Jak pomóc sąsiadce - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » OGŁOSZENIA » Jak pomóc sąsiadce

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: Jak pomóc sąsiadce

W moim bloku mieszka pewna starsza pani, chora na schizofrenię. Przez wiele lat opiekował się nią brat, ale zmarł i kobieta prawdopodobnie utrzymuje się tylko z jakiejś renciny i oczywiście to jej nie wystarcza, wiec chodzi po śmietnikach, zbiera jakieś puszki, makulaturę i wozi na skup. Nikt nic nie wie oczywiście jaka jest dokładna sytuacja u niej, najbliżsi sąsiedzi mają to w d...,a ja nie mogę na to patrzeć spokojnie. Problem jest jeszcze taki, że pani ta bardzo niewyraźnie mówi, nie jestem w stanie jej zrozumieć, wszyscy jej się boją ( ja też ), bo kiedyś bywała agresywna. Teraz nie widzę żeby wykazywała jakiekolwiek objawy agresji. Nie mam za bardzo pojęcia, jak jej [pomóc. Czy zadzwonić do opieki społ., czy oni w ogóle na apel zupełnie obcej osoby będą chcieli sprawdzić tę sprawę? Trochę się boję, że zabiorą ją do jakiegoś ośrodka, a może to nie będzie dla niej wcale takie dobre. Proszę o podpowiedź, może ktoś bardziej orientuje się w tych sprawach.

Czasem ratują nas prawdziwe drobiazgi : zmiana pogody, gest dziecka, filiżanka doskonałej kawy.
Jonathan Carroll "Dziecko na niebie".
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak pomóc sąsiadce

Ta kobieta jest chora. I potrzebuje pomocy. Zacznij od telefonu do opieki społecznej. Poproś ich o interwencję. Będą wiedzieli co robić dalej. Tam też pracują dobrzy ludzie.

Mogła nabawić się agresji z uwagi na reakcje obcych. Jest biedna i zauważ, ze ma na tyle rozumu, że próbuje radzić sobie sama spieniężając makulaturę czy puszki. Spójrz na nią jak na bardzo zdeterminowaną do życia kobietę.

Nie zaszkodzisz jej. Masz szansę pomóc.

Znamy siebie na tyle, na ile zostaliśmy sprawdzeni...

3

Odp: Jak pomóc sąsiadce

Dzięki Sponi za odzew.Porozmawiałam poważnie z sąsiadkami,będziemy działać smile

Czasem ratują nas prawdziwe drobiazgi : zmiana pogody, gest dziecka, filiżanka doskonałej kawy.
Jonathan Carroll "Dziecko na niebie".
Reklama

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » OGŁOSZENIA » Jak pomóc sąsiadce

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018