Mamy w 2016 - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Mamy w 2016

Strony 1 2 3 117 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 4,410 ]

1 Ostatnio edytowany przez Agni 35 (2015-10-31 19:09:26)

Temat: Mamy w 2016

Części szukam szukam i nic nie ma żadnego wątku o przyszłych mamach...tych co juz maja w brzuszkach zaczynając od maleńkich fasolek aż po te z pokaźnymi dzidziusiami ale jeszcze  pod sercem.

No to co? Zaczynamy!
Zapraszam wszystkie  tygodniowe mamy i juz te wiekowe miesięczne.  Wymiana doświadczeń starań i strachow... razem chyba raźniej.

Mamą mam być  02.05.2016. Jestem już po pierwszej panice po usg i teście pappa.  Chwilę odsapne i zaczynam brać się za zgłębianie przepisów prawa pracy dla mam. Ile macierzyński kiedy urlop itd itp. I potem jak z powrotem do pracy.

Nie mam nikogo z bliskich w mojej rodzinie, a rodzina faceta to podla czarownica.  Zostają koleżanki i internet ale mam nadzieje ze dam radę.

27.04.2016 Witaj Amelko nasz mały cudzie :-*
Zanim się urodziłaś - Kochałam Cię.
Zanim wydałas pierwszy krzyk - bylam gotowa za Ciebie umrzeć.
To właśnie jest cud życia!
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Mamy w 2016

Witaj Agni smile ja ma termin na 06.05 smile myślałam o utworzeniu wątku majowych mam. Na razie będę zaglądać tutaj,zobaczymy ile będzie chętnych smile

Pod moim sercem twoje serduszko pukało. Teraz twoje rączki otulają mój świat,a dłonie me koją twój cichutki płacz.
                                                                   ALEKSANDRA 20.10.2014
                                                                   FRANCISZEK 26.04.2016

3

Hej dziewczyny smile ja mama zostane w marcu, to moje drugie dziecko, synek ma piętnaście miesięcy smile
Jak wasze samopoczucie, macie jakieś dolegliwości? U mnie w sumie od początku jest dobrze, jedynie teraz meczy mnie zgaga, niekiedy jest okropna. Macie juz dzieci czy to Wasze pierwsze potomstwo?
Liczę ze wątek się utrzyma i będzie nas coraz więcej wink
Pozdrawiam

Hubert 26.07.2014r., 4370g, 56 cm
Kornelia 23.02.2016r., 3520g, 52cm
Reklama

4 Ostatnio edytowany przez Agni 35 (2015-10-31 19:21:43)

GORKA napisał/a:

Witaj Agni smile ja ma termin na 06.05 smile myślałam o utworzeniu wątku majowych mam. Na razie będę zaglądać tutaj,zobaczymy ile będzie chętnych smile

Hejj fajnie ze jest i druga, witaj :-) witaj :-)

O rany i dodatkowo fajnie ze masz juz doświadczenie.
Hehe ja dopiero zaczynam i pewnie skończę na jednym. Narazie dla mnie to mega abstrakcja nie wiem czy dam radę być mama idealna. Mam tyle pytań tyle niewiadomych i tyle strachu że czasem mnie mrozi ale zaraz kładę ręce na swoim brzuchu i ogarnia mnie niebywale ciepło i spokój.  Jeju to poprostu magia.  Jestem późną Mama mam 33 lata i nie wiem czy gdyby ktoś postawił mnie pod ścianą i dając wybor zapytał czy jestem 100% pewna ze podołam temu by być najlepsza mama ja świecie,  odpowiedzialabym twierdząco. Nie jesteym pewna boje się obawiam się choć mam tyle miłości dla okruszka to obawiam się że nie będę wiedzieć wszystkiego co będzie mu potrzebne do szczęścia od ubierania przewijania pielęgnacji i karmienia aż po wychowanie i dbanie o jego szczęście i bezpieczeństwo.

5

Hej Kati

Ja pierwsze mam i dopiero drugi trymestr. 
Tylko bym spała i jadła choć nie zawsze bo nieraz wcale nie mak apetytu.
Napisz jak to jest już z dużym brzuszkiem?  Jesz jakieś specjalne rzeczy?  Im starsze dziecko podobno powinno się jeść więcej i bardziej świadomie w jakieś mikro i mikroelementy.  Nienawidzę mleka nie wiem jak to będzie bo wapń to podstawa a ja nic z mleka nie przełknąć nie mam zamiaru.  Tak mam od małego i nie wiem czy się przelamie choć pewnie będę musiała jak nie będzie wyjścia.

A jak z badaniami?  Robiłaś test Pappa mi wyszło że będę mieć nadciśnienie nie wiem co to znaczy tzn wiem że kajtek może nie rosnąć i ze trzeba będzie jeść polopirynke.  No nic poczekam na wizytę do mojego gin na 04.11 wtedy wszystko się wyjaśni.

Reklama

6 Ostatnio edytowany przez bimbulka (2015-10-31 19:46:23)

Hej Kobietki smile   Ja mam termin na 05.05 smile   W pon uderzam na usg genetyczne. Jutro zaczynam 14 tydzien smile   Oczywiscie to moje pierwsze smile

28.07.2015 ostatni okres
23.08.2015 2 kreski smile
06.05.2016 Kubuś   4100 g i 54cm do KOCHANIA

7

cześć dziewczyny wink jestem majową mamą 2015 wink Agni 35 przez przypadek weszła na nasz wątek i ściągnęła mnie do Was wink buźka mi się uśmiecha, jak czytam Wasze wpisy... bo wracają wspomnienia... dokładnie wiem, jak się czujecie i przez co przechodzicie wink jeśli będziecie mieć jakieś pytania albo wątpliwości - to zapraszam do nas - majowe mamy 2015 - służymy radą i doświadczeniem wink 

Agni 35 - nie przejmuj się tym, że na prenatalnych wyszło Ci ryzyko nadciśnienia... mi na połówkowym dr powiedział, że mam słabe przepływy i też dzieciątko może słabiej rosnąć i mogę mieć nadciśnienie... a w rzeczywistości mały rozwijał się zdrowo... urodził się terminowo ważąc 3290, a ja nadciśnienie miałam dopiero trzy dni przed porodem wink także do wszystkiego podchodźcie z dystansem... wink w razie czego - jesteśmy wink

pozdrawiam i trzymam kciuki wink

Fabian ur.09.05.2015 smile 10pkt., 3290kg., 54 cm.

8

AGNI ja mam córeczkę Olę najkochańszą dziewczynkę na świecie. Kilka dni temu skończyła roczek. Jak będę rodzić drugie to które mam teraz w brzszku to Ola będę miała 1,5 roczku. Na pewno łatwo nie będzie ale marzyłam o drugiej dzidzi i wszystko jest zgodnie z planem. smile
O nic się nie martw ja teraz też mam 33 lata i też byłam pełna obaw,niepotrebnie bo naprawdę poradziłam sobie na szóstkę,tak powiem skromnie smile Ty też dasz sobie radę. Dla mnie to też wwszystko było czarną magią zwłaszcza że w rodzinie dawno już nie mieliśmy żadnego maluszka.

Bimbulko witaj,my się znamy z innego wątku. smile

Pod moim sercem twoje serduszko pukało. Teraz twoje rączki otulają mój świat,a dłonie me koją twój cichutki płacz.
                                                                   ALEKSANDRA 20.10.2014
                                                                   FRANCISZEK 26.04.2016

9

Agni nic specjalnego nie jem, zajadam to na co mam ochotę ale bez szaleństw bo nie mogę dużo przytyć, niestety najmniejsza nie jestem smile a z dużym brzuszkiem no cóż jest ciężko ale przyjemnie, pierwsza ciążę wspominam dobrze, Nie licząc nóżek pod żebrami smile synek był bardzo ruchliwy, najgorsze w ostatnich tygodniach ciąży był cieśń nadgarstka, okropny ból w nadgarstku, skurcz połączony z bólem, no i okropnie puchly mi nogi, w 31tc trafiłam do szpitala bo było zagrożenie przedwczesnym porodem, ale dochodziłam z brzuszkiem do 39tc. Nie martw się na zapas wynikami jakichkolwiek badań bo tylko będziesz się stresować a to jak wiesz jest nie dobre dla kobiet w ciąży,mi po pierwszym pobycie w szpitalu lekarz "wróżył" poród przed 31tc bo szyjka się skracala i rozwarcie było na 2cm (chyba), a ostatecznie tak  jak pisalam urodziłam w 39tc i Przez cesarskie cięcie. Badania mam w sumie co druga wizytę zalecane (chodzę prywatnie), wszystko jest w jak najlepszym porządku, wyniki książkowe. Ja tez mam dni gdzie bym spala tylko, ale niestety synek wymaga dużo uwagi, jest ruchliwy i bardzo ciekawski wiec o spania nie zawsze jest mowa, czasem się położę razem z nim. Ja tez mam wizytę 4 wink mam nadzieje ze uda się w końcu zobaczyć płeć wink
A ty masz jakieś '' zyczenia " odnośnie płci? Ja bym chciała juz do  pary żeby była dziewczynka smile

10

No to witam się i ja smile
Termin mam na 31.03. Teraz leci 19 tc.
W domu mam już jedną dwulatkę, jak będę rodzić to będzie mieć troszkę więcej niż 2,5 roku.
Czekamy na chłopca.

Niektóre "oczekujące" mamy już znam, z chęcią zapoznam się z pozostałymi.

Dwie ważne w moim życiu daty:
30.08.2013
31.03.2016

11

Witaj Kati smile
Czy wiesz jak będziesz rodzić? Pytam bo ja na pewno będę miała cc. Rok temu rodziłam w taki właśnie sposób no i teraz poród natural. nie wchodzi w grę.

Dantek no właśnie hi hi smile się znamy my smile

ALEKSANDRA 20.10.2014
                                                                   FRANCISZEK 26.04.2016

12

Hej babeczki c:
Ja rodzę okolo 23-26 lutego i będzie to chłopczyk (:. Na połówkowym usg usiadł okrakiem i odsłonił swoje klejnotki tongue
Jakoś z chłopakiem nie możemy dogadać się co do imienia i mamy problem ehh...
Pozdrawiam mamuśki :3

Aleksander, 24.02.2016 :3

13 Ostatnio edytowany przez mery90 (2015-11-01 00:28:45)

No to dolacze i ja wink
Jestem w 12tc, pierwsza ciaza i... przechodze ja dosc ciezko psychicznie, humory, stres zycia codziennego, czasami juz opadam z sil, ale w koncu sie ogarne. Obydwoje z partnerem cieszymy sie na maluszka, ciaza byla planowana, bardzo szybko o dziwo sie udalo. 2tyg po odstawieniu tabletek, mimo, ze test wyszedl negatywny, maluszek juz znalazl swoje miejsce u mnie w brzuchu wink
Poki co na szczescie mdlosci mnie omijaja szerokim lukiem, ale za to zmeczenie i humory trzymaja sie caly czas sad
Poki co jestesmy z M. Bez slubu ale chcemy to ogarnac jeszcze nim malenstwo przyjdzie na swiat. Imiona juz wybrane, wymarzone to chlopczyk i w sumie wydaje mi sie, ze to chlopczyk bedzie, ale sie okaze :)najwazniejsze, zeby bylo zdrowe wink termin nastepny u gina w poniedzialek, termin porodu 18.05 smile
Ohhhh cos mi sie wydaje, ze u duzo osob lato bylo w tym roku baaaaardzo upojne wink

16.05.2016 2:12 Majeczka, nasz caly swiat <3<3<3

14

Gorka lekarz mi mówił ze będzie cesarka, prawdopodobnie z powodu szybkiego drugiego porodu,ale to już informacja nie od lekarza smile widzę ze mamy maluchy z jednego roku wink
Pozdrawiam

15

Hej Laski smile  Ja dzis zaczelam 14 tydzien jutro ide na te genetyczne, dzis weszlam na wage i sie przerazilam... strasznie duzo przytylam sad

28.07.2015 ostatni okres

16

A ile przytyłaś bimbulka? Ja ważyłam jakoś 63-64kg przed ciążą, a w 23 tc ważę około 71kg, więc w sumie idealnie c:

17 Ostatnio edytowany przez bimbulka (2015-11-01 22:05:30)

Hej wazylam przed ciaza 77-78 a dzis po calym dniu (po cmentarzach na obiadek do mamy ciasto salatke..) waze 85kg sad  a jestem 14tgc...  jak tak dalej pojdzie to na porodowke bd po mnie musial dzwig pzyjechac.. Od jutra musze sie jakos ograniczyc do 5 zdrowych posilkow) sad  nie chcialabym dobic setki sad

28.07.2015 ostatni okres

18

No żabko, uważaj tongue
Ja mam to szczęście, że nie mam zbyt wielkiego apetytu.
Jedyne, co CI mogę poradzić, to - PIJ CHOLERNIE DUŻO WODY, DUŻO DUŻO. szklankę przed posiłkiem, pomiędzy posiłkami.
Nie odmawiaj sobie jedzenia, broń Cię.. Ale poważnie z tą wodą. Ja piję naprawdę dużo, latania może do toalety jest sporo, ale nie tyję prawie wcale c:

19

Akaya przyznam ci rację z tą wodą,szkoda tylko że trzeba co chwilkę sisusiu latać.

Ja w pierwszej ciąży przytyłam 11 kg i szybko mi waga spadła do porodzie. Teraz jem baardzo baardzo dużo i jak na razie waga stoi także spoko. Jak na razie nie odmawiam sobie niczego,no chyba że waga zacznie rosnąć to co innego.
Ogólnie porównuję sobie wszystko z pierwszą ciążą wyniki itd no i mam o 6 kg mniej bo schudłam przed zajściem w tą ciążę także spoko.

Bimbulko staraj się jeść mądrze bo potem będziesz miała problemy. Wiesz takie ogólne typu puchnięcie nóg, obrzęki i problemy z poruszaniem po prostu,także nie poddawaj się zachciankom.
JEMY DLA DWOJGA NIE ZA DWÓCH smile

ALEKSANDRA 20.10.2014
                                                                   FRANCISZEK 26.04.2016

20 Ostatnio edytowany przez neonowka (2015-11-02 13:27:11)

Witam sie i ja :-)
Termin mam na 9.04.2016.
Tak patrząc po forum to za duzo nas tu chyba nie bedzie, chyba ze z terminami na druga polowe roku.

Z tym tyciem to roznie. W pierwszej ciąży w połowie mialam juz 8kg do przodu a teraz w 16 tygodniu dopiero 1,5kg na plusie co bardzo mnie cieszy bo nie chce za bardzo się rozpedzac, i tak mam swój zapas.
Chyba w drugiej połowie ciazy szbciej sie tyje?

21

Neonowka jeszcze zostało trochę czasu do końca roku, a i w przyszłym roku do wiosny jest czas na starania smile wierze ze nas się tu nazbiera trochę smile

22

Hej.
Właśnie rozpoczęłam 18 tydzień.  Termin porodu mam na 10 kwietnia. Jest to moja druga ciąża. Mam świeżo upieczona 2 latke w domu.
Co do tycia w pierwszej ciazy przytyłam 24 kg.  Teraz o dziwo waga stoi w miejscu.

A teraz serca mam dwa
25.10.2013 
01.04.2016

23

hej...to wpadne i ja termin mam 04.06.2016 jestem w 9tc i 2dni......

04.06.2016 Wielki Dzień!!!!!!

24

aKAYA to ty chyba jako pierwsza jak na rqzie się z nas rozpakujesz smile

Bimbulko lecimy razem z terminem. smile Fajnie.

Jolu jesteś w ciąży? Super,pamiętam cię z nadziejek. Ale się cieszę. smile

ALEKSANDRA 20.10.2014
                                                                   FRANCISZEK 26.04.2016

25

Gorka o ile plan z cc się sprawdzi to ja pierwsza do wypakowania jestem smile w środę 24 tydzień zaczynam wink
Co do wagi w ciazy to ja z synkiem tez sporo przybrałam na wadze, teraz musze się bardziej pilnować.

26

Oh, "rozpakujesz". Jakie cudne słowo tongue
Coś czuję, że utyję około 14-15 kg, ale zawsze byłam "pełniejsza", jednak wagę potrafiłam zgubić (jak i nabrać dośc dużo..).
Zadzwoniła do mnie dzisiaj położna, wydaje się miłą babką tongue
Niestety przez jakiś czas jeszcze mieszkam u moich dziadków, z czego babcia pali papierosy. Niby stara się robić to dyskretnie, jednak roznosi się to po całym domu i nie wiem, czy powinnam powiedzieć o tym położnej...
Pytanie do obecnych mam - jak przebiegały u was wizyty położnej? Warto, aby mężczyzna życia był u naszego boku?

27

tak górka udało się jestem w ciąży

04.06.2016 Wielki Dzień!!!!!!

28

Hej Kochane!
Jestem po wizycie u lekarza. Z dzieciaczkiem wszystko dobrze. Strasznie sie krecilo, i nie mogla go dlugo dobrze zmierzyc.
Powiedzila.. ze..... "chlopiec" do potwierdzenia... czyli 100% jeszcze nie wiadomo....

mialam cicha nadzieje ze bd dziewczynka, ale widaomo... najwazniejsze zeby bylo zdrowe smile
Nikomu jeszcze nie mowimy, dopiero jak juz sie na 100% potwierdzi.
Dostalam teraz morfologie tsh i mocz. Mam pic tran, i lykac Jodid.
a co u was smile

28.07.2015 ostatni okres

29

Bimbulka masz tarczyce? Tzn leczysz? Ja niedoczynność mam, jodid będziesz brać dopóki nie przejdziesz na witaminy, od 13tc. U mnie wie najblizsza rodzina i kilkoro znajomych, nie rozglaszamy ze jestem w ciąży bo boje  się ze coś może być nie tak.
Gorka ty w którym tyg jesteś?
Autorko watka gdzie się podziewasz? smile
Pozdrawiam

30 Ostatnio edytowany przez GORKA (2015-11-02 21:34:22)

Bimbulko to super że z dzidziolkiem wszystko ok. Chłopcuś? hi hi masz rację ważne żeby zdrowe a na dziewczynkę zawsze przyjdzie czas smile

Kati to na kiedy masz termin?

No ja mam 14 tydzień. Tak jak jest napisane pod moimi postami. No i właśnie dziewczyny taka prośba bo ciężko zapamiętać która co i jak czy możecie napisać sobie tam w sygnaturce przynajmniej na kiedy macie termin? Będzie łatwiej

ALEKSANDRA 20.10.2014
                                                                   FRANCISZEK 26.04.2016

31

Gorka na 2.03 mam termin no ale przy cc jest wcześniej, pierwszy poród był planowany na naturalny ale zakończył się cięciem przez brak postępu.

32

Gorka juz zapisuje, jak nie zapomne nim napisze posta wink;)

Tez dzis bylam u doktorka. 12tydz ciazy, moje 5kg na plusie od ostatniej wizyty czyli od 28.09, niby mowia ze to optymalnie, ale juz mi sie w sumie zachciewajki zmniejszaja, powoli odrzuca mnie od fast foodow itd takze moze przyjdzie pomalu czas na zdrowe odzywianko wink maluszek ma juz 53,7 mm, niestety odwrocilo sie dupka do monitora, takze jeszcze nic a nic nie wiadomo, ale zesmy sie usmiali z maluszka, bo akurat sie drapal po glowce przy badaniu wink lekarz probowal go jakos poruszyc zeby sie odwrocil, ale uparte jak tatus i sie nie udalo wink
Ogolnie kazal byc ostroznym przy seksie, bo ostatnio mi sie pojawilo leciutkie krwawienie po stosunku, ale zesmy juz testowali, czy jak M do konca we mnie nie wchodzi to czy tez krwawie i bylo wszystko ok. Takze przy takiej metodzie zostaniemy wink sory ze to tak bezposrednio pisze, ale to jest w sumie cos co sie komus przy takim problemie moze tez przydac smile
Pytal sie tez czy chcemy robic badania na zespol downa, ale nie chcemy. Jak dla nas zespol downa to nie powod do aborcji, i kawet jesli by sie tak zdarzylo to bedziemy kochac calym serduchem smile caly czas mowie, ze dopoki dziecko nie bedzie totalnie uposledzone, w sensie, ze z zycia nic nie bedzie mialo, nic nie bedzie rozumialo, itd, to dla mnie jest zadne uposledzenie i nie powod do aborcji.

Powiedzcie mi Kochane, kiedy zaczynacie kupowac cos dla maluszka? Bo ja tak planuje dopiero od ok 6mca ciazy, i to tylko w sumie kilka rzeczy, zeby nie wyrzucac pieniedzy w bloto, bo przeciez i tak wiele rzeczy zaklada sie tylko raz. Jakie wy macie zdanie na ten temat??

33 Ostatnio edytowany przez GORKA (2015-11-02 22:40:13)

kati1989 napisał/a:

Gorka na 2.03 mam termin no ale przy cc jest wcześniej, pierwszy poród był planowany na naturalny ale zakończył się cięciem przez brak postępu.

Kati bo Akaya pisała coś o lutym dlatego tak pomyślałam ze to ona pierwsza.
U mnie było identycznie,termin miałam na 7 października a urodziłam dwa tyg po terminie poprzez cc właśnie,tak jak ty. Brak postępu porodu, kroplówa nic nie dała,dół pozamykany na trzy spusty hi hi smile
A teraz ze względu na tak krótki odstęp też będę miała planowaną cc z czego bardzo ale to bardzo się cieszę. Mi lekarz powiedział że tydzień przed terminem a u ciebie?

Mery dziękuję bardzo ---od razu lepiej z tą informacją w sygnaturce smile
Jeśli chodzi o te różne badania to szczerze powiem zielona jestem. Ja chodzę na nfz i w sumie nic mi gin nie proponował,także jako tako nie wiem co z czym ----Ale z Olą jak byłam w ciąży to był moment że chciałam się dowiedzieć gdzie takowe można zrobić no i na tym stanęło. Dlatego że zaczęłam się zastanawiać co by mi to dało? Czy to by coś zmieniło? Może tylko przygotowałoby mnie psychicznie. A przecież nie usunęłabym ciąży podobnie jak ty Mery.
Pisz,pisz tak dosadnie. smile Fajnie się czyta.
Co do zakupów to u  mnie będzie w tej sprawie biednie hi hi bo w sumie większość rzeczy mam.Jak się okaże że będzie Franek to mam o tyle dobrze że te początkowe ciuszki wybierałam w neutralnych kolorach także w różach nie będzie musiał chodzić hi hi.
Ja też zaczynałam tak po 6 miesiącu kupować rzeczy. Najpierw jakieś rożki,pościele,potem troszkę ubranek. Warto dla siebie mieć trochę rzeczy (dla siebie jako dla mamy) bo wiadomo różnie bywa a w razie jakiejś szybszej wizyty w szpitalu też trzeba jakoś wyglądać. Koszula ciążowa,kapcie. U mnie fajowo sprawdziła się pidżama ciążowa a nie właśnie koszula bo w szpitalu co chwilę trzeba było robić np.ktg to nie świeciłam gołą dupą .Co do rzeczy dla dzidzi to taka rada, abyście nie przesadzały w ilościach,bo dzieci rosną bardzo szybko. No i też jeśli chodzi o gadżety typu zabawki,karuzele,jwkłady do wanienek,akieś nakładki na sutki i tego typu rzeczy przecież nie wiadomo czy to się w ogóle przyda w waszym przypadku. Teraz można przez internet zamówić i na drugi dzień macie już w domu kuriera także spokojnie. Naprawdę. Tak samo nie ma co przesazać z kosmetykami dla maluszka. Na początku wystarczy jakiś jeden płyn do kąpieli plus oliwka i puder.

ALEKSANDRA 20.10.2014
                                                                   FRANCISZEK 26.04.2016

34

No wlasnie ja nie chce wyrzucac kasy w bloto. Myslalam juz nawet ze kupie pampersow zapas, bo byla promocja wink ale tak naprawde skad mam miec pewnosc, ze moj bobas zaakceptuje te z pampersa? A nie np z d&m najtansze? Jak ja bylam mala to mama musiala na mnie tetrowki uzywac, mimo ze w niemczech juz byly pampersy. A wtedy nie bylo internetu i miala problem jak sie pozbyc wszystkich zapasow.
Moim zdaniem lepiej jest naprawde wszystko na bierzaco kupowac, nawet co 2-3tyg na zakupy sie wybrac, jedyne w co bym naprawde wiecej inwestowala to jakies body dla maluszka, bo wiadomo, pampers nie zawsze wytrzyma.
Wlasnie ja tez nie wiem jak to jest tutaj. Bo lekarz zapytal a mysmy powiedzieli, ze nie i powiedzial zeby wtedy trzymac palce z daleka od tych badan, ale szwagierka znowu wyczytala w necie ze ponoc to badanie 1300e kosztuje hmm takze ja nie wiem...
Tak dla jasnosci, jestem w niemczech wink

Ah, dzisiaj bylam w pracy, bo zaczynam praktyki od czeartku i ze wzgledu na ciaze w zadnym psychiatryku mnie nie chcieli, to zrobie praktyki u pracodawcy, i wyrzuca mnie do kuchni... fajnie, 3letnia szkola, jakby nie patrzec pielegniarska, a ja wyladuje w kuchni hahahaha

35

Mery to znaczy że studiujesz tak?
Tak,body warto mieć. U mnie w ogóle nie sprawdziły się kaftaniki bo niby do czego miałam je zakładać? No niby do śpiochów ale ja wolałam założyć właśnie body i na to albo śpiochy albo pajaca. Zwracaj też uwagę na jakość ciuszkó. Lepiej jest mieć troszkę mniej ale bardziej porządnych. Zwracaj uwagę na materiał żeby się nie rozciagał i wykończenia pod szyjką i na ramiączkach. No i co najważniejsze żeby to wszystko było rozpinane między nóżkami.
Jeśli chodzi o pampersy ,no szczerze powiem że chyba zadko się zdarza ze dziecko nie możr mieć tych prawdziwych. One raczej są ok. Także ja jak znajdę je w promocji to zapas sobie zrobię.

ALEKSANDRA 20.10.2014
                                                                   FRANCISZEK 26.04.2016

36

Gorka jesli maluszek pojdzie po mnie i bedzie podatny na grzyba na skorze to odpada. Ja mam ogolnie strasznie wrazliwe okolice intymne.
Hmmm studia to to nie sa wink cos ala zawodowko-technikum, nie wiem w sumie jak by to na polski przetlumaczyc

37

bimbulka o jak fajnie że chłopczyk smile

Co do wagi to u mnie stoi w miejscu póki co. Zobaczymy jak jeszcze długo.

mery90 z tym zespołem downa to w polsce jest tak że sprawdza się przy badaniu prenatalnym na usg w 12-14 tc przezierność karkową.Jak jest zbyt duża to wskazuje to na prawdopodobieństwo zespołu downa (chociaż nie daje 100% pewności). Można też robić testy z krwi chyba gdyby ktoś miał ochotę. Niektórzy nie decydują się nawet na te prenatalne, także jak kto woli.

Jeśli chodzi o kupowanie, jak jestem w sklepie i widzę że jest coś co mi się przyda to już kupuję. Na razie z ciuchami ostrożnie, muszę przejrzeć ciuchy po córce, bo wiem ze te najmniejsze starałam się kupować w neutralnych kolorach. Co do pampersów to chyba są najlepsze na rynku i ja zapas zrobię wink Przy Małej chciałam kupować dady z biedronki ale jej pupa miała inne plany. Jak jej je zakładałam to od razu się odparzała. Teraz nie będe już ryzykować, tylko od razu pmpersy.
Pewnie że nie ma co robić zapasów, ale ja pamiętam ja było po porodzie. Zakupy ( nawet spożywcze) to była ostatnia rzecz o jakiej myślałam, także teraz wolę mieć wszystko pokupione wcześniej.

Dwie ważne w moim życiu daty:
30.08.2013
31.03.2016

38 Ostatnio edytowany przez bimbulka (2015-11-03 08:53:15)

Dziewczynyyyy a ja juz kupilam....   pierwsza rzecz dla maluszka..... w zasadzie nie wiedzialam czy to chlopiec czy dziewczynka ale to nie miao znaczenia big_smile  Kupilam mu karuzelke nad lozko...   wiecie co gra itd.. wiem ze to zbedna rzecz... ale tak mi sie spodobala.. big_smile nie planuje kupowac zabawek.. Tylko jednego szummisia ( nie wiem czy slyszalyscie o nim)   i na tym koniec.  Po wozek chce jechac w styczniu poki bede miala mozliwosc " zdalnego poruszania sie " hihihi
a tak to,  mysalalam nad czyms dla siebie. Chcialabym butelki z aventa, odciagaczu manualnym i zastanawiam sie nad podgrzewaczem do butelek tylko nie wiem czy to przydatne czy nie. GORKA tu prosba do Ciebie... przyada mi sie cos takiego???   Ten niby podgrzewacz lepszy niz mikrofala bo mleko sie nie przegrzeje i nie ulatuja z niego witaminy i te wszystkie dobre skladniki.....  no nie wiem sama.....

kati1989 wlasnie TSH z krwi wyszlo mi 2,158 - mieszcze sie w granicach.. a ona powiedzla ze  w porownaniu do innych kobiet w ciazy to  troche  za duzo.. no nie wiem. na zimne dmucha? mam do powtorki przy tych badaniach tsh i dala mi te leki...  a z tarczyca nigdy nie mialam problemu.. obecnie jestem w 14tgc

Dziewczyny tez zamierzam kupic pampersy.. Ale czy na poczatek kupuje sie te takie biale?  nazywaja sie chyba pampers care? Czy zwykle te zielone 1 ??

28.07.2015 ostatni okres

Posty [ 1 do 38 z 4,410 ]

Strony 1 2 3 117 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Mamy w 2016

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016