Keratynowe prostowanie włosów - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Keratynowe prostowanie włosów

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: Keratynowe prostowanie włosów

Witam, mam puszące się włosy, które w dodatku się kręcą. Nawet jak je wyprostuje, to wystarczy że jest wilgotno na zewnątrz i wyglądam strasznie. Od jakiegoś czasu je farbuje. I teraz zastanawiam się nad keratynowym prostowaniem włosów. Macie z tym jakieś doświadczenie? Polecacie to czy raczej nie?
Jak już zdecydować się to na jaką metodę? True keratin, global keratin, Sunliss czy CocoChoco?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Keratynowe prostowanie włosów

To jest metoda na kilka miesięcy i jest bardzo droga, nie daje też gwarancji, że włosy będą proste jak drut podczas gdy jest wilgoć na dworze. Ja abym raczej postawiła na dobrą prostownicę, która za pierwszym pociągnięciem prostuje włosy a efekt prostowania utrzymuje długo, tak jak ta z babylissa model  ST395E bodajże. Widziałam je w media expert

3

Ja nad tym myślałam, bardziej ze względu wygładzenia włosów i doprowadzenia ich do ładu, bo mam włosy tylko lekko falowane, ale u mnie nigdzie nie robią :c

6-8.11.2013  serce mojego bąbelka przestało bić (10,5 t)
12.03.2016 smile
"Daj mi odwagę, abym się nie bała, lecz daj mi też pokorę abym nie była głupia"
Reklama

4

miałam robione dwa miesiące temu i efekt trzyma się do dziś. Nie jest w prawdzie idealnie jak na początku, ale włosy nadal są proste, a naturalnie mam niesforne loki.
Ja bardzo polecam zabieg, ale postanowiłam, że będę robiła sobie go sama (jest naprawdę prosty w wykonaniu, a kosmetyki kosztują mniej niż jednorazowy zabieg u fryzjera).
No i przy okazji mogę bez obaw używać prostownicy i lokówki, ponieważ keratyna daje ochronę przed ciepłem big_smile

5

mnie kusi prostowanie, tylko nie wiem jak to będzie na moich włosach bo mam strasznie podatne, a jaki to koszt? włosy średniej długości do ramion

Reklama

6 Ostatnio edytowany przez ulstylka (2015-11-05 09:37:25)

Żeby keratynowe prostowanie włosów się udało i przetrwało jak najdłużej jest wiele warunków które trzeba spełnić.
1. Przez miesiąc poprzedzający zabieg keratynowego prostowania nie należy przyjmować antybiotyków.
2. włosy nie powinny być rozjaśniane (bo mogą odpaść) max 30%całej objętości włosów (czyli mogą być zrobione tylko pasemka)
3.Nie robić tego zabiegu w pierwszym trymestrze ciąży
Ważne jest też traktowanie włosów przez pierwsze 72!!!  godziny po prostowaniu:
- nie wolno ich myć (później stosuje się specjalne szampony)
- nie wolno ich upinać spinkami, gumkami, opaskami, wsadzać za uszy (mogą zrobić się na nich zagięcia)
- po wstaniu rano należy je przeprostować prostownicą
- unikać częstego czesania
- podczas codziennej toalety nie zamoczyć ich
Po upływie tych 72 godzin można już normalnie funkcjonować. Efekt powinien utrzymać się 3- 6 miesięcy jeżeli spełni się powyższe warunki smile
Koszt zabiegu to ok 400zł! dlatego tyle bo dobra płynna keratyna jest droga a na takim zabiegu lepiej nie oszczędzać bo można potem być niemile rozczarowanym.

7

Miałam robione keratynowe wygładzanie włosów ostatnio 2,5 miesiąca temu.

Mam włosy bardzo gęste, puszace się.
Jak dla mnie zabieg ok.
Włosy nie są całkiem proste, ale są WYGŁADZONE. Wystarczy, że po umyciu potraktuję je lekko obrotową lokówko-suszarką i są super. Czasem przegładzę prostownicą, ale to też kilka ruchów, kilka minut tylko (kiedyś prostowanie zajmowało mi ponad godzinę).

Ważne, by używać szamponów BEZ SOLI, bez parabenów- co wypłukuje keratynę.
I mogą być włosy rozjaśnione/ rozjaśniane. Ja miałam robione jakieś 2 tygodnie  przed keratyna i później po około 2 miesiącach- ważne by było to zrobione w dobrym salonie. Keratyna dodakowo rozjaśnia włosy.

Człowiek ma dwa życia... To drugie zaczyna się, gdy uświadomi sobie, że ma jedno.

8

Fakt mogą być rozjaśniane, ale nie wcześniej niż 2 tyg przed zabiegiem i 2 tygodnie po zabiegu. Zabieg keratynowy ma za zadanie włosy odbudować, a jego skutkiem ubocznym jest wyprostowanie włosów, ale trzeba mieć na uwadzę to że nie zawsze u każdego włosy są tak samo i długo proste. Ja miałam u siebie robiony ten zabieg 3 razy i za każdym razem po około 1,5 miesiąca zauważałam, ze włosy przestawały być idealnie proste. Robiłam też go kilku znajomym u nich efekt był podobny. Jednak jednym ze skutków ubocznych tego zabiegu jest zahamowanie porostu włosów. Nie występuje on u każdego, ale ja u siebie zauważałam go zawsze i jednego razu w ciągu roku moje włosy urosły mi zaledwie 3-4cm.

9

Krystek88 napisał/a:

Jednak jednym ze skutków ubocznych tego zabiegu jest zahamowanie porostu włosów

naprawdę? moje rosły jak szalone po keratynie! nie mogłam nadążać z farbowaniem - dobrze, że są spraye na odrost, bo bym chyba zbankrutowała przy kupowaniu farby ;DD

Karma wraca- pamiętaj

10

Najlepiej udaj się do fryzjera i niech on Ci wykona taki zabieg. Jeśli sama nie masz dużej wiedzy w tym zakresie, to jeszcze możesz pogroszyć sytuację i sobie zrobić krzywdę smile Albo nie uzyskasz żadnych efektów tongue

[tu był nieregulaminowy link - usunięte przez moderację]

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Keratynowe prostowanie włosów

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016