Best Bolly Music! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Best Bolly Music!

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 62 ]

1

Temat: Best Bolly Music!

Czy lubicie filmy Bollywood? Nie? Ja też nie tongue
Ale polubiłam za to coś innego - muzykę z tych filmów : ))) (no doooobra, nie każą tongue )

Niespodziewałam się, że może być taka wpadająca w ucho - toż i język zupełnie, ale to zupełnie o b c y i muzyka orientalna - i to miałoby mi się podobać? A jednak!

To zapraszam, tych, co nie wierzą...
(Tych, co mi wierzą zapraszać nie muszę ;P )

Na począrek mały cover w wykonaniu Siddartha Slathia:

I Arijit Singh - prawdziwy król muzycznego Bollywoodu:

I trochę bardziej imprezowo:

A na koniec prawdziwa crem de la crem - Ankit Tiwari, w którego utworach i głosie już się zdążyłam zakochać!

I na koniec Ankit po mistrzowsku:

Nic tu nie ma ;P
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Best Bolly Music!

No nie wierzę! naprawdę się nikomu ta muzyka nie spodobała? tongue

Nic tu nie ma ;P

3 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2015-10-04 16:17:45)

1) Ja lubię filmy bolly nie są może zbyt odkrywcze, ale czasami oglądam, chociaż pewnie głównie dla tańca, muzyki i tych pięknych strojów (mogłabym chodzić tak ubrana big_smile)
2) Lubię indyjską muzykę

np to tongue 

Masakra mój wizerunek metalowca legł w gruzach wink
PS co się stało z linkowaniem filmów?

Kawałek pierwszy jaki mi przyszedł do głowy, na co dzień raczej nie słucham czasami mnie coś najdzie, tak okresowo wink aktualnie mam akurat fazę na Billego Idola tongue

Reklama

4

Ja mam fazę na Ankita big_smile
Dziś biegałam przy jednej jego piosence zapętlonej w kółko big_smile

Nic tu nie ma ;P

5

Cudne smile mi się podoba bardzo ten charakterystyczny sposób śpiewania i nie tylko indyjski, niedaleko moich rodziców jest świątynia buddyjska (akurat wietnamska) i czasami tak cudnie śpiewają wręcz magicznie.

Reklama

6 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2015-10-05 23:19:01)

hehe big_smile

No i to też jest dość interesujące, mam nawet na płycie do autka, idealna na "nie zasnąć"

7

Moja nowa obsesja Bolly-muzyczna:

: )))

Nic tu nie ma ;P

8

Czyste piękno.

Nic tu nie ma ;P

9 Ostatnio edytowany przez Iceni (2016-02-19 19:43:18)

Aaa... Znalazłam kolejną  piosenkę  Arijita, która mi się podoba!
(Starą dość wink )

Nic tu nie ma ;P

10 Ostatnio edytowany przez Iceni (2016-02-26 19:09:10)

Nic tu nie ma ;P

11

Nic tu nie ma ;P

12

Kajol smile uwielbiam ją, nie mogę oderwać od niej oczu smile Głos też ma bardzo przyjemny, tego trzeciego nie znam i przyznam że mi się podobało

13

To trzecie to mój ukochany Ankit z całkiem świeżutką piosenką, bo ledwie dwa czy trzy dni po premierze (a film nadal w produkcji).

(Dzięki, tak w ogóle,  za odzew big_smile Bo chociaż po liczbie otwarć tematu widzę, że jednak ktoś tu zagląda,  to  tylko duchem obecni big_smile )

Nic tu nie ma ;P

14

cała przyjemność po mojej stronie, przyznam się że zdarza mi się tu zajrzeć i nie napisać, posłucham, potem coś mnie oderwie i zapomnę tongue

15

Iceni widzę, że fascynacja nie ustępuje. Romantyczna dusza z Ciebie smile Ze mną niestety, ten rodzaj artystycznej ekspresji kompletnie nie współgra. Nie potrafię się w to "wczuć". Chociaż ten kawałek z wczoraj, niczego sobie... wink

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia,  nie obleka tego faktu w słowa"

16 Ostatnio edytowany przez Iceni (2016-02-27 22:41:31)

Och, Volver! Miliard ludzi potrafi stworzyć duuuzo muzyki big_smile jeszcze długo będę miała co odkrywać .

Ok, to skoro ten z wczoraj Ci się spodobal (swoją drogą to kompozytor tej piosenki ma chyba 24 lata, o ile się nie mylę i to jego jedna z pierwszych kompozycji - mam nadzieję,  że nie efemeryda) to postaram się wrzucić w najbliższym czasie coś mniej romantycznego, może też cię dopadnie wirus Bolly-love ;D

A dziś na koniec miłosna kolysanka (choć ja mam ustawioną tę melodię jako budzik wink ) autorstwa Hit-Machine, czyli Mithoona:

Nic tu nie ma ;P

17 Ostatnio edytowany przez Iceni (2016-03-06 10:35:38)

Umknęła mi jedna z piosenek. Amit Trivedi to jeden z moich ulubionych Bolly-kompozytorów. Arijit przy mikrofonie.

oraz Papon (Osobiście: mój ukochany głos, tuż po Ankicie) - w wersji unplugget początek piosenki rozkłada mnie na łopatki...

oraz z nowszą piosenką:

A na koniec coś do pobujania biodrami big_smile

_____

A gdyby kogoś interesowało o czym oni śpiewają, to polecam dwie strony z tłumaczeniami (niestety tylko na angielski):

bollynook.com i bollymeaning.com

Nic tu nie ma ;P

18

Nic tu nie ma ;P

19 Ostatnio edytowany przez Iceni (2016-04-10 10:15:58)

Ok, dziś nie będzie "Bolly". Będzie rockowo-popowo tongue

Moja ulubiony indyjski zespół. Chłopaki dopiero są na początku swojej kariery, ale wierzę, że mają wielkie możliwości przed sobą.

Ladies & Gentlemen - The Local Train

Nic tu nie ma ;P

20 Ostatnio edytowany przez Volver (2016-04-10 11:14:58)

No, ten rodzaj ich muzy zdecydowanie lepiej w moje ucho "wchodzi"... wink
Wprawdzie egzotyka ich kina, która w znacznej mierze wynika z zauroczenia musicalami, nie jest tym, co jest w stanie zatrzymać moją uwagę na dłużej... to z pełnym szacunkiem muszę przyznać, że niewiele jest krajów o podobnym bogactwie kulturowym. Jest w czym wybierać smile
Właśnie mnie Iceni "natychłaś", bo pomyślałam sobie, że może czas zrobić drugie podejście i spróbować przeczytać całą "Mahabharatę". Nawet nie jestem pewna, czy jest już u nas dostępny pełen przekład tego eposu...

Nawiązując do tematu kina, widziałaś może film "Smak curry" ?  Takie klimaty lubię. No, ale w tym tej "ichniejszej" egzotyki jest niewiele ... wink Przy okazji zapytam też, czy widzaiłaś coś z filmów Pan-a Nalin-a ? Lubię tego reżysera. Od kilku lat czekam na jego "Buddę".

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia,  nie obleka tego faktu w słowa"

21 Ostatnio edytowany przez Iceni (2016-04-10 11:57:45)

"Smak cury" widziałam, Pan Nalina nie znam.  Ja w ogóle w kinie indyjskim dopiero raczkuję, do tej pory filmy "made in India" kojarzyły mi się raczej z Sharukh Khanem niż z "prawdziwym" kinem big_smile Dopiero niedawno zaczęłam się w ich produkcje zaglębiać i jak do tej pory to zakochałam się w "Moutain Manie", zwłaszcza, że uwielbiam grę Nawazuddina Siquiddi (grał w "Smaku curry" tego asystenta). On jest takim trochę niepozornym aktorem, ale potrafi zabłysnąć. (I ten film to też nie jest typowe Bolly - film opowiada o prawdziwym człowieku).

Jak z każdym kinem tak i z indyjskim - trzeba się zagłębić w temat, żeby dokopać się do perełek zagrzebanych pod popularną ramotką wink
(aczkolwiek muzykę to akurat lubię łatwą i przyjemną, bo mi się łatwiej uczy słów big_smile a z tym ostatnio jest kiepsko przez inne zajęcia a i filmów nie mam za bardzo czasu szukać i oglądać )

Ale właśnie tak mi dziś przyszło do głowy, żeby wrzucać coś innego niż tylko Bolly, to może kogoś zarażę moją fascynacją muzycznymi Indiami i ludziom się będzie się ta muza kojarzyła z czymś więcej niż tylko z zaklinaczami węży i mantrowaniem i typowym indyjskim folkiem:D

(A w ogóle to cieszę się, że tu ktoś zagląda big_smile )

To jeszcze dorzucę Sifar:

Ten kawałek lubię akurat ze względu na video:

Nic tu nie ma ;P

22

Iceni napisał/a:

... zwłaszcza, że uwielbiam grę Nawazuddina Siquiddi (grał w "Smaku curry" tego asystenta). On jest takim trochę niepozornym aktorem, ale potrafi zabłysnąć.

No, zobacz... podczas seansu tego filmu pomyślałam sobie, że ten asystent jest dość ciekawą postacią, a z odtwórcy roli całkiem utalentowany aktor smile Absolutnie nie nazwałabym go niepozornym. Moim zdaniem przykuwa uwagę, w dodatku w sposób absolutnie niewymuszony. Myślę, że ma sporo uroku. Nie przypominam sobie, żebym go widziała jeszcze w jakiejś innej roli, ale w tym filmie bardzo mi się podobał.
Na koncie obejrzanych produkcji ze znaczkiem Bolly, to oprócz tego poleconego przez Ciebie jakiś czas temu filmu, mam jeszcze "Czasem słońce, czasem deszcz" i chyba "Latawce" big_smile Pamiętam, że ta pierwsza wymieniona przeze mnie pozycja, była jednocześnie moim pierwszym kontaktem z tego rodzaju twórczością. Film obejrzałam jakbym była w transie, ponieważ ten rodzaj wschodniości, ekspresji i wyrażania uczuć, był dla mnie kompletną egzotyką. Nie wiem, co zrobiło na mnie większe wrażenie, czy te niesamowicie nasycone barwy, czy co rusz płaczący mężczyźni z rozwianym na wietrze włosem... ale miało to moc wink
Jaka znajdziesz chwilę i chęć, to szczerze zachęcam Cię do obejrzenia filmu "Samsara"(2001). Jeden z moich ulubionych filmów, tak w ogóle. Może krótka lektura streszczenia fabuły, zachęci Cię do tego seansu, aczkolwiek na tańce się nie nastawiaj wink
W to, że ludzie tutaj zaglądają, to akurat nie wątpię. Tyle, że ewidentnie preferują bierne uczestnictwo w wątku wink Jaki widzisz, ja też zbyt wiele w tym temacie nie mam do powiedzenia, niestety... także prowadź wodzu wink

23

Obejrzyj  koniecznie "Nazywam się Khan" -  to jeden z z lepszych (jeżeli nie najlepszy) film SKR (SharRukh Khana). To jest jednak z perełek Bollywood  (spośród obejrz any chyba przeze mnie).

Oraz (gdzieś o tym wspominalam) "Trzech idiotow". Genialna komedia sprzed paru lat. Czasami infantylna, ale inteligentna, czasem wzruszająca i taka bardzo ciepła. 

"Rang de basanti" -  bardzo dobry film. W Indiach niemal kultowy. Ostatnio obchodził 10-lecie to prawie narodowe święto to było big_smile

Z nowych produkcji to "Airlift" (nie wiem czy go będzie można znaleźć już z polskim tlumaczeniem) - opowiada o ataku Iraku na Kuwejt i ewakuacji pracujących tam hindusów.

Nic tu nie ma ;P

24 Ostatnio edytowany przez Volver (2016-04-11 20:22:16)

Pierwszy polecany film znalazłam..."Trzech idiotów" też już namierzyłam... "Kolor szafranu" mam... O widzę, że "Airlift" to zdecydowanie nowość jest...  i widzę też, że w polskiej wersji językowej jeszcze go nie widzę... wink No, ale może jak lepiej przeczeszę sieć, to coś się jednak znajdzie. Póki co mam co oglądać. Zobaczymy jak mi pójdzie... big_smile

25

Przypominam też o "Moutain Manie" - to jest naprawdę świetny film.

A muzycznie dziś będzie wiosenno-tanecznie big_smile

Najpierw piosenka ze wspomnianego poprzednio filmu ("Trzech idiotów"). Piosenka, trochę niezrozumiała (i przez to lekko głupawa big_smile ) póki się nie obejrzy filmu wink

"Janam janam", które mnie się kojarzy z francuskimi bistro big_smile

I na koniec dwie podobne, idealne do rozruszania się na początek dnia:

[

Nic tu nie ma ;P

26

Iceni gdzie się podziała nasza netkafejka o Panu Pączusiu?????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"Optymiści po prostu nie dopuszczają do siebie czarnych myśli.Oni je kolorują, czym? Mają magiczną kredkę, jaką jest:UŚMIECH!"

"Najpiękniejsze są dni, kiedy potrafimy być tak po prostu szczęśliwi i sami nie wiemy z jakiego powodu..."

27

Miała wypadek tongue Wysłałam ci maila.

Nic tu nie ma ;P

28

Trochę lata:

Nic tu nie ma ;P

29

Proszę Państwa, świeżutki Pan Pączuś, prosto z cukierni ;D!

Nic tu nie ma ;P

30 Ostatnio edytowany przez Iceni (2016-05-21 10:58:43)

To nie jest Bolly, to jest klasyka indyjskiego rocka alternatywnego.

Nic tu nie ma ;P

31 Ostatnio edytowany przez Iceni (2016-05-22 09:06:12)

Jeżeli kogoś interesuje dobry film to polecam "taar zameen par" z 2007r
(film da się zrozumieć nawet bez znajomości hindi smile )

Nic tu nie ma ;P

32

A dziś dla odmiany polecam komedię smile Aamir Khan raz jeszcze tym razem w filmie z 2014 roku "PK"

Nic tu nie ma ;P

33

Więc, proszę państwa, po raz kolejny Pan Pączek. Tym razem z odrobiną dżemu.

Nic tu nie ma ;P

34

A i jeszcze taki jeden smile Błyby fajny, gdyby się ta kobietka nie wcinała ;D

Nic tu nie ma ;P

35

Krótkometrażówka:

Nic tu nie ma ;P

36

Dziś będzie o kolejnym filmie. Film z zeszłego roku, dość łatwo go znaleźć z angielskimi napismi. O tyle ciekawy, że pokazuje Indie bardzo realistycznie, co w kontekście poruszanych w filmie tematów może być szokujące.

Nic tu nie ma ;P

37 Ostatnio edytowany przez Iceni (2016-07-02 13:49:26)

Summertime!

Nic tu nie ma ;P

38

Nic tu nie ma ;P

Posty [ 1 do 38 z 62 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Best Bolly Music!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016