Biznes w domu - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: Biznes w domu

Mam do dyspozycji 85 metrów kwadratowych, czyli cały parter w domu. Czy macie pomysł, jaki biznes można otworzyć? Myśleliśmy nad małym lokalem gastronomicznym, ale nie mamy doświadczenia wiec trochę się boimy podjąć takie ryzyko. Może jakaś firma z którą można by wejść we franczyze?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Biznes w domu
pinacoladaaa napisał/a:

Mam do dyspozycji 85 metrów kwadratowych, czyli cały parter w domu. Czy macie pomysł, jaki biznes można otworzyć? Myśleliśmy nad małym lokalem gastronomicznym, ale nie mamy doświadczenia wiec trochę się boimy podjąć takie ryzyko. Może jakaś firma z którą można by wejść we franczyze?

Z gastronomią daj sobie spokój. Idź w kierunku salonu sukni ślubnej, itp itd. Sklep internetowy z czymś ekstra.

3

Wszystko zależy od tego w jakiej okolicy mieszkasz ale zakładam, że zrobiłaś rozeznanie w kwestii lokalu gastronomicznego.
Tekst o tym, źe lepiej otworzyć salon ślubny nie mając pojęcia gdzie znajduje się dom i nie robiąc wcześniej żadnego badania rynku jest bardzo ryzykowny i mało merytoryczny.
Pomysłów na pewno jest wiele ale musisz coś napisać o lokalizacji i na jakiej podstawie zdecydowaĺaś, że to ma być gastronomia.

Wszyscyśmy płazy w gwiazd kałuży.
Reklama

4 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2015-12-22 14:32:12)

Coś jeszcze na temat sklep internetowego "z czymś ekstra"-ja zrozumiałam, że to ma być sklep specjalistyczny.
Jeśli o mnie chodzi brakuje mi dobrych sklepów z wyposażeniem jeździeckim i specjalistycznego muzycznego-znam po jednym z każdej kategorii, często jest problem z nabyciem konkretnej rzeczy i jest długi czas oczekiwania.
Ale w tym trzeba być zorientowanym i tu moze być problem.

5

gojka102 napisał/a:

Coś jeszcze na temat sklep internetowego "z czymś ekstra"-ja zrozumiałam, że to ma być sklep specjalistyczny.
Jeśli o mnie chodzi brakuje mi dobrych sklepów z wyposażeniem jeździeckim i specjalistycznego muzycznego-znam po jednym z każdej kategorii, często jest problem z nabyciem konkretnej rzeczy i jest długi czas oczekiwania.
Ale w tym trzeba być zorientowanym i tu moze być problem.

Nie trzeba mieć pojęcia gdzie leży dom, aby proponować coś, co ma sens.
Gastronomia, bardzo często jest wybierana jako ponoć najłatwiejszy, bo co to za problem, nagotować i podać.
Nie potrzeba rozeznania w sprawie położenia domu, dla lokalu gastronomicznego, aby wiedzieć że albo robi się lokal, albo miejsce gdzie się podaje jedzenie, to dwie różne sprawy.
Salon sukni ślubnych, to większe wyzwanie. Ale i większa szansa na stały, wysoki dochód.
Wybacz, ale nie trafiłaś.
I mogę tobie powiedzieć, że napisałem to z doświadczenia.

Reklama

6

Trudno mi uwierzyć,że coś takiego napisałeś z doświadczenia.To ja,z doświadczenia napiszę,że nikt o zdrowych zmysłach nie otwiera czegoś "bo tak"-bo ktoś z netu mu doradził.
Ktoś kto zakładając punkt usługowy nie robi badania rynku jest po prostu...niezbyt mądry.Bo albo właduje kasę i biznes nie wyjdzie albo będzie miał na tyle szczęścia (co zapewne dotyczy Ciebie,skoro tak odważnie się wypowiadasz),że mu się uda.
Założycielka tematu napisała wyraźnie:lokal gastronomiczny-nie wiem co ma do tego Twój tekst o tym,że ma być to miejsce gdzie podaje się jedzenie.

Jeśli obok znajduje się choć jeden salon sukien albo założycielka mieszka na osiedlu gdzie nie ma żadnego punktu,który przyciągnie klientów-centrum handlowego na przykład- a do tego osiedle jest malutkie i zamieszkane przez emerytów-to wybacz-ale chyba sam widzisz,że pomysł z salonem może nie być trafiony.
Ślub to często jednokrotna inwestycja a do gastronomii przyjdzie każdy kto jest głodny,niezaleznie od staniu cywilnego.I wyobraź sobie,że jeśli mu posmakuje to będzie wracał.
Do salonu raczej tak często wracać nie będzie.

Warto byś cytował taką moją wypowiedź do której się odnosisz a nie zupełnie wyrwaną z kontekstu.W zacytowanej przez Ciebie JA PISZĘ o sklepie internetowym wiec co ma do tego rozważanie o gastronomii i salonie z sukniami?

7

Z doświadczenia powiem tobie tylko tyle, że najwięcej osób chce iść w stronę gastronomii bo myśli że to proste, coś tam ugotować i ok.
Jest jakieś lokum, mały remont i już można wesela, komunię itp itd.
Moje doświadczenie to dwadzieścia lat na rynku w wielu branżach, przy przygotowaniu analizy rynku.
Jaka jest różnica w kosztach startując z restauracją? Bo chyba o tym mówimy o salonie? Kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Do tego infrastruktura, parking, dojazd do miejsca... ile wymieniać?
Oczywiście jeżeli mówimy o restauracji.
Podam tobie inny przykład. Dla jednych agroturystyka to dom na wsi i pokoje do wynajęcia, a dla tych co właściwie oceniają, całe kompleksy - Rancza, gdzie są obiekty całoroczne, stawy, konie, miejsce dla aktywnych, miejsce dla ludzi szukających leczenia itp itd.
Ślub to może i jest jednorazowa inwestycja, ale jestem kimś, kto dokonywał analizy kilkunastu Salonów Sukien, które dzisiaj prosperują wyśmienicie. Mylisz się że do Salonu nie będą zaglądać. Jeżeli to będzie salon a nie tylko kolejny punkt gdzie można zakupić suknie ślubne.
Nie ma także znaczenia gdzie jest ten salon, bo salon przyciąga nie koniecznie Galerią, gdzie ceny są wyższe z tytułu lokalizacji, ale jakością.
W kilku miejscowościach, w mojej okolicy pomagałem i podpowiadałem dlaczego ten kierunek. Są to miejscowości średnie.
Prosperują a klientki przyjeżdżają z takich miast jak Wrocław czy Poznań.
Wejście na rynek, dobre www. do tego szukanie kontrahentów w postaci Sal zabaw, orkiestr i biznes jak się patrzy.

Wybacz, ale odpisując tobie, nie wyrywam z kontekstu niczego tylko odpisuję kompleksowo, co oznacza że odnoszę się do punktów istotnych.

Różnica jest taka, że dobra suknia kosztuje swoje kilkaset złotych, a obiad co najwyżej kilkanaście, do kilkudziesięciu. no i trzeba mieć naprawdę ŚWIETNEGO kucharza. Jeżeli mówimy o restauracjach.

8 Ostatnio edytowany przez dynamical (2016-06-01 14:25:29)

moja znajoma postanowiła założyć własny dział contact center. Okazało się, że technicznie nie jest to trudne, bo wystarczy jedynie komputer z dostępem do internetu i odpowiednie oprogramowania, np. takie: focustelecom.pl/contact-centerlCo więcej, nie jest to wcale takie trudne, bo program jest bardzo intuicyjny i można kontrolować prace konsultantów, a także postępy w pracy. koszty jak na początek nie są wysokie. W przypadku mojej koleżanki sie sprawdziło, choć początki nie były łatwe. Długo szukała zleceniodawcy na tego typu usługi, ale potem już leciaal na polecaniach. Teraz postanowiła otworzyć kolejny oddział i jest bardzo zadowolona.

9

Nie łatwo coś wymyślić, ale myślę że znajdziesz jakąś ciekawą branżę. Nie myślałaś może o kwiaciarni z upominkami (małe prezenty, ramki na zdjęcia, świeczki itd)? Kwiaty możesz sprzedawać stacjonarnie albo wysyłkowo (wysyłać od razu do osoby wskazanej w zamówieniu). A takie drobiazgi możesz też sprzedawać przez internet. Jeśli nie wiesz jak się zabrać na przykład za sklep internetowy poczytaj ten artykuł alterweb.pl/-nazwa-domeny-jak-wybrac-adres-strony-internetowej. Tu masz wskazówki jak wybrać adres strony internetowej. Taki jest mój pomysł. Co o tym myślicie?

10

moja przyjaciółka prowadzi sklep internetowy z spersonalizowanymi prezentami i dobrze sobie radzi. Na w swojej ofercie kartki okolicznościowe, ramki na zdjęcia czy albumy na pierwszy roczek czy ślub.
Taki rzeczy są czasami dwa razy droższe niż w tradycyjnym sklepie ale ludzi coraz częściej są gotowi zapłacić więcej żeby mieć coś wyjątkowego i orginalnego.
Najważniejszy jest dobry pomysł i zorientowanie się jaki kapitał będzie nam potrzebny na początek. Polecam zapoznać się z poradnikiem: https://www.mbank.pl/informacje-dla-kli … firme.html Prowadzenie własnej firmy to nie bułka z masłem. Na początek trzeba zainwestować, żeby w przyszłości móc mieć jakieś zyski

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016