Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZWIĄZEK NA ODLEGŁOŚĆ, MIŁOŚĆ PRZEZ INTERNET » Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

Strony 1 2 3 4 5 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 65 z 267 ]

1 Ostatnio edytowany przez Cienios (2015-09-23 17:01:40)

Temat: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

Witajcie, czołem Wszystkim!

Mam taki dość dziwny problem. Mianowicie działam od jakiegoś czasu na portalach randkowych i jedno co dostrzegam to fak, że cieżko jest się z kimś umówić/ spotkać.
Oczywiście mam na myśli relacje z normalnymi kobietami, gdzie następuje korespodencja, fajnie miło się rozmawia a nie kobiety które się chcą dowartościować czy na jeden raz szukają faceta, bo pewnie takich tez pełno.
No mam tylko nadzieję że te które chcą  się dowartościować to nie na zasadzie że co druga jest taka..bo to by było kiepsko.
Miałby ktoś dla mnie jakieś rady, co tu jest nie tak...?
Mogę podać przykład..

Zaczynamy rozmowę itd..cześć, jesteś fotografem? albo fotomodelką? bo widze że sporo zdjęć pozowanych, nietypowych itd..albo pytam o czy lubi czytać książki, jakiego typu? czy widziała 50 twarzy Greya a może czytała książkę itd..
Toczy się rozmowa, jeden dzień drugi trzeci, po kilku dniach proponuje spotkanie i wtedy zaczyna się problem bo ona np teraz ma urlop i za 3 dni wylot do Włoch ze znajomymi to jak wróci, inna pod koniec września ma egzaminy to w październiku okej?
Z jedną umawiałem się przez portal miała się odezwać czy pasuje jej załóżmy czwartek 19:00 do dzisiaj cisza a było to 2 tyg temu, nagle przesała się logować i wiadomość nie odczytana.
Może tak jak niektórzy uważają kobiety na portalach się szybko nudzą i ta relacja przestaje być taka obiecująca, no ale trudno w 2 wiadomości proponować kawę..
Ja zawsze wolę zbudować więź, komfort i pokazać że jestem normalny a nie jakiś napalony chłopczyk który szuka przygód, to ja w sumie teraz nie wiem jak się powinno działać?
Miał ktoś jakaś styczność z portalami randkowymi i ogólnie jak się powinno działać? no moim zdaniem ja dobrze rozgrywam całą rozmowę i propozycje spotkania, tylko nie wiem dlaczego zawsze jest jakiś opór ze strony kobiety..no bo nauka która jest za 3 tyg chyba nie koliduje żeby się nie umówić na 1,5-2 godzinki w któryś dzień, urlop ok..wyjazd za 3 dni to dlaczego jutro nie możemy się umówić? albo jeszcze lepiej powrót z urlopu i diametralnie relacja spada..rozmowy takie na siłę i bez większego zainteresowania.
Po prostu wkurza mnie to że ciężko znaleźć osobę która też ma ochotę się umówić i powie..słuchaj dzisiaj nie mogę ale jutro mi pasuje, albo odezwę się i faktycznie się odzywa typu no i co z tym spotkaniem naszym? ja mogę jutro pojutrze itd..potem wyjeżdzam.
Po prostu jest to dziwne.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Mishia (2015-09-23 17:22:56)

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

Ty może i dobrze działasz , bo wiadomo trzeba się na początek troche rozgryźć, podpytać o zainteresowania to jest ok . Tylko że z drugiej strony lustra tez jest potrzebna osoba która tez powinna mieć inicjatywę i przede wszystkim chęć spotkania bo to jest podstawa. Niestety na portalach jest masa ludzi którzy robią sobie z tego zabawę i niczego nie szukają, jedynie przebywają ,czego ja nie rozumiem zupełnie.
Przykład : pisze do mnie facet ,sam i pierwszy ze chciałby sie poznać, ale wolałby od razu na żywo , pyta kiedy moze zadzwonić zeby sie konkretnie umówić.  Ustalamy ze ma zadzwonić jutro i obgadamy sprawę co do spotkania za 2 dni .....I co? Nie dzwoni...

3 Ostatnio edytowany przez kwadrad (2015-09-23 19:53:40)

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

Najpierw trzeba wyjsc z zalożenia ze na tych portalu dla sporego procentu kont na wiadomosci odpowiadaja studenci.
Czyli ogólnie w czesci przypadkach zawsze rozmawiasz z ta sama osoba nazwijmy jego albo ja umownie Ryszard albo Malwina.
Nie do konca wiadomo ile kont jest prawdziwych ale to normalne w takim biznesie.

Czasem rzeczywiście trafiasz na kogos kto ma konto i w 70%  Ty albo ona nie jestescie w swoim typie albo szukacie kogoś innego.
Tak wiec raczej sie nie spotkacie.

Zostaje 20% ktore zbywa ludzi i umawia sie zeby sie nie umowic drugi raz albo po prostu umawia z nudów lub liczy na dobry obiad lub kolacje.
Na sam koniec zostaje kilka osób ktore szuka kogos z ktorymi da sie spotkać ale w sumie jakos nie ma sensu spotykąc sie drugi raz.
Szczerze mowiac mysle ze duzo nie tracisz zalezy jak powaznie to traktujesz.

4 Ostatnio edytowany przez Tomek4811 (2015-09-23 20:16:54)

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?
Cienios napisał/a:

(...)
Po prostu wkurza mnie to że ciężko znaleźć osobę która też ma ochotę się umówić i powie..słuchaj dzisiaj nie mogę ale jutro mi pasuje, albo odezwę się i faktycznie się odzywa typu no i co z tym spotkaniem naszym? ja mogę jutro pojutrze itd..potem wyjeżdzam.
Po prostu jest to dziwne.

Zamiast uczyć się na swoich błędach to ucz się na błędach innych facetów i wpisz w Google "online dating sucks for man".

Jako materiał referencyjny polecam jeszcze raport z mojego eksperymentu:
https://lexanl.wordpress.com

Tudzież zadziwiająco szczery artykuł płci przeciwnej:
http://www.rolereboot.org/sex-and-relat … en-like-me

Jakby Ci było jeszcze mało to tutaj masz doświadczenia różnych facetów z Holandii na temat online dating, które zupełnie niezaskakująco zgadzają się w 100% z Twoimi:
http://www.datingwebsites.nl
O! Widzę, że jest nawet polska wersja:
http://www.datingwebsites.pl

Generalnie online dating to nie jest sport dla facetów. Strata czasu, nerwów i pieniędzy.

Żeby samemu zrozumieć jak ten system działa MUSISZ założyć sobie również damskie konto. Wtedy stanie się dla Ciebie jasne jak słońce dlaczego jesteś olewany. Daj znać jak już to zrobisz.

5

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

No i co z tego że kobieta ma więcej mejli na portalach typu randkowych ? Jak i tak nie ma z czego wybierać;)

6 Ostatnio edytowany przez Tomek4811 (2015-09-23 20:46:43)

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?
Mishia napisał/a:

No i co z tego że kobieta ma więcej mejli na portalach typu randkowych ? Jak i tak nie ma z czego wybierać;)

Well sweety.... To, że się wielu kobietom poprzewracało to już nie jest moja wina. Generalnie problem jest w proporcjach. Na większości portali stosunek kobiet do mężczyzn to w najlepszym razie 1:6. W najgorszym to może być i 1:100

Miałem damskie konto więc proszę mnie tu nie ściemniać. Z wyglądu jestem przeciętnym facetem (no może ponadprzeciętnie wysportowanym) ale w realu nigdy nie miałem specjalnych problemów z kobietami. Natomiast na portalach randkowych to tragedia. Od tej pory omijam je jak ognia. Z tego co widzę kobiety walą tłumnie do topowego 5% facetów, którzy maja po kilka partnerek na raz. Faceci o przeciętnym wyglądzie nie powinni się pisać na online dating.

Społeczności na portalach randkowych formują stada przypominające te z National Geographic gdzie samce alfa mają dostęp do wszystkich samic a reszta musi się obejść smakiem. Ja się na to nie piszę. Jest dużo innych sposobów na znalezienie partnerki. Wcale nie takich trudnych.

7

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?
Cienios napisał/a:

Może tak jak niektórzy uważają kobiety na portalach się szybko nudzą i ta relacja przestaje być taka obiecująca, no ale trudno w 2 wiadomości proponować kawę..


Nie, nie trudno. Właśnie tak spróbuj a zobaczysz jakie efekty to przyniesie. Konkrety, konkrety i jeszcze raz konkrety zamiast pogaduszek w nieskończoność. Oczywiście dalej Cię będą odrzucać (z powodów, które opisali Panowie powyżej) ale zaręczam, że umawiać też się będziesz wink

8

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

Zwracam uwagę facetów na portalu randkowym i na ulicy...ale co z tego , to nie są faceci w moim typie. I nie chodzi o wygląd ( w zasadzie to też) , tylko same podejście do kobiety, i przede wszystkim w jaki sposób faceci rozpoczynają konwersację . Mam  brać jak leci tylko po to żeby nie powiedzieć że przebieram i czekam na księcia? ...poprostu jedni mają więcej szczęścia inni mniej.

9

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

He he he he he lubię takie jak Ty wink Najbardziej, jak już je zegar biologiczny albo dziecko z nieudanego małżeństwa zmiękczy wink

10

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

w moim przypadku nic z tych dwóch rzeczy , więc nie zaliczam do tych które lubisz ;-p

11 Ostatnio edytowany przez Tomek4811 (2015-09-23 22:19:13)

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?
Mishia napisał/a:

Zwracam uwagę facetów na portalu randkowym i na ulicy...ale co z tego , to nie są faceci w moim typie. I nie chodzi o wygląd ( w zasadzie to też) , tylko same podejście do kobiety, i przede wszystkim w jaki sposób faceci rozpoczynają konwersację . Mam  brać jak leci tylko po to żeby nie powiedzieć że przebieram i czekam na księcia? ...poprostu jedni mają więcej szczęścia inni mniej.

Przepraszam ale będę brutalny.

W pewnym momencie na portalu obniżyłem wszelkie mojej standardy. Pomimo tego z niezrozumiałych dla mnie względów na portalach dostawałem kosze od pracownic z linii produkcyjnej z 15 - 30 kilowa nadwagą o wyglądzie dużo poniżej przeciętnej podczas gdy w realu o moje względy zabiegła atrakcyjna, wysoka, szczupła, pani architekt z własną firmą. Ja nie kumam tych babek z portali. W realu nawet nie patrzę na takie kobiety. Nie jestem księciem z bajki ale jestem dużo powyżej ich ligi a one pomimo tego wyzywały mnie od stalkerów, zboczeńców i desperatów. Jak dla mnie to paranoja.

Nie wiem co Ty robisz źle. Mogę jedynie spekulować, że tak jak pozostałe ~80% kobiet możesz starać się o względy 5% samców alfa.

Nie jestem w tym momencie sam i nie szukam. Portale to był dla mnie pewien etap życia do którego nie chcę nigdy wracać.

12

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

Na portalu obraz faceta, jego foto jest tak jakby troche w krzywym zwierciadle. Zdarzyło mi sie nie raz wpaść na tego samego faceta ale po zmianie fotki na inna stwierdzając że on był na prawdę niezły. Ale częściej jest w realu rozczarowanie. 
Widocznie jesteś z tych którzy zyskują przy bliższym spotkaniu..a na focie czy opisie prawdopodobnie tracisz z jakiś powodów
A o moje względy samiec alfa stara się obecnie sam ;-p

13 Ostatnio edytowany przez On-WuWuA-83 (2015-09-23 23:11:18)

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?
Cienios napisał/a:

Może tak jak niektórzy uważają kobiety na portalach się szybko nudzą i ta relacja przestaje być taka obiecująca, no ale trudno w 2 wiadomości proponować kawę..

"K....A
Cześć. Masz może ochotę na spotkanie kawę i rozmowę.
Proponuje dziś jestem w warszawie" 17:59

To z dzisiaj z GG. Nieznana mi bliżej kobieta pochodząca z południowego Mazowsza big_smile. Trudno proponować kawę w dwóch zdaniach??? big_smile

Tu mam lepszą akcję też z dzisiaj z GG:

"Jestem Ola
23 lata miło mi (Wawa)" 21:45
......
Powiem wprost szukam na seks spotkania, bez sponsoringu" 21:59

big_smile big_smile

Jak widać umówić się na byle co big_smile nie jest w sumie tak trudno tongue Trzeba tylko chcieć, no ale jak ktoś jest paniczem big_smile i byle czego nie bierze tylko zlewa takie zaczepki to jak to się mówi nie r*ucha big_smile. One powiedzmy że znały mój wygląd ja ich nie.

Olej te portale, kolega grasował na nich na wiosnę i ciężko tam coś ogarniętego i chcącego poznać. Chodzi o jakieś bliższe relacje na dłużej

14

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

On-Wu-WuA-83...Ty chyba paniczem nie jesteś? :-p

Autor zdaje sie nie szuka byle czego stąd to może dłużej potrwać.
Trochę dziwne...ale nie znam sie na facetach...,to mi wygląda na jakąś desperację brać byle co aby pobzykać tylko dlatego że nie można dłużej natrafić na jakąś porządną dziewczynę.

Swoją drogą ciekawe czy jest możliwe stworzenie czegoś trwałego zaczynając znajomość tylko od sexu ?  I stwierdzam że takiego przypadku dookoła siebie nie znam.

15 Ostatnio edytowany przez ZwykłyFacet (2015-09-24 06:38:21)

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?
On-WuWuA-83 napisał/a:

Olej te portale, kolega grasował na nich na wiosnę i ciężko tam coś ogarniętego i chcącego poznać. Chodzi o jakieś bliższe relacje na dłużej

Oczywiście że tak, jak powyżej napisane, znudzone życiem, oczekujące zabicia czasu itp. itd. I to co piszesz to prawda - łatwiej o "przygody" niż poznanie kogokolwiek wartościowego.

@Cienios raz wklejałem kiedyś ten post ale wydaje mi się, że warto zerknąć, jak ktoś chce całość to google w dłoń i dostanie link, a tu nie będę spamował:

Po pierwsze konta zakładają po to bo chcą się ubarwić, wybielić i stworzyć od nowa. Często oglądasz fotki sprzed paru lat.

Bijący licznik wyświetleń i nie raz setki wiadomości potwierdzają właścicelce że jest "boska" i może rozpływać się nad sobą jeszcze bardziej. Lub gdy ma jakieś kompleksy doznaje pocieszenia że przynajmniej przez net tak źle z nią nie jest.

Ponieważ jest bezpieczna i w każdym momencie może się ewakuować naciskając guzik komputera to wybiera nad wybór bawi się, ogląda przegląda i wybrzydza. Najczęściej wymagają wielokrotnie więcej niż same oferują pod każdym względem.

Na tym serwisie który opisujesz (znany mi ze względu na charakterystyczne działanie które wskazałeś) sprawdziłem 2 właścicielki całkiem różnych kont. Jedna z b. długim kilkuletnim stażem oraz druga całkiem skromniejsza ale za to bardziej konkretna. Ta pierwsza okazała się 30letnią panną poszukującą trochę przygody z nastawieniem na męża. Zdjęcia sprzed 5 lat z Malediwów czy skądś tam okazały się zabiegiem "upiększającym" rzeczywisty stan rzeczy. W sumie okazało się że próbuje znaleźć rozwiązanie na boleści o byłym chłopaku który niebawem po ich rozstaniu się ożenił. Pomimo wielu wiadomosći odpisuje tylko na te najciekawsze. Nie rozumiem dla czego fotki z serwisu trzyma również na ścianie swojego pokoju. Tylko jej charakter pisma zdradza że ma duże mniemanie o sobie oraz dużą potrzebę bycia zauważaną. Z zachowania tego nie można wywnioskować. Założyła tam profil ponieważ od 7 lat pracuje w tym samym miejscu i jej możliwości spotkania innych facetów są mocno ograniczone.

Ta druga dwa lata młodsza, poszukiwała tylko przygód a mówiąc konkretnie to kochanków. Chyba jak każda kobieta mieszała na początku ostrożność z ekscytacją potencjalnej nowej przygody. Swoje cele cały czas wybiera z tego samego serwisu. Jak stwierdziła. Bzyknęła tego i owego i teraz kiedy już jej się to nudzi ma ochotę na kogoś kto by jej zafundował życie z bajki.

To co mają wspólnego to spojrzenie na sytuację tak że to one uczyniły pewną łaskę o której powinno się pamiętać i być wdzięcznym. (...)

Co do pozostałych charatkerów to podobnie jak na dziecinnej fotka peel czy serwisach z innymi odgięciami znajdziesz nieprzebrane fale potrzeby akceptacji, chorobilwej sławy, poczucia władzy, dowartościowania się. Im większą krajność kobieta deklaruje tym bardziej możesz się spodziewać czegoś odwrotnego podczas spotkania. Często wychodzi to juz podczas rozmowy. Możesz od ręki wywnioskować jak długo siliła się i szlifowała swój opis oraz zdjęcia. Zawodowe biznesmenki tego typu inwestują w sesję od fotografa. Wiele z nich nie ukrywa celu znajomości. Generalnie nie odnalazłem wśród przestawicielek tego typu niczego fascynującego. Deklaracje są daleko na wyrost.

Pamiętaj. prawdziwe przebojowe kobiety rakiety nie piszą same sobie pochlebstw w internecie gdyż wiedzą jak wielką męką jest czytanie twórczości przeważającej części użytkowników tego typu serwisów.

I to jest też dowód koronny. Niestety ale rodzaj męski zaniedbuje swoje możliwości intelektualne oraz prace nad sobą idąc na łatwizne. Często podaż facetów wynosi prawie 3 na jedną kobietę. Stąd ich zachowania...

16 Ostatnio edytowany przez ZwykłyFacet (2015-09-24 06:37:26)

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

@Mishia Oczywiście, że nie. Nie trawię ludzi zakochanych w sobie, a takich zazwyczaj, prędzej czy później, spotyka cięzki prztyczek w nos.
EOT.

17

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

Hmm krótki czas miałam konto na jednym z podobnych portali. Jedno zdjęcie, które nie wiele pokazywało mojej osoby. Odzew o dziwo spory. Odnośnie tego, że na takich portalach trzeba być przystojniakiem/supermodelką nie do końca. Po pierwsza jak wspomniałam zdjęcie miałam mało widoczne, a po drugie pisałam z facetami którzy mi się podobali, a moja koleżanka np. w ogóle nie zwróciłaby na nich uwagi- tak więc to kwestia gustu, a nie ogólnie przyjętych norm super facet/super laska. Ale o gustach jak wiadomo się nie dyskutuje:) Odnośnie spotkań też wolałam jak facet konkretnie sprawę stawiał czyli rozmowa dzień-dwa i spotkanie. Potem można pisać tygodniami i nic z tego nie ma więc po co? Miałam 2 spotkania z osobami z internetu w ciągu ok. 2tyg. Hmm było miło sympatycznie, pewnie byłabym gotowa na kolejne spotkanie, ale w między czasie po prostu poznałam kogoś kto urzekł mnie od razu więc konto usunęłam. Odmawiałam bądź wykręcałam się od spotkania kiedy facet mnie do siebie niekoniecznie przekonał rozmową bądź wyglądem i tyle. Wiadomo strach trochę był, ale nie tak paraliżujący żeby się nie zobaczyć na żywo. O dziwo w większości osób, z którymi miałam tak do czynienia nie chodziło o łóżko czy tak pogadać tylko rzeczywiście szukali bratniej duszy:)

18 Ostatnio edytowany przez Tomek4811 (2015-09-24 15:43:41)

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?
lilianna90 napisał/a:

Hmm krótki czas miałam konto na jednym z podobnych portali. Jedno zdjęcie, które nie wiele pokazywało mojej osoby. Odzew o dziwo spory. Odnośnie tego, że na takich portalach trzeba być przystojniakiem/supermodelką nie do końca. (...)

LOL. Artykuł byl "online dating sucks for man" a nie "woman" :-) Przy dysproporcjach 1:6 możesz zamiescic zdjecie swojego chomika i tak bedziesz miała odzew.

Ja przeprowadzalem eksperymenty na moim koncie z różnymi zdjęciami i uważam że zdjęcie oraz wygląd są fundamentalne na portalach randkowych.

19 Ostatnio edytowany przez On-WuWuA-83 (2015-09-24 15:31:43)

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?
Mishia napisał/a:

On-Wu-WuA-83...Ty chyba paniczem nie jesteś? :-p

"Bożesz ty mój" big_smile czy damie przystoi zadawać takie pytania dżentelmenowi?? wink  big_smile big_smile

Swoją drogą ciekawe czy jest możliwe stworzenie czegoś trwałego zaczynając znajomość tylko od sexu ?  I stwierdzam że takiego przypadku dookoła siebie nie znam.

Eee, tu na forum chyba można znaleźć przypadki że związek rozpoczął się od seksu.

Na gg mam ten av i potrafią sie odzywać same a jak wrzucę podobną fotkę tylko że przodem z siłowni po treningu, też odbitka od lustra to piszą mi per - Ciacho big_smile big_smile
Generalnie "napalańców" big_smile jest więcej ale kobiet też coś popycha do odzywania się jako pierwsze do facetów smile

20

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

Żebyś wiedział jakie dama potrafi rzucać pytania ;)mmm

Ja Przyznam że też odezwę sie do faceta jako pierwsza . Jeśli  mnie tylko czymś zaintryguje to dlaczego nie? Z tyłu nawet niczego sobie jesteś ..;-p. A niech zgadnę ta fotka na gg w lustrze bez koszulki jest może smile?

21 Ostatnio edytowany przez Mishia (2015-09-24 19:07:53)

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

LOL. Artykuł byl "online dating sucks for man" a nie "woman" :-) Przy dysproporcjach 1:6 możesz zamiescic zdjecie swojego chomika i tak bedziesz miała odzew

 
Przy dysproporcjach jest tak ,jak po nadmiarze alkoholu...wszystkie są piękne big_smile..

22

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?
Mishia napisał/a:

LOL. Artykuł byl "online dating sucks for man" a nie "woman" :-) Przy dysproporcjach 1:6 możesz zamiescic zdjecie swojego chomika i tak bedziesz miała odzew

 
Przy dysproporcjach jest tak ,jak po nadmiarze alkoholu...wszystkie są piękne big_smile..

Wygląd im się nie zmienia. Ale za to wszystkie stają się nieźle wkurzające. Szare myszki nagle czują się królowymi i mają ochotę odpłacić się męskim szowinistycznym świniom za lata upokorzeń i olewania :-O Dzięki Bogu można jeszcze spotkać fajne kobiety w realu. Gdyby internet był jedynym miejscem spotkań  to zostałbym zapewne starym kawalerem & onanistom. Albo i co gorszego.

23

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?
Mishia napisał/a:

Żebyś wiedział jakie dama potrafi rzucać pytania ;)mmm

Ja Przyznam że też odezwę sie do faceta jako pierwsza . Jeśli  mnie tylko czymś zaintryguje to dlaczego nie? Z tyłu nawet niczego sobie jesteś ..;-p. A niech zgadnę ta fotka na gg w lustrze bez koszulki jest może smile?

Mooooże wink big_smile tam większość ma bez jak już coś tam pokazują tongue

24 Ostatnio edytowany przez Mishia (2015-09-24 20:39:27)

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

Tomek4811 ...nie uogólniaj że wszystkie ..widocznie tylko na takie trafiałeś. w świecie realnym jest zupełnie inny start. Od początku jest kontakt wzrokowy zdradzający mimikę i emocje, a to już naprawdę duuużo!

On-WuWuA-83 ...spytałam o brak koszulki bo tym najłatwiej zaimponować poszukiwaczom szybkiej konsumpcji ciach...;p

Chociaż ja tam niczego nie pokazuje zakryta pod szyję( zabieg celowy) a i tak jasnowidzący się notorycznie odzywają co to podobno widzą więcej niż zobaczyć można big_smile

25

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

Hehehe, nie powiem że nie jestem ciekawy o kogo może chodzić tongue. A więc będę wypatrywał zakrytych po szyję  wink big_smile

26 Ostatnio edytowany przez Mishia (2015-09-24 21:08:36)

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

W takim razie z premedytacją pozostawiam Cię w niepewności wink
A Wypatruj zakryte po szyję ...z bardzo długimi ciemnymi włosami... ;p big_smile

27 Ostatnio edytowany przez Tomek4811 (2015-09-24 22:00:45)

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?
Mishia napisał/a:

Tomek4811 ...nie uogólniaj że wszystkie ..widocznie tylko na takie trafiałeś. (...)

Jest wiele powodów dla jakich uważam, że ja nie jestem wyjątkiem w tej grze. Jest za dużo podobnych opowieści od facetów z Polski, USA czy Holandii które opisują scenariusze pod którymi ja również mógłbym się podpisać.
https://liveandlearnkid.wordpress.com/2 … s-for-men/

Rozmawiałem z kilkudziesięcioma kobietami w Polsce, Holandii i Azji więc wydaje mi się że mam dość reprezentatywny pogląd na sytuacje. Jedynie Azjatki wyróżniają się na plus swoim podejściem do facetów.

Holenderki (online) to jest rozpacz od pierwszego wejrzenia ale przynajmniej od razu wiadomo o co im chodzi. Bo w realu są całkiem spoko. Online nazywały mnie stalkerem, zboczeńcem i desperatem ale robią to od razu. Nie dają żadnej nadziei. Czasem zabluźnię ale zasadniczo nic się nie dzieje. W Holandii kobiety nie kręcą. Nie pozwala im na to tutejsza kultura http://www.telegraph.co.uk/expat/114768 … -rude.html Holendrzy mogą być odbierani za chamowatych ale nie oszukują.

Z Polkami miałem za to jeszcze gorsze doświadczenia niż z Holenderkami. Udało mi się dotrzeć do kilku fajnych kobiet w Polsce. W PL największym problemem było to że kobiety najpierw były bardzo miła ale miały nieszczere zamiary. Jedna pozwoliła rozwinąć się naszej relacji. Nawet się zakochałem się i kiedy jej to powiedziałem to (podejrzewam) stwierdziła, że jestem już zaliczony i że trzeba się wsiąść za kogoś nowego. To bardzo egoistyczne podejście. W realu kobiety nie robią takich numerów bo im kontrola socjalna na to nie pozwala. Żaden facet by się nie chciał z nimi zadawać. Na internecie może taka nabierać wielu facetów po kolei ale jedni o drugich nic nie wiedzą. Widzę, że ta moja ostatnia jeszcze do tej pory grasuje na portalu i podejrzewam, że załatwia wszystkich facetów tak jak mnie. Pewnie kiedyś trafi na faceta sprytniejszego od niej ale to jest już jej karma a nie moja.

Mógłbym snuć jeszcze długie opowieści na ten temat ale w skrócie, z pełną odpowiedzialnością i uparcie będę twierdził. "Online dating is niet voor mannen!" :-)

28

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

W realu mają miejsce równie ciekawe akcje, jedni o drugich też nic nie muszą wiedzieć . Nie rozgraniczała bym że w internecie to już sama gomoria...
Zostałeś rozumiem odrzucony ale jak napisałeś "podejrzewasz" że to było na zasadzie zaliczenia. No to to podejrzenie może robić ogromną różnice , nie jesteś w stanie stwierdzić prawdziwego powodu. może zbyt łatwo albo zbyt szybko wkręcasz się w relacje, obiecując sobie i wyobrażając bóg wie co...

29 Ostatnio edytowany przez Tomek4811 (2015-09-24 22:21:13)

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?
Mishia napisał/a:

W realu mają miejsce równie ciekawe akcje, jedni o drugich też nic nie muszą wiedzieć . Nie rozgraniczała bym że w internecie to już sama gomoria...
Zostałeś rozumiem odrzucony ale jak napisałeś "podejrzewasz" że to było na zasadzie zaliczenia. No to to podejrzenie może robić ogromną różnice , nie jesteś w stanie stwierdzić prawdziwego powodu. może zbyt łatwo albo zbyt szybko wkręcasz się w relacje, obiecując sobie i wyobrażając bóg wie co...

Nie sądzę. W realu nigdy nie miałem takiego problemu, że kobieta najpierw jest we mnie w ochach i achach a później znienacka mnie zlewa i mówi żebym się do niej nie odzywał więcej. Bez podania żadnego powodu. W realu od razu mówiły, że nie jestem w ich typie i żebym spadał. Holenderki robią tak online i w realu. Tylko w PL miałem takie doświadczenia że najpierw intymne wyznania a później z dnia na dzień ban. Nawet znalazłem na ten temat artykuł w polskiej prasie http://www.martapisze.pl/2013/05/dziewc … j-nie.html Wygląda na to, że nie jestem jedynym frajerem, który dał się tak podejść.

Druga opcja jest taka, że znalazła kogoś innego kto jej bardziej przypadł do gustu. Ale i tak zrobiła to w bardzo nieelegancki sposób. Tak się nie robi jak się ma choć odrobinę szacunku dla drugiej osoby i chce się grać fair.

30

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

Nie pierwszym i nie ostatnim.
Wydaje mi sie ze niektóre kobiety nie potrafią być asertywne. Łechce je adoracja mężczyzny , nawet gdy on nie jest w jej typie. A skoro nie domyśla się / nie łapie że ona nie jest nim zainteresowana na poważnie tzn nie wiąże z nim planów to już jego wina/sprawa/. Tak niestety to wyglàda w praktyce. Wiem to bez serca ...

31 Ostatnio edytowany przez Tomek4811 (2015-09-24 22:53:11)

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?
Mishia napisał/a:

Nie pierwszym i nie ostatnim.
Wydaje mi sie ze niektóre kobiety nie potrafią być asertywne. Łechce je adoracja mężczyzny , nawet gdy on nie jest w jej typie. A skoro nie domyśla się / nie łapie że ona nie jest nim zainteresowana na poważnie tzn nie wiąże z nim planów to już jego wina/sprawa/. Tak niestety to wyglàda w praktyce. Wiem to bez serca ...

Jak mam się domyśleć, że nie jestem w typie kobiety która snuje plany na przyszłość i opowiada mi różne głodne kawałki? Sama mnie zapraszała do siebie. I w ostatniej chwili odwołała swoje zaproszenie.... No comments... Takie rzeczy są możliwe jedynie w świecie online dating gdzie stosunek kobiet do mężczyzn jest 1:6. W świecie realnym to nie do pomyślenia. Mam spory staż ale takich numerów w realu nie widziałem.

32

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

No cóż miałeś pecha z takimi osobniczkami  które były niezdecydowane. Ja tam nie wiem jakie sa proporcje na portalu na kt jestem obecnie , a portal traktuje jedynie jako środek, narzędzie służące do umówienia sie w prawdziwym źyciu na kawie. smile

33 Ostatnio edytowany przez Tomek4811 (2015-09-25 07:46:29)

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?
Mishia napisał/a:

No cóż miałeś pecha z takimi osobniczkami  które były niezdecydowane. Ja tam nie wiem jakie sa proporcje na portalu na kt jestem obecnie , a portal traktuje jedynie jako środek, narzędzie służące do umówienia sie w prawdziwym źyciu na kawie. smile

Ja nie mialem pecha tylko ten system tak dziala. To nie jest Twoja wina. Ale nic to. Dosyc marudzenia. Dzisiaj rano po raz kolejny uslyszalem od mojej partnerki jakim to jestem wspanialym facetem :-))) To jest wysportowana, sexy, wyksztalcona i dobrze zarabiajaca kobieta na odpowiedzialnym stanowisku :-) Dzieki Bogu poznalem ja w realu. Podejrzewam, ze na portalu nie mialbym u niej szans. :-)

34

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

Odnośnie wyglądu źle mnie zrozumiałeś- owszem wygląd na portalu jest ważny i jako pierwszy zwraca uwagę, ale chodzi o to, że są różne gusta i guściki. I osoba, która dla mnie będzie bożyszczem dla innej dziewczyny może być zupełnym przeciętniakiem. Dokładnie tak samo jest w realu. Kolejna sprawa jak dla mnie ciężko jest zakochać się w kimś przez Internet... ja tam raczej potrzebuję czasu żeby kogoś obdarzyć uczuciem, a jak już wspomniałam pisanie miesiącami bez kontaktu na żywo nie wchodzi w grę. Internet to narzędzie do rozpoczęcia znajomości, a nie jej utrzymywania czy rozwijania jak dla mnie. Skoro ludzie angażują się w znajomości wirtualne to czego oczekują? Przecież to oczywiste, że skoro druga osoba tygodniami odwleka spotkanie to znak, że nie warto przywiązywać większej uwagi do znajomości.

35

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?
lilianna90 napisał/a:

Odnośnie wyglądu źle mnie zrozumiałeś- owszem wygląd na portalu jest ważny i jako pierwszy zwraca uwagę, ale chodzi o to, że są różne gusta i guściki. I osoba, która dla mnie będzie bożyszczem dla innej dziewczyny może być zupełnym przeciętniakiem. (...)

To prawda. W tym jakich facetów kobiety wybierają jest pewien rozrzut. W praktyce jednak 80-90% kobiet lokuje swoje zainteresowania na 5% samców alfa i ignoruje pozostałe 95% zwykłych gości. To powoduje frustrację po obu stronach. 5% samców alfa nie jest w stanie poświęcić wystarczającej uwagi 80-90% kobiet a pozostałe 95% samców beta ma problemy żeby zwrócić uwagę jakiejkolwiek samicy. Obejrzyj sobie na National Geographic jak są zorganizowane stada ssaków naczelnych. Struktura na portalach randkowych jest identyczna.

36

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

Ty masz jakąś obsesje na punkcie tych samców alfa, a każda rozumna kobieta wie że tacy faceci są dobrzy tylko w łóżku. Bo do życia szkoda czasu  i kłótni. Więc jaki sens zabiegać o kobiety które potrzebują wiecznych huśtawek emocji w związku...

37 Ostatnio edytowany przez Tomek4811 (2015-09-25 14:23:40)

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?
Mishia napisał/a:

Ty masz jakąś obsesje na punkcie tych samców alfa, a każda rozumna kobieta wie że tacy faceci są dobrzy tylko w łóżku. Bo do życia szkoda czasu  i kłótni. Więc jaki sens zabiegać o kobiety które potrzebują wiecznych huśtawek emocji w związku...

To nie jest obsesja tylko teoria ktora potwierdzilem eksperymentami. Po prostu zamiescilem rozne zdjecia na swoim profilu i patrzylem jaki mam response. Caly czas do kobiet pisalem te same teksty tyle tylko, ze zmienialem zdjecie. W momencie kiedy zamiescilem na moim profilu zdjecie samca alfa otrzymalem tyle odpowiedzi ze mnie to az przygniotlo :-O

Moj standardowy response rate byl okolo 5%. Ze zdjeciem samca alfa bylo to grubo powyzej 50%. Tzn. wiecej niz co druga zagadana kobieta wyrazala chec na zawarcie znajomosci ze mna.

Wiem, ze to przykre, ze jestesmy az tak atawistyczni. Ale taka jest niestety prawda.

38

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

faktem nie zaprzeczalnym jest że kobiety bedą do takich alfów wink waliły drzwiami i oknami . Ale nie rozumiem po co faceci  beta na siłę chcą sie do  alfa porównywać czy stawać  razem w szeregu. Każdy ma swoje miejsce i co nie umniejsza szansy na miłość bo są różne gusta. Czas to zaakceptować .

39 Ostatnio edytowany przez Tomek4811 (2015-09-25 14:54:39)

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?
Mishia napisał/a:

faktem nie zaprzeczalnym jest że kobiety bedą do takich alfów wink waliły drzwiami i oknami . Ale nie rozumiem po co faceci  beta na siłę chcą sie do  alfa porównywać czy stawać  razem w szeregu. Każdy ma swoje miejsce i co nie umniejsza szansy na miłość bo są różne gusta. Czas to zaakceptować .

Ja sie do nikogo nie porownuje. Chcialem tylko opracowac optymalna strategie, ktora mnie doprowadzi do mojego celu tzn. znalezienia fajnej kobiety. A ze mam research background tzn. jestem z tych przecietnie wygladajacych ale ponadprzecietnie inteligentnych to podeszlem do tego systematycznie. Przetestowalem portale randkowe na wszystkie mozliwe sposoby i doszedlem do wniosku ze mam znikome szanse na znalezienie tam kobiety na miare moich potrzeb i mozliwosci bo bedzie ona najprawdopodobniej patrzyla jak zahipnotyzowana w zdjecia samca alfa. (Tzn znalazlem jedna ale mnie olala no i reszte historii juz znasz) W realu mam przewage nad innymi samcami bo moge pokazac wszelkie inne moje zalety ktore niestety na portlach sa trudne do zareprezentowania. No i moja strategia doprowadzila mnie do sukcesu. :-) Tyle tylko, ze po drodze zrozumialem dobrze jak dzialaja portale randkowe i ta wiedza dziele sie chetnie z innymi samcami beta, ktorzy maja takie same problemy jakie ja mialem.

40

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

Hahaha badania robiłeś do jakieś pracy badawczej czy z nudów?:D Jestem nieziemsko ciekawa jak wygląda zdjęcie samca alfa:D Nie wiesz jak myśli kobieta bo nią nie jesteś i powtórzę- dla Ciebie samiec alfa może dla mnie być samcem pozostawionym daleko w tyle. Jedna od razu ugnie się przed gościem w garniturze i ulizaną fryzurką, a druga za gościem w brodzie i bez koszulki, trzecia za chłopcem w czapeczce i szerokich spodniach. Zrozum jest masa kobiet, każda ma inny typ. W każdej grupie zapewne są mniej lub bardziej urodziwi faceci, ale tak samo wygląda sytuacja odwrotna. Mężczyźni też lgną do kobiet, które są piękne o odpowiedniej figurze. Jeden oszaleje za pulchną brunetką, a drugi za szczupłą blondynką. A ostatecznie często ludzie wchodzą w związki z ludźmi, którzy nie pasowali do naszych kanonów piękna. Powtarzam Internet to tylko narzędzie- skoro jest tam ludzi do wyboru, do koloru to wiadomo, że każdy na początku stawia sobie wysokie wymagania czyli: przystojny, inteligentny, bla bla bla. Kiedy nie pojawia się nikt kto je spełnia bądź jest nieosiągalny to powoli te wymagania ulegają zmianie. Nie wiem w sumie nad czym się tu zastanawiać. Właśnie tak wygląda, wyglądało i będzie wyglądać życie. A to że osoby piękne dla ogółu będą miały łatwiej w pracy, miłości czy innej dziedzinie życia jest oczywiste i nie trzeba tego badać:)

41 Ostatnio edytowany przez On-WuWuA-83 (2015-09-25 18:39:54)

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

Wszyscy chcą ładnych i szczupłych. Zamiast płakać że nie ma się powodzenia to lepiej pójść na siłownię, na jakieś sporty i zrobić dobrą sylwetkę. Później robisz sobie dobrą profilówkę na jakiś portal itp. i na stówę musi być odzew big_smile Dziewczyny lecą na kaloryfery i takie rzeczy, więc przynajmniej beą chciały z tego powodu się spotkać tongue A co później to tylko zależy od gadki gadki delikwenta hyhyhy

42

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

O..o...słuchajcie dobrej rady , kolega  On- WuWuA-83  wie  co mówi ;p Wszystko  jest oparte na jego własnym doświadczeniu , a nie jak pisał Tomek4811 na eksperymencie big_smile

43

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

Hehehe, miałem już napisać PM ale się powstrzymałem żeby nie było wink tongue Proszę nie robić ze mnie nie wiadomo kogo big_smile
Przyznaj sama że podobają się tobie wysportowani faceci big_smile Ja np.  nie widziałem grubaska striptizera lol, to o czymś świadczy! tongue

44 Ostatnio edytowany przez Cienios (2015-09-26 00:22:47)

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

Mam wrażenie że temat poszedł troszkę w złym kierunku, dyskusja odnośnie samych portali czy warto czy nie, może i trzeba o tym porozmawiać, natomiast mój problem dotyczy jakby troszkę czegoś innego.
Po prostu ja nie wiem dlaczego chcąc umówić się na spotkanie od razu mam przedstawione masę powodów dla których w najbliższym czasie to nie nastapi, czyli powiedzmy a to egzamin za 2 tyg i trzeba się uczyć a to jakiś wyjazd za zaległy urlop a to teraz chora itd..po czym ona sama nie proponuje i dalsze ciągnięcie korespondecji powoduje że całość tak opada i wymiera naturalnie.

Nie wiem po prostu jak weryfikować to czy taka kobieta chce się umówić czy tylko tak sobie popisać, dowartościować się a może z nudów w pracy wypełnić czas. Dla mnie takie puste rozmowy to marnowanie cennego czasu po prostu..ja się łudze że się umówie, spotkam a ta sytuacja nigdy nie następuje. To jest po prostu wkurzające.
Ale same portale chyba złe nie są, moja kuzynka poznała na badoo faceta - 1,5 roku po ślubie, w lipcu mój znajomy wziął ślub z dziewczyną poznaną na sympatii itd..Moim zdaniem zrobiło to się bardziej popularne niż kiedyś ale może ja złe kobiety wybieram? albo korzystam z kiepskich miejsc? może te płatne przyciągają bardziej konkretne i zdecydowane osoby?

A co do wyglądu - na portalach działa zasada stereotypu - roznegliżowane zdjęcia z kaloryferem, bo też takie miałem może nie jestem zbudowane jak piłkarz ale nia waże 200 kg powodowały że odpisywały tylko 20 latki z dzieckiem albo klubowiczki na jeden raz..ja wolę kogoś na stałe w poważniejszym wieku tutaj akurat potrzebne są normalne zdjęcia, fajne, ładne przyciągające uwagę nie tylko kaloryferem wink

45 Ostatnio edytowany przez ZwykłyFacet (2015-09-26 05:37:49)

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

@Cienios

Odpowiedzią na Twoje problemy jest prosta zasada - wiadomość od Ciebie, wiadomość od niej, wiadomość od Ciebie (tu już możesz walić pytaniem o umówienie się) wiadomość od niej (jeśli przyjdzie, to raz, dwa jak zaczyna się wykręcać już lampka powinna być zapalona i powoli naciskasz guzik "next"), wiadomość od Ciebie "dobijająca" sprawę.
Natomiast jak gadacie w opcji "na żywo" (w sensie jak na gg, bez przerwy) t musisz wyczuć ale moim zdaniem przeciąganie rozmowy online (chyba że mega się klei) ponad 30 min bez propozycji umówienia się to strata czasu.

I można pisać - a czemu tak szybko, a czy wyjdziesz na desperata. Nie, wyjdziesz na konkretnego gościa, a jak laska zacznie coś kręcić już na wstępie to daj sobie siana bo szkoda czasu.

Piszesz o tym, że odzywały się same "niepoważne" - ale od takich będziesz miał najwięcej reakcji, bo śmiem twierdzić, że najkonkretniejsze na portalach randkowych są kobiety szukające seksu, a nie te, które chcą czegoś poważniejszego. Wynika to z tego co pisał @Tomek - popierdzieliło się niektórym w główkach od ilości wiadomości i siedzą i przebierają czekając na księcia z bajki. Ich sprawa.

46

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

@Tomek4811

Oczywiście, że tak jest jak piszesz i co więcej, w realu sprawa ma się zupełnie inaczej. Gdzieś tutaj już ktoś napisał, że portale randkowe to supermarkety gdzie z półki wybierasz towar i sam jesteś wybierany, co prowadzi do totalnego odrealnienia. Również uważam, że Online Dating powinno się praktykować z przerwami (takimi 2-3 miesięcznymi) bo człowiek zaczyna patrzeć na kobiety "realne" na zasadzie, acha, ta mi się podoba ale ma ciut za duży nos, ta jest fajna ale jest o 2cm za wysoka, mając "z tyłu głowy", że cały czas napływa "świeże mięso" z online. Bardzo złudne i bardzo wciągające.

Osobiście w czambuł nie potępiam tego typu sposobu nawiązywania znajomości, bo tak poznałem dziewczynę z którą byłem bardzo długo ale odnoszę wrażenie, że wiele portali poszło raczej w stronę szukania partnera na seks niż znajomości. Źle to czy dobrze? Nie mi oceniać.

Natomiast, powtarzam, w mojej opinii od OD należy robić sobie przerwy bo dehumanizuje relacje międzyludzkie.

47

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?
Tomek4811 napisał/a:

jestem z tych przecietnie wygladajacych ale ponadprzecietnie inteligentnych to podeszlem do tego systematycznie.

Geniusz normalnie.



Cenios: możliwe, że biorą Cię za nudziarza (Twoje pytania z pierwszego wpisu są nieco sztywne, warto rozpoczynać rozmowę nieco bardziej oryginalnie/spontanicznie). Druga opcja jaka przychodzi mi do głowy, to odpychający wygląd.

Co do odpisywania mimo braku zainteresowania: może są miłe dla miłego człowieka? Może brak im asertywności? Może dają Ci subtelne sygnały, żebyś spadał, a Ty ich nie umiesz odczytać?

48

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?
On-WuWuA-83 napisał/a:

Hehehe, miałem już napisać PM ale się powstrzymałem żeby nie było wink tongue Proszę nie robić ze mnie nie wiadomo kogo big_smile
Przyznaj sama że podobają się tobie wysportowani faceci big_smile Ja np.  nie widziałem grubaska striptizera lol, to o czymś świadczy! tongue

Nikogo z Ciebie nie robie .
Nie mogę powiedzieć że np Ty mi się podobasz tylko z tego powodu że jesteś wysportowany czy też masz kaloryfer ;p a zresztą ja Cię nie widziałam , tylko te kawałek pleców ;p

49 Ostatnio edytowany przez Mishia (2015-09-26 08:32:57)

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

Co do odpisywania mimo braku zainteresowania: może są miłe dla miłego człowieka? Może brak im asertywności? Może dają Ci subtelne sygnały, żebyś spadał, a Ty ich nie umiesz odczytać?

Jest dokładnie tak jak piszesz.
Co więcej ...facet pisze coś w stylu komplementu,niewyszukanego, pospolitego....i co ja mam od razu to łapać i odpisywać? Mnie to nie rusza, co innego zagadanie o jakiś konkret albo i nawet pierdolę ale sensownie i wtedy na wesoło. I jeszcze oczekuje odpowiedzi na to,  to jest chory.
Z kolei jak facet fajnie zagada ale się nie podoba to na wstępie jest informowany że w typie nie jest....a faceci w większości idą w zaparte i nie chcą przyjąć tego do wiadomości, i sami bombardują wiadomościami. Może myślą że jak kobieta mówi nie to znaczy tak i wydaje się taka boska bo ich nie chce a oni mogą sie wykazać swoją walecznością. I tak w kółko. A konkretny facet czyli moj typ smile  popisze  kilka chwil ,skoro rozmowa sie klei i kwitnie to proponuje od razu kawkę i mi to pasuje!

50

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

A ja mam pytanie - co to znaczy "dowartosciowac sie" na portalu randkowym?

Znaczy co przez to rozumiecie? Jak sie to objawia?

51

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?
Tomek4811 napisał/a:

na portalach dostawałem kosze od pracownic z linii produkcyjnej z 15 - 30 kilowa nadwagą o wyglądzie dużo poniżej przeciętnej podczas gdy w realu o moje względy zabiegła atrakcyjna, wysoka, szczupła, pani architekt z własną firmą. Ja nie kumam tych babek z portali..

A ja Ciebie nie kumam... Co Ty robisz na portalach, jeśli w realu zabiegają o Ciebie panie architekt? Portale są dla desperatów, dla ludzi z jakichś powodów niezdolnych do nawiązania żywej znajomości, bądź dla ludzi, którzy chcą się zabawić (czy to jestTwoja motywacja?). Jeśli jesteś w stanie spotkać w realu fajną babkę, to nie rozumiem Twojej obecności na portalach.

52

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

Portale są dla desperatów, dla ludzi z jakichś powodów niezdolnych do nawiązania żywej znajomości, bądź dla ludzi, którzy chcą się zabawić (czy to jestTwoja motywacja?)

Portale są jedną z opcji poznawania ludzi....
Ludzie nie zdolni do nawiązania znajomości na żywo nie nawiążą jej również na spotkaniu z kimś poznanym przez internet.
Zacofane masz poglądy ... tongue delikatnie ujmując.

53 Ostatnio edytowany przez CatLady (2015-09-26 12:15:35)

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?
Mishia napisał/a:

Portale są jedną z opcji poznawania ludzi....
Ludzie nie zdolni do nawiązania znajomości na żywo nie nawiążą jej również na spotkaniu z kimś poznanym przez internet.
Zacofane masz poglądy ... tongue delikatnie ujmując.

Nie zgadzam się z Tobą. Mam taki pogląd, nie musisz się zgadzać, ale niegrzeczna też nie musisz być.

Może i to prawda, że ludzie niezdolni do relacji na żywo nie nawiążą jej przez internet - tyle, że internet daje im bezpieczeństwo, strefę komfortu, z której nie muszą nigdy wychodzić. Efekt jest taki, że ktoś, kto na prawdę szuka żywej partnerki, rozmawia przez portal z kobietami, które często od początku nie mają zamiaru wychodzić poza ramy rzeczywistości wirtualnej - i w ten sposób rodzi się frustracja i pytanie, czemu tak trudno się z kimś spotkać lub podtrzymać taką znajomość. Otóż właśnie dlatego, że ta druga osoba nie jest nami zainteresowana na żywo.

Trudno portale randkowe traktować poważnie. Można to robić dla rozrywki, ale nie należy z tym wiązać nadziei.

54

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

Ale to czy ktoś chce się poznać poza internetem idzie szybko zweryfikować. Pare maili i bach spotkanie. Ci którzy to przedłużają i ignorują znaki ostrzegawcze - oczekują  niewiadomo czego sami się frustrujàc bo nie umieją konkretnie działać.
Zawsze będzie się trudno dogadać z osobą która nie ma ochoty/chęci/zamiaru się spotkać a tylko stwarzać ich pozory ale to trzeba umieć wychwycić  . Uważam że w relacjach na żywo też się można nieźle migać.
Mogę  jedynie się z godzić z tym że internet daje poczucie asekuranctwa , może większe niż w takim normalnym świecie.

55 Ostatnio edytowany przez ZwykłyFacet (2015-09-26 13:17:05)

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?
Iceni napisał/a:

A ja mam pytanie - co to znaczy "dowartosciowac sie" na portalu randkowym?

Znaczy co przez to rozumiecie? Jak sie to objawia?

Ja to rozumiem tak:
1. Dziewczyna w realu nie ma zbyt dużego powodzenia albo ma jakieś kompleksy względem swojej osoby (ewentualnie dziecko / męża).
2. Na portal wrzuca najlepsze, pozowane, foty, na których widać to co ma być widać, a co nie zostaje w ukryciu.
3. Jako, że dużo więcej facetów jest w tego typu miejscach, a przeważająca ich większość szuka seksu, nawet średniej urody kobieta ma w necie powodzenie, o jakim w realu może marzyć.
4. Codziennie nowe wiadomości, prośby o umówienie się, pewnie i oferty sponsoringu pompują ego.
5. Jak już "zrobi komuś łaskę" i się umówi, to i tak w sumie traktuje to jako rozrywkę bo ma 20 "opcji" więc wypije za damo kawę, pomyśli jaka jest zaje*ista bo kolejny jeleń się umówił i pa pa.
6. I tak w kółko, powoli tracąc kontakt z rzeczywistością i umiejętność trzeźwej oceny siebie i tego co sama oferuje.

A u facetów z kolei to działa tak - łatwo dostać na takim portalu seks więc po cholerę się angażować. No i przy okazji "jestem zaj*bisty" skoro na mnie lecą (nieważne, że chodzi o pewne "typy" kobiet - desperatki, samotne matki, dziewczyny co im "3" stuknęła" - ważne że "coś" jest). W ten sposób coraz bardziej zaczyna się podchodzić do kobiet przedmiotowo.

To moje subiektywne zdanie, które wyniosłem z rozmów ze znajomymi co siedzą na takich portalach, koleżankami, oraz jakąś tam liczbą dziewczyn z którymi się umówiłem w ten sposób a potem wszedłem (bądź nie) w różne relacje. Te zachowania nie dotyczą każdego ale uważam, że są typowe dla wielu użytkowników obu płci omawianych miejsc.

PS Świetny post, bardzo prawdziwy:

CatLady napisał/a:

Efekt jest taki, że ktoś, kto na prawdę szuka żywej partnerki, rozmawia przez portal z kobietami, które często od początku nie mają zamiaru wychodzić poza ramy rzeczywistości wirtualnej - i w ten sposób rodzi się frustracja i pytanie, czemu tak trudno się z kimś spotkać lub podtrzymać taką znajomość. Otóż właśnie dlatego, że ta druga osoba nie jest nami zainteresowana na żywo.

Trudno portale randkowe traktować poważnie. Można to robić dla rozrywki, ale nie należy z tym wiązać nadziei.

56

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?
Cienios napisał/a:

Po prostu ja nie wiem dlaczego chcąc umówić się na spotkanie od razu mam przedstawione masę powodów dla których w najbliższym czasie to nie nastapi, czyli powiedzmy a to egzamin za 2 tyg i trzeba się uczyć a to jakiś wyjazd za zaległy urlop a to teraz chora itd..po czym ona sama nie proponuje i dalsze ciągnięcie korespondecji powoduje że całość tak opada i wymiera naturalnie.

Dla mnie wygląda to tak, że kobieta, która tak kręci najzwyczajniej nie chce się spotkać - wcale. Być może pisze z Tobą dla zabicia czasu/nudy lub dowartościowania się Twoim zainteresowaniem (jak już zostało napisane w tym wątku, ludzie mają różne motywy, by rejestrować się na portalu randkowym), być może zaczęła z Tobą pisać bo chciała zobaczyć jak się to rozwinie, ale w międzyczasie uznała, że nie ma ochoty poznawać Cię bliżej, tylko nie ma odwagi napisać Ci tego wprost. A może jest chorobliwie nieśmiała i stchórzyła... Powodów może być wiele, ale ja w każdej sytuacji interpretowałabym to w ten sposób, że jeśli każdą propozycję spotkania dziewczyna odrzuca, to po prostu nie chce i należy przenieść swoje zainteresowanie gdzie indziej. Ludzie naprawdę potrafią wymyślać kosmiczne wymówki, by się wymigać ze spotkania wink Sama tego doświadczyłam i naprawdę zetknęłam się już z takimi (lub słyszałam od znajomych), jak nagła, ciężka choroba lub śmierć w najbliższej rodzinie... Tak, niektórzy AŻ TAK boją się powiedzieć wprost "jednak nie jestem tobą zainteresowana/-y". Nie wiem, czy zdają sobie sprawę z tego, że to wszystko brzmi jak "ojej, zostawiłam/-em mleko na gazie".

CatLady napisał/a:

Trudno portale randkowe traktować poważnie. Można to robić dla rozrywki, ale nie należy z tym wiązać nadziei.

Wszystko zależy od podejścia. Jeśli ktoś rejestruje się tam mając ogromne oczekiwania, to się rozczaruje i być może będzie potem głosił opinię, że "portale randkowe są dla idiotów, desperatów i nieudaczników". Jeśli ktoś traktuje to po prostu jako jeden ze sposobów (nie oszukujmy się, łatwiejszych sposobów) na poznanie kogoś fajnego, ale nie będzie się spinał i nastawiał na natychmiastowy sukces, to może faktycznie poznać kogoś ciekawego i stworzyć z nim fajny związek.

57 Ostatnio edytowany przez Tomek4811 (2015-09-26 14:55:20)

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?
lilianna90 napisał/a:

Hahaha badania robiłeś do jakieś pracy badawczej czy z nudów?:D Jestem nieziemsko ciekawa jak wygląda zdjęcie samca alfa:D

Nie z nudów tylko z potrzeby. Ja jestem umysł ścisły a badanie online dating to raczej jakieś nauki społeczne ale metodykę zastosowałem taką samą jak i do innych badań tzn. analiza -> wnioski -> próba budowy teorii a później eksperyment który potwierdzał bądź zaprzeczał moją teorię. No i tą metodą dochodziłem do coraz lepszego zrozumienia prawideł rządzących online dating.

Zdjęcie samca alfa ściągnąłem z https://www.flickr.com ale wszystkie konta już pokasowałem. Wiele kobiet mówiło mi że ich ideałem jest Paul Walker z "Fast and Furious" więc wyszukałem zdjęcie gościa podobne do niego. Mniej więcej coś w tym stylu. (Ostrzeżenie - oprócz tego że mam dwie ręce i dwie nogi to nie jestem do niego podobny, ani trochę :-) ) Zmiana mojego zdjęcia na takie podniosło moją popularność dziesięciokrotnie :-)

PunBB bbcode test

58 Ostatnio edytowany przez Tomek4811 (2015-09-26 15:32:43)

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?
Anemonne napisał/a:

(...) Jeśli ktoś traktuje to po prostu jako jeden ze sposobów (nie oszukujmy się, łatwiejszych sposobów) na poznanie kogoś fajnego, ale nie będzie się spinał i nastawiał na natychmiastowy sukces, to może faktycznie poznać kogoś ciekawego i stworzyć z nim fajny związek.

Tu się akurat nie zgodzę. Poprzez dysproporcje pomiędzy męską a żeńską populacją tzn. na portalach jest dużo więcej mężczyzn niż kobiet to ten sposób jest jest dużo łatwiejszy dla kobiet ale dla facetów to jest już masakra. Piszę z własnego doświadczenia. Nie jestem księciem z bajki ale w realu nigdy nie miałem problemów ze znalezieniem kobiety. Moje hit rate tzn. liczba odmów vs. liczba zaakceptowanych propozycji to fifty - fifty. Tzn. co druga kobieta mówiła tak na moją propozycję.  Stara miłość z podstawówki odnalazła mnie na Facebooku i lajkuje wszystkie moje zdjęcia. Sweet! :-) Na portalach randkowych po pierwsze mój response rate to około 5%. Tzn. otrzymywałem odpowiedź od co 20 kobiety. Z tych 5% znów może w 10% doszło do randek w realu a z tych wszystkich randek w realu tylko jedna relacja miała jakąś szansę na udany związek ale z nieznanych przyczyn partnerka ją zerwała i widzę, że jest dalej szukająca.

W realu mam (teoretycznie) dużo mniejszy wybór ale również i kobiety podchodzą do mnie dużo poważniej.

59 Ostatnio edytowany przez Tomek4811 (2015-09-26 16:49:56)

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?
ZwykłyFacet napisał/a:

(...)
Osobiście w czambuł nie potępiam tego typu sposobu nawiązywania znajomości, bo tak poznałem dziewczynę z którą byłem bardzo długo ale odnoszę wrażenie, że wiele portali poszło raczej w stronę szukania partnera na seks niż znajomości. Źle to czy dobrze? Nie mi oceniać. (...)

Mój pogląd jest jeszcze gorszy. Online dating przeszło ze strony kobiet w takie jak to w Holandii nazywamy "kijken, kijken niet kopen" tzn. "oglądaj, oglądaj ale nie kupuj". W Ameryce mówią o tym "window shopping" tzn. chodzenie po sklepach, oglądanie towaru ale bez chęci kupienia czegokolwiek. Ja jestem facet które lubi "getting the job done" tzn. ty mi się podobasz, ja Ci się podobam, fajnie nam się gada więc posuwamy sprawy do przodu a nie czekamy na to że może za tydzień, miesiąc czy też rok znajdę swojego księcia z bajki. Zauważyłem, że moje oczekiwania rozmijają się zdecydowanie z oczekiwaniami większości kobiet na portalach internetowych.

60

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

przerażają mnie wnioski wyciągnięte z podjętego w tym temacie wątku...

61

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

Dziwne, ale mnie się wydaje, że kobiet jest tam zwyczajnie mniej. A j trzeba pamiętać że kobiety też nie zawsze przyznają się do mężów.

62 Ostatnio edytowany przez oldorando (2015-09-26 18:54:43)

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

coz.......

ja naleze do osob, z ktorymi ciezko sie umowic na portalu.
byl taki czas, kiedy mialam na to czas, i spotykalam sie z kazdym- jak leci...tych spotkan bylo na prawde mnostwo (takich od pierwszego kontaktu),
zazwyczaj slyszalam:
- czesc, jestem roman- masz chemie?
- co ty na seksik bez zobowiazan?
- szukam zwiazku, to jedziemy do ciebie?

to w zasadzie wyczerpuje liste.
spotkania trwaly, gora pol godziny(jesli bylam cholernie wytrwala)
ani jeden czlowiek nie nadawal sie do pogadania.
- to nie mozna bylo tych pytan zadac bez wychodzenia z domu???

potem spotykalam sie juz tylko po dluzszym pisaniu.- po kilku dniach pisania.
jesli udalo sie utrzymac rozmowe na portalu, to i w realu sie kleila, i bylo o czym pogadac, i poznalam pare na prawde fajnych osob...

nigdy wiecej spotkania od pierwszej wiadomosci!!!

PS to moja odpowiedz na pytanie zawarte w temacie.

63

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?
Tomek4811 napisał/a:

Mój pogląd jest jeszcze gorszy. Online dating przeszło ze strony kobiet w takie jak to w Holandii nazywamy "kijken, kijken niet kopen" tzn. "oglądaj, oglądaj ale nie kupuj". W Ameryce mówią o tym "window shopping" tzn. chodzenie po sklepach, oglądanie towaru ale bez chęci kupienia czegokolwiek.

W punkt kolego. Przecież jedna z Pań pisała tutaj jak to ona nie przebierała na portalu i po długim czasie znalazła tego "jedynego". No ja chłopu nie zazdroszczę bo pewnie musiał paść do stóp i całować waćpannę po piętach albo wyglądać jak model i mieć rodziców z rodziny królewskiej.
Pomijam już takie okazy co mają męża albo ukrywają dzieci smile smile smile

Tomek4811 napisał/a:

Ja jestem facet które lubi "getting the job done" tzn. ty mi się podobasz, ja Ci się podobam, fajnie nam się gada więc posuwamy sprawy do przodu a nie czekamy na to że może za tydzień, miesiąc czy też rok znajdę swojego księcia z bajki. Zauważyłem, że moje oczekiwania rozmijają się zdecydowanie z oczekiwaniami większości kobiet na portalach internetowych.

I teraz za chwilę jakiś mądrala / mądralińska nazwie Cię desperatem bo nie potrafisz "poczekać", nie próbujesz "się poznać". Przecież to jest obłęd żeby inwestować w relację, którą w każdym momencie dana księżniczka może przerwać. Przypadek sprzed kilku dni - spotkanie, potem wzajemne smsy, telefony i nagle bam - jak nożem uciął smile Pewnie znowu za jakiś czas spotkam "na mieście" jak z mężusiem i dziećmi wesoło spaceruje albo po prostu pojawił się "kolejny" towar na sąsiedniej półce.
Można by tak długo niemniej - w pełni zgadzam się z tym co piszesz i żeby Cię tu kobiety próbowały obśmiewac tak jest. Niestety.

64 Ostatnio edytowany przez ZwykłyFacet (2015-09-26 19:56:11)

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?
MyNombress napisał/a:

przerażają mnie wnioski wyciągnięte z podjętego w tym temacie wątku...

Wnioski są takie, że portale dehumanizują relacje damsko-męskie.
Podam Ci przykład czego mnie oduczyły:
1. Płacenia za kobietę na 1 spotkaniu - kiedyś wydawało mi się to naturalne, w końcu ja zapraszam, teraz mam na to wygwizdane, chyba że widzę że dziewczyna jest naprawdę ok,
2. Jakiegokolwiek owijania w bawełnę - jeśli kobietę traktuję tylko jako tę "na seks" walę prosto z mostu jeszcze w trakcie rozmowy via internet. I wiesz co jest najśmieszniejsze - to działa dużo częściej niż się powinno wydawać.
3. Tolerancji dla jakichkolwiek zachowań / detali wyglądu których nie lubię - mając z tyłu głowy, że w kolejce i tak czeka następne kilka kobiet, z którymi jestem umówiony (czasem tego samego dnia) - po co mam tolerować?
4. Starania się i zabierania Pań w jakieś fajne miejsca a nie zwykłe kawiarnie - po co, i tak 90% nie doceni,
5. Kultury - kiedyś jedna z dziewczyn z którą się umówiłem oznajmiła mi, że się spieszy i nie może długo zostać. 5 minut później rachunek był już zapłacony, a ona została z dwoma kawami do wypicia.

Można by tak długo. To są również powody, dla których faceci wysyłają skopiowane wiadomości (ja do tego etapu jeszcze nie dotarłem...).
Podsumowując - OD jest dobry z przerwami, żeby nie zatracić poczucia rzeczywistości. OD przez miesiąc-dwa - przerwa itp.

Konkluzja jest więc taka, że faceci nie powinni ustawiać poczucia własnej wartości na podstawie tego, co dzieje się na portalach randkowych bo one są tylko zakrzywieniem rzeczywistości.

65

Odp: Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

Może się zdarzyć i tak że ze zdjęć wynika że jest chemia nieziemska, jest super kontakt,tematy same się kleją,  po 3 dniach konkrety czyli spotkanie....i....niestety po spotkaniu ciągu dalszego już nie ma.

Posty [ 1 do 65 z 267 ]

Strony 1 2 3 4 5 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZWIĄZEK NA ODLEGŁOŚĆ, MIŁOŚĆ PRZEZ INTERNET » Dlaczego tak trudno umówić sie z osoba poznana na portalu randkowym?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024