Mój nowy styl życia; dieta, oczyszczanie, ruch ;) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Mój nowy styl życia; dieta, oczyszczanie, ruch ;)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

1 Ostatnio edytowany przez Zorija (2015-09-12 10:38:28)

Temat: Mój nowy styl życia; dieta, oczyszczanie, ruch ;)

Po pierwsze - zmiana diety.
Zaczęłam od wprowadzenia zielonych koktaili. Robię je codziennie na śniadanie.
Korzystam z tego, co rośnie wokół mnie (ekologiczne!) - pokrzywy, mniszka, krwawnika...
plus jarmuż / szpinak
plus 3 łyżki oleju lnianego, trochę jogurtu
plus owoce: banan, brzoskwinie, gruszki, kiwi

Miksuję. Wychodzą 3-4 duże szklanki. To daje uczucie sytości na kilka godzin smile

Efekt?
Zaczęłam się oczyszczać - wyskoczyły mi pryszcze (nie mam tego problemu od lat)... przy ostatnim okresie pociłam się przeokropnie (oczyszczanie przez skórę, a organizm wykorzystuje ten czas), biały język.

Niestety, byłam - delikatnie mówić - niemądra sad - bo zdarzyła się impreza i najadłam się słodkiego/chipsów - oczyszczanie natychmiast zostało przerwane.
Dziś wracam do zdrowego smile

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Iceni (2015-09-12 11:14:40)

Odp: Mój nowy styl życia; dieta, oczyszczanie, ruch ;)

Wszystko OK, tylko po co do oczyszczajacej diety pchasz owoce egzotyczne?

3

Odp: Mój nowy styl życia; dieta, oczyszczanie, ruch ;)

Dlaczego nie?

Odp: Mój nowy styl życia; dieta, oczyszczanie, ruch ;)
Zorija napisał/a:

Po pierwsze - zmiana diety.
Zaczęłam od wprowadzenia zielonych koktaili. Robię je codziennie na śniadanie.
Korzystam z tego, co rośnie wokół mnie (ekologiczne!) - pokrzywy, mniszka, krwawnika...
plus jarmuż / szpinak
plus 3 łyżki oleju lnianego, trochę jogurtu
plus owoce: banan, brzoskwinie, gruszki, kiwi

Miksuję. Wychodzą 3-4 duże szklanki. To daje uczucie sytości na kilka godzin smile

Efekt?
Zaczęłam się oczyszczać - wyskoczyły mi pryszcze (nie mam tego problemu od lat)... przy ostatnim okresie pociłam się przeokropnie (oczyszczanie przez skórę, a organizm wykorzystuje ten czas), biały język.

Niestety, byłam - delikatnie mówić - niemądra sad - bo zdarzyła się impreza i najadłam się słodkiego/chipsów - oczyszczanie natychmiast zostało przerwane.
Dziś wracam do zdrowego smile

Na oczyszczanie, przynajmniej dla mnie, najlepsza jest przegotowana woda z cytryną. Wypijam szklankę dziennie po wstaniu i od razu czuję się lepiej.

Za owocami i słodyczami na przepadam, ale lubię słone (ziemniaki we wszystkich odmianach - smażone, pieczone, gotowane). Uważam jednak, że nie ma co się katować i jak od czasu do czasu się zje to nic się złego nie dzieje. A jak poprawia się humor wink

Powodzenia!

5

Odp: Mój nowy styl życia; dieta, oczyszczanie, ruch ;)

Ja piję dużo zielonej herbaty i też czuję się świetnie wink W jaki sposób taki zdrowy koktajl miałby Cię oczyścić? Na pewno daje witaminy i mikroelementów...ale nie wiem jak to ma oczyścić ciało

6

Odp: Mój nowy styl życia; dieta, oczyszczanie, ruch ;)

Ja piję zieloną herbatę, czerwoną, czasami pokrzywę, miętę, czerwonokrzew. Bardzo dobrze się czuję smile oj zjadłaś raz chipsy czy słodkie na imprezie to nic się nie stało. Ja staram się  prowadzić zdrowy tryb życia/odżywiania, chociaż w ostatnich dniach też niestety zdarzały mi się wpady typu chipsy, kawałek czekolady. Ale O ile kiedyś napychałam się ile chciałam i co chciałam, o tyle teraz mój organizm tego nie toleruje. Chociaż walczę ze sobą żeby nie jeść słodyczy i od czasu do czasu puszczą mi hamulce i zapcham się batonikiem i np. 2 cukierkami, ale wcale nie czuję się dobrze! kiedyś zjadłabym 2 czekolady i było mi cudownie, teraz - czuję że mi niedobrze, przesłodko i mam brzuch jak balon hmm Dziś np chciało mi się coś przekąsić to zjadłam 4 daktyle - nie sądziłam nigdy że to jest takie pyszne! odkąd zdrowo się odżywiam to smak mi się zmienił smile a organizm odrzucił cukier odkąd go nie jem. Teraz nawet jogurt smakowy wydaje mi się tak niemiłosiernie słodki , że nie do zjedzenia hmm na przekąskę bardzo lubię batoniki z masła orzechowego z dodatkiem płatków owsianych i owoców suszonych. Cieszę się, że nasza świadomość tego, że warto żyć zdrowo jest coraz szersza i więcej ludzi się na to decyduje. Oczywiście wszystko w ramach rozsądku. Tak więc Autorko - nie martw się, co ma się oczyścić to i tak Ci się oczyści z tymi koktajlami. smile

7

Odp: Mój nowy styl życia; dieta, oczyszczanie, ruch ;)
Zorija napisał/a:

Dlaczego nie?

Bo to ma byc z zalozenia dieta oczyszczajaca,a przeciez takie owoce sa naszpikowanie chemia.

8

Odp: Mój nowy styl życia; dieta, oczyszczanie, ruch ;)

nie wiem nic o oczyszczaniu, bo tego nie robię, więc może się mylę, ale w owocach jest przecież cukier.. a on w żadnej postaci nie sprzyja oczyszczaniu.

9

Odp: Mój nowy styl życia; dieta, oczyszczanie, ruch ;)

Ehh Zorija, własnie w momencie, kiedy ja też zaczynałam "zmiany" w diecie i ruchu dowiedziałam się o ciąży.. powodzenia!

10 Ostatnio edytowany przez Olinka (2015-10-14 22:07:26)

Odp: Mój nowy styl życia; dieta, oczyszczanie, ruch ;)

Po pierwsze zdrowe jedzenie - pełnoziarniste pieczywo, owsianka, chude mięsa, ryby, warzywa, raz dziennie owoc no i dużo ruchu. medycyna naturalna i naturalne witaminy zamiast trucia się syntetycznymi specyfikami. Tak naprawdę wystarczy kilka zasad wprowadzić w życie aby cieszyć się dobrym zdrowiem [spam]

11

Odp: Mój nowy styl życia; dieta, oczyszczanie, ruch ;)

Oczywiście, najpierw zaczyna się od zmiany diety, z tej fast na slow i zbilansowana najlepiej, choć to wcale nie jest łatwe. Ja sama próbuję już od kilku miesięcy zdrowiej się odżywiać i ćwiczyć..

12

Odp: Mój nowy styl życia; dieta, oczyszczanie, ruch ;)

Ja kiedyś słyszałam, że powinniśmy unikać owoców w okresie, kiedy one nie występują "naturalnie" wink Czyli fruktoza jesienią i zima nie jest wskazana... co myślicie?

13

Odp: Mój nowy styl życia; dieta, oczyszczanie, ruch ;)

Fruktoza nigdy nie jest wskazana.

14

Odp: Mój nowy styl życia; dieta, oczyszczanie, ruch ;)

Jedząc owoce nie uchronisz się przed nią smile

15

Odp: Mój nowy styl życia; dieta, oczyszczanie, ruch ;)

Są takie z przewagą glukozy i te są lepsze. W ogóle nieporozumieniem jest wypuszczanie np. produktów dla diabetyków słodzonych fruktozą. Za takiej coś producent powinien iść siedzieć, bo diabetycy tym bardziej gorzej tolerują fruktozę niż glukozę.

16 Ostatnio edytowany przez Iceni (2016-02-25 14:01:37)

Odp: Mój nowy styl życia; dieta, oczyszczanie, ruch ;)
Martainn napisał/a:

Są takie z przewagą glukozy i te są lepsze. W ogóle nieporozumieniem jest wypuszczanie np. produktów dla diabetyków słodzonych fruktozą. Za takiej coś producent powinien iść siedzieć, bo diabetycy tym bardziej gorzej tolerują fruktozę niż glukozę.

Producenci? Bywają lekarze-diabetycy, którzy zalecają zamianę cukru na fruktozę!

Argument? Bo nie podnosi poziomu glukozy we krwi.

A to, że masakruje wątrobę  to już nie ich sprawa, bo przecież oni są od trzustki... tongue

____

Ogólnie - im owoc bardziej dojrzały tym więcej fruktozy zawiera. Im mniej dojrzały tym więcej cukru w nim występuje w postaci skrobii.

A  sezonowość? Oznaczałoby to, że mieszkając w Polsce nie mogę jeść jabłek w lutym, ale jak pojadę do Chile to już będę mogła big_smile
A pomarańcze to nie wiem kiedy można? ...

17

Odp: Mój nowy styl życia; dieta, oczyszczanie, ruch ;)

ja też postanowiłam się za siebie wziąć. Oprócz ruchu i zdrowego odżywiania stosuje jeszcze suplement diety. Na razie waga spada powoli

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Mój nowy styl życia; dieta, oczyszczanie, ruch ;)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024