Donos - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

1

Temat: Donos

Co sądzicie o donosach na konkurencję?

Kiedyś się tym brzydziłem, dzisiaj próbując się przebić ze swoją ofertą w gąszczu "starych wyjadaczy" (którzy zaczynali w złotych latach 90'tych) na ustabilizowanym rynku uznaję to wręcz za konieczność.
Czy jeśli założę, że biznes jest jak zawody- wszyscy konkurują w określonych realiach, a gdy ktoś próbuje sobie ułatwić życie, jest z tych zawodów dyskwalifikowany, to będzie to nadużycie?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Donos

Albo donos albo plecy.
Wtedy na Ciebie beda pisac donosy.
Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.

3

Odp: Donos

Ktoś może mieć plecy przykładowo w skarbówce, to masz na myśli?

4

Odp: Donos

Chodzi mi o to ze do czasu az sam bedziesz miał plecy to co robisz bedzie wydawało Ci sie jedynie słuszne.
Potem być moze zmienisz zdanie na ten temat jak dochrapiesz sie pozycji konkurentów.

5

Odp: Donos

Rzeczywiście donos jest jedyną opcją dla Ciebie, żeby się wybić ? Rozumiem, że czasami człowiek ma gorszy dzień i miewa "głupie" pomysły ale... to  takie słabe jest... i żeby nie powiedzieć mało męskie wink Myślę, że są jakieś lepsze możliwości do wykorzystania, tylko musisz je dostrzec.  Oczywiście, że uczciwe i stopniowe budowanie pozycji na runku jest zdecydowanie trudniejsze ale moim zdaniem ma stabilniejsze podstawy. Wiele osób uważa uczciwość za wyświechtany banał, ale to nieprawda. Nieuczciwe zagrania zawsze się mszczą. Istnieje też spore ryzyko, że ten na którego doniesiesz dowie się komu owy donos zawdzięcza i będzie Tobie odpłacał pięknym za nadobne latami...
No, ale to Twój wybór...

6

Odp: Donos

Rozumiem, dzięki za opinie.

Volver, mało męskie? big_smile A co ma biznes wspólnego z męskością? Po efektach Twoich działań jesteś oceniana. Rozmawiamy tu wprawdzie o małych firmach, ale zasada jest uniwersalna. Myślisz że takiego Gatesa ludzie oceniają przez pryzmat niechlubnych praktyk, jakich się dopuszczał, czy przez pryzmat imperium, które dzięki temu zbudował? Zanim Bill się dorobił zrobił wiele złego, ale nie ocenia się go z perspektywy kogoś, kto oszukiwał innych, ale kogoś, kto zrobił coś wielkiego.

Aby więc uzyskać przewagę konkurencyjną ludzie robią różne rzeczy. W takich kategoriach mało męskie musiałoby być też podkupywanie pracowników jednej dużej firmy przez drugą, wykupywanie konkurencyjnej firmy przez drugą tylko po to, aby później ją  zlikwidować itd. Mało chlubne, ale skuteczne. Donos jest kolejnym elementem kruszenia konkurencji, a w tym konkretnym przypadku tej, która ma na sumieniu inne "grzechy".  Traktowałbym to raczej w kategoriach "dobrego uczynku" i nie widzę w tym nic nieuczciwego, bo to nie ja oszukuję.
I tu masz rację, nieuczciwe zagrania się mszczą. Ktoś chce mieć łatwiej niż inni łamiąc prawo i z tego powodu musi liczyć się z konsekwencjami.

7 Ostatnio edytowany przez Volver (2015-11-22 22:04:05)

Odp: Donos

Dla mnie sposób w jaki doszło się do owych pieniędzy ma niestety ogromne znaczenie. Tak jak nie imponują mi majątki zdobyte przez osoby działające  w grupach przestępczych, tak nie imponują mi biznesmeni osiągający swoje cele po przysłowiowych trupach. Oczywiście masz prawo podchodzić do tego tematu w inny sposób. Jeżeli nie widzisz w donosach niczego niewłaściwego, to donoś. Nie mnie oceniać smile

Tym tekstem z "dobrym uczynkiem" to jednak pojechałeś... niestety u podłoża Twojej dobroczynności nie jest chęć obrony własciwych postaw w biznesie, czy zwykła ludzka uczciwość, a chęć wyeliminowania konkurencji. Dla mnie, to kolosalna róznica. Intencje wbrew pozorom mają znaczenie... wink

8

Odp: Donos

Pisząc o donosach rysuje się w głowie obraz nadgorliwca lecącego z papierkiem, aby tylko komuś uprzykrzyć życie, ale to zbytnie uproszczenie. Donos ma pejoratywny wydźwięk, bez względu na nasze motywacje, tak już się utarło. Czy donoszę, bo chcę naprawiać świat, lub kogoś zniszczyć, nie ma to większego znaczenia. Jesteś kapuś i tyle. Myślę, że takie opnie tworzą ludzie właśnie łamiący prawo, którzy chcą sobie coś ułatwić, wyrolować innych.

Pozycję buduje się na jakości, i to się nie zmieniło. Moja motywacja została określona w pierwszym poście tego wątku- konkurencja na rynku jest dla mnie jak konkurencja w zawodach- póki z grubsza wszyscy działają w takich samych warunkach, póty jest w porządku. Jeśli ktoś kombinuje i zwiększa tym swój zysk, to tak jakby skrócić sobie trasę na maratonie i przybiec szybciej- do wyautowania.

9

Odp: Donos

Widzisz i tu się zgadzamy. Jakość broni się sama, szczególnie w dłuższej perspektywie... smile

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024