przez transApril (2010-01-07 20:24:24)

"UMYSŁ POTRAFI ZAKŁAMAĆ I ZAGMATWAĆ, ALE UCZUCIA POWIEDZĄ MI WTEDY PRAWDĘ - CZASEM BOLESNĄ".
- transApril

#12 2010-01-09 15:59:13

la_tentatrice

Ze snami jest tak jak z wróżeniem z fusów wink nie ma się co zbytnio nimi przejmować, naprawdę, a senniki nie są miarodajne tak jak jakakolwiek interpretacja snów. Chociaż każdy może przecież słuchać Freuda:P

#13 2010-01-09 16:12:36

Kath
Wkręcam się coraz bardziej

Ja bym z senników nie korzystała, choć szczerze muszę przyznać, że w sny wierzę. Mam to samo co Ty, wiele z moich snów doczekało się odzwierciedlenia w rzeczywistości. Obejrzałam trochę programów na ten temat i poczytałam też parę lektur. Wszystkie zgodnie twierdzą: śnisz nawet parę snów podczas jednej nocy. Jednak umysł ich nie pamięta. To musi być dla Ciebie coś naprawdę ważnego, skoro śni Ci się to często. smile A z tego co przeczytałam, to jest.

#14 2010-01-16 14:14:56

myszkaa__18
Woman In Red

Zgadzam się z Bożena , uważam że gdy człowiek dużo o czymś myśli może mu się to przyśnić .
Zazwyczaj nie zawracam sobie głowy swoimi snami smile

#15 2010-01-19 18:38:52

sad
Tajemnicza Lady

a mi dziś się śniło, że mojego chłopaka tata zmarł sad ehh męczył mnie ten sen przez chyba pół nocy... rano się przebudziłam, ale usnęłam dalej i nadal była kolejna część snu z tym samym związana... zawsze zastanawiają mnie takie sny, czy czasem przez takie sny nie powinnam wywnioskować czegoś, może coś te sny mają zanaczyć? znacie się na tym troche? smile dodam że jest to dla mnie osoba b bliska.

Stopka forum