"Nieboszczyk pachnący poziomkami" - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » "Nieboszczyk pachnący poziomkami"

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

1

Temat: "Nieboszczyk pachnący poziomkami"

W "Focusie" natknęłam się na ciekawy artykuł - wywiad z Adamem Ragielem - technikiem tanatopraksji (balsamizacji) i sekcji zwłok. Ciekawie opowiada o swojej pracy, o sposobach aby nasz bliski zmarły wyglądał jak "żywy".
Polecam lekturę tego artykułu - do przeczytania na stronie internetowej Focusa. ( i w takim przypadku przeszkadza to, że nie można wstawić odnośnika do artykułu)

Czy skorzystalibyście z takiej usługi dla swoich bliskich, dla siebie?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: "Nieboszczyk pachnący poziomkami"

A co to ja jestem jakis Tutanchamon czy inna Nefretete?

Do pieca i pod drzewko, i basta! big_smile

3

Odp: "Nieboszczyk pachnący poziomkami"

Watpie by po mojej smierci zalezalo mi na moim wygladzie czy zapachu;))

4

Odp: "Nieboszczyk pachnący poziomkami"

Czytałem ten artykuł, bardzo ciekawy. Swoją drogą Polski magnat pogrzebowy to niezła mafia...

5

Odp: "Nieboszczyk pachnący poziomkami"

Zajrzałam, bo pomyślałam, że temat to tytuł powieści kryminalnej:)
Po sekcji zwłok  trzeba nieboszczyka doprowadzić do takiego stanu, żeby bliscy bez wstrętu mogli go oglądać. Czasem zbyt dużym szokiem jest widok  pośmiertny  bliskiej osoby. W innym przypadku nie wiem.

6

Odp: "Nieboszczyk pachnący poziomkami"

Nie czytałam artykułu,ale sporo wiem o pracy tanatopraktera więc się wypowiem.
Mam znajomego zajmującego się tą robotą.Nie pracuje w Polsce ale tu zaczynał.
Zrobił mnóstwo profesjonalnych kursów,skończył medycynę.I zarabiał w Polsce naprawdę świetnie.
Ale jeszcze świetniej zarabia za granicą:)
Widziałam jego "sprzęt"-przyznam,że ja takiego zestawu kosmetyków kolorowych nie posiadam.
Znajomy opowiadał,że musi mieć w swoim zestawie takie rzeczy jak np gałki oczne,sztuczną skórę ludzką w różnych odcieniach,włosy,czasem zamawia także kończyny i je doszywa czy jakoś tam dopasowuje do zmarłego jesli jest taka potrzeba.

Ja  nie jestem zainteresowana usługą.Mnie bardziej fascynuje sam fakt wykonywania takiej pracy....

7

Odp: "Nieboszczyk pachnący poziomkami"

gojka, przeczytaj artykuł, naprawdę warto. Chociażby dlatego, że facet opowiada tam jak poprawia wygląd nieboszczyka raczej nie nadużywając kosmetyków. Tylko  wypełniając jego tkanki odpowiednimi kolorami płynów. To stąd te "poziomki" w tytule artykułu. Praca fascynująca, ale w moim przypadku wolę o niej czytać niż się przyglądać smile

8

Odp: "Nieboszczyk pachnący poziomkami"

Ja chcę być spalona i najchętniej rozsypana w ładnym miejscu ale nasze prawo nie zezwala na takie rozsypanie hmm

9

Odp: "Nieboszczyk pachnący poziomkami"
bbasia napisał/a:

facet opowiada tam jak poprawia wygląd nieboszczyka raczej nie nadużywając kosmetyków. Tylko  wypełniając jego tkanki odpowiednimi kolorami płynów. To stąd te "poziomki" w tytule artykułu. Praca fascynująca, ale w moim przypadku wolę o niej czytać niż się przyglądać smile

To się tylko tak ładnie czyta, bo praca musi być trudna. Nie zawsze udaje się wypełnianie płynami z różnych powodów. W związku z tym nastrzykiwań może być  więcej. Ciekawe czy te kolorowe płyny są bezpieczne  dla pracujących tam ludzi. A poza tym sprawić, żeby nieboszczyk wyglądał naturalnie, a nie jak przekolorowany  manekin, to wielka sztuka.

10

Odp: "Nieboszczyk pachnący poziomkami"

Artykuł przeczytałam bardzo uważnie i na koniec nasunęła mi się refleksja, że bohater wywiadu wkłada całe swoje serce w to, co robi. Praca jest niewątpliwie trudna i na swój sposób odpowiedzialna, w końcu bardzo często zapamiętujemy zmarłych w sposób, w jaki widzimy ich po raz ostatni, a każdy błąd może radykalnie zmienić ich wygląd.
Z drugiej strony z wielu względów (między innymi humanitarnych i sanitarnych) jest to bardzo dobra alternatywna dla tradycyjnej kremacji. Mnie jest wszystko jedno czy mnie spalą, czy zabalsamują, nie chciałabym tylko mieć świadomości, że kiedyś moje ciało stanie się pożywką dla robaków.

11

Odp: "Nieboszczyk pachnący poziomkami"

Nie zawsze hołduje się  tradycji otwierania trumny przed pochówkiem. Jeśli ktoś jest młody lub zmarł śmiercią tragiczną, to  wtedy  można pomyśleć o zabalsamowaniu. 
Nie wiem czy zdarzyło się Wam słyszeć o artystycznej ekspozycji zwłok, które miały być wystawione przed paroma laty w Polsce. Ludzie mają różne pomysły, żeby zaistnieć. Osobiście uważam, że kremacja nie dając możliwości bezczeszczenia zwłok, jest lepsza.

Małpo w Polsce prochów rozsypać nie można, ale  za granicą już tak.

12

Odp: "Nieboszczyk pachnący poziomkami"

Decydując się na kremację najczęściej chcemy uniknąć gnicia zmarłego ciała, po balsamacji jest ono jednak przed tym zabezpieczone, bo płyny, które są w tym celu stosowane wydzielają substancję, która przenika przez tkanki i odstrasza wszelkie robactwo.
Jak twierdzi bohater artykułu "współczesna balsamacja to pełna dezynfekcja, konserwacja i kosmetyka ciała zmarłego". Po tych zabiegach, w zależności od tego, w jakich leży warunkach, ciało wysycha i rozpada się albo ulega zeszkieletowaniu, albo zostanie zmumifikowane. 

Summerka napisał/a:

Małpo w Polsce prochów rozsypać nie można, ale  za granicą już tak.

U nas też można, ale nie w dowolnym miejscu. Kiedyś już pisałam, że na przykład w moim mieście istnieje możliwość rozsypania prochów w tak zwanym kręgu pamięci. Prawo dopuszcza taką możliwość. Oczywiście to nie to samo, co rozsypanie ich w dowolnie wybranym miejscu, ale zawsze to jakaś alternatywna możliwość.

13 Ostatnio edytowany przez Olinka (2016-02-05 19:58:53)

Odp: "Nieboszczyk pachnący poziomkami"

jest coraz mniej miejsc na cmentarzach i coraz częściej odchodzi się już od tradycyjnego pochówku. Jak w mojej rodzinie był pogrzeb  ostatnio to zdecydowaliśmy na się kremacje. Tak naprawdę to wcale nie wychodzi drożej a metoda bardziej ekonomiczna i ekologiczna. W [spam] zakład  pogrzebowy [spam] zajmuje się kremacją.

14

Odp: "Nieboszczyk pachnący poziomkami"

Jakiś czas temu rozmawiałam ze znajomym kamieniarzem, który robi pomniki, a potem je stawia, więc stosunkowo często ma możliwość przyglądać się temu, co dzieje się na cmentarzach. Twierdzi, że obecnie ciała rozkładają się nawet po dwadzieścia, a nierzadko i więcej lat. Winę za to prawdopodobnie ponosi chemia, jaką w siebie pakujemy. Można więc przyjąć, że w pewien sposób sami siebie balsamujemy hmm.

15

Odp: "Nieboszczyk pachnący poziomkami"

Przyznam bez bicia,że słabo mi sie zrobiło.....

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » "Nieboszczyk pachnący poziomkami"

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024