Nie wiem jak się zabrać za system ERP w firmie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Nie wiem jak się zabrać za system ERP w firmie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Nie wiem jak się zabrać za system ERP w firmie

Dostałam zadanie wdrożenia aplikacji do zarządzania firmą. Cholera zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać.
Wiemy, że nie chcemy gotowego rozwiązania i na razie tyle.

nie mam pojęcia o informatyce. Czy któraś z was się na tym zna ? Ma jakieś doświadczenia ?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nie wiem jak się zabrać za system ERP w firmie

Moze zamów prezentacje na terenie firmy z kilku firm , wdrozenia wykonuja zazwyczaj partnerzy.
Kosztorys pewnie bedzie obejmował dostosowanie programu w sensie opcji modułow  ,schematów  ksiegowania, wspolparcy z innymi programami, import istniejacych danych  +szkolenia dla pracowników.
Co do wyboru programu i firmy to trudno powiedzieć co jest dobre zalezy jaki sie ma budzet.
Ogolnie to erp powinno dzialac z tym co jest w firmie albo dac sie dostosowac tak zeby przejąc tego funkcje w jakims skonczonym czasie ( chociaz niekoniecznie to co mowi sprzedawca moze byc wykonalne).

Ech tyle lat razem ,pora wreszcie się rozstać i powiedzieć sobie idź w cholerę,  to będzie bolesne. Pora rzucić palenie.

3

Odp: Nie wiem jak się zabrać za system ERP w firmie

Mam dość podobny problem, ponieważ zależy mi na wdrożeniu do mojej firmy programu erp, jednak nie znam się na tym. Moje pytanie jest takie, czy firma, która oferuje oprogramowanie może mi je również wdrozyć? Może znacie takie programy erp, które u Was się sprawdziły i moglibyście mi jakiś polecić?

Reklama

4

Odp: Nie wiem jak się zabrać za system ERP w firmie

Mieliśmy kilka takich programów i, może to kwestia skali wdrożenia, ale nie wyobrażam sobie samodzielnego wdrożenia takiej kobyły przez użytkowników.
Wdrożenie zawsze musi obejmować instalację, dostosowanie do konkretnej firmy i procesów gospodarczych które mają w niej miejsce i szkolenia dla pracowników/operatorów programu.

Wdrożenia które były u nas trwały od roku w górę. Sama instalacja to jest mały miki. Potem okazuje się, że cały koszt, to zaplanowanie procesów, planów kont, obiegu dokumentów, zarządzania przepływem surowców, materiałów, migracja starych danych. My mieliśmy swojego specjalistę, do tego w ramach ostatniego wdrożenia Comarch ERP XL, w porywach pracowało u nas do piętnastu specjalistów od nich i wdrożenie trwało dwa lata.
Ja osobiście się tym nie zajmowałem, ale powtórzę słowa naszego chłopaka od "tych rzeczy" :-) "Każdy system odpowiedniej wielkości spełni swoje zadanie jeśli go dobrze dostosować." I dostosować jest słowem kluczem śrubującym koszty takiego wdrożenia do niebotycznych rozmiarów.

Rada techniczna. Jak jest w firmie więcej pracowników, to warto popytać na czym kto pracował. W naprawdę dużej firmie właściwie jedynym rozwiązaniem jest SAP, choć tu mówimy o milionowych kosztach. Z tego co usłyszymy od kolegów/koleżanek robimy sobie listę. Do tego dorzucamy to co nam znajdzie Google.
Nie ma sensu sprawdzanie dwudziestu programów, więc wybieramy sobie ok. dziesięciu. Wysyłamy zapytania do tych firm przedstawiając rozmiar wdrożenia (ilość operatorów, oddziałów firmy, wariant programu- czy ma byc w chmurze, czy na własnych serwerach) i prosząc o przedstawienie możliwości jego realizacji dla nas. Ten etap tylko dokumentujemy, ale prezentacje mogą być dla 3-4 osób (kierownik projektu i ze dwie zaufane osoby). W tym gronie wybieramy sobie cztery-max pięć programów które chcemy przedstawić w szerszym gronie osób decyzyjnych w temacie.

Nie ma możliwości wyboru programu ERP w pojedynkę. To jest program dla księgowości, sprzedaży, produkcji, zaopatrzenia, hr, serwisu i zarządu. Z każdego z tych działów musi być min. jedna osoba która wyrazi swoje zdanie po prezentacji konkretnego rozwiązania. To zdanie należy zapisać w formie oceny punktowej. Na koniec podsumowanie ocen przedstawia się zarządowi wraz z ewentualną sugestią co należy wybrać.
Jeśli firma ma swoich informatyków, lepiej żeby od początku brali udział we wdrożeniu, bo może się okazać że rozwiązanie w chmurze jest bardziej atrakcyjne, ale przy naszych łączach internetowych nie uda się go wdrożyć, albo dysponujemy częścią infrastruktury, przez co niektóre rozwiązania, przez to że korzystają z "gotowców", są dużo tańsze.
Poza tym tzw. "partnerzy" producenta potrafią narobić takiego bigosu i naopowiadać takich bzdur, że trudno potem jest takie środowisko doprowadzić do porządku. Dlatego własny informatyk ogarniający procesy w firmie jest w takich razach jak oliwa w czasie sztormu.

Odp: Nie wiem jak się zabrać za system ERP w firmie

Wiem, że ogromne doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu systemów ERP ma Unit4 i ich mogę polecić w ciemno TETA ERP. Jednak sprawdzają się głównie w średnich i dużych firmach, a nie pisałaś, jakiej wielkości jest Twoja. Przed wyborem najlepiej zrób sobie listę i przejdź się po różnych działach, które będą miały korzystać z tego rozwiązania. Dopytaj się, na jakich funkcjach im zależy, co chcą w tym systemie robić. Dopiero z taką wiedzą dasz radę wybrać sensowne propozycje dla siebie. Co do gotowych rozwiązań – większość systemów jest dość elastyczna i przed wdrożeniem jest dopasowywana do zgłaszanych potrzeb. Tylko musisz je najpierw znać. Bez tego nie ma szans.

Reklama

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Nie wiem jak się zabrać za system ERP w firmie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016