krwawienia między miesiączkami - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2009-12-22 20:48:24

anja89
Niewinne początki

krwawienia między miesiączkami

Hej!
Jestem nowa na forum i na sam początek chciałabym się z wszystkimi przywitać smile

Piszę, bo mam pewien problem, który mnie wielce nurtuje.
Otóż, w tym miesiącu pojawił się u mnie 3 raz okres. Zwykle mój cykl trwa od 25 do 28 dni. Miałam okres 27 listopada, okres był normalny i trwał 6 dni. Kolejne 5 dniowe krwawienie miałam 10 grudnia. 16 grudnia pojawiło się jednorazowe i niewielkie krwawienie (krew była czerwona, nie brązowa jak w końcówce okresu). No i dziś w nocy znowu jakby pojawił się okres hmm
Nie wiem co to oznacza. Dodam, że współżyję ze swoim chłopakiem (nie stosujemy żadnej antykoncepcji poza stosunkiem przerywanym).
Czy może któraś z Was była w podobnej sytuacji?
Pozdrawiam serdecznie!

#2 2009-12-22 21:17:51

Anemonne
Moderator

Re: krwawienia między miesiączkami

Wszelkie pozamiesiączkowe krwawienia powinny być powodem, żeby odwiedzić ginekologa. To może być oznaka zaburzeń hormonalnych, ale także zaawansowanej nadżerki i różnych innych chorób, czy - w skrajnym przypadku - nawet nowotworu.
Kiedy ostatni raz robiłaś cytologię? Którą miałaś grupę?

#3 2009-12-22 22:04:40

anja89
Niewinne początki

Jutro mam wizytę u lekarza. Nigdy nie robiłam cytologii sad
Czy 'posiadanie' nadżerki jest w jakiś sposób uwarunkowane genetycznie? Bo wiem, że moja mama ma nadżerkę.
Naczytałam się trochę o krwawieniach i boję się, że to może być ciąża...

#4 2009-12-22 22:46:06

Anemonne
Moderator

Z tego co wiem, nadżerka nie jest uwarunkowana genetycznie, ale większość kobiet ma ją przynajmniej raz w życiu. A nigdy nie robić cytologii (zwłaszcza, jeśli cyferki w nicku to Twój rocznik urodzenia) to wstyd - trzeba dbać o swoje zdrowie. Zamiast się bać i gdybać - poczekaj do jutrzejszej wizyty, na pewno wszystko się wyjaśni. Koniecznie zrób cytologię.

#5 2009-12-22 22:48:51

anja89
Niewinne początki

Tak, mam 20 lat, i wiem, że to już czas najwyższy na cytologię tongue jutro się stanie
i oby to nie była ciąża - raczej to niemożliwe, nie?

#6 2009-12-22 23:29:45

Anemonne
Moderator

No, słuchaj - wróżką to ja nie jestem, żeby przewidzieć, czy uprawiałaś seks w swoje dni płodne i czy mogło faktycznie dojść do zapłodnienia ;P Jeśli współżyjesz, a zwłaszcza bez żadnego zabezpieczenia, to ewentualna ciąża nie powinna być żadnym zaskoczeniem - zawsze jest takie ryzyko, w Twoim przypadku jest ono duże.
Ale czy krwawienie może być oznaką ciąży - nie mam pojęcia, nigdy nie byłam w ciąży ani też żadna ze znajomych mi kobiet, które były w ciąży, nigdy nie mówiła, że krwawiła w tym czasie.

Cóż, postaraj się dziś zasnąć spokojnie i nie zamartwiać na zapas - i tak niczego to nie zmieni wink Mam nadzieję, że lekarz okaże się konkretny i zleci Ci wszystkie potrzebne badania.

Swoją drogą, jeśli tak boisz się ciąży, to czemu nijak się nie zabezpieczasz? To już pytanie z czystej ciekawości...

Ostatnio edytowany przez Anemonne (2009-12-22 23:30:57)

#7 2009-12-22 23:40:09

anja89
Niewinne początki

Zrezygnowaliśmy z prezerwatywy, bo mój partner ma uczulenie na lateks sad a do tabletek nie jestem do końca przekonana, boję się że po długotrwałym stosowaniu można mieć później problemy z zajściem w ciążę.. ale jutro porozmawiam ze swoim lekarzem i zobaczymy co ona mi powie na ten temat i co doradzi

#8 2009-12-23 00:43:26

Anemonne
Moderator

Nie ma żadnych medycznych dowodów na to, żeby tabletki powodowały późniejsze problemy z zajściem w ciążę. Oczywiście, syntetyczne hormony mają swoje skutki uboczne i nie są obojętne dla organizmu, ale tysiące kobiet na całym świecie je bierze i rodzą potem normalne, zdrowe dzieci. Po co się stresować? To chyba lepsze, niż za każdym razem się bać o ciążę i jeszcze tracić połowę przyjemności z seksu, "bo trzeba w porę wyjąć". Z lekarzem jak najbardziej warto o tym porozmawiać.

A co do prezerwatyw - są na rynku Durex Avanti, które wykonane są z poliuretanu, a nie z lateksu i dzięki temu nie uczulają. Wypróbujcie wink

#9 2009-12-27 17:26:10

Niccola
Zaglądam tu coraz częściej

chyba musisz isc do lekarza...przyczyn moze byc wiele..a poza tym takie plamienia to dodatkowa utrata krwi i zelaza. Ja piję floradix zeby nie miec niedoboru, bo jeszcze dodatkowo czesto krew mi z nosa leci i raz juz mialam taki niedobor, lekarka mi powiedziala wtedy ze w zasadzie kazda kobieta powinna zazywac zelazo. Ja teraz czuje sie ok. zwroc uwage czy nie masz objawow niedoboru zelaza

#10 2009-12-28 16:40:33

anja89
Niewinne początki

Byłam u lekarza i niewiele się dowiedziałam. Nie mogłam mieć zrobionego badania, bo miałam krwawienie, więc ginekolog przepisał mi luteinę i kazał brać do kolejnej wizyty.. więc czekam do stycznia.

#11 2010-03-09 18:12:48

edyta199

dzien dobry... od roku biore tabletki antykoncepcyjne. ostatni okres rozpoczal sie 23 lutego i trwal 4 dni... zwykle mam 6 dni. opakowanie tabletek zaczelam brac w niedziele 28.02.10 w poniedzialek i wtorek nie wzielam w srode współzylam z chlopakiem i zaraz po stosunku wzielam tabletke w czwartek zapomniana tabletka w piatek wspolzylismy zapomniana w sobote zapomniana w niedziele wzieta normalnie w poniedzialek wspolzylismy rano wieczorem tabletka wzieta male plamienie bylo wieczorem straszny bol jajnikow i krwawienie. Czy jest mozliwa ciaza? wiem ze tego dnia mialam owulacje. cykl trwa normalnie 28 dni. Z gory dziekuje za odpowiedz.

#12 2010-03-09 18:28:35

Anemonne
Moderator

Oczywiście, że ciąża jest możliwa. Tabletek nie bierze się "kiedy Ci się przypomni", tylko regularnie - wyłącznie brane w ten sposób dają ochronę przed ciążą. Swoją drogą, czytaj ulotkę - tam są informacje na temat tego, co robić w przypadku zapomnianej tabletki.

A skąd wiesz, że tamtego dnia miałaś owulację?

Nie masz podstawowej wiedzy na temat brania tabletek, istnieje duże ryzyko, że zaszłaś w ciążę.

P.S. Powstawiaj jakieś przecinki do swojej wypowiedzi, bo momentami ciężko się zorientować, co i kiedy...

#13 2010-03-09 19:39:28

edyta199

Dzieki za odpowiedz. nara

#14 2010-03-09 19:40:40

edyta199

no tak ale zaszlam w ciaze to dlaczego krwawie??? nastepna miesiaczka ma sie pojawic za dwa  tyg

#15 2010-03-09 20:23:08

Anemonne
Moderator

Jeszcze raz apeluję, żebyś przeczytała ulotkę. Na każdej jest wyjaśnione, co dzieje się, gdy zapomnisz tabletki.

Kiedy odstawiasz hormony (tabletki antykoncepcyjne), to dostajesz tzw. krwawienie z odstawienia, a nie miesiączkę. Nie wzięłaś 3 tabletek pod rząd - Twój organizm nie dostał swojej dawki, więc zaczęło Ci się krwawienie z odstawienia i nie ważne tutaj jest, że po tych 3 dniach wzięłaś tabletkę.

I nie wiesz jeszcze, czy zaszłaś w ciążę. Ryzyko jest duże, ale nie ma pewności. Najlepiej odstaw zupełnie tabletki i idź do ginekologa.

#16 2010-03-09 20:28:13

edyta199

Dziekuje za rade. pozdrawiam.

#17 2010-03-10 21:04:09

edyta199

co oznacza krwawienie miedzy miesiaczkami gdyz odstawilam tabletki po 7-mio dniowej przerwie. podobno pierwszy tydz to ryzyko ciazy. niepokoi mnie jednak to krwawinie. czy ciaza jest wykluczona czy moge byc w ciazy?

#18 2010-03-10 21:23:32

Anemonne
Moderator

Edyta, przecież wytłumaczyłam Ci to post wyżej... Czytaj ze zrozumieniem!
Skoro nie wzięłaś kilku tabletek pod rząd, to do organizmu nie zostały dostarczone hormony i dlatego zaczęłaś krwawić. Dzieje się tak ZAWSZE, kiedy odstawisz tabletki na więcej niż jeden dzień.

#19 2010-03-10 21:29:18

edyta199

chodzi mi jedynie o to, ze jesli dostalam to krwawienie po odstawieniu to czy istnieje ryzyko ciazy. Podobno jak krwawie to nie moge byc w ciazy... wiesz moze cos o tym? ja nie moge znalesc zadnego linku gdzie by pisalo ze moge byc w ciazy jednoczesnie krwawiac po odstawiniu

#20 2010-03-10 21:39:40

Anemonne
Moderator

Tak, można być w ciąży i krwawić po odstawieniu, tak samo jak można mieć comiesięczne krwawienia nawet do 4 miesiąca ciąży.
Poza tym przy tak wybiórczym braniu tabletek jak w Twoim przypadku ryzyko ciąży jest naprawdę duże. Idź do ginekologa jak najszybciej, możesz też zrobić badanie krwi na hCG (koszt ok. 30 zł, a taki test wykrywa ciążę najwcześniej i najpewniej).

#21 2010-03-10 21:53:10

edyta199

Dziekuje za cierpliwosc i odpowiedzi na wszystkie moje pytania. Nic by sie nie dzialo gdybym byla w ciazy bo warunki mam ale wiem ze to niebezpieczne jak boire nadal tabletki. Dam znac jak sie dowiem. I poprawie sie w zabezpieczaniu. Pozdrawiam smile

#22 2010-03-10 23:06:55

Anemonne
Moderator

Czyli wciąż bierzesz tabletki?
Hm, myślę, że jednak powinnaś je odstawić. Co prawda nigdzie nie mogłam znaleźć informacji na temat wpływu tabletek anty na płód, ale na każdej ulotce od piguł jest napisane, żeby przy podejrzeniu ciąży natychmiast je odstawić.

Lepiej odstaw i współżyj na razie z prezerwatywą, dopóki nie dowiesz się co i jak.

Pozdrawiam również smile

#23 2012-11-18 18:28:22

zola
Niewinne początki

Witam! Mam 26 lat i pewien problem, wczoraj pojawiło się u mnie krwawienie miesiączkowe tak sądzę bo tak to wygląda sęk w tym że miesiączka skończyła mi się dokładnie tydzień temu, teraz nie powinno jej być.Używam plastrów antykoncepcyjnych i zawsze podczas tygodniowej przerwy dostawałam okres regularnie tak też było w tym miesiącu tyle ze teraz miesiączka wystąpiła ponownie. W piątek odkleiłam stary plaster i przykleiłam nowy, odbyłam też stosunek z partnerem , w sobotę koło południa pojawiło się krwawienie dość obfte jak przy pierwszym dnu okresu i nadal się utrzymuje. Proszę o rade jeśli ktoś wie jaka może być przyczyna!

Stopka forum