Pop i rock 80's - Piosenki mało znane! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » KULTURA » Pop i rock 80's - Piosenki mało znane!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

1 Ostatnio edytowany przez Maarten (2015-12-15 21:00:09)

Temat: Pop i rock 80's - Piosenki mało znane!

Zakładam kolejny muzyczny wątek dla forumowych kobiet i mężczyzn (których przybywa). Może znajdą się osoby, które również mają bzika na punkcie muzyki z lat 80. Mój wątek o balladach rockowych i metalowych umarł śmiercią naturalną (widocznie mało osób z tego forum słucha wyszukanych ballad). Mam nadzieję, że temat będzie stanowił jakąś wartość i, być może, znajdą się osoby "opętane" muzyką z lat 80. Jeśli nie, to proszę moderację o usunięcie tego wątku.

Wątek zatytułowałem "Pop i rock 80's - Piosenki mało znane", wyjaśnię jednak, co mam na myśli. Chodzi mi o dwie dekady - lata 80. i 90. z naciskiem, rzecz jasna, na lata 80. Muzyka popularna i rockowa po roku 2000 po prostu dla mnie nie istnieje (może z naprawdę małymi wyjątkami do roku mniej więcej 2006) i podejrzewam, że część forumowiczów, zwłaszcza tych starszych, zgodzi się ze mną. Dla mnie te kompozycje nie mają brzmienia, nie te dźwięki, nie mają tzw. klimatu, nie mają czegoś, co mnie rusza i sprawia, że mam ciarki. To takie wyjaśnienie w skrócie, gdyby kogoś to ciekawiło.

Mogą to być piosenki/kompozycje różnych gatunków muzycznych (pop, pop rock, rock, wszelkiego rodzaju elektroniczna, country itd.), ale mało znane lub w ogóle nieznane dla polskiego słuchacza!

Nie chodzi mi więc o wokalistów i zespoły dobrze znane w Polsce! Dlatego właśnie zakładam ten wątek i na początek dzielę się swoimi ulubionymi piosenkami, których słucham do dzisiaj. Linków nie zamieszczam, bo mogą wygasnąć.

PS
Gdyby nikt nic nie dodał od siebie (z racji tego, że są to wyszukane piosenki, więc rozumiem), a chciałby, żebym dodał coś jeszcze (a trochę tego mam), to proszę pisać.

1. Amy Holland - Shooting For The Moon
2. Shamrock - Opowieść (to chyba jeden z wyjątków, bo nie wiem, z którego jest roku)
3. Poco - Call It Love
4. Nancy Wilson - All For Love
5. Pat Benatar - Hit Me With Your Best Shot
6. Laban - Love In Siberia
7. Kansas - Fight Fire With Fire
8. Geneviève Charest - Let The Rain Fall Over Me (tutaj chyba też wyjątek; dowiedziałem się o tej śpiewaczce z jakiegoś filmu dokumentalnego na Planete około roku 2008)
9. Amy Grant - That's What Love Is For
10. Amanda Marshall - Ride
11. Alabama - Song Of The South
12. Sanja & Sloba - Good Morning Delta
13. Wired - To The Beat Of The Drum
14. Jimmy Cliff - Shelter Of Your Love
15. Scarlet - Independent Love Song (przy tej piosence można odlecieć)

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez chloe2 (2015-12-15 21:14:27)

Odp: Pop i rock 80's - Piosenki mało znane!

Kansas super zespół i faktycznie malo znany w Polsce. Remi zero to jest chyba koncowka lat 80. Ale jakos srednio mi podchodzą. Osobiście preferuje bardziej 70-90 lata. I chyba z 70 i starsze najbardziej mi się podobają.
Blue oster cult jest chyba jakos na poczatku lat 80 ale mogę się mylić.

3 Ostatnio edytowany przez Maarten (2015-12-15 21:47:49)

Odp: Pop i rock 80's - Piosenki mało znane!

Tego Remy Zero nie znałem, ale to dla mnie nic dziwnego, bo jakoś ogólnie za alternatywnym rockiem nie przepadam. To samo grunge czy jakieś "nu metale", no ale co kto lubi. Blue Öyster Cult rzeczywiście jest mało znany, ale nie mam żadnej ulubionej piosenki tego zespołu (jedna mi tak średnio podchodziła).

Midnight Oil - Beds Are Burning - ta piosenka mi się podoba z takich alternatywnych klimatów ze względu na ważną treść, na melodię śpiewu i ogólnie jako kompozycja. Czasami w radiu jest emitowana. Większości pewnie będzie znana, ale większość również nie wie, kto jest wykonawcą.

4

Odp: Pop i rock 80's - Piosenki mało znane!

Remi zero poznałam w serialu Smallville jak byl taki popularny kiedys. Red hot chili peppers chyba jednak popularne. Zespół Police nie wiem z jakich lat ale tez te klimaty i ich słynny utwór message in a battle, no i niezastąpiony zespól Scorpions ale to juz mega popularny nawet koncert w Łodzi dawali w tym roku.

5

Odp: Pop i rock 80's - Piosenki mało znane!

O, juz mialam wrzucic pare kawalkow, a tu grunge nie lubia tongue

6 Ostatnio edytowany przez Maarten (2015-12-15 22:11:15)

Odp: Pop i rock 80's - Piosenki mało znane!

Chloe, no bez przesady. Nie o takie zespoły mi chodziło. :-) Co do serialu, to wiem, że taki był, ale nie oglądałem.

Iceni: Ja się wypowiedziałem za siebie. Możesz wrzucać. Tylko, żeby to nie były "Perły Dżemy" czy inne "Nirwany".

7

Odp: Pop i rock 80's - Piosenki mało znane!

Dobra dobra, poniosło mnie big_smile
Ale widzę ze podales Pat Benatar, nie sądziłam ze ktos jeszcze zna , co do Kansas jakos najbardziej przemawia do mnie utwór Carry on wayward son. Remi zero sie nie sprzedali akurat i jakos ich twórczość chyba padła:P
Troszkę starszy jeszcze zespól Def leppard całkiem mi się podobał szczególnie ich rock of ages

Iceni grunge zdarza mi się ale jakoś tak srednio na jeża big_smile

8

Odp: Pop i rock 80's - Piosenki mało znane!

Co ciekawe, ojciec wokalistki Pat Benatar był Polakiem. Piosenka Kansas, którą podałaś, to jedna z ich najbardziej znanych, ale mnie nie podchodzi. Def Leppard to świetny zespół (podam swego czasu jakieś ulubione swoje piosenki tego zespołu). Szkoda, że jeden z ich gitarzystów zapił się na śmierć.

9

Odp: Pop i rock 80's - Piosenki mało znane!

Ja słucham głównie brytyjskiego  rocka tego z lat 80'.Mogę ci polecić zespół Joy Division i piosenki "love will tears apart","she lost control" "decades""isolation""disorder" "no love lost" "shadowpaly" "dead souls".Zespół Bauhaus "hollow hills" "shes in parties" "Bela Lugosi's death""Third unckle" "slice  of life">The Smiths genialny wg mnie zespół wesoła melodia i smutny tekst to ich znak rozpoznawczy "There is a light that never goes out" "How soon is now" "I don't owe you anything" "Heaven Knows I'm Miserable Now""Asleep" "Ask".Jeśli się ktoś tym zainteresuje będę szczęśliwa wink

10

Odp: Pop i rock 80's - Piosenki mało znane!

Beksaa: Przesłuchałem po półtorej minuty każdy utwór (niektóre dłużej) i żaden mi nie podchodzi. Z tych trzech zespołów, które wymieniłaś, to znałem tylko The Smiths. Dla mnie te wszystkie wokale w "new wave" brzmią jakoś podobnie i ogólnie nie przepadam za tym gatunkiem (np. za takimi zespołami, jak: Duran Duran, Simple Minds, Tears For Fears).

Nie rusza mnie po prostu taka muzyka, choć na pewno byłyby jakieś wyjątki. To moje zdanie, więc się nie przejmuj. :-) Ogólnie bardzo dobrze. O takie coś też mi chodziło. To nie ma być muzyka dla mnie, tylko dla forumowiczów. W sumie, to powinienem inaczej zatytułować ten wątek, ale już za późno.

Poniżej kolejne piętnaście piosenek:

1. Winger - Miles Away
2. T'Pau - China In Your Hand
3. Tina Arena - Show Me Heaven
4. Michael Bolton - How Can We Be Lovers
5. Pam Tillis - Land Of The Living
6. Daryl Braithwaite - The Horses
7. Wilson Phillips - Hold On
8. Starship - It's Not Enough
9. Bruce Hornsby & The Range - Mandolin Rain
10. REO Speedwagon - Can't Fight This Feeling
11. Illusion - Choćby Jęk
12. FM - Someday
13. Chicago - Look Away
14. Newcleus - Auto-Man
15. Bakshish - Czas

11

Odp: Pop i rock 80's - Piosenki mało znane!
Beksaa napisał/a:

Ja słucham głównie brytyjskiego  rocka tego z lat 80'.Mogę ci polecić zespół Joy Division i piosenki "love will tears apart","she lost control" "decades""isolation""disorder" "no love lost" "shadowpaly" "dead souls".Zespół Bauhaus "hollow hills" "shes in parties" "Bela Lugosi's death""Third unckle" "slice  of life">The Smiths genialny wg mnie zespół wesoła melodia i smutny tekst to ich znak rozpoznawczy "There is a light that never goes out" "How soon is now" "I don't owe you anything" "Heaven Knows I'm Miserable Now""Asleep" "Ask".Jeśli się ktoś tym zainteresuje będę szczęśliwa wink

Wychowywałem się na Bauhaus, Dead Can Dance, Joy Division.
Komuś, kto lubi Bauhaus, spodoba się  prawdopodobnie Dali's Car, czyli połączone siły Bauhaus i Japan. Peter Murphy i Mick Karn razem. Polecam ich album "The waking hour", warto poznać np. "His box", "Create and melt", "Moonlife"... Cały album jest świetny.

Z innych ciekawych mało znanych zespołów z lat 80' polecam Medium Medium: "Serbian village", "That haiku", "Mice or monsters" "Further than funkdream".

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Pop i rock 80's - Piosenki mało znane!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024