Znane obrazy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KULTURA » Znane obrazy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 21 ]

Temat: Znane obrazy

Podzielcie się jakie są Wasze ulubione obrazy. Niby znamy je ale rzadko po nie sięgamy, warto je sobie przypomnieć:) A może ujrzeć nieznane dotąd:) Ja bardzo lubie malarstwo dlatego zakładam ten temat. Mogę zdradzić, że niebardzo lubię sztukę nowoczesną, wolę tradycyjne malarstwo

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez mglisty (2015-09-27 00:28:42)

Odp: Znane obrazy

Od dziecka uwielbiam Kossaków, a szczególnie Wojciecha Kossaka. No i mam słabość do dzieł Hieronima Boscha. Oprócz tego Stańczyk Matejki i Dziewczyna z perłą Jana Vermeera, to obrazy, do których lubię "wracać" co jakiś czas smile

"Wszys­cy się rodzą z wy­rokiem śmier­ci jak ma­wiają mędrcy."
leMonia napisał/a:

Podzielcie się jakie są Wasze ulubione obrazy. Niby znamy je ale rzadko po nie sięgamy, warto je sobie przypomnieć:) A może ujrzeć nieznane dotąd:) Ja bardzo lubie malarstwo dlatego zakładam ten temat. Mogę zdradzić, że niebardzo lubię sztukę nowoczesną, wolę tradycyjne malarstwo

"Śmierć ostatniego króla chorwackiego Piotra Svacicia w 1097 roku" i pozostałe dzieła Otona Ivekovicia (1869-1939). Malarstwo historyczne na najwyższym/światowym poziomie. Sugestywne, symboliczne odznaczające się genialnym zastosowaniem barw.
Poza tym obrazy Ludwika Machalskiego z racji powiązań rodzinnych smile

Hrvatska Ljubavi Te!
Wierzę w miłość od pierwszego spojrzenia,
Serca ukojenia
Non omnis moriar?
Reklama

4 Ostatnio edytowany przez lilly25 (2015-09-27 18:09:32)

Mój ulubiony :

Klimt - The Virgin

http://www.gustav-klimt.com/images/paintings/The-Virgin.jpg

5 Ostatnio edytowany przez Summerka (2015-09-27 19:13:31)

Dorota Otulska Podwieczorek", "Kobieta"

http://galerialeonardo.com.pl/wp-conten … %C5%82.jpg
http://www.dorotaotulska.pl/lib/phpThum … 0&q=95
źródło; galeria

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę miłego pobytu na forum.
Reklama

6

Ja jestem zakochana w twórczości Leonarda da Vinci. Pełna symboliki i naprawdę zachwycająca. Uwielbiam ostatnią wieczerzę oraz Mona Lisę smile chyba najbardziej popularne

" narodziny są cierpieniem, starość jest cierpieniem, śmierć jest cierpieniem"
chcesz pogadać- GG 56542064

7

nie znam się zupełnie na malarstwie i aż tak mnie nie fascynuje, ale bardzo mi się podobają pejzaże Johna Constable'a. Jest w nich jakaś taka bajkowość i surowość zarazem, rzeczywistość przeplatająca się z oniryzmem i nostalgia... nie wiem, trudno mi opisać wrażenia... Ale jest w nich coś, co działa na moją wyobraźnię. Kontemplując, czuję, jakbym wsiadła do wehikułu czasu i przeniosła się do innego świata, którego już nie ma.

Drugim artystą a raczej arystką, której malarstwo mnie intryguje jest Tamara Łempicka. Jej obrazy są kanciaste w formie, z wyraźnymi, ostrymi  cieniami, brak w nich miękkości i delikatności a mimo tego ja tę delikatność znajduję patrząc na te geometryczne niemal kształty. Jej kobiety są bardzo kobiece i zmysłowe, piękne jednym słowem. No i te soczyste barwy... Czysta przyjemność smile

Doskonale wiadomo, że w nieskończonym wszechświecie wszystko, co możemy sobie wyobrazić, musi gdzieś istnieć.  T.Pratchett/Pyramids.

8

Yerka i Dali

|---------------|------>

9

Ja mogę się podzielić tymi mniej znanymi, które mi się podobają. Ogólnie lubię jakieś takie "klimatyczne" obrazy.

1. Mikołaj Wisznicki - "Szarża pod Wołodarką"
2. Albert Bierstadt - tutaj "wyguglujcie" sobie jego imię i nazwisko w grafice; świetne obrazy.
3. Caspar David Friedrich - "Wschód księżyca nad morzem"
4. Ilja Riepin - "Kozacy piszą list do sułtana" (ten jest dosyć znany)
5. Iwan Ajwazowski, np. "Dziewiąta fala", "Constantinopole by Moonlight"
6. Joseph Mallord Turner, np. "Fishermen at Sea" ("Rybacy na morzu")
7. Józef Chełmoński, np. "Bociany"
8. Michaił Clodt, np. "Oak Wood"
9. Wasilij Maksimow (Vassily Maximov) - "Sick Husband"
10. Archip Kuindżi - "Noc nad Dnieprem"

10

piękny  prawda smile
http://culture.pl/sites/default/files/images/imported/sztuki%20wizualne/opisy%20dziel/matejko%20%20%20bitwa%20pod%20grunwaldem/matejko_battle_of_grunwald.jpg

11 Ostatnio edytowany przez Ingunn (2015-12-19 23:22:15)

A ja mam tu takiego pana, na którego bardzo lubię patrzeć. I przystojniak z niego! A ten obraz w rzeczywistości jest jeszcze ładniejszy wink Mogłabym się wpatrywać w te ciemne oczy bez końca...
Pan Feliks Jasieński pędzlem Jacka Malczewskiego

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2f/Malczewski_Jacek_Feliks_Jasienski.jpg

Ingunn, wstawiłaś przepiękny obraz smile Myślę, że spodobałyby Ci się dzieła Otona Ivekovicia.

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

13

Wielbiciel Lidiji Bacic napisał/a:

Ingunn, wstawiłaś przepiękny obraz smile Myślę, że spodobałyby Ci się dzieła Otona Ivekovicia.

Owszem, podobają mi się smile Zwłaszcza dumnie wyglądająca Koronacja Króla Tomisława .

Maarten napisał/a:

Urzekła mnie..

Ingunn napisał/a:

Owszem, podobają mi się smile Zwłaszcza dumnie wyglądająca Koronacja Króla Tomisława .

Maarten napisał/a:

Urzekła mnie..

Bardzo lubię Jego obraz pod tytułem: "Oprostaj Petra i Katarine Zrinski u Cakovcu 1670. godine". Malarstwo Otona Ivekovicia idealnie przemawia do mnie pod każdym względem i detalem.

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

15 Ostatnio edytowany przez Ingunn (2015-12-20 18:54:13)

A co powiesz na Sąd ostateczny Hieronima Boscha kontra ten Hansa Memlinga? U mnie w szkole zadbano o to, by ten drugi zawisł tuż nad drzwiami do najokrutniejszej sali lekcyjnej tongue

Ingunn napisał/a:

A co powiesz na Sąd ostateczny Hieronima Boscha kontra ten Hansa Memlinga? U mnie w szkole zadbano o to, by ten drugi zawisł tuż nad drzwiami do najokrutniejszej sali lekcyjnej tongue

Po pobieżnym przejrzeniu obu (niestety w Internecie), wolę wersję Hansa Memlinga. Spotkałaś się z twórczością Ludwika Machalskiego? Poza tematem: która to była ta najokrutniejsza sala lekcyjna?

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

17

Ingunn napisał/a:

Po pobieżnym przejrzeniu obu (niestety w Internecie), wolę wersję Hansa Memlinga. Spotkałaś się z twórczością Ludwika Machalskiego? Poza tematem: która to była ta najokrutniejsza sala lekcyjna?

Subiektywnie - dobry traf! Memling bije Boscha na głowę swoim dziełem smile
Co do sali - nie mogę zdradzić, niewiele jest w polskich szkołach klas, w których surowy nauczyciel z radością przystaje na propozycję uczniów o tak sugestywnym wypełnieniu pustego miejsca nad drzwiami wink

A z Ludwikiem Machalskim się nie znamy. Ale możemy się poznać. Co proponujesz na pierwszy ogień?

Ingunn napisał/a:
Ingunn napisał/a:

Subiektywnie - dobry traf! Memling bije Boscha na głowę swoim dziełem smile
Co do sali - nie mogę zdradzić, niewiele jest w polskich szkołach klas, w których surowy nauczyciel z radością przystaje na propozycję uczniów o tak sugestywnym wypełnieniu pustego miejsca nad drzwiami wink

A z Ludwikiem Machalskim się nie znamy. Ale możemy się poznać. Co proponujesz na pierwszy ogień?

Zaproponuję "Portret Stanisława Stwory" 1927.

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

19

No, całkiem całkiem, zimne barwy. Tylko co kryje się w tych Staszkowych oczach? Jak sądzisz?

Ingunn napisał/a:

No, całkiem całkiem, zimne barwy. Tylko co kryje się w tych Staszkowych oczach? Jak sądzisz?

Dobre pytanie smile Smutek, zaduma i nostalgia.

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

21 Ostatnio edytowany przez lilly25 (2016-12-31 20:09:15)

Wkleję kilka ulubionych:

Vincent Van Gogh
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/ca/5a/a2/ca5aa2819799c10429f3ffbe2d967fc5.jpg

Paul Klee
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/95/98/3c/95983c3eb22f9c9d8aea67add4379313.jpg

Jacob Steinhardt
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/c2/35/2c/c2352c8730e803122c1f4097e8222e5b.jpg

Claude Monet
http://www.drodd.com/images13/claude-monet-paintings23.jpg

adiaphora napisał/a:

Drugim artystą a raczej arystką, której malarstwo mnie intryguje jest Tamara Łempicka. Jej obrazy są kanciaste w formie, z wyraźnymi, ostrymi  cieniami, brak w nich miękkości i delikatności a mimo tego ja tę delikatność znajduję patrząc na te geometryczne niemal kształty. Jej kobiety są bardzo kobiece i zmysłowe, piękne jednym słowem. No i te soczyste barwy... Czysta przyjemność smile

Jak dla mnie w jej obrazach jest coś przytłaczającego.

Posty [ 21 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Znane obrazy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016