Best Bolly Music! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Best Bolly Music!

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 54 ]

1

Temat: Best Bolly Music!

Czy lubicie filmy Bollywood? Nie? Ja też nie tongue
Ale polubiłam za to coś innego - muzykę z tych filmów : ))) (no doooobra, nie każą tongue )

Niespodziewałam się, że może być taka wpadająca w ucho - toż i język zupełnie, ale to zupełnie o b c y i muzyka orientalna - i to miałoby mi się podobać? A jednak!

To zapraszam, tych, co nie wierzą...
(Tych, co mi wierzą zapraszać nie muszę ;P )

Na począrek mały cover w wykonaniu Siddartha Slathia:

I Arijit Singh - prawdziwy król muzycznego Bollywoodu:

I trochę bardziej imprezowo:

A na koniec prawdziwa crem de la crem - Ankit Tiwari, w którego utworach i głosie już się zdążyłam zakochać!

I na koniec Ankit po mistrzowsku:

|---------------|------>
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Best Bolly Music!

No nie wierzę! naprawdę się nikomu ta muzyka nie spodobała? tongue

|---------------|------>

3 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2015-10-04 15:17:45)

1) Ja lubię filmy bolly nie są może zbyt odkrywcze, ale czasami oglądam, chociaż pewnie głównie dla tańca, muzyki i tych pięknych strojów (mogłabym chodzić tak ubrana big_smile)
2) Lubię indyjską muzykę

np to tongue 

Masakra mój wizerunek metalowca legł w gruzach wink
PS co się stało z linkowaniem filmów?

Kawałek pierwszy jaki mi przyszedł do głowy, na co dzień raczej nie słucham czasami mnie coś najdzie, tak okresowo wink aktualnie mam akurat fazę na Billego Idola tongue

6-8.11.2013  serce mojego bąbelka przestało bić (10,5 t)
12.03.2016 smile
"Daj mi odwagę, abym się nie bała, lecz daj mi też pokorę abym nie była głupia"
Reklama

4

Ja mam fazę na Ankita big_smile
Dziś biegałam przy jednej jego piosence zapętlonej w kółko big_smile

|---------------|------>

5

Cudne smile mi się podoba bardzo ten charakterystyczny sposób śpiewania i nie tylko indyjski, niedaleko moich rodziców jest świątynia buddyjska (akurat wietnamska) i czasami tak cudnie śpiewają wręcz magicznie.

12.03.2016 smile
Reklama

6 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2015-10-05 22:19:01)

hehe big_smile

No i to też jest dość interesujące, mam nawet na płycie do autka, idealna na "nie zasnąć"

12.03.2016 smile

7

Moja nowa obsesja Bolly-muzyczna:

: )))

|---------------|------>

8

Czyste piękno.

|---------------|------>

9 Ostatnio edytowany przez Iceni (2016-02-19 18:43:18)

Aaa... Znalazłam kolejną  piosenkę  Arijita, która mi się podoba!
(Starą dość wink )

|---------------|------>

10 Ostatnio edytowany przez Iceni (2016-02-26 18:09:10)

|---------------|------>

11

|---------------|------>

12

Kajol smile uwielbiam ją, nie mogę oderwać od niej oczu smile Głos też ma bardzo przyjemny, tego trzeciego nie znam i przyznam że mi się podobało

12.03.2016 smile

13

To trzecie to mój ukochany Ankit z całkiem świeżutką piosenką, bo ledwie dwa czy trzy dni po premierze (a film nadal w produkcji).

(Dzięki, tak w ogóle,  za odzew big_smile Bo chociaż po liczbie otwarć tematu widzę, że jednak ktoś tu zagląda,  to  tylko duchem obecni big_smile )

|---------------|------>

14

cała przyjemność po mojej stronie, przyznam się że zdarza mi się tu zajrzeć i nie napisać, posłucham, potem coś mnie oderwie i zapomnę tongue

12.03.2016 smile

15

Iceni widzę, że fascynacja nie ustępuje. Romantyczna dusza z Ciebie smile Ze mną niestety, ten rodzaj artystycznej ekspresji kompletnie nie współgra. Nie potrafię się w to "wczuć". Chociaż ten kawałek z wczoraj, niczego sobie... wink

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia,  nie obleka tego faktu w słowa"

16 Ostatnio edytowany przez Iceni (2016-02-27 21:41:31)

Och, Volver! Miliard ludzi potrafi stworzyć duuuzo muzyki big_smile jeszcze długo będę miała co odkrywać .

Ok, to skoro ten z wczoraj Ci się spodobal (swoją drogą to kompozytor tej piosenki ma chyba 24 lata, o ile się nie mylę i to jego jedna z pierwszych kompozycji - mam nadzieję,  że nie efemeryda) to postaram się wrzucić w najbliższym czasie coś mniej romantycznego, może też cię dopadnie wirus Bolly-love ;D

A dziś na koniec miłosna kolysanka (choć ja mam ustawioną tę melodię jako budzik wink ) autorstwa Hit-Machine, czyli Mithoona:

|---------------|------>

17 Ostatnio edytowany przez Iceni (2016-03-06 09:35:38)

Umknęła mi jedna z piosenek. Amit Trivedi to jeden z moich ulubionych Bolly-kompozytorów. Arijit przy mikrofonie.

oraz Papon (Osobiście: mój ukochany głos, tuż po Ankicie) - w wersji unplugget początek piosenki rozkłada mnie na łopatki...

oraz z nowszą piosenką:

A na koniec coś do pobujania biodrami big_smile

_____

A gdyby kogoś interesowało o czym oni śpiewają, to polecam dwie strony z tłumaczeniami (niestety tylko na angielski):

bollynook.com i bollymeaning.com

|---------------|------>

18

|---------------|------>

19 Ostatnio edytowany przez Iceni (2016-04-10 09:15:58)

Ok, dziś nie będzie "Bolly". Będzie rockowo-popowo tongue

Moja ulubiony indyjski zespół. Chłopaki dopiero są na początku swojej kariery, ale wierzę, że mają wielkie możliwości przed sobą.

Ladies & Gentlemen - The Local Train

|---------------|------>

20 Ostatnio edytowany przez Volver (2016-04-10 10:14:58)

No, ten rodzaj ich muzy zdecydowanie lepiej w moje ucho "wchodzi"... wink
Wprawdzie egzotyka ich kina, która w znacznej mierze wynika z zauroczenia musicalami, nie jest tym, co jest w stanie zatrzymać moją uwagę na dłużej... to z pełnym szacunkiem muszę przyznać, że niewiele jest krajów o podobnym bogactwie kulturowym. Jest w czym wybierać smile
Właśnie mnie Iceni "natychłaś", bo pomyślałam sobie, że może czas zrobić drugie podejście i spróbować przeczytać całą "Mahabharatę". Nawet nie jestem pewna, czy jest już u nas dostępny pełen przekład tego eposu...

Nawiązując do tematu kina, widziałaś może film "Smak curry" ?  Takie klimaty lubię. No, ale w tym tej "ichniejszej" egzotyki jest niewiele ... wink Przy okazji zapytam też, czy widzaiłaś coś z filmów Pan-a Nalin-a ? Lubię tego reżysera. Od kilku lat czekam na jego "Buddę".

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia,  nie obleka tego faktu w słowa"

21 Ostatnio edytowany przez Iceni (2016-04-10 10:57:45)

"Smak cury" widziałam, Pan Nalina nie znam.  Ja w ogóle w kinie indyjskim dopiero raczkuję, do tej pory filmy "made in India" kojarzyły mi się raczej z Sharukh Khanem niż z "prawdziwym" kinem big_smile Dopiero niedawno zaczęłam się w ich produkcje zaglębiać i jak do tej pory to zakochałam się w "Moutain Manie", zwłaszcza, że uwielbiam grę Nawazuddina Siquiddi (grał w "Smaku curry" tego asystenta). On jest takim trochę niepozornym aktorem, ale potrafi zabłysnąć. (I ten film to też nie jest typowe Bolly - film opowiada o prawdziwym człowieku).

Jak z każdym kinem tak i z indyjskim - trzeba się zagłębić w temat, żeby dokopać się do perełek zagrzebanych pod popularną ramotką wink
(aczkolwiek muzykę to akurat lubię łatwą i przyjemną, bo mi się łatwiej uczy słów big_smile a z tym ostatnio jest kiepsko przez inne zajęcia a i filmów nie mam za bardzo czasu szukać i oglądać )

Ale właśnie tak mi dziś przyszło do głowy, żeby wrzucać coś innego niż tylko Bolly, to może kogoś zarażę moją fascynacją muzycznymi Indiami i ludziom się będzie się ta muza kojarzyła z czymś więcej niż tylko z zaklinaczami węży i mantrowaniem i typowym indyjskim folkiem:D

(A w ogóle to cieszę się, że tu ktoś zagląda big_smile )

To jeszcze dorzucę Sifar:

Ten kawałek lubię akurat ze względu na video:

|---------------|------>

22

Iceni napisał/a:

... zwłaszcza, że uwielbiam grę Nawazuddina Siquiddi (grał w "Smaku curry" tego asystenta). On jest takim trochę niepozornym aktorem, ale potrafi zabłysnąć.

No, zobacz... podczas seansu tego filmu pomyślałam sobie, że ten asystent jest dość ciekawą postacią, a z odtwórcy roli całkiem utalentowany aktor smile Absolutnie nie nazwałabym go niepozornym. Moim zdaniem przykuwa uwagę, w dodatku w sposób absolutnie niewymuszony. Myślę, że ma sporo uroku. Nie przypominam sobie, żebym go widziała jeszcze w jakiejś innej roli, ale w tym filmie bardzo mi się podobał.
Na koncie obejrzanych produkcji ze znaczkiem Bolly, to oprócz tego poleconego przez Ciebie jakiś czas temu filmu, mam jeszcze "Czasem słońce, czasem deszcz" i chyba "Latawce" big_smile Pamiętam, że ta pierwsza wymieniona przeze mnie pozycja, była jednocześnie moim pierwszym kontaktem z tego rodzaju twórczością. Film obejrzałam jakbym była w transie, ponieważ ten rodzaj wschodniości, ekspresji i wyrażania uczuć, był dla mnie kompletną egzotyką. Nie wiem, co zrobiło na mnie większe wrażenie, czy te niesamowicie nasycone barwy, czy co rusz płaczący mężczyźni z rozwianym na wietrze włosem... ale miało to moc wink
Jaka znajdziesz chwilę i chęć, to szczerze zachęcam Cię do obejrzenia filmu "Samsara"(2001). Jeden z moich ulubionych filmów, tak w ogóle. Może krótka lektura streszczenia fabuły, zachęci Cię do tego seansu, aczkolwiek na tańce się nie nastawiaj wink
W to, że ludzie tutaj zaglądają, to akurat nie wątpię. Tyle, że ewidentnie preferują bierne uczestnictwo w wątku wink Jaki widzisz, ja też zbyt wiele w tym temacie nie mam do powiedzenia, niestety... także prowadź wodzu wink

23

Obejrzyj  koniecznie "Nazywam się Khan" -  to jeden z z lepszych (jeżeli nie najlepszy) film SKR (SharRukh Khana). To jest jednak z perełek Bollywood  (spośród obejrz any chyba przeze mnie).

Oraz (gdzieś o tym wspominalam) "Trzech idiotow". Genialna komedia sprzed paru lat. Czasami infantylna, ale inteligentna, czasem wzruszająca i taka bardzo ciepła. 

"Rang de basanti" -  bardzo dobry film. W Indiach niemal kultowy. Ostatnio obchodził 10-lecie to prawie narodowe święto to było big_smile

Z nowych produkcji to "Airlift" (nie wiem czy go będzie można znaleźć już z polskim tlumaczeniem) - opowiada o ataku Iraku na Kuwejt i ewakuacji pracujących tam hindusów.

|---------------|------>

24 Ostatnio edytowany przez Volver (2016-04-11 19:22:16)

Pierwszy polecany film znalazłam..."Trzech idiotów" też już namierzyłam... "Kolor szafranu" mam... O widzę, że "Airlift" to zdecydowanie nowość jest...  i widzę też, że w polskiej wersji językowej jeszcze go nie widzę... wink No, ale może jak lepiej przeczeszę sieć, to coś się jednak znajdzie. Póki co mam co oglądać. Zobaczymy jak mi pójdzie... big_smile

25

Przypominam też o "Moutain Manie" - to jest naprawdę świetny film.

A muzycznie dziś będzie wiosenno-tanecznie big_smile

Najpierw piosenka ze wspomnianego poprzednio filmu ("Trzech idiotów"). Piosenka, trochę niezrozumiała (i przez to lekko głupawa big_smile ) póki się nie obejrzy filmu wink

"Janam janam", które mnie się kojarzy z francuskimi bistro big_smile

I na koniec dwie podobne, idealne do rozruszania się na początek dnia:

[

|---------------|------>

26

Iceni gdzie się podziała nasza netkafejka o Panu Pączusiu?????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"Optymiści po prostu nie dopuszczają do siebie czarnych myśli.Oni je kolorują, czym? Mają magiczną kredkę, jaką jest:UŚMIECH!"

"Najpiękniejsze są dni, kiedy potrafimy być tak po prostu szczęśliwi i sami nie wiemy z jakiego powodu..."

27

Miała wypadek tongue Wysłałam ci maila.

|---------------|------>

28

Trochę lata:

|---------------|------>

29

Proszę Państwa, świeżutki Pan Pączuś, prosto z cukierni ;D!

|---------------|------>

30 Ostatnio edytowany przez Iceni (2016-05-21 09:58:43)

To nie jest Bolly, to jest klasyka indyjskiego rocka alternatywnego.

|---------------|------>

31 Ostatnio edytowany przez Iceni (2016-05-22 08:06:12)

Jeżeli kogoś interesuje dobry film to polecam "taar zameen par" z 2007r
(film da się zrozumieć nawet bez znajomości hindi smile )

|---------------|------>

32

A dziś dla odmiany polecam komedię smile Aamir Khan raz jeszcze tym razem w filmie z 2014 roku "PK"

|---------------|------>

33

Więc, proszę państwa, po raz kolejny Pan Pączek. Tym razem z odrobiną dżemu.

|---------------|------>

34

A i jeszcze taki jeden smile Błyby fajny, gdyby się ta kobietka nie wcinała ;D

|---------------|------>

35

Krótkometrażówka:

|---------------|------>

36

Dziś będzie o kolejnym filmie. Film z zeszłego roku, dość łatwo go znaleźć z angielskimi napismi. O tyle ciekawy, że pokazuje Indie bardzo realistycznie, co w kontekście poruszanych w filmie tematów może być szokujące.

|---------------|------>

37 Ostatnio edytowany przez Iceni (2016-07-02 12:49:26)

Summertime!

|---------------|------>

38

|---------------|------>

Posty [ 1 do 38 z 54 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Best Bolly Music!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016