ELEKTRYZUJĄCE SIĘ WŁOSy - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2009-12-10 09:15:39

Desire1987
Przyjaciółka Forum

ELEKTRYZUJĄCE SIĘ WŁOSy

Czy któraś z was ma z tym problem?? Mam dość długie  powiedzmy proste włosy które strasznie sie elektryzują. Nie mam pojęcia juz co robic. Wcześniej pomogło jak nałożyłam maskę raz na tydzień....teraz nawet po tej masce sie elektryzują, mało tego strasznie sie przetłuszczają! Juz nie wiem co robic...zmieniłam szampon  - wcześniej był SYOSS teraz jest NIVEA do włosów przetłuszczających , po umyciu nakładam kropelkę jedwabiu na końcówki....- zawsze susze suszarką - myje włosy rano -na drugi dzień rano wstaje i znowu sa juz tłuste to jest jakis koszmar, nie nakładam juz odzywek bo to jeszcze bardziej przyspiesza przetłuszczanie....pomózcie~! juz nie mam siły...

" Bo  Miłość boli" powiedział zając ściskając jeża...

#2 2009-12-10 12:52:00

Anemonne
Moderator

Re: ELEKTRYZUJĄCE SIĘ WŁOSy

Są specjalne suszarki, które zapobiegają elektryzowaniu się włosów.

A co do przetłuszczania - myj włosy rzadziej, codzienne mycie zwiększa wydzielanie łoju. Ja też mam problem z przetłuszczającymi się włosami, do niedawna myłam je również codziennie, ale zauważyłam poprawę, odkąd myję co drugi dzień. Aha, i staraj się w ciągu dnia w ogóle nie dotykać włosów dłońmi, to również sprawia, że szybciej się brudzą.

#3 2009-12-10 13:25:31

Desire1987
Przyjaciółka Forum

ale ja własnie myłam co drugi dzien....a teraz musze codziennie bo juz nastepnego dnia sa okropne! wstyd z domu wychodzic

#4 2009-12-10 13:35:17

Anemonne
Moderator

Więc spróbuj przestać myć codziennie. Jeśli musisz wyjść z domu to je zwiąż albo nałóż chustkę (to przy okazji modne wink). Znam ten ból, miałam dokładnie tak samo (dodatkowo mam grzywkę, która wygląda ohydnie kiedy jest "nieświeża" i nie można zrobić nic, żeby nie było jej widać), ale naprawdę widzę poprawę, odkąd staram się myć rzadziej i nie przeczesuję ciągle włosów palcami.

#5 2009-12-21 19:11:06

elewina987
Powoli się zadomawiam

A ja mam pytanie od czego wogole wlosy sie elektryzuja? Mnie czasem spotyka ten problem, nie za czesto, ale nieraz sie zdarza. I tak sie wlasnie po ostatnim razie zastanawialm dlaczego one wogole sie elektryzuja?

#6 2009-12-23 09:03:00

Desire1987
Przyjaciółka Forum

zwykle problemem jest przesuszenie włosów...po nałozeniu odzywki problem chwilowo znika

#7 2010-12-03 10:27:51

Agatka
100% Netkobieta

post przeniesiony

iluska napisał:

Hej zaczęłam w związku z tymi mrozami nosić czapkę i o ile moje zdrowie pewnie na tym zyska tak z włosami mam problem, zawsze jak zdejmę czapkę są tak naelektryzowane że nie mogę sobie poradzić, są jakieś sposoby na to? Dzięki dziewczyny za każdą poradę bo już nie wyrabiam…

#8 2010-12-06 15:53:06

Słowik
Wkręcam się coraz bardziej

włosy elektryzują się jak są przesuszone, może jakieś odżywki ? tylko ja bym unikała takich bez spłukiwania bo one nie są raczej polecanie zimą, bardziej przetłuszczają się włosy przy takich, coś lżejszego, mi np. na stoisku Beliso shop polecono odżywke z algami cece.  Zwłaszcza że jak nosi się czapkę to one i tak są zwykle przyklapnięte i łatwiej się przetłuszczają.  A, no i nie czesz się plastikowymi grzebieniami czy szczotkami.

#9 2010-12-22 14:42:54

funny bunny
Niewinne początki

Aaaaaa! Moje włosy też się starsznie elektryzują. Znajomy fryzjer powiedział mojej siostrze, że dobrze jest przed wyjściem z domu przeczesać włosy palcami zwilżonymi wodą. W moim przypadku rezultat jest świetny big_smile

#10 2011-01-07 16:16:43

aneteysza
Na razie czysta sympatia

Witaj miałam z tym problem, jednak poradziłam się mamy która jest fryzjerką i problem znikną. Podaje sposoby które zapobiegają elektryzowaniu się włosów na swoim kanale na YT. Znajdziesz mnie na YouTubie  pod tym samym nikiem co na forum. Mam nadzieję, że któryś z wymienionych  sposobów zadziała. Oczywiście nie które sposoby są bardzo znane, jednak warto usłyszeć o nich jeszcze raz.Pozdrawiam.

Stopka forum