Manicure klasyczny czy hybrydowy? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Manicure klasyczny czy hybrydowy?

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 74 ]

Temat: Manicure klasyczny czy hybrydowy?

Na pierwszy manicure lepszy klasyczny czy hybrydowy? jestem zielona w temacie tongue

"Piękna kobieta to raj dla oczu,
Piekło dla duszy i czyściec dla kieszeni" - William Szekspir
[tu był niedozwolony link i został usunięty przez moderatorkę]
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Manicure klasyczny czy hybrydowy?

Wszystko zależy od Ciebie oraz Twoich paznokci oraz ich stanu.
Jeżeli Twoje naturalne paznokcie są ładne, silne oraz długie polecam Hybrydy, jeżeli są dobrze zrobione trzymają się nawet do 8 tyg.
Jeżeli zaś Twoja naturalna płytka jest w niego gorszym stanie, babeczka będzie musiała pod spód podłożyć akryl lub żel i możliwe, że przedłużyć paznokcia, co będzie już bardziej inwazyjne.
Ostatnio jak robiłam hybrydy (zajmuję się robieniem paznokci) na naturalnej płytce odeszły już na drugi dzień.

"Keep the magic alive."

3

Gaia, wydaje mi się, że musimy zapytać Marcelinę co ma na myśli pisząc o manicure klasycznym. Dla mnie klasyczny to nakładanie na opracowaną płytkę tradycyjnego lakieru do paznokci, czyli bez konieczności jakiegokolwiek utwardzania pod lampą.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.
Reklama

4

Olinko, zabieg manicure polega na pielęgnowaniu płytki paznokci, wyrównywaniu skórek oraz malowaniu paznokci, mówiąc o nim myślimy raczej o czymś nieinwazyjnym z użyciem właśnie lakieru do paznokci.

"Keep the magic alive."

5

Nie miałam jeszcze nigdy hybrydowego, ale na pewno zrobię w grudniu, przed świętami i sylwestrem smile

Reklama

6

A poleciłybyście hybrydy przy mocnym rozdwajaniu się paznokci? Czy nie bardzo?

7

Mi się trochę rozdwajały (choć ogólnie są w dobrej kondycji) i jak położyłam hybrydę to ustało, bo jednak lakier hybrydowy się mocno trzyma.

8

Ja zrobiłam manicure hybrydowy latem jak jechałam na wesele w renomowanym salonie kosmetycznym i wytrzymał tylko kilkanaście godzin, a potem zwyczajnie się odkleił sad

9

To chyba coś źle miałaś zrobione, i to że salon "renomowany" nie ma znaczenia jak osoba, która Ci wykonuje manicure po prostu robi to źle albo używa złej jakości produktów. Wystarczy, że nie przygotuje odpowiednio płytki paznokcia przed nałożeniem lakieru i już mogą być takie przykre konsekwencje.

10

pamiętajmy jednak ze hybrydowy jest trochę inwazyjny w płytkę paznokcia (trzeba zetrzeć ) ale jak na jeden czy dwa razy pod rząd to jest ok. potem daj odpocząć

11

Jeśli masz zdrowa,silna płytkę i zależy ci przede wszystkim na tym żeby manicure trwał jak najdłużej -zrób hybrydę.Ja jednak odradzam bo hybryda niszczy każdy rodzaj paznokcia w mniejszym lub większym stopniu-to zależy od ich kondycji.Lamia się ,rozdwajają itp.Jesli chcesz sobie zrobić manicure tylko na jakaś pojedyncza okazje -proponuje zwykłymi lakierami

Kaś

12

ja się ostatnio trochę zraziłam do hybryd, strasznie niszczyły mi paznokcie. ostatnio znalazłam fajne lakiero żele od golden rose lakier + top coat jako komplet prodigy duo gel się nazywa. nie trzeba do nich lampy uzywać a i zmywają się zwykłym zmywaczem, a efekt jak po hybrydach, piękny połysk, trzymają się do 8 dni. teraz nawet chyba na stoisku jest jakaś promocja, że jakaś sondę do zdobien/wzorków dają w gratisie. ja tam używam tego i jestem zadowolona, nie mam już tak poniszczonych jak po hybrydach kiedys  hmm

13

Ja mam w tej chwili zrobione paznokcie hybrydowe juz po raz którys z kolei . Jak narazie jeszcze mi paznokci nie zniszczyły . Jeszcze apropo Hybryd . Teraz do Polski maja wejśc nowe lakiery hybrydowe marki Makear ( do profesjonalnego użytku w salonach ) . , podobno mają najlepszą jakość i najszersza palete kolorów . tak przynajniej twerdzi moja ciocia która mieszka w kanadzie i jest kosmetyczką. Zobaczymy wink

14

Ja robię hybrydy co 2 tygodnie od paru miesięcy i na poczatku nic mi się z paznokciami nie działo, ale teraz zauważyłam że łamią się i rozdwajają tak samo jak wcześniej kiedy nie miałam hybryd...  Nie wiem z czego to wynika, biorę na razie pod uwagę że może to wina diety/stresu. Ale chyba warto zrobić przerwę w hybrydzie, jak sądzicie?

15

ja robie hybrydy raz w miesiącu bo nie wydaje mi się aby ciągle robienie paznokci w dalszej perspektywie miało na nie dobry wpływ

16 Ostatnio edytowany przez Olinka (2015-12-22 15:23:09)

Wszystko zależy od tego, co można zrobić na Twoich paznokciach.  Słabsze paznokcie wymagają innych metod tzn nałożenia żelu lub akrylu. Jednym słowem pomimo, że paznokcie są słabsze osłabia się je jeszcze bardziej, gdyż przed nałożeniem żelu lub akrylu płytkę trzeba spiłować. Hybryda wygląda pięknie, ale istnieje ryzyko, że hybryda się odklei. Trzeba to zrobić w dobrym salonie. Polecam salon [spam]. Robią to bardzo ładnie i trzyma się się u mnie ok 8 tygodni. Polecam.

17

ja robię czasem hybrydy i jestem zadowolona z nich,jednak wydaje mi sie ze za czesto nie mozna ich stosowac na paznokciach

18

moim zdaniem hybrydowy jest trwalszy. Kiedyś robiłam i byłam zadowolona. Lepiej się trzyma no i ładniej się prezentuje, a o to właśnie chodzi

19

To prawda, hybrydy bardzo ładnie się prezentują no i oczywiście dłużej się trzymają niż zwykły manicure. Ale wydaje mi się że na dłuższą metę mogą osłabić paznokcie, dlatego może warto robić sobie co jakiś czas przerwę i odżywiać paznokcie...

20

Jeżeli hybryda wykonywana jest z dobrych produktów wówczas wszystko powinno się długo trzymać. Wiadomo, że jeżeli masz tendencję do rozdwajających sie paznokci to razem z rozdwojonym paznokciem i hybryda odpadnie. Ja uwielbiam ja robić spokój z malowaniem paznokci przez ponad 2 tygodnie. Jakoś nie zauważyłam, żeby paznokcie były zniszczone czy słabe jest wręcz odwrotnie paznokcie mi urosły i są dużo trwardsze.

21

Hybryda fajna sprawa ale ja robie ją od jakiegoś wielkiego wyjścia wesele, ostatnio święta, sylwester a tak to raczej używam zwykłych lakierów do tego jakaś fajna odżywka i też jest ok.

22

Hej , Ja lubię i taki manicure klasyczny i hybrydowy , myslę ,ze zależy od moich zachcianek wink Co do lakierów hybrydowych makear , tez słyszałam w jakims programie tv , właśnie o takich różnych nowinach , które za granicą oczywiście juz są , a w pl jak to pl . wszystko zawsze z opóźnieniem . lakiery podobno bardzo dobrej jakości. Zobaczymy  jak to będzie.

23

Zdecydowanie hybryda - długo się trzyma, ślicznie wygląda i od razu sucha

24

Minky napisał/a:

Ja zrobiłam manicure hybrydowy latem jak jechałam na wesele w renomowanym salonie kosmetycznym i wytrzymał tylko kilkanaście godzin, a potem zwyczajnie się odkleił sad

Właśnie takich sytuacji się boję

25

Hybryda, jeszcze nigdy nie narzekałam, nigdy się nie odkleiły czy bóg wie co, jak jest dobrze zrobiony to nie ma prawa nic złego się stać. Chodzę mniej więcej co miesiąc na zrobienie 'odrostów'. Jestem bardzo zadowolona, zwłaszcza że zawsze obgryzałam paznokcie, a teraz problem z głowy.

Nuptias non concubitus, sed consensus facit

26

Lakier hybrydowy zapewnia długotrwały efekt pięknych paznokci. Przed pierwszym nałożeniem lakieru hybrydowego należy się upewnić, że posiadamy wszystkie potrzebne akcesoria, a płytka paznokcia jest zdrowa. Takiego lakieru nie da się zmyć zwykłym zmywaczem do paznokci. Prawidłowo wykonany manicure odbywa się w następujących krokach:
1. Dokładne zmatowienie płytki paznokci bloczkiem polerskim
2. Przemycie paznokci odtłuszczaczem
3. Nałożenie cienkiej warstwy bazy i utwardzenie produktu w lampie. (2 minuty)
4. Nałożenie pierwszej cienkiej warstwy koloru i również utwardzenie jej w lampie. (2 minuty)
5. Nałożenie lakieru nawierzchniowego, który utrwali hybrydę i nada jej połysk. Ponownie utwardzamy produkt w lampie przez 2 minuty.
6. Przemycie warstwy odtłuszczaczem

W razie pytań - chętnie pomogę
Online Ekspert marki Semilac"

27

Hybryda nie u każdego się trzyma tyle samo,u jednych kilka dni u innych nawet miesiąc. Ja miałam raz zrobioną hybrydę i wiecej nie zrobię,poźniej miałam lekko zniszczoną płytkę a nakładać hybrydę umiem,bo jestem po kursach. Lepszy jest zwykły manicure,u mnie wytrzymuje ok. tygodnia,tylko trzeba dać dobry top,bo bez tego bedzie sie trzymalo duzo krocej.

,,Kiedy wiesz czego szukasz, jest łatwiej to znaleźć''.

28 Ostatnio edytowany przez Olinka (2016-05-12 23:32:25)

Oczywiście jestem za manicurem hybrydowym bo jest trwalszy niż zwykły i się nie odpryskuje. Ostatnio słyszałam, że mają wejść nowe lakiery hybrydowe z  [spam]. Czy któraś z was miała już doświadczenie z tymi lakierami? Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek informacje.

29 Ostatnio edytowany przez Olinka (2016-05-12 23:32:09)

helena_88 napisał/a:

Oczywiście jestem za manicurem hybrydowym bo jest trwalszy niż zwykły i się nie odpryskuje. Ostatnio słyszałam, że mają wejść nowe lakiery hybrydowe  [spam]. Czy któraś z was miała już doświadczenie z tymi lakierami? Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek informacje.

nie słyszałam o tej firmie ale lubię próbować nowości więc jak tylko zobaczę te lakiery to z chęcią kupię.

30

No i ja jestem ich ciekawa bo dziewczyny zachwalają na innych forach. Niestety z tego co widziałam to kupują je albo w profesjonalnych salonach albo przywiozły ze Stanów hmm Kosmetyczka w moim mieście ich jeszcze nie ma a ze Stanów specjalnie zamawiać jednego lakieru nie będę smile poczekam aż całkowicie wejdą na nasz rynek i na pewno wypróbuje smile

31 Ostatnio edytowany przez Olinka (2016-05-12 23:31:44)

Chyba słabo sprawdzałyście dziewczyny bo ich produkty można kupić na ich stronie internetowej. Weszłam z ciekawości bo pisałyście o nich a ja też jeszcze o nich nie słyszałam. Cena jest w porządku, jak inne dobre lakiery. Może czas spróbować czegoś nowego? Podoba mi się [spam]. Lubię jak coś się błyszczy na paznokciach

32

magda574 napisał/a:

U mnie paznokcie hybrydowe trzymają się około 3 tygodnie. Ja również jak koleżanka używam Semilaca. Uważam , że są najlepsze.

Mam to samo!

Nie wyobrażam sobie nie mieć pomalowanych paznokci.
Żel i akryl bardzo mi je niszczyły.
Zwykły lakier - odpryskiwanie, rozdwajająca się płytka (płyta schodziła płatami), łamliwość.
Hybryda - perfect!
A wygoda noszenia jak naturalnych paznokci, nie masz na nic nic "plastikowego".

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem natury".

33

Jeśli pierwszy kontakt z malowaniem to chyba najlepiej się nauczyć na zwykłych lakierach. Jeśli do kosmetyczki to jak juz płacić to lepiej zrobić hybrydy. Przed nałożeniem lakieru kosmetyczka zajmie się też skórkami więc przy okazji można wszystko podpatrzeć. Ja lubię zajmowac sie swoimi pazurkami więc zarówno zwykły mnicure jak i hybrydowy robię sama w domu smile

34

Teraz nie trzeba nawet chodzić do kosmetyczki, żeby mieć hybrydowy manicure, teraz robią tak doskonałej jakości lakiery, które mają efekt lampy utwardzającej, świetnie kryją i przede wszystkim nie psują płytki paznokciowej.
No i ogromny plus - bardzo długo się trzymają.
W moim trybie pracy nie zawsze mam czas po powrocie do domu, by zajmować się malowaniem paznokci, toteż wprowadzenie takich lakierów na polski rynek bardzo mi pomogło w ich pielęgnacji i wyglądzie - oszczędność czasu, jakich mało. Już nie noszę żadnych innych, tylko hybrydowe.

35

Hybrydowy bez dwóch zdań ! smile Jeśli używa się dobrej jakości produktów to i płytka paznokcia się aż tak nie niszczy

Ja sobie nie wyobrażam noszenia tego samego koloru przez kilka tygodni, więc dla mnie hybryda odpada. Lubię french do pracy, a na wieczór w weekend kolor zgrany z całością. Dla kogoś, kto dopiero zaczyna przygodę z manicure lepiej moim zdaniem poeksperymentować na początek z klasyką i przekonać się na własnej skórze, jaki styl, paleta, kształt i długość paznokci nam odpowiada. Hybryda nie ucieknie. :-)

37

malgorzata.dobrowolska napisał/a:

Ja sobie nie wyobrażam noszenia tego samego koloru przez kilka tygodni, więc dla mnie hybryda odpada.

Kilka tygodni to chyba z gigantycznym odrostem, dlatego też sobie tego nie wyobrażam wink.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

38 Ostatnio edytowany przez malgorzata.dobrowolska (2016-08-12 13:46:41)

Olinka napisał/a:
malgorzata.dobrowolska napisał/a:

Ja sobie nie wyobrażam noszenia tego samego koloru przez kilka tygodni, więc dla mnie hybryda odpada.

Kilka tygodni to chyba z gigantycznym odrostem, dlatego też sobie tego nie wyobrażam wink.

Słuszna uwaga, ale w wątku jest kilka wypowiedzi podkreślających trwałość lakieru hybrydowego i takie liczby padają: od dwóch, do nawet ośmiu tygodni. Nie jest dla mnie do końca jasne, co by to miało oznaczać w praktyce. W jednym z komentarzy jest mowa o odwiedzaniu salonu w celu uzupełnienia odrostów. To by conieco wyjaśniało, ale mojego problemu to nie rozwiązuje, bo uzupełnia się zapewne tym samym kolorem. A ja lubię zmieniać kolor i styl w zależności od okazji i tego, co mam na sobie.

Posty [ 1 do 38 z 74 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Manicure klasyczny czy hybrydowy?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016